Menu

Cestovní pojištění Hongkong

  • Online cestovní pojištění Hongkong
  • Můžete ušetřit až polovinu ceny
  • Vše vyřídíte pohodlně online

Srovnejte cestovní pojištění

Proč sjednat cestovní pojištění do Hongkongu právě u nás?

  • Porovnáváme ceny od mnoha pojišťoven, díky čemuž ušetříte nemalé peníze. Cestovní pojištění do Hongkongu můžete mít až o 50 % levněji.
  • Sjednání cestovního pojištění vám nezabere víc než pět minut.
  • U nás si můžete vaše cestovní pojištění vyšperkovat díky řadě připojištění a mít díky tomu naprosto neprůstřelnou pojistnou ochranu.
  • Jsme nezávislý porovnávač cen s mnohaletou tradicí na trhu pojišťovnictví.

Co v Hongkongu vidět a zažít?

Přístav Victoria

Hongkong je známý hlavně jako mezinárodní přístav. Toto místo si rozhodně nenechte ujít, protože je z něj výhled na lodě i panoramata města. Dokonce si zde můžete dopřát projížďku na atrapě historické čínské lodi s červenými plachtami.

Klášter Po Lin

Tento klášter je dominantou města. Na vrcholku kopce se nachází obrovská socha sedícího Budhy, viditelná už z velké dálky. Zážitkem je i návštěva samotného kláštera, ve kterém budete fascinováni zdobenými svatyněmi, bohatě vyřezávanými sloupy a kvetoucí zahradou v okolí tohoto posvátného místa.

 

Ostrov Lantau

Největší hongkongský ostrov má rozhodně co nabídnout co se týče přírodních krás i zábavních aktivit. Nachází se zde nejen zmíněný klášter Po Lin, ale i Disneyland, nádherné přírodní parky a spousta turistických stezek. Krásy této přírodní lokality můžete obdivovat i z kabiny místní lanovky.

Nákupy

V Hongkongu najdete největší koncentraci obchodů a nákupních center na světě. Využijte toho, protože zde najdete tolik různorodého zboží, jako málokde. Oblečení, boty, elektronika a doplňky tu jsou navíc levnější, než v Evropě. Vydejte se do ulic tohoto facinujícího velkoměsta, obdivujte majestátní mrakodrapy a pořiďte si zboží, které je až o polovinu levnější, než u nás.

 

Co si připojistit na cestu do Hongkongu?

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici. Protože se jedná o pobyt na jiném kontinentu, vaše cestovní pojištění do Hongkongu by mělo zahrnovat limit léčebných výloh ve výši minimálně 5 milionů Kč. Na cesty se příliš nevyplatí cestovní pojištění k platební kartě, které má příliš nízké limity krytí. Sáhněte raději po samostatném cestovním pojištění, které vás ochrání mnohem kvalitněji.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

I když vám nepůjde o život a na vaší dovolené vás pouze rozbolí zuby, obyčejná návštěva u zubaře se vám může pořádně prodražit, proto pojištění zubního ošetření nepodceňujte a připojistěte si jej.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojištění se vztahuje i na případy, kdy vám majetek poničí živelná pohroma. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Dovolená v cizině rozhodně není levnou záležitostí, zvláště když cestujete přes cestovní kancelář. Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám může vrátit pouhých 20 % ceny zájezdu. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit v Hong Kongu

Hongkong
Počasí
28°C
zataženo
čt
28°C
25°C
26°C
25°C
so
26°C
24°C
ne
27°C
25°C
po
28°C
26°C
út
27°C
26°C
st
27°C
26°C

Adaptér

V Hongkongu se vyskytuje jiný typ zásuvek, než v Česku. Zástrčky jsou tu tříkolíkové (typ D a G). Abyste si tu nabili váš telefon či jinou elektroniku, budete potřebovat vhodný adaptér.

Cestovní pas

V Hongkongu nepotřebujete turistické vízum, pokud délka vašeho pobytu nepřekročí 90 dnů. Váš cestovní pas musí být platný minimáně 3 měsíce od vašeho plánovaného návratu.

Informace o cenách

Večeře v restauraci - 146 Kč

0, 5 l piva - 132 Kč

500 g chleba - 46 Kč

Lístek na autobus - 28 Kč

Na co si dát v Hongkongu pozor

Předražené MHD

Kupovat si jednotlivé jízdenky se cenově nevyplatí. Lepší je zakoupit si Octopus card a nabít si na ni peníze. I kdybyste poté zjistili, že jste si těch peněz nabili příliš moc, určitě o ně nepřijdete. Touto kartou se dá v Hongkongu platit i v mnoha obchodech.

Kategorie taxíků

Pokud se občas budete chtít někam dostat taxíkem, je dobré vědět, že se zde vyskytují tři cenové kategorie, které jsou vyjádřeny barvami taxi aut. Červené jsou nejdražší, zelené představují střední cenovou třídu a modré jsou nejlevnější.

Nedostatek ubytovacích kapacit

Hongkong je místo, kde ceny nemovitostí letí prudce nahoru. Nedostatek ubytovacích prostor se projevuje i v oboru hotelnictví. Připravte se na to, že rozloha hotelových pokojů bude menší, než na co jste běžně zvyklí. Rovněž se vyplatí zarezervovat si své ubytování s dostatečným předstihem, ať nejste nuceni na poslední chvíli vzít maličkou špeluňku za předraženou cenu.

Čtyři roční období

Přestože je Hongkong situován velmi jižně, není tu celoročně teplé počasí. Pokud se sem vydáte v období od listopadu do února, přibalte si do kufru teplejší oblečení. Teploty se tu v tomto obdibí pohybují mezi 16 a 19 stupni.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: