Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Cestovní pojištění Jižní Korea

  • Pojištění již od 13 Kč na den
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Získáte až 50% slevu

Spočítejte cenu pojištění

Porovnáváme nabídky těchto pojišťoven

Proč sjednat cestovní pojištění do Jižní Koreje právě u nás?

  • Můžete ušetřit až 50 % ceny. Cestovní pojištění do Jižní Koreje nabízíme od 11 Kč/den.
  • Porovnáváme nabídky od mnoha pojišťoven na trhu.
  • Cestovní pojištění do Jižní Koreje vám poskytneme levně a kvalitně.
  • Vyberete pojistku, která bude sedět přímo na míru vašim potřebám.

Co v Jižní Koreji vidět a ochutnat?

Soul

Hlavní město byste si rozhodně neměli nechat ujít. Je to fascinující metropole, ve které se mísí moderní životní styl s tradiční architekturou. Uvidíte tu velkolepé mrakodrapy i malé tradiční čajovny. Za vidění určitě stojí královský palác Kjonbokkung, (též nazývaný Gyeongbokgung). Přestože Soul má všechny náležitosti moderního velkoměsta, v některých ulicích ještě narazíte na historické domy Hanok.

Národní park Seoraksan

Jižní Korea leží na opačném konci světa, což jde vidět i na místní exotické přírodě. Krásy korejské krajiny můžete zkoumat v národním parku Seoraksan, který je zapsaný do seznamu UNESCO. Čeká tu na vás několik nádherných vodopádů, fascinující skalní útvary a úžasná lanovka, ze které si všechny tyto přírodní divy můžete prohlédnout pěkně z ptačí perspektivy.

 

Budhistické chrámy

V této zemi se nachází několik stovek budhistických chrámů. Každý z nich má bohatě zdobený interiér i exteriér, ze kterého můžete vyčíst starodávné příběhy tohoto národa. V budhistickém klášteře dokonce můžete pobýt několik dní a zúčastnit se meditačního kurzu, který probíhá pod vedením místním mnichů. Naučí vás to klidnějšímu způsobu života a kdoví, třeba vám i kompletně změní život.

Místní gastronomie

Stejně jako ve spoustě dalších asijských zemích, i v Jižní Koreji mají velmi chutné místní pokrmy. Hlavními ingrediencemi je rýže, pšenice a luštěniny. Jedním z nejznámějších korejských jídel je kimči, což je fermentované zelí v nálevu z chilli papriček. Chutnat vám určitě bude i bo ssam, což jsou kousky vepřového masa zabalené v zeleninových listech, nebo bulgogi, což je pikantní hovězí maso s rýží.

Porovnání je zdarma a můžete ušetřit až tisíce korun.

Máme desítky tisíc spokojených klientů, kteří s námi šetří.

Porovnání vám zabere jen 1 minutu. Tak proč to nezkusit ihned?

O nic se nestarejte. Veškeré papírování zařídíme za vás.

Co si připojistit do Jižní Koreje?

Léčebné výlohy

Jižní Korea je drahá země, což se týká nejen ubytování a jídla, ale i zdravotní péče. Při cestě do této země se rozhodně vyplatí sáhnout po vyšším pojistném krytí. Až si budete sjednávat cestovní pojištění do Jižní Koreje, zvolte limit léčebných výloh aspoň ve výši 5 milionů Kč.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny. Nově si u nás můžete sjednat cestovní pojištění do Jižní Koreje i s technickou asistencí vozu - tzn. pojišťovna vám na telefonu pomůže v případě, když na vašem voze nastane porucha.

Pojištění zubního ošetření.

Zubní lékařství v Jižní Koreji je velmi prestižní, a bohužel také drahé. Díky tomuto připojištění vám můžou být proplaceny náklady na ošetření u zubaře, jejichž výše se může vyšplhat do řádu tisíců korun. V mnoha zemích je běžné, že za obyčejnou plombu dá pacient i 4000 Kč (v případě složitějších zubařských zákroků i vyšší částky.

Pojištění zavazadel

Do Jižní Koreje většinou člověk nevyráží jen s malým batůžkem, ale bere si drahé sportovní vybavení. Díky pojištění zavazadel se nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr a věci v něm. Pojištění se vztahuje i na případy, kdy vám majetek poničí živelná pohroma. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení). Do Jižní Koreje si toto připojištění určitě sjednejte, protože při úrovni zdejších cen byste se nedoplatili.

Pojištění storna zájezdu

Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám může vrátit pouhých 20 % ceny zájezdu. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit v Jižní Koreji

Aktuální kurz k 25.2.2020 1KRW = 1.909Kč
Jižní Korea
Počasí
7°C
zataženo
út
7°C
5°C
st
10°C
3°C
čt
7°C
1°C
6°C
2°C
so
8°C
1°C
ne
9°C
-0°C
po
11°C
2°C

Informace o počasí

Nejlepším obdobím k vycestování do této země je duben až červen, a pak září až listopad. V letním období v Koreji panuje období dešťů a v zimě se teplota pohybuje kolem 0 stupňů.

Včasná rezervace letenek

Cena zpáteční letenky do Jižní Koreje se pohybuje kolem 20 000 Kč. Ovšem když začnete ceny letenek sledovat dlouho dopředu a zjišťovat si informace o různých slevových akcích, můžete se s cenou dostat až na 10 000 Kč.

Informace o cenách

Ceny v Jižní Koreji jsou dražší než v Česku. Tolik zaplatíte za běžné výdaje v této zemi.

Večeře v restauraci .......................................................................... 158 Kč

0, 5 l piva                   ............................................................................ 82 Kč

500 g chleba              ............................................................................ 65 Kč

Lístek na autobus    ............................................................................ 25 Kč

Přehled cestovního pojištění
Nabídka pro konkrétní cestu
Garance výsledné ceny
Stovky tisíc spokojených zákazníků

Na co si dát v Jižní Koreji pozor

Příliš drahé taxi

V Soulu můžete narazit na čtyři typy taxíků. Dejte si pozor na černé taxíky, označené nápisem Deluxe. Jsou totiž velmi drahé a na konci jízdy budete nemile překvapeni příliš vysokou cenou.

Znečištění

Soul je jedním z největších měst na světě a je to znát na míře znečištění. Smog se v Jižní Koreji může vyskytovat po celý rok a obzlášť na jaře se lidé potýkají s tzv. žlutým prachem. Při vysoké smogové záteži se nedoporučuje zdržovat se dlouhou dobu venku.

Období dešťů

Pokud máte v plánu vydat se do Koreji v monzunovém období, přibalte si deštník. Déšť naštěstí netrvá celý den, ale přichází nárazově a trvá 1 - 2 hodiny denně. Je to ale pořádný slejvák, proto se na něj připravte.

Jazyková bariéra

Jižní Korea nepatří mezi nejnavštěvovanější turistické destinace, což jde bohužel vidět i na špatné jazykové vybavenosti místních lidí. Připravte se na to, že budete potřebovat na pomoc Google Translate, abyste se dorozuměli v restauracích a obchodech.

FAQ - Nejčastěji kladené dotazy

Když si zvolím jednu cílovou zemi, budu pojištěný i v jiných státech, kterými budu projíždět?

Při volbě cestovního pojištění zvolte tu nejvzdálenější zemi, ve které se budete nacházet. Tzn. cestujete-li do Španělska a Portugalska, pojistěte se do Portugalska, které je od České republiky vzdálenější, a budete automaticky pojištěni i ve Španělsku.

Jedu do Egypta, ale ve smlouvě mám územní platnost „Evropa“, ale Egypt už v Evropě není.

Z geografického hlediska se sice Egypt nachází mimo Evropu, ale mnohé pojišťovny do územní platnosti „Evropa“ přidali turisticky oblíbené země, jako je právě Egypt, nebo třeba Tunisko či Turecko. Pokud jste Egypt zadali ve formuláři v našem online porovnání, můžete si být jistí, že jste pro vaši dovolenou v Egyptě pojištěni správně.

Jak je to s platbou za ošetření u lékaře/zubaře/na pohotovosti? Musím platit hotově, nebo to vyřídí pojišťovna za mě?

V případě ambulantních ošetření (drobnějších úrazů, zubařského ošetření) většinou pacient za ošetření zaplatí na místě a pojišťovna mu výdaje proplatí po návratu do Česka. V případě, že nemá peníze, nebo se jedná o dlouhodobější pobyt v nemocnici, může se pojišťovna nemocnici zaručit, že peníze za lékařské ošetření pošle, a pacient nemusí nic platit. Při zdravotních komplikacích proto vždy nejprve zatelefonujte na asistenční službu vaší pojišťovny. Na telefonu vám poradí, do jakého zdravotnického zařízení se vydat, jak postupovat a dokonce vám nabídnou cizojazyčnou komunikaci se zdravotnickým personálem.

Když mám pojištění zavazadel, zaplatí mi i kufr zničený v letadle?

Bohužel cestovní pojištění na poškození zavazadla přepravní společností se cestovní pojištění nevztahuje. Můžete však využít naší služby, která vám v tomto případě pomůže vymoct odškodnění. Službu najdete na posledním kroku při sjednání cestovního pojištění.

Jak je to s pojištěním zpoždění letu, je ve smlouvě a kde najdu informace?

Liší se dle pojistky, většinou jej obsahují dražší balíčky pojištění (v online porovnávači ve vrchní části zadejte možnost vyšší limit krytí.

Zahrnuje pojištění i zásah horské služby?

Zásah horské služby je běžnou součástí cestovních pojistek. Pozor si dejte u cestovního pojištění na Slovensko, kdy ne všechny pojistky mají tuto službu v sobě zahrnutou. Při cestě do této země totiž některé pojistky zahrnují zásah horské služby při úrazu, ale nikoliv při pátrací akci. Tzn. při cestě na Slovensko se vždy ujistěte, že vaše pojistka zahrnuje i zásah horské služby při pátrací akci, abyste byli kryti i pro případ, že zabloudíte v horách.

Je lyžování rizikový sport?

Lyžování na vyznačených trasách se obvykle řadí mezi běžné sporty. V našem cenovém srovnání zaškrtněte kolonku Zimní sporty – pak budete mít jistotu, že jste pro toto riziko pojištěni.

Polezu po horách, jak se pojistit? (m.n.m.)

Většina horských výšlapů se řadí do běžných sportů, tudíž zde není potřeba speciální připojištění. Připojištění rizikových sportů je nutné u opravdu náročných výstupů, většinou nad 3000 metrů nadmořské výšky.

Jak je to s pojištěním plachtění na lodi?

Pokud se v rámci vaší dovolené vydáte na plavbu po moři, vždy před sjednáním pojistky nahlédněte do pojistných podmínek dané pojišťovny. Některé z nich totiž můžou jachting definovat jako rizikový sport, jiné zase můžou pojišťovat jen plavby do určité vzdálenosti od pobřeží.

 

Pojistné podmínky všech našich nabízených produktů naleznete zde: https://www.porovnej24.cz/pojistne-podminky-cestovni-pojisteni

Chci pojistit dva členy skupiny na rizikový sport, ostatní členy rodiny jen na běžný sport.

Taková možnost je samozřejmě na našem online srovnání cestovního pojištění možná, ovšem je třeba sjednat dvě různé pojistky. V našem formuláři snadno nastavíte typ sportů pro každou dvojici.

Nepovedla se platba kartou, jak se k ní mám vrátit?

V případě neúspěšné platby obvykle posíláme e-mail s instrukcemi, jak postupovat dále.

Lze zaplatit i jinak, než kartou?

Zaplatit lze samozřejmě i převodem na účet. Číslo účtu i variabilní symbol zasíláme do SMS zprávy a e-mailu, tudíž můžete pohodlně zaplatit.

Chci potvrzení v angličtině.

Potvrzení v angličtině je samozřejmě možné, stačí nám napsat na info@porovnej24.cz. Požadavek však musíme zaslat na pojišťovnu, tudíž váš požadavek odešlete minimálně týden před vaším odjezdem, ať se vše stihne vyřídit a vy odjíždíte na dovolenou s anglickým potvrzením.

Na co všechno platí pojištění storno poplatků?

Pojištění storno poplatků se vztahuje například na zrušení zájezdu z důvodu nemoci, úrazu, nenadálé škody na majetku (povodeň, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, obdržení nečekané výpovědi z pracovního poměru. Rozsah pojištění jednotlivých situací se u různých pojišťoven může mírně lišit.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: