Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Cestovní pojištění do Izraele

  • Cestovní pojištění od 15 Kč/den
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Pojištění se slevou až 50 %

Spočítat cenu

Porovnáváme nabídky těchto pojišťoven

Proč sjednat cestovní pojištění do Izraele

Chystáte se do Izraele, kolébky křesťanské a židovské kultury? Určitě zde nasbíráte neocenitelné cenné cestovatelské zážitky. Cenné až předražené můžou být náklady na lékařskou péči, které vám v této zemi můžou vyvstat. Proč sjednat cestovní pojištění do Izraele právě u nás?

  • Najdeme cestovní pojištění přímo na míru vašim cestovatelským potřebám. Pojistíme vás na pláž i do pouště.
  • Můžete si pojistit až 100 sportů v základní nabídce. Bez navýšení ceny.
  • Díky našemu porovnání cen najdete pojištění v nejlepším poměru cena a kvalita. A rovnou jej můžete sjednat online.
  • Všechny potřebné dokumenty vám pošleme na e-mail, tudíž budete mít všechno pěkně po ruce.

Co v Izraeli zažít a ochutnat

Jeruzalém

Nasedněte do stroje času a vydejte se po stopách křesťanských, židovských a muslimských legend. V tomto městě najdete památky jako je například Zeď nářků, chrám Božího hrobu nebo skalní dóm na Chrámové hoře. Při objevování starobylých památek budete cítit zvláštní atmosféru tohoto místa, ve kterém se magickým způsobem setkávají tři různé světové tradice. Udělejte si dostatek času na návštěvu všech potřebných monumentů a pociťte přímý dotyk dávné historie.

Mrtvé moře

Vodní plocha, na kterou se můžete doslova položit. Díky silné koncentraci soli má voda neobvyklé vlastnosti. Voda v Mrtvém moři obsahuje až 30 % soli (jen pro představu: voda v běžných mořích má přibližně 3,5 % soli). Díky této vysoké mineralizaci vás bude tekutina nadnášet, tudíž koupání v této vodní ploše je skutečně originálním zážitkem. K Mrtvému moři se cestovatelé vydávají nejen za neobyčejným koupáním, ale hlavně za účelem vyléčení svých zdravotních problémů. Voda v Mrtvém moři má léčivé účinky a pozitivně působí například na atopický ekzém, lupénku, revma a oběhové potíže.

Tel Aviv

Pokud toužíte po plážových radovánkách a bohatém společenském vyžití, zamiřte do Tel Avivu. Toto pulzující velkoměsto vás uchvátí svou moderní acrhitekturou i příjemnými plážemi na břehu Středozemního moře. Tel Aviv představuje ideální únik před chladným evropských počasím. I v lednu je tu toiž 24 - 26 stupňů. Pokud by se vám zastesklo po historii, navštivte nedaleké přístavní město Jaffa, které vás okouzlí starobylými uličkami a nádhernou architekturou, která představuje kontrast k modernímu Tel Avivu.

Izraelská kuchyně

Při konzumaci izraelských pokrmů se budete cítit, jako byste stáli jednou nohou na Blízkém Východě a druhou ve Středomoří. Místní kuchyně odráží oba tyto vlivy. Co v Izraeli ochutnat? K této zemi neodmyslitelně patří falafel (smažené placky z cizrnové mouky), hummus (pomazánku z cizrny, doplněnou o různé přísady). Díky blízkosti Středozemního moře jsou zde dostupné mořské plody a mnohé recepty se podobají těm řeckým nebo italským. Do izraelské kuchyně se promítají i arabské či ruské vlivy, tudíž zde narazíte na kebab nebo baklavu. S příchodem imigrantů ze zemí bývalého Sovětského svazu zde přišel i pokrm šašlik.

Porovnání je zdarma a můžete ušetřit až tisíce korun.

Máme desítky tisíc spokojených klientů, kteří s námi šetří.

Porovnání vám zabere jen 1 minutu. Tak proč to nezkusit ihned?

O nic se nestarejte. Veškeré papírování zařídíme za vás.

Co si můžete připojistit na cestu do Izraele

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

Díky tomuto připojištění vám můžou být proplaceny náklady na ošetření u zubaře, jejichž výše se může vyšplhat do řádu tisíců korun. V mnoha zemích je běžné, že za obyčejnou plombu dá pacient i 4000 Kč (v případě složitějších zubařských zákroků i vyšší částky.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto připojištění cestovního pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám obvykle nevrátí plnou cenu zájezdu, ale částka bude ponížena o stornopoplatky. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit v Izraeli

Aktuální kurz k 10.4.2020 1ILS = 6.912Kč
Izrael
Počasí
14°C
místy zataženo
16°C
13°C
so
17°C
13°C
ne
20°C
12°C
po
21°C
13°C
út
21°C
14°C
st
22°C
14°C
čt
25°C
15°C

Druhý pas

Izrael je nechvalně známý tím, že je na štíru s ostatními arabskými zeměmi. Pokud jste byli nedávno na dovolené v Egyptě, Tunisku nebo podobné zemi, můžete mít při vstupu do Izraele problém. Nemusí vás do země vůbec vpustit, nebo můžete mít komplikace na letišti. Pokud mát v pase razítko nějaké muslimské země, raději si vyřiďte druhý pas (ano, každá osoba může mít ještě další cestovní pas). Díky tomu předejdete případným komplikacím.

Decentní oblečení

Židé, křesťané a muslimové patří k poměrně tradičním náboženským skupinám a většinou do svýcn chrámů nevpouští lidi, oděné v kraťasech a tílku. Do kufru si tudíž přibalte tričko s rukávy, delší sukni nebo šátek. Byla by škoda kvůli tomuto omezení nenavštívit významné památky, které rozhodně stojí za to.

Navigace do auta

Jestliže plánujete tuto zemi procestovat autem, vezměte si s sebou navigaci. Na mnoha místech se setkáte pouze s hebrejským nebo arabským značením, které vám může pořádně zamotat hlavu a způsobit, že nechtěně najedete o mnoho kilometrů víc, než jste původně plánovali. Benzín (stejně jako spousta dalších věcí v Izraeli) je poněkud drahý.

Vlastní potraviny

I když třeba nepatříte k typickým českým „paštikářům,“ do Izraele se vyplatí vzít si aspoň pár trvanlivých potravin. Ceny jsou zde mnohem vyšší než v České republice a pokud si občas vypomůžete vlastními zásobami, můžete ušetřit nemalé peníze.

Kolik zaplatíte v Izraeli

Jídlo v restauraci - 375 Kč

0,5 l piva - 175 Kč

500 g chleba - 45 Kč

Lístek na autobus - 37 Kč

Přehled cestovního pojištění
Nabídka pro konkrétní cestu
Garance výsledné ceny
Stovky tisíc spokojených zákazníků

Na co si dát pozor v Izraeli

Kontroly na letišti

Připravte se na to, že po příletu se budete cítit jako u křížového výslechu, protože vstupní kontroly ve státě Izrael jsou skutečně důkladné. Budou se vás ptát, za jakým účelem jsme přiletěli, zda v Izraeli někoho znáte, jak dlouho se zdržíte a zda jste si letenku kupovali sami. Vyhraďte si po příletu dostatek času a neplánujte si žáné aktivity bezprostředně po příletu. Tyto vstupní procedury se totiž můžou protáhnout i na 1,5 hodiny.

Pátek a sobota

Výrazná část izraelského obyvatelstva se hlásí k židovskému vyznání. S tím se pojí dodržování šabatu, který začíná v pátek večer a končí ke konci soboty. V období šabatu jsou zavřené banky, obchody a nefunguje veřejná doprava. Buďte na naprostou absenci služeb v sobotu připraveni a nakupte si potraviny/vyřiďte vše potřebné den předtím.

 

Koupání v Mrtvém moři

Tento zážitek je skutečně nezapomenutelný, ale dejte si pozor na několik věcí. Koupejte se jedině v poloze na zádech. V případě, že se obrátíte na břicho, začnete se převažovat a hlava se vám dostane pod hladinu. Toto je velmi nepříjemné, protože když se vám voda dostane do očí, opravdu to bolí. Rovněž se nesnažte potápět se - delší pobyt pod vodou by vás mohl stát život. Ve vodě se doporučuje setrvat maximálně 15 minut a pak si jít na chvíli odpočinout na pláž, protože při delším koupání se může dostavit bolest hlavy.

Nebezpečné lokality

Přestože média vykreslují Izrael jako válečnou zónu, návštěva tohoto státu ve skutečnosti tak nebezpečná není. Ministerstvo zahraničních věcí však doporučuje vyhnout se Západnímu břehu, oblasti Gazy. Riskantní může být i nášvtěva severní části země a Golanských výšin.

FAQ - Nejčastěji kladené dotazy

Když si zvolím jednu cílovou zemi, budu pojištěný i v jiných státech, kterými budu projíždět?

Při volbě cestovního pojištění zvolte tu nejvzdálenější zemi, ve které se budete nacházet. Tzn. cestujete-li do Španělska a Portugalska, pojistěte se do Portugalska, které je od České republiky vzdálenější, a budete automaticky pojištěni i ve Španělsku.

Jedu do Egypta, ale ve smlouvě mám územní platnost „Evropa“, ale Egypt už v Evropě není.

Z geografického hlediska se sice Egypt nachází mimo Evropu, ale mnohé pojišťovny do územní platnosti „Evropa“ přidali turisticky oblíbené země, jako je právě Egypt, nebo třeba Tunisko či Turecko. Pokud jste Egypt zadali ve formuláři v našem online porovnání, můžete si být jistí, že jste pro vaši dovolenou v Egyptě pojištěni správně.

Jak je to s platbou za ošetření u lékaře/zubaře/na pohotovosti? Musím platit hotově, nebo to vyřídí pojišťovna za mě?

V případě ambulantních ošetření (drobnějších úrazů, zubařského ošetření) většinou pacient za ošetření zaplatí na místě a pojišťovna mu výdaje proplatí po návratu do Česka. V případě, že nemá peníze, nebo se jedná o dlouhodobější pobyt v nemocnici, může se pojišťovna nemocnici zaručit, že peníze za lékařské ošetření pošle, a pacient nemusí nic platit. Při zdravotních komplikacích proto vždy nejprve zatelefonujte na asistenční službu vaší pojišťovny. Na telefonu vám poradí, do jakého zdravotnického zařízení se vydat, jak postupovat a dokonce vám nabídnou cizojazyčnou komunikaci se zdravotnickým personálem.

Když mám pojištění zavazadel, zaplatí mi i kufr zničený v letadle?

Bohužel cestovní pojištění na poškození zavazadla přepravní společností se cestovní pojištění nevztahuje. Můžete však využít naší služby, která vám v tomto případě pomůže vymoct odškodnění. Službu najdete na posledním kroku při sjednání cestovního pojištění.

Jak je to s pojištěním zpoždění letu, je ve smlouvě a kde najdu informace?

Liší se dle pojistky, většinou jej obsahují dražší balíčky pojištění (v online porovnávači ve vrchní části zadejte možnost vyšší limit krytí.

Zahrnuje pojištění i zásah horské služby?

Zásah horské služby je běžnou součástí cestovních pojistek. Pozor si dejte u cestovního pojištění na Slovensko, kdy ne všechny pojistky mají tuto službu v sobě zahrnutou. Při cestě do této země totiž některé pojistky zahrnují zásah horské služby při úrazu, ale nikoliv při pátrací akci. Tzn. při cestě na Slovensko se vždy ujistěte, že vaše pojistka zahrnuje i zásah horské služby při pátrací akci, abyste byli kryti i pro případ, že zabloudíte v horách.

Je lyžování rizikový sport?

Lyžování na vyznačených trasách se obvykle řadí mezi běžné sporty. V našem cenovém srovnání zaškrtněte kolonku Zimní sporty – pak budete mít jistotu, že jste pro toto riziko pojištěni.

Polezu po horách, jak se pojistit? (m.n.m.)

Většina horských výšlapů se řadí do běžných sportů, tudíž zde není potřeba speciální připojištění. Připojištění rizikových sportů je nutné u opravdu náročných výstupů, většinou nad 3000 metrů nadmořské výšky.

Jak je to s pojištěním plachtění na lodi?

Pokud se v rámci vaší dovolené vydáte na plavbu po moři, vždy před sjednáním pojistky nahlédněte do pojistných podmínek dané pojišťovny. Některé z nich totiž můžou jachting definovat jako rizikový sport, jiné zase můžou pojišťovat jen plavby do určité vzdálenosti od pobřeží.

 

Pojistné podmínky všech našich nabízených produktů naleznete zde: https://www.porovnej24.cz/pojistne-podminky-cestovni-pojisteni

Chci pojistit dva členy skupiny na rizikový sport, ostatní členy rodiny jen na běžný sport.

Taková možnost je samozřejmě na našem online srovnání cestovního pojištění možná, ovšem je třeba sjednat dvě různé pojistky. V našem formuláři snadno nastavíte typ sportů pro každou dvojici.

Nepovedla se platba kartou, jak se k ní mám vrátit?

V případě neúspěšné platby obvykle posíláme e-mail s instrukcemi, jak postupovat dále.

Lze zaplatit i jinak, než kartou?

Zaplatit lze samozřejmě i převodem na účet. Číslo účtu i variabilní symbol zasíláme do SMS zprávy a e-mailu, tudíž můžete pohodlně zaplatit.

Chci potvrzení v angličtině.

Potvrzení v angličtině je samozřejmě možné, stačí nám napsat na info@porovnej24.cz. Požadavek však musíme zaslat na pojišťovnu, tudíž váš požadavek odešlete minimálně týden před vaším odjezdem, ať se vše stihne vyřídit a vy odjíždíte na dovolenou s anglickým potvrzením.

Na co všechno platí pojištění storno poplatků?

Pojištění storno poplatků se vztahuje například na zrušení zájezdu z důvodu nemoci, úrazu, nenadálé škody na majetku (povodeň, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, obdržení nečekané výpovědi z pracovního poměru. Rozsah pojištění jednotlivých situací se u různých pojišťoven může mírně lišit.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: