Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Cestovní pojištění do Indie

  • Cestovní pojištění od 17 Kč/den
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Pojištění se slevou až 50 %

Spočítat cenu

Porovnáváme nabídky těchto pojišťoven

Proč sjednat cestovní pojištění do Indie právě u nás?

  • Porovnáním cen na našem portálu můžete ušetřit přes 50 %.
  • Vyhledáme vše – pro jednotlivce i celou rodinu, poznávací i dobrodružné zájezdy.
  • Díky online porovnání si můžete vybrat takové pojištění, které bude sedět na míru vašim potřebám.
  • Všechny dokumenty vám obratem přijdou na mail. Pojištění se jednoduše aktivuje odesláním platby.

Co v Indii navštívit a ochutnat?

Tádž Mahal

Přestože se jedná o nejprofláklejší a turisty zamořenou památku, jejího nenavštívení byste určitě litovali. Při pohledu na majestátní architekturu památníku budete v úžasu nad krásou mauzolea, které nechal mogulský vládce postavit na památku své zesnulé ženy. Na stavbu tohoto paláce si povolal umělce z mnoha zemí  - Persie, Turecka, Samarkandu, Benátek i Francie. Sami asi u tohoto chrámu nikdy nebudete, ale pokud návštěvu naplánujete mimo víkend, státní svátek, anebo k paláci vyrazíte brzy ráno, můžete se dočkat mírného prořídnutí turistických davů.

Růžové město Džajpur

Džajpur je hlavní město indické provincie Radžastán. V minulosti zde bylo vystavěno několik budov v růžové barvě jako symbol pohostinnosti pro nově příchozí návštěvníky. Džajpur vás okamžitě okouzlí nádhernými paláci a chrámy, z nichž nejznámější je Hawa Mahal, neboli Palác větrů. Bydleli v něm královské ženy, který díky chytrému systému oken mohly nerušeně pozorovat pouliční život, aniž by byly samy spatřeny. Ve městě se nachází ještě dalších 6 historických paláců.

Svátek Hólí

Určitě už jsme slyšeli o této slavnosti, při které ulice a lidé hrají všemi barvami. Možná jste viděli videoklip The Hymn For The Weekend od Coldplay, ve kterém lidé tančí v ulicích v oblacích barevného prachu. Tento svátek se slaví každoročně v březnu ve všech hinduistických zemích, ale na nejtradičněji pojaté oslavy narazíte právě v Indii. Tato oslava smazává rozdíly mezi kastami – na jeden den v roce si jsou všichni rovni. Datum této slavnosti je pohyblivé a připadá na úplněk. Například v roce 2020 vyjde na termín 9. – 10. 3.

Indická kuchyně

Přestože většina lidí si pod pojmem indická kuchyně představí kuře s rýží na pálivé omáčce, zahrnuje tato gastronomie mnohem širší spektrum pokrmů. Co mají všechny ty odlišné regiony a vlivy společného? Prvním znakem je převážně vegetariánská strava, druhým znakem je převaha rýže a luštěnin. Mezi nejznámější pokrmy patří třeba kuřecí tikka masala, máslové kuře, pokrmy z cizrny nebo birjání.

Porovnání je zdarma a můžete ušetřit až tisíce korun.

Máme desítky tisíc spokojených klientů, kteří s námi šetří.

Porovnání vám zabere jen 1 minutu. Tak proč to nezkusit ihned?

O nic se nestarejte. Veškeré papírování zařídíme za vás.

Co si můžete připojistit na dovolenou v Indii?

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici. Vaše cestovní pojištění do Indie by mělo zahrnovat limit léčebných výloh ve výši minimálně 5 milionů Kč, protože se jedná o pobyt na jiném kontinentě. V případě vašeho převozu zpět do Česka se vám tento transport může pořádně prodražit. Na cesty se příliš nevyplatí cestovní pojištění k platební kartě, které má příliš nízké limuty krytí. Sáhněte raději po samostatném cestovním pojištění, které vás ochrání mnohem kvalitněji.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

Díky tomuto připojištění vám můžou být proplaceny náklady na ošetření u zubaře, jejichž výše se může vyšplhat do řádu tisíců korun. V mnoha zemích je běžné, že za obyčejnou plombu dá pacient i 4000 Kč (v případě složitějších zubařských zákroků i vyšší částky.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto připojištění cestovního pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojištění se vztahuje i na případy, kdy vám majetek poničí živelná pohroma. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám obvykle nevrátí plnou cenu zájezdu, ale částka bude ponížena o stornopoplatky. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit v Indii

Aktuální kurz k 1.4.2020 1INR = 32.965Kč
Indie
Počasí
36°C
polojasno
st
38°C
31°C
čt
38°C
27°C
39°C
28°C
so
39°C
26°C
ne
39°C
28°C
po
39°C
27°C
út
40°C
28°C

Očkování

Pro cestu do Indie se doporučuje očkovat proti žloutence typu A a B, břišnímu tyfu a choleře. Očkování proti choleře vás částečně ochrání i proti průjmovým onemocněním. Pokud plánujete cestovat do odlehlejších venkovských končin, zauvažujte o vakcíně proti vzteklině.

Nepobuřující oblečení

Teploty kolem čtyřicítky budou přímo vybízet k nošení krátkých šortek, minisukní a nátělníků. Indie je však konzervativní země a proto raději sáhněte po delších sukních a kalhotách. Pokud zvolíte dlouhé vzdušené oblečení, budete se navíc cítit mnohem příjemněji, než když vám slunce paří přímo na kůži.

Adaptér

V Indii se používají zásuvky typu D, M a také C (stejný typ, jaký se používá i v Česku). Ne všude však na něj narazíte, protože rozdíly mezi jednotlivými regiony jsou výrazné. Proto si raději kupte adaptér na zástrčky typu D a M. Jejich nákup klidně můžete nechat až po příletu do Indie, protože indické ceny jsou mnohem nižší, než ty české.

Rezervace vlakových jízdenek

Pokud plánujete po Indii cestovat vlakem, rezervujte si vaše vlakové tikety aspoň dva měsíce předem – vlaky totiž bývají zamluvené dlouho dopředu.

Informace o cenách

Indie patří k nejlevnějším zemím světa. Kolik v této zemi zaplatíte?

Jídlo v restauraci ……………………………….. 73 Kč

0,5 l piva ……………………………………………. 27 Kč

500 g chleba ………………………………………. 12 Kč

Lístek na autobus …………………………………. 9 Kč

Přehled cestovního pojištění
Nabídka pro konkrétní cestu
Garance výsledné ceny
Stovky tisíc spokojených zákazníků

Na co si dát v Indii pozor

Turistické pasti

Jako mnoho jiných rozvojových zemí, i Indie je neslavně proslulá kvůli nekalým trikům, které mnozí místní zkouší na důvěřivé turisty. Jedním z podvodů je nasměrování turisty někam, kam vůbec nechtěl. Turista se například po příletu chce dostat ke svému hotelu, ale taxikář mu začne tvrdit, že tento hotel zbankrotoval. Navrhne mu ubytování v jiném hotelu, který „čistě náhodou“ patří jeho známému. Za to, že turistu zaveze do tohoto podniku, dostane od majitele hotelu tučnou provizi.

Špatná kvalita vody

To, že pít vodu z vodovodu v rozvojové zemi není dobrý nápad, asi víte. V Indii je však kvalita vody natolik špatná, že se s ní dokonce ani nehodí opláchnout si ovoce nebo si čistit zuby. Proto striktně používejte jen vodu balenou.

Zjistěte si ceny

Majitelé restaurací, prodavači a další lidé vás pravděpodobně budou chtít ošidit. Jakmile totiž spatří bělocha, je to pro ně znamením, že máte hodně peněz a můžete si jich dovolit hodně utratit. Proto si dopředu zjistěte, kolik co stojí. Zeptejte se majitele hotelu, kolik přibližně stojí jízda taxíkem na místo, kam se daný den plánujete podívat. Na mnoha balených potravinách se rovněž dočtete maximální cenu, za kterou je může obchodník prodávat. Nebojte se hádat a mít ostré lokty, jinak na věcech zbytečně přeplatíte.

Vyhněte se masu

Jak se jistě přesvědčíte sami, hygiena je v Indii na mnohem nižší úrovni, než v Evropě. Způsobem, jak eliminovat riziko nákazy, je vyhýbat se masu – a když už si jej dopřejete, tak ve velmi kvalitní restauraci. Zabíjení zvířete a jeho příprava totiž ve většině levných restaurací probíhá někde na špinavém dvorku za lokálem, tudíž riziko nákazy salmonelou je velké.

FAQ - Nejčastěji kladené dotazy

Když si zvolím jednu cílovou zemi, budu pojištěný i v jiných státech, kterými budu projíždět?

Při volbě cestovního pojištění zvolte tu nejvzdálenější zemi, ve které se budete nacházet. Tzn. cestujete-li do Španělska a Portugalska, pojistěte se do Portugalska, které je od České republiky vzdálenější, a budete automaticky pojištěni i ve Španělsku.

Jedu do Egypta, ale ve smlouvě mám územní platnost „Evropa“, ale Egypt už v Evropě není.

Z geografického hlediska se sice Egypt nachází mimo Evropu, ale mnohé pojišťovny do územní platnosti „Evropa“ přidali turisticky oblíbené země, jako je právě Egypt, nebo třeba Tunisko či Turecko. Pokud jste Egypt zadali ve formuláři v našem online porovnání, můžete si být jistí, že jste pro vaši dovolenou v Egyptě pojištěni správně.

Jak je to s platbou za ošetření u lékaře/zubaře/na pohotovosti? Musím platit hotově, nebo to vyřídí pojišťovna za mě?

V případě ambulantních ošetření (drobnějších úrazů, zubařského ošetření) většinou pacient za ošetření zaplatí na místě a pojišťovna mu výdaje proplatí po návratu do Česka. V případě, že nemá peníze, nebo se jedná o dlouhodobější pobyt v nemocnici, může se pojišťovna nemocnici zaručit, že peníze za lékařské ošetření pošle, a pacient nemusí nic platit. Při zdravotních komplikacích proto vždy nejprve zatelefonujte na asistenční službu vaší pojišťovny. Na telefonu vám poradí, do jakého zdravotnického zařízení se vydat, jak postupovat a dokonce vám nabídnou cizojazyčnou komunikaci se zdravotnickým personálem.

Když mám pojištění zavazadel, zaplatí mi i kufr zničený v letadle?

Bohužel cestovní pojištění na poškození zavazadla přepravní společností se cestovní pojištění nevztahuje. Můžete však využít naší služby, která vám v tomto případě pomůže vymoct odškodnění. Službu najdete na posledním kroku při sjednání cestovního pojištění.

Jak je to s pojištěním zpoždění letu, je ve smlouvě a kde najdu informace?

Liší se dle pojistky, většinou jej obsahují dražší balíčky pojištění (v online porovnávači ve vrchní části zadejte možnost vyšší limit krytí.

Zahrnuje pojištění i zásah horské služby?

Zásah horské služby je běžnou součástí cestovních pojistek. Pozor si dejte u cestovního pojištění na Slovensko, kdy ne všechny pojistky mají tuto službu v sobě zahrnutou. Při cestě do této země totiž některé pojistky zahrnují zásah horské služby při úrazu, ale nikoliv při pátrací akci. Tzn. při cestě na Slovensko se vždy ujistěte, že vaše pojistka zahrnuje i zásah horské služby při pátrací akci, abyste byli kryti i pro případ, že zabloudíte v horách.

Je lyžování rizikový sport?

Lyžování na vyznačených trasách se obvykle řadí mezi běžné sporty. V našem cenovém srovnání zaškrtněte kolonku Zimní sporty – pak budete mít jistotu, že jste pro toto riziko pojištěni.

Polezu po horách, jak se pojistit? (m.n.m.)

Většina horských výšlapů se řadí do běžných sportů, tudíž zde není potřeba speciální připojištění. Připojištění rizikových sportů je nutné u opravdu náročných výstupů, většinou nad 3000 metrů nadmořské výšky.

Jak je to s pojištěním plachtění na lodi?

Pokud se v rámci vaší dovolené vydáte na plavbu po moři, vždy před sjednáním pojistky nahlédněte do pojistných podmínek dané pojišťovny. Některé z nich totiž můžou jachting definovat jako rizikový sport, jiné zase můžou pojišťovat jen plavby do určité vzdálenosti od pobřeží.

 

Pojistné podmínky všech našich nabízených produktů naleznete zde: https://www.porovnej24.cz/pojistne-podminky-cestovni-pojisteni

Chci pojistit dva členy skupiny na rizikový sport, ostatní členy rodiny jen na běžný sport.

Taková možnost je samozřejmě na našem online srovnání cestovního pojištění možná, ovšem je třeba sjednat dvě různé pojistky. V našem formuláři snadno nastavíte typ sportů pro každou dvojici.

Nepovedla se platba kartou, jak se k ní mám vrátit?

V případě neúspěšné platby obvykle posíláme e-mail s instrukcemi, jak postupovat dále.

Lze zaplatit i jinak, než kartou?

Zaplatit lze samozřejmě i převodem na účet. Číslo účtu i variabilní symbol zasíláme do SMS zprávy a e-mailu, tudíž můžete pohodlně zaplatit.

Chci potvrzení v angličtině.

Potvrzení v angličtině je samozřejmě možné, stačí nám napsat na info@porovnej24.cz. Požadavek však musíme zaslat na pojišťovnu, tudíž váš požadavek odešlete minimálně týden před vaším odjezdem, ať se vše stihne vyřídit a vy odjíždíte na dovolenou s anglickým potvrzením.

Na co všechno platí pojištění storno poplatků?

Pojištění storno poplatků se vztahuje například na zrušení zájezdu z důvodu nemoci, úrazu, nenadálé škody na majetku (povodeň, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, obdržení nečekané výpovědi z pracovního poměru. Rozsah pojištění jednotlivých situací se u různých pojišťoven může mírně lišit.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: