Menu

Cestovní pojištění Jižní Korea

  • Cestovní pojištění od 13 Kč/den
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Pojištění se slevou až 50 %

Srovnejte cestovní pojištění

Proč sjednat cestovní pojištění do Jižní Koreje právě u nás?

  • Můžete ušetřit až 50 % ceny. Cestovní pojištění do Jižní Koreje nabízíme od 11 Kč/den.
  • Porovnáváme nabídky od mnoha pojišťoven na trhu.
  • Cestovní pojištění do Jižní Koreje vám poskytneme levně a kvalitně.
  • Vyberete pojistku, která bude sedět přímo na míru vašim potřebám.

Co v Jižní Koreji vidět a ochutnat?

Soul

Hlavní město byste si rozhodně neměli nechat ujít. Je to fascinující metropole, ve které se mísí moderní životní styl s tradiční architekturou. Uvidíte tu velkolepé mrakodrapy i malé tradiční čajovny. Za vidění určitě stojí královský palác Kjonbokkung, (též nazývaný Gyeongbokgung). Přestože Soul má všechny náležitosti moderního velkoměsta, v některých ulicích ještě narazíte na historické domy Hanok.

Národní park Seoraksan

Jižní Korea leží na opačném konci světa, což jde vidět i na místní exotické přírodě. Krásy korejské krajiny můžete zkoumat v národním parku Seoraksan, který je zapsaný do seznamu UNESCO. Čeká tu na vás několik nádherných vodopádů, fascinující skalní útvary a úžasná lanovka, ze které si všechny tyto přírodní divy můžete prohlédnout pěkně z ptačí perspektivy.

 

Budhistické chrámy

V této zemi se nachází několik stovek budhistických chrámů. Každý z nich má bohatě zdobený interiér i exteriér, ze kterého můžete vyčíst starodávné příběhy tohoto národa. V budhistickém klášteře dokonce můžete pobýt několik dní a zúčastnit se meditačního kurzu, který probíhá pod vedením místním mnichů. Naučí vás to klidnějšímu způsobu života a kdoví, třeba vám i kompletně změní život.

Místní gastronomie

Stejně jako ve spoustě dalších asijských zemích, i v Jižní Koreji mají velmi chutné místní pokrmy. Hlavními ingrediencemi je rýže, pšenice a luštěniny. Jedním z nejznámějších korejských jídel je kimči, což je fermentované zelí v nálevu z chilli papriček. Chutnat vám určitě bude i bo ssam, což jsou kousky vepřového masa zabalené v zeleninových listech, nebo bulgogi, což je pikantní hovězí maso s rýží.

Co si připojistit do Jižní Koreje?

Léčebné výlohy

Jižní Korea je drahá země, což se týká nejen ubytování a jídla, ale i zdravotní péče. Při cestě do této země se rozhodně vyplatí sáhnout po vyšším pojistném krytí. Až si budete sjednávat cestovní pojištění do Jižní Koreje, zvolte limit léčebných výloh aspoň ve výši 5 milionů Kč.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

Zubní lékařství v Jižní Koreji je velmi prestižní, a bohužel také drahé. Díky tomuto připojištění vám můžou být proplaceny náklady na ošetření u zubaře, jejichž výše se může vyšplhat do řádu tisíců korun. V mnoha zemích je běžné, že za obyčejnou plombu dá pacient i 4000 Kč (v případě složitějších zubařských zákroků i vyšší částky.

Pojištění zavazadel

Do Jižní Koreje většinou člověk nevyráží jen s malým batůžkem, ale bere si větší zavazadlo se spoustou věcí. Díky pojištění zavazadel se nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr a věci v něm. Pojištění se vztahuje i na případy, kdy vám majetek poničí živelná pohroma. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení). Do Jižní Koreje si toto připojištění určitě sjednejte, protože při úrovni zdejších cen byste se nedoplatili.

Pojištění storna zájezdu

Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám obvykle nevrátí plnou cenu zájezdu, ale částka bude ponížena o stornopoplatky. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit v Jižní Koreji

Jižní Korea
Počasí
3°C
zataženo
čt
7°C
2°C
3°C
-6°C
so
6°C
-6°C
ne
9°C
-1°C
po
10°C
0°C
út
10°C
2°C
st
10°C
3°C

Informace o počasí

Nejlepším obdobím k vycestování do této země je duben až červen, a pak září až listopad. V letním období v Koreji panuje období dešťů a v zimě se teplota pohybuje kolem 0 stupňů.

Včasná rezervace letenek

Cena zpáteční letenky do Jižní Koreje se pohybuje kolem 20 000 Kč. Ovšem když začnete ceny letenek sledovat dlouho dopředu a zjišťovat si informace o různých slevových akcích, můžete se s cenou dostat až na 10 000 Kč.

Informace o cenách

Ceny v Jižní Koreji jsou dražší než v Česku. Tolik zaplatíte za běžné výdaje v této zemi.

Večeře v restauraci .......................................................................... 158 Kč

0, 5 l piva                   ............................................................................ 82 Kč

500 g chleba              ............................................................................ 65 Kč

Lístek na autobus    ............................................................................ 25 Kč

Na co si dát v Jižní Koreji pozor

Příliš drahé taxi

V Soulu můžete narazit na čtyři typy taxíků. Dejte si pozor na černé taxíky, označené nápisem Deluxe. Jsou totiž velmi drahé a na konci jízdy budete nemile překvapeni příliš vysokou cenou.

Znečištění

Soul je jedním z největších měst na světě a je to znát na míře znečištění. Smog se v Jižní Koreji může vyskytovat po celý rok a obzlášť na jaře se lidé potýkají s tzv. žlutým prachem. Při vysoké smogové záteži se nedoporučuje zdržovat se dlouhou dobu venku.

Období dešťů

Pokud máte v plánu vydat se do Koreji v monzunovém období, přibalte si deštník. Déšť naštěstí netrvá celý den, ale přichází nárazově a trvá 1 - 2 hodiny denně. Je to ale pořádný slejvák, proto se na něj připravte.

Jazyková bariéra

Jižní Korea nepatří mezi nejnavštěvovanější turistické destinace, což jde bohužel vidět i na špatné jazykové vybavenosti místních lidí. Připravte se na to, že budete potřebovat na pomoc Google Translate, abyste se dorozuměli v restauracích a obchodech.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: