Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Cestovní pojištění Írán

  • Cestovní pojištění od 13 Kč/den
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Pojištění se slevou až 50 %

Spočítat cenu

Porovnáváme nabídky těchto pojišťoven

Proč sjednat cestovní pojištění do Íránu právě u nás?

  • U nás výrazně ušetříte. Umíme vám vyjednat slevu přes 50 %.
  • Porovnáváme nabídky od mnoha pojišťoven na trhu.
  • Cestovní pojištění do Íránu vám poskytneme levně a kvalitně.
  • Vyberete pojistku, která bude sedět přímo na míru vašim potřebám.

Co v Íránu zažít a ochutnat?

Teherán

Pokud toužíte poznat tuto zemi, neměli byste si nechat ujít hlavní město Teherán. V této metropoli zažijete skutečnou íránskou atmosféru. V Teheránu žije přibližně 14 milionů obyvatel, takže se připravte na rušnou atmosféru. Toto fascinující město, které je obklopené vysokými horami, vás ohromí svou exotickou atmosférou, vynikající kuchyní i mnoha historickými budovami.

Isfahán

Pokud jste tak trochu romantici a chcete zažít pravý Orient, vydejte se do Isfahánu. Je třetím největším městem v Íránu a není divu, že je zapsáno do seznamu kulturního dědictví UNESCO. Hlavním tahákem této metropole je Šáhova mešita, která je považována za vrchol perské architektury. Připravte se na to, že vás bude pořádně bolet za krkem z neustálého zaklánění hlavy a prohlížení si zdobených stěn a stropů. Sestává z tisíců kousků modrých kachliček, které tvoří nádherné geometrické vzory.

Šíráz

Za vlády dynastie Zand býval Šíráz hlavním městem, což je znát na jeho historickém vzhledu. Dominantou města je pevnost Karím Chána. Vydejte se objevovat město, které vás překvapí svými tradičními perskými tržišti, nádhernými zahradami a perskými lázněmi.

Místní kuchyně

Íránská kuchyně je velmi rozmanitá díky velké rozloze tohoto státu. Můžete tak narazit na tradiční pouštní jídla (velbloudí maso, datle) i pokrmy z mořských plodů v pobřežních oblastech. Základními surovinami íránské kuchyně jsou rýže a chléb. Vyzkoušejte národní jídlo chello kabab, což je jehněčí maso s perskou rýží ochucenou šafránem. Servíruje se společně s rajčaty a íránským chlebem. Nenechte ujít ani typický íránský kaviár. Írán je totiž jedním z největších producentů kaviáru na světě.

 

Porovnání je zdarma a můžete ušetřit až tisíce korun.

Máme desítky tisíc spokojených klientů, kteří s námi šetří.

Porovnání vám zabere jen 1 minutu. Tak proč to nezkusit ihned?

O nic se nestarejte. Veškeré papírování zařídíme za vás.

Co si připojistit na cestu do Íránu?

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

Díky tomuto připojištění vám můžou být proplaceny náklady na ošetření u zubaře, jejichž výše se může vyšplhat do řádu tisíců korun. V mnoha zemích je běžné, že za obyčejnou plombu dá pacient i 4000 Kč (v případě složitějších zubařských zákroků i vyšší částky.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto připojištění cestovního pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojišťění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám obvykle nevrátí plnou cenu zájezdu, ale částka bude ponížena o stornopoplatky. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit v Íránu

Írán
Počasí
11°C
zamračeno
po
20°C
11°C
út
19°C
9°C
st
21°C
10°C
čt
24°C
14°C
23°C
14°C
so
24°C
12°C
ne
24°C
14°C

Turistické vízum

Při cestě do Íránu budete potřebovat vízum. Můžete o něj požádat přímo po příletu do této země. Vízum je platné 30 dnů a poplatek za jeho vyřízení činí 70 eur.

Hotovost

V Íránu není možné platit mezinárodní platební kartou a také zde nejde vybírat z bankomatů. Budete totiž odkázaní jenom na peníze v hotovosti. Přivezte si dostatečnou zásobu eur, které na letišti vyměníte na místní měnu (rijál).

Vhodné oblečení

Írán je velmi konzervativní země, proto si do kufru přibalte vhodný typ oblečení. Ženy musí mít zahalenou hlavu (temeno, krk a uši) a mít delší oblečení, ve kterém nejsou vidět kolena, lokty ani dekolt. Muži musí mít vždy dlouhé kalhoty (kraťasy ani tzv. tříčtvrťáky tu nejsou povoleny).

DROZD

Přestože bezpečnostní situace v Íránu se zlepšuje, stále se jedná o zemi, ve které hrozí mnohá rizika. Ministerstvo zahraničních věcí doporučuje cestovatelům, aby se před cestou do této země registrovali v systému DROZD, díky čemuž může ministerstvo českých občanům v cizině efektivněji zorganizovat pomoc ´v případě přírodních událostí nebo sociálních nepokojů.

Informace o cenách

S těmito cenami se můžete setkat v Íránu.

Večeře v restauraci ........................................................... 109 Kč

0, 5 l piva ...............................................................................  18 Kč

500 g chleba ........................................................................... 11 Kč

Lístek na autobus ................................................................... 6 Kč

 

 

Přehled cestovního pojištění
Nabídka pro konkrétní cestu
Garance výsledné ceny
Stovky tisíc spokojených zákazníků

Na co si dát pozor v Íránu

Nebezpečné oblasti

Přestože velká část území Íránu je naprosto bezpečná, existují oblasti, ve kterých by vám mohlo jít o život. Ministerstvo zahraničních věcí nedoporučuje cestovat do provincií Sístán a Balučistán a do příhraničních měst v privincicích Khorasan Jonubi a Khorasan Razavi. Rovněž se nedoporučuje cestovat do oblastí poblíž hranic s Írákem.

Falešná policie

Řada cestovatelů se v Íránu setkala se situací, kdy je zastavil člověk v policejní uniformě se záminkou protidrogové kontroly. Prohledal jim věci a požádal je, ať mu ukážou i své peníze. Při kontrole část peněz nenápadně odcizil. Falešný policista se většinou pozná podle toho, že mluví plynně anglicky (což u místních policistů nebývá zvykem). Pokud se vám taková situace stane, požádejte o pomoc kolemjdoucí, nebo zavolejte na místní policejní linku.

Dvojí měna

Řada cestovatelů v Íránu zažije nepříjemné překvapení, související s používáním dvou druhů platidel. Oficiální měnou je sice íránský riál, ale většina cen v obchodech je uvedena v tomanech. Je to neoficiální, ale přesto nejpoužívanější měna. Jeden toman je deset riálů.

Odlišné zvyklosti

Tato země je velmi konzervativní a platí tu velmi striktní pravidla. V Íránu je zakázáno držet se za ruce, objímat se nebo si dávat polibek na veřejnosti. Rovněž je zvykem zouvat si boty pokaždé, když vstupujete do mešity, něčího domu nebo dokonce i do hotelu. Tato země je netolerantní vůči homosexuálním párům a jakékoliv projevy homosexuality na veřejnosti jsou zakázány.

FAQ - Nejčastěji kladené dotazy

Když si zvolím jednu cílovou zemi, budu pojištěný i v jiných státech, kterými budu projíždět?

Při volbě cestovního pojištění zvolte tu nejvzdálenější zemi, ve které se budete nacházet. Tzn. cestujete-li do Španělska a Portugalska, pojistěte se do Portugalska, které je od České republiky vzdálenější, a budete automaticky pojištěni i ve Španělsku.

Jedu do Egypta, ale ve smlouvě mám územní platnost „Evropa“, ale Egypt už v Evropě není.

Z geografického hlediska se sice Egypt nachází mimo Evropu, ale mnohé pojišťovny do územní platnosti „Evropa“ přidali turisticky oblíbené země, jako je právě Egypt, nebo třeba Tunisko či Turecko. Pokud jste Egypt zadali ve formuláři v našem online porovnání, můžete si být jistí, že jste pro vaši dovolenou v Egyptě pojištěni správně.

Jak je to s platbou za ošetření u lékaře/zubaře/na pohotovosti? Musím platit hotově, nebo to vyřídí pojišťovna za mě?

V případě ambulantních ošetření (drobnějších úrazů, zubařského ošetření) většinou pacient za ošetření zaplatí na místě a pojišťovna mu výdaje proplatí po návratu do Česka. V případě, že nemá peníze, nebo se jedná o dlouhodobější pobyt v nemocnici, může se pojišťovna nemocnici zaručit, že peníze za lékařské ošetření pošle, a pacient nemusí nic platit. Při zdravotních komplikacích proto vždy nejprve zatelefonujte na asistenční službu vaší pojišťovny. Na telefonu vám poradí, do jakého zdravotnického zařízení se vydat, jak postupovat a dokonce vám nabídnou cizojazyčnou komunikaci se zdravotnickým personálem.

Když mám pojištění zavazadel, zaplatí mi i kufr zničený v letadle?

Bohužel cestovní pojištění na poškození zavazadla přepravní společností se cestovní pojištění nevztahuje. Můžete však využít naší služby, která vám v tomto případě pomůže vymoct odškodnění. Službu najdete na posledním kroku při sjednání cestovního pojištění.

Jak je to s pojištěním zpoždění letu, je ve smlouvě a kde najdu informace?

Liší se dle pojistky, většinou jej obsahují dražší balíčky pojištění (v online porovnávači ve vrchní části zadejte možnost vyšší limit krytí.

Zahrnuje pojištění i zásah horské služby?

Zásah horské služby je běžnou součástí cestovních pojistek. Pozor si dejte u cestovního pojištění na Slovensko, kdy ne všechny pojistky mají tuto službu v sobě zahrnutou. Při cestě do této země totiž některé pojistky zahrnují zásah horské služby při úrazu, ale nikoliv při pátrací akci. Tzn. při cestě na Slovensko se vždy ujistěte, že vaše pojistka zahrnuje i zásah horské služby při pátrací akci, abyste byli kryti i pro případ, že zabloudíte v horách.

Je lyžování rizikový sport?

Lyžování na vyznačených trasách se obvykle řadí mezi běžné sporty. V našem cenovém srovnání zaškrtněte kolonku Zimní sporty – pak budete mít jistotu, že jste pro toto riziko pojištěni.

Polezu po horách, jak se pojistit? (m.n.m.)

Většina horských výšlapů se řadí do běžných sportů, tudíž zde není potřeba speciální připojištění. Připojištění rizikových sportů je nutné u opravdu náročných výstupů, většinou nad 3000 metrů nadmořské výšky.

Jak je to s pojištěním plachtění na lodi?

Pokud se v rámci vaší dovolené vydáte na plavbu po moři, vždy před sjednáním pojistky nahlédněte do pojistných podmínek dané pojišťovny. Některé z nich totiž můžou jachting definovat jako rizikový sport, jiné zase můžou pojišťovat jen plavby do určité vzdálenosti od pobřeží.

 

Pojistné podmínky všech našich nabízených produktů naleznete zde: https://www.porovnej24.cz/pojistne-podminky-cestovni-pojisteni

Chci pojistit dva členy skupiny na rizikový sport, ostatní členy rodiny jen na běžný sport.

Taková možnost je samozřejmě na našem online srovnání cestovního pojištění možná, ovšem je třeba sjednat dvě různé pojistky. V našem formuláři snadno nastavíte typ sportů pro každou dvojici.

Nepovedla se platba kartou, jak se k ní mám vrátit?

V případě neúspěšné platby obvykle posíláme e-mail s instrukcemi, jak postupovat dále.

Lze zaplatit i jinak, než kartou?

Zaplatit lze samozřejmě i převodem na účet. Číslo účtu i variabilní symbol zasíláme do SMS zprávy a e-mailu, tudíž můžete pohodlně zaplatit.

Chci potvrzení v angličtině.

Potvrzení v angličtině je samozřejmě možné, stačí nám napsat na info@porovnej24.cz. Požadavek však musíme zaslat na pojišťovnu, tudíž váš požadavek odešlete minimálně týden před vaším odjezdem, ať se vše stihne vyřídit a vy odjíždíte na dovolenou s anglickým potvrzením.

Na co všechno platí pojištění storno poplatků?

Pojištění storno poplatků se vztahuje například na zrušení zájezdu z důvodu nemoci, úrazu, nenadálé škody na majetku (povodeň, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, obdržení nečekané výpovědi z pracovního poměru. Rozsah pojištění jednotlivých situací se u různých pojišťoven může mírně lišit.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: