Menu

Cestovní pojištění do Indie

  • Cestovní pojištění od 17 Kč/den
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Pojištění se slevou až 50 %

Srovnejte cestovní pojištění

Proč sjednat cestovní pojištění do Indie právě u nás?

  • Porovnáním cen na našem portálu můžete ušetřit přes 50 %.
  • Vyhledáme vše – pro jednotlivce i celou rodinu, poznávací i dobrodružné zájezdy.
  • Díky online porovnání si můžete vybrat takové pojištění, které bude sedět na míru vašim potřebám.
  • Všechny dokumenty vám obratem přijdou na mail. Pojištění se jednoduše aktivuje odesláním platby.

Co v Indii navštívit a ochutnat?

Tádž Mahal

Přestože se jedná o nejprofláklejší a turisty zamořenou památku, jejího nenavštívení byste určitě litovali. Při pohledu na majestátní architekturu památníku budete v úžasu nad krásou mauzolea, které nechal mogulský vládce postavit na památku své zesnulé ženy. Na stavbu tohoto paláce si povolal umělce z mnoha zemí  - Persie, Turecka, Samarkandu, Benátek i Francie. Sami asi u tohoto chrámu nikdy nebudete, ale pokud návštěvu naplánujete mimo víkend, státní svátek, anebo k paláci vyrazíte brzy ráno, můžete se dočkat mírného prořídnutí turistických davů.

Růžové město Džajpur

Džajpur je hlavní město indické provincie Radžastán. V minulosti zde bylo vystavěno několik budov v růžové barvě jako symbol pohostinnosti pro nově příchozí návštěvníky. Džajpur vás okamžitě okouzlí nádhernými paláci a chrámy, z nichž nejznámější je Hawa Mahal, neboli Palác větrů. Bydleli v něm královské ženy, který díky chytrému systému oken mohly nerušeně pozorovat pouliční život, aniž by byly samy spatřeny. Ve městě se nachází ještě dalších 6 historických paláců.

Svátek Hólí

Určitě už jsme slyšeli o této slavnosti, při které ulice a lidé hrají všemi barvami. Možná jste viděli videoklip The Hymn For The Weekend od Coldplay, ve kterém lidé tančí v ulicích v oblacích barevného prachu. Tento svátek se slaví každoročně v březnu ve všech hinduistických zemích, ale na nejtradičněji pojaté oslavy narazíte právě v Indii. Tato oslava smazává rozdíly mezi kastami – na jeden den v roce si jsou všichni rovni. Datum této slavnosti je pohyblivé a připadá na úplněk. Například v roce 2020 vyjde na termín 9. – 10. 3.

Indická kuchyně

Přestože většina lidí si pod pojmem indická kuchyně představí kuře s rýží na pálivé omáčce, zahrnuje tato gastronomie mnohem širší spektrum pokrmů. Co mají všechny ty odlišné regiony a vlivy společného? Prvním znakem je převážně vegetariánská strava, druhým znakem je převaha rýže a luštěnin. Mezi nejznámější pokrmy patří třeba kuřecí tikka masala, máslové kuře, pokrmy z cizrny nebo birjání.

cestovní pojištění do indie

Co si můžete připojistit na dovolenou v Indii?

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici. Vaše cestovní pojištění do Indie by mělo zahrnovat limit léčebných výloh ve výši minimálně 5 milionů Kč, protože se jedná o pobyt na jiném kontinentě. V případě vašeho převozu zpět do Česka se vám tento transport může pořádně prodražit. Na cesty se příliš nevyplatí cestovní pojištění k platební kartě, které má příliš nízké limuty krytí. Sáhněte raději po samostatném cestovním pojištění, které vás ochrání mnohem kvalitněji.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

Díky tomuto připojištění vám můžou být proplaceny náklady na ošetření u zubaře, jejichž výše se může vyšplhat do řádu tisíců korun. V mnoha zemích je běžné, že za obyčejnou plombu dá pacient i 4000 Kč (v případě složitějších zubařských zákroků i vyšší částky.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto připojištění cestovního pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojištění se vztahuje i na případy, kdy vám majetek poničí živelná pohroma. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám obvykle nevrátí plnou cenu zájezdu, ale částka bude ponížena o stornopoplatky. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit v Indii

Indie
Počasí
32°C
zataženo
ne
41°C
32°C
po
41°C
30°C
út
42°C
28°C
st
41°C
28°C
čt
41°C
27°C
41°C
27°C
so
40°C
28°C

Očkování

Pro cestu do Indie se doporučuje očkovat proti žloutence typu A a B, břišnímu tyfu a choleře. Očkování proti choleře vás částečně ochrání i proti průjmovým onemocněním. Pokud plánujete cestovat do odlehlejších venkovských končin, zauvažujte o vakcíně proti vzteklině.

Nepobuřující oblečení

Teploty kolem čtyřicítky budou přímo vybízet k nošení krátkých šortek, minisukní a nátělníků. Indie je však konzervativní země a proto raději sáhněte po delších sukních a kalhotách. Pokud zvolíte dlouhé vzdušené oblečení, budete se navíc cítit mnohem příjemněji, než když vám slunce paří přímo na kůži.

Adaptér

V Indii se používají zásuvky typu D, M a také C (stejný typ, jaký se používá i v Česku). Ne všude však na něj narazíte, protože rozdíly mezi jednotlivými regiony jsou výrazné. Proto si raději kupte adaptér na zástrčky typu D a M. Jejich nákup klidně můžete nechat až po příletu do Indie, protože indické ceny jsou mnohem nižší, než ty české.

Rezervace vlakových jízdenek

Pokud plánujete po Indii cestovat vlakem, rezervujte si vaše vlakové tikety aspoň dva měsíce předem – vlaky totiž bývají zamluvené dlouho dopředu.

Informace o cenách

Indie patří k nejlevnějším zemím světa. Kolik v této zemi zaplatíte?

Jídlo v restauraci ……………………………….. 73 Kč

0,5 l piva ……………………………………………. 27 Kč

500 g chleba ………………………………………. 12 Kč

Lístek na autobus …………………………………. 9 Kč

Na co si dát v Indii pozor

Turistické pasti

Jako mnoho jiných rozvojových zemí, i Indie je neslavně proslulá kvůli nekalým trikům, které mnozí místní zkouší na důvěřivé turisty. Jedním z podvodů je nasměrování turisty někam, kam vůbec nechtěl. Turista se například po příletu chce dostat ke svému hotelu, ale taxikář mu začne tvrdit, že tento hotel zbankrotoval. Navrhne mu ubytování v jiném hotelu, který „čistě náhodou“ patří jeho známému. Za to, že turistu zaveze do tohoto podniku, dostane od majitele hotelu tučnou provizi.

Špatná kvalita vody

To, že pít vodu z vodovodu v rozvojové zemi není dobrý nápad, asi víte. V Indii je však kvalita vody natolik špatná, že se s ní dokonce ani nehodí opláchnout si ovoce nebo si čistit zuby. Proto striktně používejte jen vodu balenou.

Zjistěte si ceny

Majitelé restaurací, prodavači a další lidé vás pravděpodobně budou chtít ošidit. Jakmile totiž spatří bělocha, je to pro ně znamením, že máte hodně peněz a můžete si jich dovolit hodně utratit. Proto si dopředu zjistěte, kolik co stojí. Zeptejte se majitele hotelu, kolik přibližně stojí jízda taxíkem na místo, kam se daný den plánujete podívat. Na mnoha balených potravinách se rovněž dočtete maximální cenu, za kterou je může obchodník prodávat. Nebojte se hádat a mít ostré lokty, jinak na věcech zbytečně přeplatíte.

Vyhněte se masu

Jak se jistě přesvědčíte sami, hygiena je v Indii na mnohem nižší úrovni, než v Evropě. Způsobem, jak eliminovat riziko nákazy, je vyhýbat se masu – a když už si jej dopřejete, tak ve velmi kvalitní restauraci. Zabíjení zvířete a jeho příprava totiž ve většině levných restaurací probíhá někde na špinavém dvorku za lokálem, tudíž riziko nákazy salmonelou je velké.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: