Menu

Cestovní pojištění do Jihoafrické republiky

  • Cestovní pojištění od 17 Kč/den
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Pojištění se slevou až 50 %

Srovnejte cestovní pojištění

Proč sjednat cestovní pojištění do Jihoafrické republiky právě u nás?

  • Ušetříte s námi více než 50 % ceny cestovního pojištění.
  • Vyhledáme vše – pro jednotlivce i celou rodinu, poznávací i dobrodružné zájezdy.
  • Cestovní pojištění do Jihoafrické republiky vám zařídíme levně a kvalitně.
  • Všechny dokumenty vám obratem přijdou na mail. Pojištění se jednoduše aktivuje odesláním platby.

Co v Jihoafrické republice zažít a ochutnat?

Mys dobré naděje

Tento skalní výběžek byl pro námořníky skutečný pojem. Mys, který rozděluje trasu mezi Evropou a Asií, byl důležitým bodem pro mořeplavce po dlouhá staletí. I dnes zde můžete cítit tajemnou atmosféru tohoto místa. Užijte si divoké vlny, rozbíjející se o skály, výhled na širý oceán a sílu drsné přírody.

Krugerův národní park

Pokud toužíte po objevování africké přírody, zamiřte do této celosvětově známé přírodní rezervace. Ročně se se vydá přibližně 1,5 milovníků afrického safari. Je to obrovský areál, který je téměř tak velký, jako Belgie. Můžete si zde zblízka prohlédnout nosorožce, žirafy, slony a další zvířata, která jsou typická pro tento kontinent. Vzhledem k velikosti tohoto parku zde většina lidí stráví i noc. Krugerův národní park umožňuje ubytování v kempech, stejně jako možnost stravování v mnoha místních restauracích.

Stolová hora

Jedná se o nejčastěji zdolávanou horu světa. Charakteristická silueta hory bez vrcholu, ale zato s výraznou náhorní plošinou, se tyčí nad Kapským městem. Jedná se o středně náročnou cestu, kterou zvládnete za pár hodin. Pokud se vám do tohoto výšlapu nechce, můžete se nahoru pohodlně dopravit lanovkou, která vás vyveze za sedm minut. Kabiny mají otočnou podlahu, takže budete mít výhled na všechny strany. Při cestě lanovkou se vám nabídne dechberoucí výhled na Kapské město i Mys dobré naděje.

Jihoafrická kuchyně

V Jihoafrické republice si přijdou na své hlavně masoužrouti, protože masné výrobky tvoří důležitou součást ingrediencí. Nejoblíbenější pochoutkou je biltong, což je sušené maso s různými příchutěmi (narazit můžete na biltong s příchutí česneku, chili i mandlí). Biltong lidé konzumují spíše jako pochoutku než jako hlavní jídlo. Na oběd nebo večeři se radši zasyťte pokrmem potjiekos (což je vlastně africký guláš), nebo bobotie (slaným masovým koláčem).

 

 

Co si připojistit na cestu do Jihoafrické republiky?

Léčebné výlohy

Pokud se chystáte mimo evropský kontinent, měli byste sáhnout po vyšším limitu krytí. Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici. Vaše cestovní pojištění do Jihoafrické republiky by mělo zahrnovat limit léčebných výloh ve výši minimálně 5 milionů Kč. Na cesty se příliš nevyplatí cestovní pojištění k platební kartě, které má příliš nízké limity krytí. Sáhněte raději po samostatném cestovním pojištění, které vás ochrání mnohem kvalitněji.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

Díky tomuto připojištění vám můžou být proplaceny náklady na ošetření u zubaře, jejichž výše se může vyšplhat do řádu tisíců korun. V mnoha zemích je běžné, že za obyčejnou plombu dá pacient i 4000 Kč (v případě složitějších zubařských zákroků i vyšší částky.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojištění se vztahuje i na případy, kdy vám majetek poničí živelná pohroma. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám obvykle nevrátí plnou cenu zájezdu, ale částka bude ponížena o stornopoplatky. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám může hodit v Jihoafrické republice

Jihoafrická republika
Počasí
6°C
jasno
čt
20°C
6°C
14°C
3°C
so
12°C
2°C
ne
12°C
1°C
po
17°C
2°C
út
18°C
4°C
st
17°C
5°C

Adaptér

V této zemi se na mnoha místech používají zástrčky typu M s napětím 220 V a frekvencí 50 Hz. Jedná se o tříkolíkové zástrčky britského typu, které se ale ve Velké Británii už nepoužívají. Tento typ adaptéru se v Evropě špatně shání, ale není problém jej koupit na místě.

Pás proti zlodějům

Jihoafrická republika je zemí, ve které se vyskytuje velká míra kriminality. Kromě vyhýbání se problematickým místům můžete svou bezpečnost zvýšit i tím, že si pořídíte speciální pás na peněženku a mobil, který si umístíte na tělo pod oblečení. Ochráníte se proti kapesním zlodějům a nebudete tak snadným cílem pro kriminální živly.

Repelent

V Jihoafrické republice se endemicky vyskytuje malárie, proto si s sebou přibalte silný repelent.

Informace o cenách

S jakými cenami se můžete v této zemi setkat?

Večeře v restauraci .............................................................. 202 Kč

0, 5 l piva ................................................................................... 38 Kč

500 g chleba .............................................................................. 22 Kč

Lístek na autobus .................................................................... 46 Kč

 

Na co si dát pozor v Jihoafrické republice

Vyšší kriminalita

Jihoafrická republika je nechvalně známá svou kriminální činností. Dobrou zprávou je, že oblasti kolem nejdůležitějších turistických památek jsou relativně bezpečné. Nejvyšší kriminalita panuje v Johannesburgu a na periferii Kapského města. Na nebezpečné oblasti vás často upozorní i cedule podél cest, které vás budou nabádat k tomu, abyste si zamkli dveře a zatáhli okna.

Výstup na Stolovou horu

Ročně velké množství lidí absolvuje výšlap na tento známý horský masiv. Přestože se jedná o horu, na kterou dokáže vystoupat i člověk bez horolezeckého výcviku, není radno tento výšlap podceňovat. Při výstupu na tuto horu už zemřelo nebo se vážně zranilo spousta lidí. Důvodem byla právě podcenění této hory a neopatrnost při výstupu. Až se na Stolovou horu vydáte, řiďte se pokyny na cedulích a neopouštějte vyznačené stezky.

Koupání v oceánu

Pokud do této země zamíříte v teplejší části roku, zřejmě se budete chtít ochladit koupáním v oceánu. Dejte si však pozor na zpětné vodní proudy, které vás můžou odtáhnout stovky metrů na volné moře. Při koupání se orientujte podle varovných cedulí, které na pláži jsou. Pokud už se vám stane, že vás vratný proud odnese dál do moře, nesnažte se plavat proti němu, ale do strany (tak se z proudu vymaníte).

Paviáni

Možná vám ze začátku bude připadat roztomilé, že všude narazíte na množství opic. Dejte si na ně pozor, protože jsou to chytří tvorové, kteří vám dokážou obratně ukradnout osobní věci. Řada turistů, kteří se je snažili zahnat holýma rukama, skončili pokousaní a poškrábaní.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: