Menu

Cestovní pojištění Island

  • Cestovní pojištění od 15 Kč/den
  • Vyberete nejvýhodnější nabídku
  • Pojištění se slevou až 50 %

Srovnejte cestovní pojištění

Proč sjednat cestovní pojištění na Island u nás?

  • V minutě vám ukážeme průřez cenovými nabídkami na trhu, tudíž můžete vybrat tu nejvýhodnější. Ušetřit můžete až 60 % ceny,
  • V rámci běžné nabídky si můžete pojistit až 100 sportů bez navýšení ceny.
  • Ve formuláři zadáte parametry vaší cesty, a náš online porovnávač vám najde nabídky přímo na míru vašemu typu dovolené.
  • Všechny potřebné dokumenty vám obratem pošleme na e-mail, tudíž se nemusíte stresovat s žádným papírováním.

Co zažít a ochutnat na Islandu

Vodopád Seljandsfoss

Nabádat vás k objevování islandské přírody je, jako bychom vám doporučili nenechat si ujít pyramidy při návštěvě Egypta. Tzn. přírodní scenerie jsou tím hlavním, proč se turisté na tento ostrov vydávají. Mezi nejkrásnější přírodní krásy patří vodopád Seljandsfoss. Jedná se o obrovskou masu vody, padající ze skalního útesu vysokého 60 metrů. Za vodopádem se můžete i procházet a pozorovat nezkrotnou sílu přírody.

Modrá laguna

Drsná severská krajina vybízí nejen k drobrodružnému objevování, ale i k horkým koupelím. Přece jenom se jedná o zemi, ve které panuje poměrně chladné klima, tudíž po náročném treku přijde vhod poklidný relax. Modrá laguna je jezírko na lávovém poli, jehož voda dosahuje teploty až 39 stupňů Celsia. Užít si tu můžete nejen příjemné horké koupele, ale i léčivých účinků termálních pramenů, bohatých na minerální látky.

 

Hory Landmannalaugar

Představte si pohoří, které vypadá jako z nějakého fantasy filmu. Landmannalaugar jsou hory, které díky své geotermální aktivitě získaly zajímavé zbarvení. Nenechte si ujít toto vizuálně zajímavé pohoří v jižní části ostrova. Jedná se o pestrou paletu barev, sestávající z různých odstínů hnědé, zelené, oranžové a žluté.

Místní kuchyně

Islandské pokrmy jsou bohaté na ryby, mléčné výrobky, obilniny a brambory. Nenechte si ujít hangikjöt nebo harðfiskur, což je maso, konzervované tradičním islandským způsobem (zavěsí se ve venkovním prostředí, dokud není úplně vysušené). Z polévek stojí za ochutnání humří nebo jehněčí polévka. Otrlé povahy můžou vyzkoušet hákarl, což je nakládané žraločí maso, které je několik týdnů konzervované pod zemí. Tento pokrm se vyznačuje velmi silným odérem.

 

Co si připojistit na Island

Léčebné výlohy

Island je v současné době nejdražší zemí Evropy - svou nákladností předčil i Švýcarsko. Přestože obvykle na cesty po Evropě doporučujeme u cestovního pojištění pojistný limit ve výši 3 miliony Kč, pro dovolenou na Island sáhněte po pojistném krytí v minimální výši 5 milionů Kč.

Asistenční služby

Jedná se o pomoc na telefonu, která je cestovateli v případě nenadálé události k dispozici. Pojišťovna vám po telefonu poradí krok za krokem, jak v dané situaci postupovat. Rovněž vám pomůže s cizojazyčnou komunikací v zahraniční nemocnici. Je-li to možné, zavolejte asistenční službu ještě před samotným ošetřením. Pojišťovna vám vyhledá nejbližší smluvní zdravotní zařízení. V případě, že byste natrefili na soukromou nemocnici, se kterou pojišťovna nemá smlouvu, mohlo by dojít ke krácení pojistného plnění.

Úrazové pojištění

Představte si, že se na dovolené zraníte, a další tři měsíce se budete se zlomeninami léčit. Nebudete moct chodit do zaměstnání, což se nepříznivě projeví na vaší finanční situaci. Právě pro takové případy existuje úrazové pojištění, díky kterému dostanete peníze za každý den léčení úrazu. Je jen na vás, na co je použijete – třeba na vyrovnání ušlého zisku, zaplacení zdravotních pomůcek nebo nadstandardní lékařskou péči.

Pojištění zavazadel

Občas stačí moment nepozornosti (například si odskočíte na toaletu) a váš kufr je pryč! Samostatnou kapitolu představují kapesní krádeže a vykrádání hotelových pokojů. Pojistěte si váš majetek, díky kterému vám může být škoda proplacena. Možná si říkáte, že nic cenného nemáte. Ovšem i váš kufr s oblečením něco stojí a v případě jeho ztráty by vás koupě nových oděvů, bot a kosmetiky vyšla na nemalé peníze.

Pojištění odpovědnosti

Na dovolené můžete někomu způsobit nákladnou škodu ať už na majetku, tak na zdraví. V druhém případě po váš může poškozený požadovat odškodnění za zhoršené společenské uplatnění a zisk za všechny roky, po které nebude moct žít běžný pracovní život. Ve výsledku mu můžete zaplatit miliony Kč. Abyste se před touto škodou ochránili, zahrňte do vaší pojistky pojištění odpovědnosti. Mějte však na paměti, že toto pojištění se nevztahuje na úmyslné činy a na situace, které někomu způsobíte pod vlivem alkoholu.

Pojištění storna zájezdu

Máloco člověka naštve víc, než když onemocní těsně před odjezdem na dovolenou, která stála nemalé peníze. V takovém případě mu cestovní kancelář vrátí jen část peněz z ceny zájezdu. Představte si, že se chystáte na zájezd za 40 000 Kč. Na poslední chvíli onemocníte, a cestovní kancelář vám vrátí jen 30 000 Kč (10 000 Kč je storno poplatek, jehož výše se u různých cestovních kanceláří liší). Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část storno poplatku zpět (většinou je to 80 %). V tomto případě vám pojišťovna vyplatí 8000 Kč, tudíž namísto 10 000 Kč budete tratit jen 2000 Kč.

Co se vám bude hodit na Islandu

Island
Počasí
7°C
zataženo
čt
12°C
7°C
10°C
5°C
so
8°C
4°C
ne
6°C
2°C
po
9°C
1°C
út
6°C
4°C
st
9°C
6°C

Teplé oblečení

I v letním období zde bývá poměrně chladné klima (teploty se pohybují mezi 15 a 22 stupni). Proto si nezapomeňte přibalit teplé oblečení, protože tričko s krátkým rukávem není zrovna nejlepším oděvem pro cestu na Island. Přestože se Island nachází na dalekém severu, zimy zde překvapivě nejsou příliš odlišné od těch českých (teplota se pohybuje mezi - 5 a 3 stupni Celsia).

Včasná rezervace ubytování

Jedná se o poměrně malý a v letním období turisticky oblíbený ostrov. Největší návštěvnost je zde od června do srpna a ubytovací kapacity jsou brzy zamluvené. Proto nenechávejte výběr ubytování na poslední chvíli a zarezervujte si ubytování aspoň 1 - 2 měsíce před odjezdem, ať na vás nezbydou jen předražené nebo neatraktivní nabídky.

Maska na spaní

Připravte se na to, že na Islandu je v létě skoro celý den světlo. To může způsobit problémy s usínáním. Proto si s sebou nezapomeňte přibalit masku na spaní. Mezi nejsvětlejší období patří květen, červen a červenec. Nejsvětlejším dnem v roce je 21. červenec, což je den letního slunovratu. Slunce je na obloze celých 24 hodin.

Kreditní karta

Pokud zatoužíte poznat všechny krásy tohoto čarovného ostrova, zřejmě si budete muset půjčit auto. Spousta autopůjčoven však vyžaduje předložení kreditní karty. Kreditní kartou se nemyslí jakákoliv platební karta, ale taková, která umožňuje čerpání peněz do minusu.

Na co si dát pozor na Islandu

Nebezpečné destinace

Island je nádherná, ale divoká země a neopatrní turisté můžou snadno pocítit, jak obrovskou sílu může mít příroda. Nebezpečné můžou být některé pláže - několik turistů už zahynulo, když je vlny smetly z pobřeží. Na Islandu se rovněž nachází několik lagun, pokrytých ledovými krami. Vstupovat na tyto kry je nebezpečné a nejednoho turistu toto chování připravilo o život.

Časté změny počasí

Islandské přísloví praví: „Pokud se ti nelíbí toto počasí, počkej pět minut.“ Na tomto ostrově se počasí skutečně mění velmi rychle a neměli byste jej při plánování vašich výletů podceňovat. Husté deště, náhlé bouře a silné vichřice můžou váš výlet nejen znepříjemnit, ale dokonce vás ohrozit na životě.

 

Vysoké ceny

Letenky na Island jdou pořídit v překvapivě nízkých cenových relacích - zpáteční letenku seženete už od 1000 Kč. Někteří lidé tak můžou podlehnout dojmu, že díky tomu si můžou dopřát levnou dovolenou. Letenka je však při cestě do této země tím nejmenším nákladem. Island patří k jedné z nejdražších zemí Evropy, tudíž na to připravte váš finanční rozpočet.

Obtížný terén

Některé části této země bývá obtížné zdolat pomocí běžného typu automobilu. Abyste někde neuvízli, je potřeba si pronajmout auto s pohonem na všechna čtyři kola. Při řízení je rovněž nutné nesjíždět z cesty. Některé cesty nejsou z asfaltu a téměř splývají s okolní krajinou, tudíž je těžké rozeznat, kde je ještě cesta a kde terén. Jízda mimo vyznačené trasy je na Islandu ilegální a můžete za ni dostat pokutu.

 

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: