Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Cestovní pojištění Kambodža

  • Cestovní pojištění od 17 Kč/den
  • Porovnání nabídek na Kamboždu
  • Pojištění se slevou až 50 %

Spočítat cenu

Porovnáváme nabídky těchto pojišťoven

Proč sjednat cestovní pojištění do Kambodži právě u nás?

  • Vyhledáme vše – pro jednotlivce i celou rodinu, poznávací i dobrodružné zájezdy.
  • S námi výrazně ušetříme. Pojistíme vás levně a zároveň kvalitně.
  • Plánujete kromě léčebných výloh pojistit i jiná rizika? Upřesněte, zda chcete pojištění úrazu, odpovědnosti, zavazadel či storna zájezdu.
  • Všechny dokumenty vám obratem přijdou na mail. Pojištění se jednoduše aktivuje odesláním platby.

Co v Kambodži vidět a zažít

Angkor Wat

Nejnavštěvovanějším místem je bezesporu tento chrámový komplex, který nepřestává návštěvníky fascinovat už po staletí. Je dokonce zobrazen i na státní vlajce. Jedná se o nejrozlehlejší chrámový komplex na světě. Je vystavěn v khmerském architektonickém stylu, který je obdivován díky své pravidelnosti a harmonii.

Bayon

Poblíž města Siem Reap se kromě Angkor Watu nachází i další zajímavé stavby. Jednou z nich je i chrám Bayon, což je majestátní stavba, zachovaná z dob Angkorské říše. Návštěvníci si jej oblíbili díky bohaté výzdobě v podobě plastických reliéfů.

Koh Rong

V Kambodži si můžete naplno užít koupání, které je tu díky příznivému klimatu možné po celý rok. Jedny z nejkrásnějších pláží najdete na ostrově Koh Rong, kde si užijete pravý tropický relax na nádherných plážích s bílým pískem, ztepilými palmami a s drinkem z čerstvého kokosu.

Tropická příroda

Užijte si místní zelenou krajinu, ve které uvidíte exotické rostliny a zvířata. V této zemi se nachází celkem 7 národních parků, ve kterých žije více než 200 druhů savců. Oblíbeným zážitkem je i kayaking na řece Kampot, který představuje další ze zajímavých způsobů, jak poznat krásy této země.

Porovnání je zdarma a můžete ušetřit až tisíce korun.

Máme desítky tisíc spokojených klientů, kteří s námi šetří.

Porovnání vám zabere jen 1 minutu. Tak proč to nezkusit ihned?

O nic se nestarejte. Veškeré papírování zařídíme za vás.

Co si na cestu do Kambodži připojistit?

Léčebné výlohy

Protože se jedná o pobyt na jiném kontinentu, vaše cestovní pojištění do Kambodži by mělo zahrnovat limit léčebných výloh ve výši minimálně 5 milionů Kč. Na cesty se příliš nevyplatí cestovní pojištění k platební kartě, které má příliš nízké limuty krytí. Sáhněte raději po samostatném cestovním pojištění, které vás ochrání mnohem kvalitněji.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

Zubní kaz nebo zánět dásní vám může dovolenou pěkně pokazit a prodražit. I obyčejná návštěva u zubaře může být velmi nákladná, proto pojištění zubního ošetření nepodceňujte a připojistěte si jej.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojištění se vztahuje i na případy, kdy vám majetek poničí živelná pohroma. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Dovolená na druhém konci světa rozhodně není levnou záležitostí. Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám obvykle nevrátí plnou cenu zájezdu, ale částka bude ponížena o stornopoplatky. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit v Kambodži

Kambodža
Počasí
29°C
místy zataženo
so
33°C
28°C
ne
44°C
25°C
po
39°C
24°C
út
38°C
25°C
st
40°C
24°C
čt
38°C
25°C
38°C
26°C

Očkování

Do této země není povinné žádné očkování, nicméně je vřele doporučováno. Doporučuje se očkování proti žloutenkám A a B, a také proti břišnímu tyfu.

Víza

Občané České republiky potřebují pro cestu do této země víza. Jejich cena se pohybuje kolem 30 dolarů + dalších 6 dolarů za administrativní poplatek. Turistické vízum vám bude platit 30 dnů a je možné o něj požádat po příletu na letiště.

Repelent

V Kambodži semalárie vyskytuje endemicky,

Přehled cestovního pojištění
Nabídka pro konkrétní cestu
Garance výsledné ceny
Stovky tisíc spokojených zákazníků

Na co si dát v Kambodži pozor

Turistické pasti

Dejte si pozor na různé podvodníky, kteří mají spadeno na zahraniční turisty. Časté je nabízení předražených služeb a zboží, které můžou být až o 80 % dražší, než pro místní lidi. Při nákupech neváhejte smlouvat, ať se dostanete na původní cenovou úroveň. Dalším častým trikem je informace od místních lidí, že památka, kterou máte v plánu navštívit, je zavřená. Místní lidé vám namísto toho pohotově nabídnou soukromý (a drahý) výlet někam jinam. Tvrzení o zavřenosti památky většinou není pravda.

Krádeže a ohrožování turistů

Na nábřeží Tonle Bassacu, v Phnompenhu a v turistických částech Sihanoukville se občas vyskytnou případy krádeží a ojediněle i ozbrojeného přepadení turistů. Nenoste cenné věci (drahý telefon, luxusní oblečení a šperky) na viditelném místě a pokud jdete pěšky, buďte dál od silnice, protože někteří zloději projíždějí na motocyklech a snaží se turistům vytrhnout tašku z ruky.

 

Vzteklina

V Kambodži je poměrně častý výskyt vztekliny u zvířat. Nepřibližujte se k místním toulavým psům a nehlaďte si místní opice ani další živočichy, ať snížíte riziko kousnutí. V případě, že vás zvíře kousne, vyhledejte co nejrychleji lékařskou pomoc (ideálně do 12 hodin od kousnutí). Včasné vakcinace je pro vaše přežití klíčová.

Malárie a horečka dengue

V této zemi se vyskytují malárie a horečka dengue, které jsou přenášené komáry. Proti těmto nemocem není možné se dopředu očkovat a jedinou ochranou je prevence. Ve večerních a nočních hodinách, kdy jsou komáři nejaktivnější, se stříkejte repelentem se složkou DEET.

FAQ - Nejčastěji kladené dotazy

Když si zvolím jednu cílovou zemi, budu pojištěný i v jiných státech, kterými budu projíždět?

Při volbě cestovního pojištění zvolte tu nejvzdálenější zemi, ve které se budete nacházet. Tzn. cestujete-li do Španělska a Portugalska, pojistěte se do Portugalska, které je od České republiky vzdálenější, a budete automaticky pojištěni i ve Španělsku.

Jedu do Egypta, ale ve smlouvě mám územní platnost „Evropa“, ale Egypt už v Evropě není.

Z geografického hlediska se sice Egypt nachází mimo Evropu, ale mnohé pojišťovny do územní platnosti „Evropa“ přidali turisticky oblíbené země, jako je právě Egypt, nebo třeba Tunisko či Turecko. Pokud jste Egypt zadali ve formuláři v našem online porovnání, můžete si být jistí, že jste pro vaši dovolenou v Egyptě pojištěni správně.

Jak je to s platbou za ošetření u lékaře/zubaře/na pohotovosti? Musím platit hotově, nebo to vyřídí pojišťovna za mě?

V případě ambulantních ošetření (drobnějších úrazů, zubařského ošetření) většinou pacient za ošetření zaplatí na místě a pojišťovna mu výdaje proplatí po návratu do Česka. V případě, že nemá peníze, nebo se jedná o dlouhodobější pobyt v nemocnici, může se pojišťovna nemocnici zaručit, že peníze za lékařské ošetření pošle, a pacient nemusí nic platit. Při zdravotních komplikacích proto vždy nejprve zatelefonujte na asistenční službu vaší pojišťovny. Na telefonu vám poradí, do jakého zdravotnického zařízení se vydat, jak postupovat a dokonce vám nabídnou cizojazyčnou komunikaci se zdravotnickým personálem.

Když mám pojištění zavazadel, zaplatí mi i kufr zničený v letadle?

Bohužel cestovní pojištění na poškození zavazadla přepravní společností se cestovní pojištění nevztahuje. Můžete však využít naší služby, která vám v tomto případě pomůže vymoct odškodnění. Službu najdete na posledním kroku při sjednání cestovního pojištění.

Jak je to s pojištěním zpoždění letu, je ve smlouvě a kde najdu informace?

Liší se dle pojistky, většinou jej obsahují dražší balíčky pojištění (v online porovnávači ve vrchní části zadejte možnost vyšší limit krytí.

Zahrnuje pojištění i zásah horské služby?

Zásah horské služby je běžnou součástí cestovních pojistek. Pozor si dejte u cestovního pojištění na Slovensko, kdy ne všechny pojistky mají tuto službu v sobě zahrnutou. Při cestě do této země totiž některé pojistky zahrnují zásah horské služby při úrazu, ale nikoliv při pátrací akci. Tzn. při cestě na Slovensko se vždy ujistěte, že vaše pojistka zahrnuje i zásah horské služby při pátrací akci, abyste byli kryti i pro případ, že zabloudíte v horách.

Je lyžování rizikový sport?

Lyžování na vyznačených trasách se obvykle řadí mezi běžné sporty. V našem cenovém srovnání zaškrtněte kolonku Zimní sporty – pak budete mít jistotu, že jste pro toto riziko pojištěni.

Polezu po horách, jak se pojistit? (m.n.m.)

Většina horských výšlapů se řadí do běžných sportů, tudíž zde není potřeba speciální připojištění. Připojištění rizikových sportů je nutné u opravdu náročných výstupů, většinou nad 3000 metrů nadmořské výšky.

Jak je to s pojištěním plachtění na lodi?

Pokud se v rámci vaší dovolené vydáte na plavbu po moři, vždy před sjednáním pojistky nahlédněte do pojistných podmínek dané pojišťovny. Některé z nich totiž můžou jachting definovat jako rizikový sport, jiné zase můžou pojišťovat jen plavby do určité vzdálenosti od pobřeží.

 

Pojistné podmínky všech našich nabízených produktů naleznete zde: https://www.porovnej24.cz/pojistne-podminky-cestovni-pojisteni

Chci pojistit dva členy skupiny na rizikový sport, ostatní členy rodiny jen na běžný sport.

Taková možnost je samozřejmě na našem online srovnání cestovního pojištění možná, ovšem je třeba sjednat dvě různé pojistky. V našem formuláři snadno nastavíte typ sportů pro každou dvojici.

Nepovedla se platba kartou, jak se k ní mám vrátit?

V případě neúspěšné platby obvykle posíláme e-mail s instrukcemi, jak postupovat dále.

Lze zaplatit i jinak, než kartou?

Zaplatit lze samozřejmě i převodem na účet. Číslo účtu i variabilní symbol zasíláme do SMS zprávy a e-mailu, tudíž můžete pohodlně zaplatit.

Chci potvrzení v angličtině.

Potvrzení v angličtině je samozřejmě možné, stačí nám napsat na info@porovnej24.cz. Požadavek však musíme zaslat na pojišťovnu, tudíž váš požadavek odešlete minimálně týden před vaším odjezdem, ať se vše stihne vyřídit a vy odjíždíte na dovolenou s anglickým potvrzením.

Na co všechno platí pojištění storno poplatků?

Pojištění storno poplatků se vztahuje například na zrušení zájezdu z důvodu nemoci, úrazu, nenadálé škody na majetku (povodeň, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, obdržení nečekané výpovědi z pracovního poměru. Rozsah pojištění jednotlivých situací se u různých pojišťoven může mírně lišit.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: