Menu

Cestovní pojištění Irsko

  • Cestovní pojištění od 11 Kč/den
  • Porovnání nabídek do Irska za 1 minutu
  • Pojištění se slevou až 50 %

Srovnejte cestovní pojištění

Proč sjednat cestovní pojištění do Irska?

Chystáte se do této romantické zelené země? Garantujeme vám, že místní krajinou budete naprosto uchváceni. Před samotným počátkem cesty se však snažte uchvátit co nejvýhodnější cestovní pojištění. Proč jej sjednat právě u nás?

 

  • Až o 50 % nižší cena. Naše online porovnání cen má schopnost vyhledat pojistné nabídky napříč trhem a zajistit vám co nejvýhodnější nabídku.
  • Skrz naše porovnání cen najdete pojištění v nejlepším poměru cena a kvalita. A rovnou jej můžete sjednat online.
  • Ať už plánujete cestování po památkách, nebo vás spíše láká adrenalin spojený s dobrodružnými sporty, vyhledáme vám cestovní pojištění přímo na míru.
  • Všechny potřebné dokumenty vám pošleme na e-mail, tudíž budete mít všechno pěkně po ruce.

Co v Irsku zažít a ochutnat

Irská příroda

Ne nadarmo se Irsku přezdívá Smaragdový ostrov. Zdejší příroda je originální kombinací divoké zelené krajiny a romantických kamenných městeček. Vydejte se obdivovat majestátní skalní útesy Cliffs of Moher, které se tyčí nad oceánem. Za návštěvu stojí i Giants Causeway, což je 40 000 skalních sloupů poblíž pobřeží. Tato přírodní památka patří do seznamu UNESCO. Pokud nebudete mít možnost tato místa navštívit, nezoufejte - irská příroda stojí za prozkoumání na mnoha jiných částech ostrova.

Dublin

Kdo by neznal Dublin, město pouličních hudebníků a malířů graffiti? Dopřejte si aspoň jeden den v tomto magickém městě a užijte si romantické kamenné uličky a barevné hospůdky. Do svého seznamu plánovaných atrakcí určitě zahrňte Katedrálu Svatého Patrika nebo Katedrálu církve Kristovy. Po návštěvě pamětihodností si dopřejte spontánní procházku městem a objevte uměleckou duši této metropole. Při bloumání mezi domy s nestejnorodou fasádou možná natrefíte na nejstarší irskou hospodu The Brazen Head.

Galway

Objevte toto středověké město, situované na západním irském pobřeží. Návštěvníci si zde zamilují úzké starobylé uličky i pestré barvy, kterými září nejrůznější budovy. Galway je ideálním místem pro ty, kteří si chtějí odpočinout od rušného Dublinu. Výhodou je i blízkost národního parku Connemara, ve kterém můžete obdivovat majestátní hory a rozlehlé lesy a vřesoviště.

Irská kuchyně

Procházka po drsné irské přírodě dokáže člověka pořádně unavit. Naštěstí jsou tu vydatné irské pokrmy, které skutečně zasytí. K častým surovinám patří maso a brambory. Začněte den typickou irskou snídaní, sestávající z klobásy, slaniny a tmavého chleba. Zakousněte se i do lahodného pokrmu irish stew, sestávajícího z dušeného masa a zeleniny, nebo colcannonu, jídla sestávajícího z bramborové kaše a kapusty. Pochoutkou je shepherd's pie, což je slaný koláč s masem, pokrytý bramborovo-sýrovou vrstvou.

 

Co si připojist do Irska

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny díky cestovnímu pojištění.

Pojištění zubního ošetření.

Díky tomuto připojištění vám můžou být proplaceny náklady na ošetření u zubaře, jejichž výše se může vyšplhat do řádu tisíců korun. V mnoha zemích je běžné, že za obyčejnou plombu dá pacient i 4000 Kč (v případě složitějších zubařských zákroků i vyšší částky.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojišťění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojištění se vztahuje i na případy, kdy vám majetek poničí živelná pohroma. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám obvykle nevrátí plnou cenu zájezdu, ale částka bude ponížena o stornopoplatky. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit v Irsku

Irsko
Počasí
12°C
polojasno
ne
19°C
11°C
po
17°C
9°C
út
19°C
10°C
st
19°C
10°C
čt
17°C
8°C
15°C
13°C
so
17°C
14°C

Adaptér

V Irsku se setkáte se stejným typem elektrických zásuvek, jako ve Velké Británii. Jedná se o zástrčku typu G se třemi kolíky, tudíž vaše nabíječka od mobilu nebo notebooku zde nebude pasovat. Proto si do kufru nezapomeňte přibalit adaptér, díky kterému na tuto odlišnost vyzrajete.

Nepromokavé oblečení

Na tomto ostrovním státě prší více než 200 dnů v roce, tudíž se příliš neohlížejete na předpověď počasí. I když se vám zrovna podaří vyhmátnout termín s dobrým počasím, pravděpodobnost, že vám za pobyt aspoň jednou sprchne, je velmi vysoká. Proto s touto variantou počítejte a přibalte si na dovolenou teplé a nepromokavé oblečení.

Kreditní karta

Pokud plánujete Irsko procestovat autem, je potřeba, abyste v autopůjčovně předložili kreditní kartu. Kreditní kartou se nemyslí běžná platební karta (která se v bankovním jazyce nazývá debetní), ale skutečná kreditka, v rámci které čerpáte peníze banky (tzn. při nákupu můžete jít do mínusu, protože banka vám automaticky takto poskytuje úvěr). Všechny velké autopůjčovny v Irsku požadují předložení kreditní karty, tudíž si ji vyřiďte ještě v Česku.

Včasná rezervace lístků na vlak

Možná zatoužíte procestovat Irsko vlakem. Jedná se o nejpohodlnější způsob, protože se nemusíte potýkat se složitým řízením v opačném pruhu a irské vlaky jsou navíc velmi moderní. Jejich nevýhodou je vysoká cena. Výrazných slev se však můžete dočkat, pokud si lístek na vlak předem zarezervujete online.

Kolik zaplatíte v Irsku

Oběd v restauraci - 333 Kč

0,5 l piva - 128 Kč

500 g chleba - 41 Kč

Lístek na autobus - 59 Kč

 

 

Na co si dát pozor v Irsku

Odlišné podmínky pro řízení

V Irsku se připravte na to, že jsou zde odlišné dopravní předpisy. Řidič musí mít minimální věk 25 let a maximální 78 let. Některé autopůjčovny akceptují i věk 23 nebo 24 let, ovšem takový člověk musí mít doklad o beznehodovosti, který mu vystaví jeho česká pojišťovna. Rovněž je třeba si zvyknout na to, že v Irsku se jezdí stejně jako ve Velké Británii v levém pruhu. Tomuto pravidlu přizpůsobte nejen své řidičské, ale i chodecké chování a při přecházení silnice se dívejte napravo.

Ubytování

Irsko je zemí nádherné divoké přírody a často najdete ubytování s výhledem na panensku přírodu plnou lesů a jezer. Pokud sjednáváte ubytování na vlastní pěst, buďte opatrní u hledání ubytování ve venkovských oblastech. Domek s popisem „romantická vilka, nacházející se přímo na dotek přírody“ může být ve skutečnosti zastaralé venkovské stavení bez teplé vody a internetu. Před tím, než si zarezervujete nějaké ubytování, zjistěte si o něm všechny potřebné náležitosti.

 

Restrikce ohledně zavazadel

Jedna z nejznámějších aerolinek létajících do Irska je Ryanair. Její výhodou jsou nízké ceny letenek a vysoká frekventovanost letů. Nevýhodou jsou poměrně přísné podmínky, týkající se zavazadel. Předtím, než radostně zarezervujete lákavě levný let, ujistěte se, jaké množství zavazadel a v jaké váze si můžete vzít. Nejlevnější tarify totiž zahrnují jen jedno příruční zavazadlo, tudíž se ujistěte, zda do něj vměstnáte všechny vaše věci na dovolenou.

Časová rezerva

Nesnažte se procestovat celé Irsko za týden. Pokaždé, když autem pojedete z bodu A do bodu B, raději počítejte se zdržením až o 30 % předpokládaného času cesty. Zvláště ve venkovských oblastech bývají cesty špatně značené, tudíž počítejte s tím, že občas špatně odbočíte a zabloudíte, nebo vás okolní krajina tak uchvátí, že budete muset zastavit a pořídit pár fotek. Nestresujte se tím a raději si váš cestovatelský itinerář udělejte volnější a spontánnější, než abyste se museli nervovat kvůli nedostatku času.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: