Menu

Cestovní pojištění Kambodža

  • Cestovní pojištění od 17 Kč/den
  • Porovnání nabídek na Kamboždu
  • Pojištění se slevou až 50 %

Srovnejte cestovní pojištění

Proč sjednat cestovní pojištění do Kambodži právě u nás?

  • Vyhledáme vše – pro jednotlivce i celou rodinu, poznávací i dobrodružné zájezdy.
  • S námi výrazně ušetříme. Pojistíme vás levně a zároveň kvalitně.
  • Plánujete kromě léčebných výloh pojistit i jiná rizika? Upřesněte, zda chcete pojištění úrazu, odpovědnosti, zavazadel či storna zájezdu.
  • Všechny dokumenty vám obratem přijdou na mail. Pojištění se jednoduše aktivuje odesláním platby.

Co v Kambodži vidět a zažít

Angkor Wat

Nejnavštěvovanějším místem je bezesporu tento chrámový komplex, který nepřestává návštěvníky fascinovat už po staletí. Je dokonce zobrazen i na státní vlajce. Jedná se o nejrozlehlejší chrámový komplex na světě. Je vystavěn v khmerském architektonickém stylu, který je obdivován díky své pravidelnosti a harmonii.

Bayon

Poblíž města Siem Reap se kromě Angkor Watu nachází i další zajímavé stavby. Jednou z nich je i chrám Bayon, což je majestátní stavba, zachovaná z dob Angkorské říše. Návštěvníci si jej oblíbili díky bohaté výzdobě v podobě plastických reliéfů.

Koh Rong

V Kambodži si můžete naplno užít koupání, které je tu díky příznivému klimatu možné po celý rok. Jedny z nejkrásnějších pláží najdete na ostrově Koh Rong, kde si užijete pravý tropický relax na nádherných plážích s bílým pískem, ztepilými palmami a s drinkem z čerstvého kokosu.

Tropická příroda

Užijte si místní zelenou krajinu, ve které uvidíte exotické rostliny a zvířata. V této zemi se nachází celkem 7 národních parků, ve kterých žije více než 200 druhů savců. Oblíbeným zážitkem je i kayaking na řece Kampot, který představuje další ze zajímavých způsobů, jak poznat krásy této země.

Co si na cestu do Kambodži připojistit?

Léčebné výlohy

Protože se jedná o pobyt na jiném kontinentu, vaše cestovní pojištění do Kambodži by mělo zahrnovat limit léčebných výloh ve výši minimálně 5 milionů Kč. Na cesty se příliš nevyplatí cestovní pojištění k platební kartě, které má příliš nízké limuty krytí. Sáhněte raději po samostatném cestovním pojištění, které vás ochrání mnohem kvalitněji.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

Zubní kaz nebo zánět dásní vám může dovolenou pěkně pokazit a prodražit. I obyčejná návštěva u zubaře může být velmi nákladná, proto pojištění zubního ošetření nepodceňujte a připojistěte si jej.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojištění se vztahuje i na případy, kdy vám majetek poničí živelná pohroma. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Dovolená na druhém konci světa rozhodně není levnou záležitostí. Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám obvykle nevrátí plnou cenu zájezdu, ale částka bude ponížena o stornopoplatky. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit v Kambodži

Kambodža
Počasí
24°C
zataženo
čt
24°C
23°C
29°C
23°C
so
29°C
23°C
ne
29°C
24°C
po
29°C
24°C
út
30°C
24°C
st
28°C
24°C

Očkování

Do této země není povinné žádné očkování, nicméně je vřele doporučováno. Doporučuje se očkování proti žloutenkám A a B, a také proti břišnímu tyfu.

Víza

Občané České republiky potřebují pro cestu do této země víza. Jejich cena se pohybuje kolem 30 dolarů + dalších 6 dolarů za administrativní poplatek. Turistické vízum vám bude platit 30 dnů a je možné o něj požádat po příletu na letiště.

Repelent

V Kambodži semalárie vyskytuje endemicky,

Na co si dát v Kambodži pozor

Turistické pasti

Dejte si pozor na různé podvodníky, kteří mají spadeno na zahraniční turisty. Časté je nabízení předražených služeb a zboží, které můžou být až o 80 % dražší, než pro místní lidi. Při nákupech neváhejte smlouvat, ať se dostanete na původní cenovou úroveň. Dalším častým trikem je informace od místních lidí, že památka, kterou máte v plánu navštívit, je zavřená. Místní lidé vám namísto toho pohotově nabídnou soukromý (a drahý) výlet někam jinam. Tvrzení o zavřenosti památky většinou není pravda.

Krádeže a ohrožování turistů

Na nábřeží Tonle Bassacu, v Phnompenhu a v turistických částech Sihanoukville se občas vyskytnou případy krádeží a ojediněle i ozbrojeného přepadení turistů. Nenoste cenné věci (drahý telefon, luxusní oblečení a šperky) na viditelném místě a pokud jdete pěšky, buďte dál od silnice, protože někteří zloději projíždějí na motocyklech a snaží se turistům vytrhnout tašku z ruky.

 

Vzteklina

V Kambodži je poměrně častý výskyt vztekliny u zvířat. Nepřibližujte se k místním toulavým psům a nehlaďte si místní opice ani další živočichy, ať snížíte riziko kousnutí. V případě, že vás zvíře kousne, vyhledejte co nejrychleji lékařskou pomoc (ideálně do 12 hodin od kousnutí). Včasné vakcinace je pro vaše přežití klíčová.

Malárie a horečka dengue

V této zemi se vyskytují malárie a horečka dengue, které jsou přenášené komáry. Proti těmto nemocem není možné se dopředu očkovat a jedinou ochranou je prevence. Ve večerních a nočních hodinách, kdy jsou komáři nejaktivnější, se stříkejte repelentem se složkou DEET.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: