Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Cestovní pojištění Island

  • Cestovní pojištění od 15 Kč/den
  • Vyberete nejvýhodnější nabídku
  • Pojištění se slevou až 50 %

Spočítat cenu

Porovnáváme nabídky těchto pojišťoven

Proč sjednat cestovní pojištění na Island u nás?

  • V minutě vám ukážeme průřez cenovými nabídkami na trhu, tudíž můžete vybrat tu nejvýhodnější. Ušetřit můžete až 60 % ceny,
  • V rámci běžné nabídky si můžete pojistit až 100 sportů bez navýšení ceny.
  • Ve formuláři zadáte parametry vaší cesty, a náš online porovnávač vám najde nabídky přímo na míru vašemu typu dovolené.
  • Všechny potřebné dokumenty vám obratem pošleme na e-mail, tudíž se nemusíte stresovat s žádným papírováním.

Co zažít a ochutnat na Islandu

Vodopád Seljandsfoss

Nabádat vás k objevování islandské přírody je, jako bychom vám doporučili nenechat si ujít pyramidy při návštěvě Egypta. Tzn. přírodní scenerie jsou tím hlavním, proč se turisté na tento ostrov vydávají. Mezi nejkrásnější přírodní krásy patří vodopád Seljandsfoss. Jedná se o obrovskou masu vody, padající ze skalního útesu vysokého 60 metrů. Za vodopádem se můžete i procházet a pozorovat nezkrotnou sílu přírody.

Modrá laguna

Drsná severská krajina vybízí nejen k drobrodružnému objevování, ale i k horkým koupelím. Přece jenom se jedná o zemi, ve které panuje poměrně chladné klima, tudíž po náročném treku přijde vhod poklidný relax. Modrá laguna je jezírko na lávovém poli, jehož voda dosahuje teploty až 39 stupňů Celsia. Užít si tu můžete nejen příjemné horké koupele, ale i léčivých účinků termálních pramenů, bohatých na minerální látky.

 

Hory Landmannalaugar

Představte si pohoří, které vypadá jako z nějakého fantasy filmu. Landmannalaugar jsou hory, které díky své geotermální aktivitě získaly zajímavé zbarvení. Nenechte si ujít toto vizuálně zajímavé pohoří v jižní části ostrova. Jedná se o pestrou paletu barev, sestávající z různých odstínů hnědé, zelené, oranžové a žluté.

Místní kuchyně

Islandské pokrmy jsou bohaté na ryby, mléčné výrobky, obilniny a brambory. Nenechte si ujít hangikjöt nebo harðfiskur, což je maso, konzervované tradičním islandským způsobem (zavěsí se ve venkovním prostředí, dokud není úplně vysušené). Z polévek stojí za ochutnání humří nebo jehněčí polévka. Otrlé povahy můžou vyzkoušet hákarl, což je nakládané žraločí maso, které je několik týdnů konzervované pod zemí. Tento pokrm se vyznačuje velmi silným odérem.

 

Porovnání je zdarma a můžete ušetřit až tisíce korun.

Máme desítky tisíc spokojených klientů, kteří s námi šetří.

Porovnání vám zabere jen 1 minutu. Tak proč to nezkusit ihned?

O nic se nestarejte. Veškeré papírování zařídíme za vás.

Co si připojistit na Island

Léčebné výlohy

Island je v současné době nejdražší zemí Evropy - svou nákladností předčil i Švýcarsko. Přestože obvykle na cesty po Evropě doporučujeme u cestovního pojištění pojistný limit ve výši 3 miliony Kč, pro dovolenou na Island sáhněte po pojistném krytí v minimální výši 5 milionů Kč.

Asistenční služby

Jedná se o pomoc na telefonu, která je cestovateli v případě nenadálé události k dispozici. Pojišťovna vám po telefonu poradí krok za krokem, jak v dané situaci postupovat. Rovněž vám pomůže s cizojazyčnou komunikací v zahraniční nemocnici. Je-li to možné, zavolejte asistenční službu ještě před samotným ošetřením. Pojišťovna vám vyhledá nejbližší smluvní zdravotní zařízení. V případě, že byste natrefili na soukromou nemocnici, se kterou pojišťovna nemá smlouvu, mohlo by dojít ke krácení pojistného plnění.

Úrazové pojištění

Představte si, že se na dovolené zraníte, a další tři měsíce se budete se zlomeninami léčit. Nebudete moct chodit do zaměstnání, což se nepříznivě projeví na vaší finanční situaci. Právě pro takové případy existuje úrazové pojištění, díky kterému dostanete peníze za každý den léčení úrazu. Je jen na vás, na co je použijete – třeba na vyrovnání ušlého zisku, zaplacení zdravotních pomůcek nebo nadstandardní lékařskou péči.

Pojištění zavazadel

Občas stačí moment nepozornosti (například si odskočíte na toaletu) a váš kufr je pryč! Samostatnou kapitolu představují kapesní krádeže a vykrádání hotelových pokojů. Pojistěte si váš majetek, díky kterému vám může být škoda proplacena. Možná si říkáte, že nic cenného nemáte. Ovšem i váš kufr s oblečením něco stojí a v případě jeho ztráty by vás koupě nových oděvů, bot a kosmetiky vyšla na nemalé peníze.

Pojištění odpovědnosti

Na dovolené můžete někomu způsobit nákladnou škodu ať už na majetku, tak na zdraví. V druhém případě po váš může poškozený požadovat odškodnění za zhoršené společenské uplatnění a zisk za všechny roky, po které nebude moct žít běžný pracovní život. Ve výsledku mu můžete zaplatit miliony Kč. Abyste se před touto škodou ochránili, zahrňte do vaší pojistky pojištění odpovědnosti. Mějte však na paměti, že toto pojištění se nevztahuje na úmyslné činy a na situace, které někomu způsobíte pod vlivem alkoholu.

Pojištění storna zájezdu

Máloco člověka naštve víc, než když onemocní těsně před odjezdem na dovolenou, která stála nemalé peníze. V takovém případě mu cestovní kancelář vrátí jen část peněz z ceny zájezdu. Představte si, že se chystáte na zájezd za 40 000 Kč. Na poslední chvíli onemocníte, a cestovní kancelář vám vrátí jen 30 000 Kč (10 000 Kč je storno poplatek, jehož výše se u různých cestovních kanceláří liší). Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část storno poplatku zpět (většinou je to 80 %). V tomto případě vám pojišťovna vyplatí 8000 Kč, tudíž namísto 10 000 Kč budete tratit jen 2000 Kč.

Co se vám bude hodit na Islandu

Aktuální kurz k 30.3.2020 1ISK = 17.727Kč
Island
Počasí
-3°C
místy zataženo
po
0°C
-3°C
út
1°C
-3°C
st
-5°C
-13°C
čt
-8°C
-17°C
-12°C
-17°C
so
-11°C
-15°C
ne
-10°C
-13°C

Teplé oblečení

I v letním období zde bývá poměrně chladné klima (teploty se pohybují mezi 15 a 22 stupni). Proto si nezapomeňte přibalit teplé oblečení, protože tričko s krátkým rukávem není zrovna nejlepším oděvem pro cestu na Island. Přestože se Island nachází na dalekém severu, zimy zde překvapivě nejsou příliš odlišné od těch českých (teplota se pohybuje mezi - 5 a 3 stupni Celsia).

Včasná rezervace ubytování

Jedná se o poměrně malý a v letním období turisticky oblíbený ostrov. Největší návštěvnost je zde od června do srpna a ubytovací kapacity jsou brzy zamluvené. Proto nenechávejte výběr ubytování na poslední chvíli a zarezervujte si ubytování aspoň 1 - 2 měsíce před odjezdem, ať na vás nezbydou jen předražené nebo neatraktivní nabídky.

Maska na spaní

Připravte se na to, že na Islandu je v létě skoro celý den světlo. To může způsobit problémy s usínáním. Proto si s sebou nezapomeňte přibalit masku na spaní. Mezi nejsvětlejší období patří květen, červen a červenec. Nejsvětlejším dnem v roce je 21. červenec, což je den letního slunovratu. Slunce je na obloze celých 24 hodin.

Kreditní karta

Pokud zatoužíte poznat všechny krásy tohoto čarovného ostrova, zřejmě si budete muset půjčit auto. Spousta autopůjčoven však vyžaduje předložení kreditní karty. Kreditní kartou se nemyslí jakákoliv platební karta, ale taková, která umožňuje čerpání peněz do minusu.

Přehled cestovního pojištění
Nabídka pro konkrétní cestu
Garance výsledné ceny
Stovky tisíc spokojených zákazníků

Na co si dát pozor na Islandu

Nebezpečné destinace

Island je nádherná, ale divoká země a neopatrní turisté můžou snadno pocítit, jak obrovskou sílu může mít příroda. Nebezpečné můžou být některé pláže - několik turistů už zahynulo, když je vlny smetly z pobřeží. Na Islandu se rovněž nachází několik lagun, pokrytých ledovými krami. Vstupovat na tyto kry je nebezpečné a nejednoho turistu toto chování připravilo o život.

Časté změny počasí

Islandské přísloví praví: „Pokud se ti nelíbí toto počasí, počkej pět minut.“ Na tomto ostrově se počasí skutečně mění velmi rychle a neměli byste jej při plánování vašich výletů podceňovat. Husté deště, náhlé bouře a silné vichřice můžou váš výlet nejen znepříjemnit, ale dokonce vás ohrozit na životě.

 

Vysoké ceny

Letenky na Island jdou pořídit v překvapivě nízkých cenových relacích - zpáteční letenku seženete už od 1000 Kč. Někteří lidé tak můžou podlehnout dojmu, že díky tomu si můžou dopřát levnou dovolenou. Letenka je však při cestě do této země tím nejmenším nákladem. Island patří k jedné z nejdražších zemí Evropy, tudíž na to připravte váš finanční rozpočet.

Obtížný terén

Některé části této země bývá obtížné zdolat pomocí běžného typu automobilu. Abyste někde neuvízli, je potřeba si pronajmout auto s pohonem na všechna čtyři kola. Při řízení je rovněž nutné nesjíždět z cesty. Některé cesty nejsou z asfaltu a téměř splývají s okolní krajinou, tudíž je těžké rozeznat, kde je ještě cesta a kde terén. Jízda mimo vyznačené trasy je na Islandu ilegální a můžete za ni dostat pokutu.

 

FAQ - Nejčastěji kladené dotazy

Když si zvolím jednu cílovou zemi, budu pojištěný i v jiných státech, kterými budu projíždět?

Při volbě cestovního pojištění zvolte tu nejvzdálenější zemi, ve které se budete nacházet. Tzn. cestujete-li do Španělska a Portugalska, pojistěte se do Portugalska, které je od České republiky vzdálenější, a budete automaticky pojištěni i ve Španělsku.

Jedu do Egypta, ale ve smlouvě mám územní platnost „Evropa“, ale Egypt už v Evropě není.

Z geografického hlediska se sice Egypt nachází mimo Evropu, ale mnohé pojišťovny do územní platnosti „Evropa“ přidali turisticky oblíbené země, jako je právě Egypt, nebo třeba Tunisko či Turecko. Pokud jste Egypt zadali ve formuláři v našem online porovnání, můžete si být jistí, že jste pro vaši dovolenou v Egyptě pojištěni správně.

Jak je to s platbou za ošetření u lékaře/zubaře/na pohotovosti? Musím platit hotově, nebo to vyřídí pojišťovna za mě?

V případě ambulantních ošetření (drobnějších úrazů, zubařského ošetření) většinou pacient za ošetření zaplatí na místě a pojišťovna mu výdaje proplatí po návratu do Česka. V případě, že nemá peníze, nebo se jedná o dlouhodobější pobyt v nemocnici, může se pojišťovna nemocnici zaručit, že peníze za lékařské ošetření pošle, a pacient nemusí nic platit. Při zdravotních komplikacích proto vždy nejprve zatelefonujte na asistenční službu vaší pojišťovny. Na telefonu vám poradí, do jakého zdravotnického zařízení se vydat, jak postupovat a dokonce vám nabídnou cizojazyčnou komunikaci se zdravotnickým personálem.

Když mám pojištění zavazadel, zaplatí mi i kufr zničený v letadle?

Bohužel cestovní pojištění na poškození zavazadla přepravní společností se cestovní pojištění nevztahuje. Můžete však využít naší služby, která vám v tomto případě pomůže vymoct odškodnění. Službu najdete na posledním kroku při sjednání cestovního pojištění.

Jak je to s pojištěním zpoždění letu, je ve smlouvě a kde najdu informace?

Liší se dle pojistky, většinou jej obsahují dražší balíčky pojištění (v online porovnávači ve vrchní části zadejte možnost vyšší limit krytí.

Zahrnuje pojištění i zásah horské služby?

Zásah horské služby je běžnou součástí cestovních pojistek. Pozor si dejte u cestovního pojištění na Slovensko, kdy ne všechny pojistky mají tuto službu v sobě zahrnutou. Při cestě do této země totiž některé pojistky zahrnují zásah horské služby při úrazu, ale nikoliv při pátrací akci. Tzn. při cestě na Slovensko se vždy ujistěte, že vaše pojistka zahrnuje i zásah horské služby při pátrací akci, abyste byli kryti i pro případ, že zabloudíte v horách.

Je lyžování rizikový sport?

Lyžování na vyznačených trasách se obvykle řadí mezi běžné sporty. V našem cenovém srovnání zaškrtněte kolonku Zimní sporty – pak budete mít jistotu, že jste pro toto riziko pojištěni.

Polezu po horách, jak se pojistit? (m.n.m.)

Většina horských výšlapů se řadí do běžných sportů, tudíž zde není potřeba speciální připojištění. Připojištění rizikových sportů je nutné u opravdu náročných výstupů, většinou nad 3000 metrů nadmořské výšky.

Jak je to s pojištěním plachtění na lodi?

Pokud se v rámci vaší dovolené vydáte na plavbu po moři, vždy před sjednáním pojistky nahlédněte do pojistných podmínek dané pojišťovny. Některé z nich totiž můžou jachting definovat jako rizikový sport, jiné zase můžou pojišťovat jen plavby do určité vzdálenosti od pobřeží.

 

Pojistné podmínky všech našich nabízených produktů naleznete zde: https://www.porovnej24.cz/pojistne-podminky-cestovni-pojisteni

Chci pojistit dva členy skupiny na rizikový sport, ostatní členy rodiny jen na běžný sport.

Taková možnost je samozřejmě na našem online srovnání cestovního pojištění možná, ovšem je třeba sjednat dvě různé pojistky. V našem formuláři snadno nastavíte typ sportů pro každou dvojici.

Nepovedla se platba kartou, jak se k ní mám vrátit?

V případě neúspěšné platby obvykle posíláme e-mail s instrukcemi, jak postupovat dále.

Lze zaplatit i jinak, než kartou?

Zaplatit lze samozřejmě i převodem na účet. Číslo účtu i variabilní symbol zasíláme do SMS zprávy a e-mailu, tudíž můžete pohodlně zaplatit.

Chci potvrzení v angličtině.

Potvrzení v angličtině je samozřejmě možné, stačí nám napsat na info@porovnej24.cz. Požadavek však musíme zaslat na pojišťovnu, tudíž váš požadavek odešlete minimálně týden před vaším odjezdem, ať se vše stihne vyřídit a vy odjíždíte na dovolenou s anglickým potvrzením.

Na co všechno platí pojištění storno poplatků?

Pojištění storno poplatků se vztahuje například na zrušení zájezdu z důvodu nemoci, úrazu, nenadálé škody na majetku (povodeň, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, obdržení nečekané výpovědi z pracovního poměru. Rozsah pojištění jednotlivých situací se u různých pojišťoven může mírně lišit.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: