Menu

Cestovní pojištění do Izraele

  • Cestovní pojištění od 15 Kč/den
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Pojištění se slevou až 50 %

Srovnejte cestovní pojištění

Proč sjednat cestovní pojištění do Izraele

Chystáte se do Izraele, kolébky křesťanské a židovské kultury? Určitě zde nasbíráte neocenitelné cenné cestovatelské zážitky. Cenné až předražené můžou být náklady na lékařskou péči, které vám v této zemi můžou vyvstat. Proč sjednat cestovní pojištění do Izraele právě u nás?

  • Najdeme cestovní pojištění přímo na míru vašim cestovatelským potřebám. Pojistíme vás na pláž i do pouště.
  • Můžete si pojistit až 100 sportů v základní nabídce. Bez navýšení ceny.
  • Díky našemu porovnání cen najdete pojištění v nejlepším poměru cena a kvalita. A rovnou jej můžete sjednat online.
  • Všechny potřebné dokumenty vám pošleme na e-mail, tudíž budete mít všechno pěkně po ruce.

Co v Izraeli zažít a ochutnat

Jeruzalém

Nasedněte do stroje času a vydejte se po stopách křesťanských, židovských a muslimských legend. V tomto městě najdete památky jako je například Zeď nářků, chrám Božího hrobu nebo skalní dóm na Chrámové hoře. Při objevování starobylých památek budete cítit zvláštní atmosféru tohoto místa, ve kterém se magickým způsobem setkávají tři různé světové tradice. Udělejte si dostatek času na návštěvu všech potřebných monumentů a pociťte přímý dotyk dávné historie.

Mrtvé moře

Vodní plocha, na kterou se můžete doslova položit. Díky silné koncentraci soli má voda neobvyklé vlastnosti. Voda v Mrtvém moři obsahuje až 30 % soli (jen pro představu: voda v běžných mořích má přibližně 3,5 % soli). Díky této vysoké mineralizaci vás bude tekutina nadnášet, tudíž koupání v této vodní ploše je skutečně originálním zážitkem. K Mrtvému moři se cestovatelé vydávají nejen za neobyčejným koupáním, ale hlavně za účelem vyléčení svých zdravotních problémů. Voda v Mrtvém moři má léčivé účinky a pozitivně působí například na atopický ekzém, lupénku, revma a oběhové potíže.

Tel Aviv

Pokud toužíte po plážových radovánkách a bohatém společenském vyžití, zamiřte do Tel Avivu. Toto pulzující velkoměsto vás uchvátí svou moderní acrhitekturou i příjemnými plážemi na břehu Středozemního moře. Tel Aviv představuje ideální únik před chladným evropských počasím. I v lednu je tu toiž 24 - 26 stupňů. Pokud by se vám zastesklo po historii, navštivte nedaleké přístavní město Jaffa, které vás okouzlí starobylými uličkami a nádhernou architekturou, která představuje kontrast k modernímu Tel Avivu.

Izraelská kuchyně

Při konzumaci izraelských pokrmů se budete cítit, jako byste stáli jednou nohou na Blízkém Východě a druhou ve Středomoří. Místní kuchyně odráží oba tyto vlivy. Co v Izraeli ochutnat? K této zemi neodmyslitelně patří falafel (smažené placky z cizrnové mouky), hummus (pomazánku z cizrny, doplněnou o různé přísady). Díky blízkosti Středozemního moře jsou zde dostupné mořské plody a mnohé recepty se podobají těm řeckým nebo italským. Do izraelské kuchyně se promítají i arabské či ruské vlivy, tudíž zde narazíte na kebab nebo baklavu. S příchodem imigrantů ze zemí bývalého Sovětského svazu zde přišel i pokrm šašlik.

Co si můžete připojistit na cestu do Izraele

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

Díky tomuto připojištění vám můžou být proplaceny náklady na ošetření u zubaře, jejichž výše se může vyšplhat do řádu tisíců korun. V mnoha zemích je běžné, že za obyčejnou plombu dá pacient i 4000 Kč (v případě složitějších zubařských zákroků i vyšší částky.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto připojištění cestovního pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám obvykle nevrátí plnou cenu zájezdu, ale částka bude ponížena o stornopoplatky. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit v Izraeli

Izrael
Počasí
19°C
jasno
ne
29°C
18°C
po
37°C
22°C
út
29°C
20°C
st
27°C
18°C
čt
27°C
18°C
29°C
18°C
so
30°C
18°C

Druhý pas

Izrael je nechvalně známý tím, že je na štíru s ostatními arabskými zeměmi. Pokud jste byli nedávno na dovolené v Egyptě, Tunisku nebo podobné zemi, můžete mít při vstupu do Izraele problém. Nemusí vás do země vůbec vpustit, nebo můžete mít komplikace na letišti. Pokud mát v pase razítko nějaké muslimské země, raději si vyřiďte druhý pas (ano, každá osoba může mít ještě další cestovní pas). Díky tomu předejdete případným komplikacím.

Decentní oblečení

Židé, křesťané a muslimové patří k poměrně tradičním náboženským skupinám a většinou do svýcn chrámů nevpouští lidi, oděné v kraťasech a tílku. Do kufru si tudíž přibalte tričko s rukávy, delší sukni nebo šátek. Byla by škoda kvůli tomuto omezení nenavštívit významné památky, které rozhodně stojí za to.

Navigace do auta

Jestliže plánujete tuto zemi procestovat autem, vezměte si s sebou navigaci. Na mnoha místech se setkáte pouze s hebrejským nebo arabským značením, které vám může pořádně zamotat hlavu a způsobit, že nechtěně najedete o mnoho kilometrů víc, než jste původně plánovali. Benzín (stejně jako spousta dalších věcí v Izraeli) je poněkud drahý.

Vlastní potraviny

I když třeba nepatříte k typickým českým „paštikářům,“ do Izraele se vyplatí vzít si aspoň pár trvanlivých potravin. Ceny jsou zde mnohem vyšší než v České republice a pokud si občas vypomůžete vlastními zásobami, můžete ušetřit nemalé peníze.

Kolik zaplatíte v Izraeli

Jídlo v restauraci - 375 Kč

0,5 l piva - 175 Kč

500 g chleba - 45 Kč

Lístek na autobus - 37 Kč

Na co si dát pozor v Izraeli

Kontroly na letišti

Připravte se na to, že po příletu se budete cítit jako u křížového výslechu, protože vstupní kontroly ve státě Izrael jsou skutečně důkladné. Budou se vás ptát, za jakým účelem jsme přiletěli, zda v Izraeli někoho znáte, jak dlouho se zdržíte a zda jste si letenku kupovali sami. Vyhraďte si po příletu dostatek času a neplánujte si žáné aktivity bezprostředně po příletu. Tyto vstupní procedury se totiž můžou protáhnout i na 1,5 hodiny.

Pátek a sobota

Výrazná část izraelského obyvatelstva se hlásí k židovskému vyznání. S tím se pojí dodržování šabatu, který začíná v pátek večer a končí ke konci soboty. V období šabatu jsou zavřené banky, obchody a nefunguje veřejná doprava. Buďte na naprostou absenci služeb v sobotu připraveni a nakupte si potraviny/vyřiďte vše potřebné den předtím.

 

Koupání v Mrtvém moři

Tento zážitek je skutečně nezapomenutelný, ale dejte si pozor na několik věcí. Koupejte se jedině v poloze na zádech. V případě, že se obrátíte na břicho, začnete se převažovat a hlava se vám dostane pod hladinu. Toto je velmi nepříjemné, protože když se vám voda dostane do očí, opravdu to bolí. Rovněž se nesnažte potápět se - delší pobyt pod vodou by vás mohl stát život. Ve vodě se doporučuje setrvat maximálně 15 minut a pak si jít na chvíli odpočinout na pláž, protože při delším koupání se může dostavit bolest hlavy.

Nebezpečné lokality

Přestože média vykreslují Izrael jako válečnou zónu, návštěva tohoto státu ve skutečnosti tak nebezpečná není. Ministerstvo zahraničních věcí však doporučuje vyhnout se Západnímu břehu, oblasti Gazy. Riskantní může být i nášvtěva severní části země a Golanských výšin.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: