Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Cestovní pojištění do Jihoafrické republiky

  • Cestovní pojištění od 17 Kč/den
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Pojištění se slevou až 50 %

Spočítat cenu

Porovnáváme nabídky těchto pojišťoven

Proč sjednat cestovní pojištění do Jihoafrické republiky právě u nás?

  • Ušetříte s námi více než 50 % ceny cestovního pojištění.
  • Vyhledáme vše – pro jednotlivce i celou rodinu, poznávací i dobrodružné zájezdy.
  • Cestovní pojištění do Jihoafrické republiky vám zařídíme levně a kvalitně.
  • Všechny dokumenty vám obratem přijdou na mail. Pojištění se jednoduše aktivuje odesláním platby.

Co v Jihoafrické republice zažít a ochutnat?

Mys dobré naděje

Tento skalní výběžek byl pro námořníky skutečný pojem. Mys, který rozděluje trasu mezi Evropou a Asií, byl důležitým bodem pro mořeplavce po dlouhá staletí. I dnes zde můžete cítit tajemnou atmosféru tohoto místa. Užijte si divoké vlny, rozbíjející se o skály, výhled na širý oceán a sílu drsné přírody.

Krugerův národní park

Pokud toužíte po objevování africké přírody, zamiřte do této celosvětově známé přírodní rezervace. Ročně se se vydá přibližně 1,5 milovníků afrického safari. Je to obrovský areál, který je téměř tak velký, jako Belgie. Můžete si zde zblízka prohlédnout nosorožce, žirafy, slony a další zvířata, která jsou typická pro tento kontinent. Vzhledem k velikosti tohoto parku zde většina lidí stráví i noc. Krugerův národní park umožňuje ubytování v kempech, stejně jako možnost stravování v mnoha místních restauracích.

Stolová hora

Jedná se o nejčastěji zdolávanou horu světa. Charakteristická silueta hory bez vrcholu, ale zato s výraznou náhorní plošinou, se tyčí nad Kapským městem. Jedná se o středně náročnou cestu, kterou zvládnete za pár hodin. Pokud se vám do tohoto výšlapu nechce, můžete se nahoru pohodlně dopravit lanovkou, která vás vyveze za sedm minut. Kabiny mají otočnou podlahu, takže budete mít výhled na všechny strany. Při cestě lanovkou se vám nabídne dechberoucí výhled na Kapské město i Mys dobré naděje.

Jihoafrická kuchyně

V Jihoafrické republice si přijdou na své hlavně masoužrouti, protože masné výrobky tvoří důležitou součást ingrediencí. Nejoblíbenější pochoutkou je biltong, což je sušené maso s různými příchutěmi (narazit můžete na biltong s příchutí česneku, chili i mandlí). Biltong lidé konzumují spíše jako pochoutku než jako hlavní jídlo. Na oběd nebo večeři se radši zasyťte pokrmem potjiekos (což je vlastně africký guláš), nebo bobotie (slaným masovým koláčem).

 

 

Porovnání je zdarma a můžete ušetřit až tisíce korun.

Máme desítky tisíc spokojených klientů, kteří s námi šetří.

Porovnání vám zabere jen 1 minutu. Tak proč to nezkusit ihned?

O nic se nestarejte. Veškeré papírování zařídíme za vás.

Co si připojistit na cestu do Jihoafrické republiky?

Léčebné výlohy

Pokud se chystáte mimo evropský kontinent, měli byste sáhnout po vyšším limitu krytí. Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici. Vaše cestovní pojištění do Jihoafrické republiky by mělo zahrnovat limit léčebných výloh ve výši minimálně 5 milionů Kč. Na cesty se příliš nevyplatí cestovní pojištění k platební kartě, které má příliš nízké limity krytí. Sáhněte raději po samostatném cestovním pojištění, které vás ochrání mnohem kvalitněji.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

Díky tomuto připojištění vám můžou být proplaceny náklady na ošetření u zubaře, jejichž výše se může vyšplhat do řádu tisíců korun. V mnoha zemích je běžné, že za obyčejnou plombu dá pacient i 4000 Kč (v případě složitějších zubařských zákroků i vyšší částky.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojištění se vztahuje i na případy, kdy vám majetek poničí živelná pohroma. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám obvykle nevrátí plnou cenu zájezdu, ale částka bude ponížena o stornopoplatky. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám může hodit v Jihoafrické republice

Aktuální kurz k 30.3.2020 1ZAR = 1.412Kč
Jihoafrická republika
Počasí
14°C
jasno
po
28°C
13°C
út
18°C
14°C
st
22°C
13°C
čt
23°C
11°C
24°C
14°C
so
23°C
14°C
ne
17°C
14°C

Adaptér

V této zemi se na mnoha místech používají zástrčky typu M s napětím 220 V a frekvencí 50 Hz. Jedná se o tříkolíkové zástrčky britského typu, které se ale ve Velké Británii už nepoužívají. Tento typ adaptéru se v Evropě špatně shání, ale není problém jej koupit na místě.

Pás proti zlodějům

Jihoafrická republika je zemí, ve které se vyskytuje velká míra kriminality. Kromě vyhýbání se problematickým místům můžete svou bezpečnost zvýšit i tím, že si pořídíte speciální pás na peněženku a mobil, který si umístíte na tělo pod oblečení. Ochráníte se proti kapesním zlodějům a nebudete tak snadným cílem pro kriminální živly.

Repelent

V Jihoafrické republice se endemicky vyskytuje malárie, proto si s sebou přibalte silný repelent.

Informace o cenách

S jakými cenami se můžete v této zemi setkat?

Večeře v restauraci .............................................................. 202 Kč

0, 5 l piva ................................................................................... 38 Kč

500 g chleba .............................................................................. 22 Kč

Lístek na autobus .................................................................... 46 Kč

 

Přehled cestovního pojištění
Nabídka pro konkrétní cestu
Garance výsledné ceny
Stovky tisíc spokojených zákazníků

Na co si dát pozor v Jihoafrické republice

Vyšší kriminalita

Jihoafrická republika je nechvalně známá svou kriminální činností. Dobrou zprávou je, že oblasti kolem nejdůležitějších turistických památek jsou relativně bezpečné. Nejvyšší kriminalita panuje v Johannesburgu a na periferii Kapského města. Na nebezpečné oblasti vás často upozorní i cedule podél cest, které vás budou nabádat k tomu, abyste si zamkli dveře a zatáhli okna.

Výstup na Stolovou horu

Ročně velké množství lidí absolvuje výšlap na tento známý horský masiv. Přestože se jedná o horu, na kterou dokáže vystoupat i člověk bez horolezeckého výcviku, není radno tento výšlap podceňovat. Při výstupu na tuto horu už zemřelo nebo se vážně zranilo spousta lidí. Důvodem byla právě podcenění této hory a neopatrnost při výstupu. Až se na Stolovou horu vydáte, řiďte se pokyny na cedulích a neopouštějte vyznačené stezky.

Koupání v oceánu

Pokud do této země zamíříte v teplejší části roku, zřejmě se budete chtít ochladit koupáním v oceánu. Dejte si však pozor na zpětné vodní proudy, které vás můžou odtáhnout stovky metrů na volné moře. Při koupání se orientujte podle varovných cedulí, které na pláži jsou. Pokud už se vám stane, že vás vratný proud odnese dál do moře, nesnažte se plavat proti němu, ale do strany (tak se z proudu vymaníte).

Paviáni

Možná vám ze začátku bude připadat roztomilé, že všude narazíte na množství opic. Dejte si na ně pozor, protože jsou to chytří tvorové, kteří vám dokážou obratně ukradnout osobní věci. Řada turistů, kteří se je snažili zahnat holýma rukama, skončili pokousaní a poškrábaní.

FAQ - Nejčastěji kladené dotazy

Když si zvolím jednu cílovou zemi, budu pojištěný i v jiných státech, kterými budu projíždět?

Při volbě cestovního pojištění zvolte tu nejvzdálenější zemi, ve které se budete nacházet. Tzn. cestujete-li do Španělska a Portugalska, pojistěte se do Portugalska, které je od České republiky vzdálenější, a budete automaticky pojištěni i ve Španělsku.

Jedu do Egypta, ale ve smlouvě mám územní platnost „Evropa“, ale Egypt už v Evropě není.

Z geografického hlediska se sice Egypt nachází mimo Evropu, ale mnohé pojišťovny do územní platnosti „Evropa“ přidali turisticky oblíbené země, jako je právě Egypt, nebo třeba Tunisko či Turecko. Pokud jste Egypt zadali ve formuláři v našem online porovnání, můžete si být jistí, že jste pro vaši dovolenou v Egyptě pojištěni správně.

Jak je to s platbou za ošetření u lékaře/zubaře/na pohotovosti? Musím platit hotově, nebo to vyřídí pojišťovna za mě?

V případě ambulantních ošetření (drobnějších úrazů, zubařského ošetření) většinou pacient za ošetření zaplatí na místě a pojišťovna mu výdaje proplatí po návratu do Česka. V případě, že nemá peníze, nebo se jedná o dlouhodobější pobyt v nemocnici, může se pojišťovna nemocnici zaručit, že peníze za lékařské ošetření pošle, a pacient nemusí nic platit. Při zdravotních komplikacích proto vždy nejprve zatelefonujte na asistenční službu vaší pojišťovny. Na telefonu vám poradí, do jakého zdravotnického zařízení se vydat, jak postupovat a dokonce vám nabídnou cizojazyčnou komunikaci se zdravotnickým personálem.

Když mám pojištění zavazadel, zaplatí mi i kufr zničený v letadle?

Bohužel cestovní pojištění na poškození zavazadla přepravní společností se cestovní pojištění nevztahuje. Můžete však využít naší služby, která vám v tomto případě pomůže vymoct odškodnění. Službu najdete na posledním kroku při sjednání cestovního pojištění.

Jak je to s pojištěním zpoždění letu, je ve smlouvě a kde najdu informace?

Liší se dle pojistky, většinou jej obsahují dražší balíčky pojištění (v online porovnávači ve vrchní části zadejte možnost vyšší limit krytí.

Zahrnuje pojištění i zásah horské služby?

Zásah horské služby je běžnou součástí cestovních pojistek. Pozor si dejte u cestovního pojištění na Slovensko, kdy ne všechny pojistky mají tuto službu v sobě zahrnutou. Při cestě do této země totiž některé pojistky zahrnují zásah horské služby při úrazu, ale nikoliv při pátrací akci. Tzn. při cestě na Slovensko se vždy ujistěte, že vaše pojistka zahrnuje i zásah horské služby při pátrací akci, abyste byli kryti i pro případ, že zabloudíte v horách.

Je lyžování rizikový sport?

Lyžování na vyznačených trasách se obvykle řadí mezi běžné sporty. V našem cenovém srovnání zaškrtněte kolonku Zimní sporty – pak budete mít jistotu, že jste pro toto riziko pojištěni.

Polezu po horách, jak se pojistit? (m.n.m.)

Většina horských výšlapů se řadí do běžných sportů, tudíž zde není potřeba speciální připojištění. Připojištění rizikových sportů je nutné u opravdu náročných výstupů, většinou nad 3000 metrů nadmořské výšky.

Jak je to s pojištěním plachtění na lodi?

Pokud se v rámci vaší dovolené vydáte na plavbu po moři, vždy před sjednáním pojistky nahlédněte do pojistných podmínek dané pojišťovny. Některé z nich totiž můžou jachting definovat jako rizikový sport, jiné zase můžou pojišťovat jen plavby do určité vzdálenosti od pobřeží.

 

Pojistné podmínky všech našich nabízených produktů naleznete zde: https://www.porovnej24.cz/pojistne-podminky-cestovni-pojisteni

Chci pojistit dva členy skupiny na rizikový sport, ostatní členy rodiny jen na běžný sport.

Taková možnost je samozřejmě na našem online srovnání cestovního pojištění možná, ovšem je třeba sjednat dvě různé pojistky. V našem formuláři snadno nastavíte typ sportů pro každou dvojici.

Nepovedla se platba kartou, jak se k ní mám vrátit?

V případě neúspěšné platby obvykle posíláme e-mail s instrukcemi, jak postupovat dále.

Lze zaplatit i jinak, než kartou?

Zaplatit lze samozřejmě i převodem na účet. Číslo účtu i variabilní symbol zasíláme do SMS zprávy a e-mailu, tudíž můžete pohodlně zaplatit.

Chci potvrzení v angličtině.

Potvrzení v angličtině je samozřejmě možné, stačí nám napsat na info@porovnej24.cz. Požadavek však musíme zaslat na pojišťovnu, tudíž váš požadavek odešlete minimálně týden před vaším odjezdem, ať se vše stihne vyřídit a vy odjíždíte na dovolenou s anglickým potvrzením.

Na co všechno platí pojištění storno poplatků?

Pojištění storno poplatků se vztahuje například na zrušení zájezdu z důvodu nemoci, úrazu, nenadálé škody na majetku (povodeň, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, obdržení nečekané výpovědi z pracovního poměru. Rozsah pojištění jednotlivých situací se u různých pojišťoven může mírně lišit.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: