Menu

Cestovní pojištění do Kanady

  • Cestovní pojištění do Kanady od 17 Kč/den
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Pojištění se slevou až 50 %

Srovnejte cestovní pojištění

Proč sjednat cestovní pojištění do Kanady

  • Drahé léčebné výlohy. Kanada patří k nejdražším zemím světa a složitá operace nebo léčba zlomeniny stojí peníze, které běžně na ulici nenajdete. Vyhněte se riziku placení těchto částek a pojistěte se alespoň ve výši 5 milionů Kč.
  • Pojištění až 100 sportů. Pojišťovny chápou, že Norsko je zemí, která přímo vybízí k praktikování mnoha sportů. Proto mnohé pojistky v sobě mají zahrnuto více než 100 sportů.
  • Online sjednání. Pro sjednání cestovního pojištění nemusíte osobně na pobočku, ale můžete jej snadno sjednat přes internet.
  • Okamžitá platnost. Drtivá většina cestovních pojistek má platnost hned po sjednání, nebo v okamžiku doručení platby na účet pojišťovny. Cestovní pojištění si tedy můžete sjednat i těsně před odjezdem.

Co v Kanadě zažít a ochutnat

Národní park Alberta

Kanada je zemí, která většinu cestovatelů láká díky dechberoucí přírodě. Jedním z neznámějších parků je národní park Alberta, který je zapsn do seznamu UNESCO. Kromě dechberoucích výhledů vás zde čeká nespočet možností praktikovat outdoorové sporty - turistika, jízda na kánoi nebo rafting. 

Yukon

Už jen ten název zavání nespoutaným dobrodružstvím. Mnohým se možná vybaví v souvislosti se známou stezkou zlatokopů. Čeká vás tu naprostá divočina protkaná jen několika málo vesničkami, ztracených mezi horskými velikány a zurčící řekou Yukon.

Toronto

Navštivte známé město, do kterého za dob komunismu prchlo množství Čechů. Těšit se můžete na originální architekturu, moderní životní styl a dominantu města - CN Tower s otočnou restaurací.

Kanadská kuchyně

Přestože většině lidí se v souvislosti s touto zemí vybaví palačinky s javorovým sirupem, zdejší gastronomie je mnohem pestřejší. Dopřejte si třeba poutine, což je tvarohový sýr politý omáčkou brown gravy, podávaný společně s hranolkama.

Co si připojistit na cestu do Kanady

Asistenční služby

Jedná se o pomoc na telefonu, která je cestovateli s cestovním pojištěním v případě nenadálé události k dispozici. Pojišťovna vám po telefonu poradí krok za krokem, jak v dané situaci postupovat. Rovněž vám pomůže s cizojazyčnou komunikací v zahraniční nemocnici. Je-li to možné, zavolejte asistenční službu ještě před samotným ošetřením. Pojišťovna vám vyhledá nejbližší smluvní zdravotní zařízení. V případě, že byste natrefili na soukromou nemocnici, se kterou pojišťovna nemá smlouvu, mohlo by dojít ke krácení pojistného plnění.

Úrazové pojištění

Představte si, že se na dovolené zraníte, a další tři měsíce se budete se zlomeninami doléčovat. Nebudete moct chodit do zaměstnání, což se nepříznivě projeví na vaší finanční situaci. Právě pro takové případy existuje úrazové pojištění, díky kterému dostanete peníze za každý den léčení úrazu. Je jen na vás, na co je použijete – třeba na vyrovnání ušlého zisku, zaplacení zdravotních pomůcek nebo nadstandardní lékařskou péči.

Pojištění zavazadel

Občas stačí moment nepozornosti (například si odskočíte na toaletu) a váš kufr je pryč! Samostatnou kapitolu představují kapesní krádeže a vykrádání hotelových pokojů. Pojistěte si váš majetek, díky kterému vám může být škoda proplacena. Možná si říkáte, že nic cenného nemáte. Ovšem i váš kufr s oblečením něco stojí a v případě jeho ztráty by vás koupě nových oděvů, bot a kosmetiky vyšla na nemalé peníze.

 

Pojištění odpovědnosti

Na dovolené můžete někomu způsobit nákladnou škodu. Například poškodit hotelové vybavení nebo způsobit někomu újmu na zdraví. V druhém případě po váš může poškozený požadovat odškodnění za zhoršené společenské uplatnění a zisk za všechny roky, po které nebude moct žít běžný pracovní život. Ve výsledku mu můžete zaplatit miliony Kč. Abyste se před touto škodou ochránili, zahrňte do vaší pojistky pojištění odpovědnosti. Mějte však na paměti, že toto pojištění se nevztahuje na úmyslné činy a na situace, které někomu způsobíte pod vlivem alkoholu.

Pojištění storna zájezdu

Máloco člověka naštve víc, než když onemocní těsně před odjezdem na dovolenou, která stála nemalý peníz. Pro tuto situaci se však lze pojistit, tudíž pojišťovna vám proplatí poměrnou cenu zájezdu. Po uzdravení tudíž nemusíte vaše letošní cestování odpískat, ale za získané peníze si můžete koupit zájezd nový. Pojištění storna zájezdu kryje běžné důvody neúčasti na dovolené, jako je nemoc, úraz, škoda na majetku (vytopení bytu, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, nenadálá výpověď ze zaměstnání, atd.

Co se vám bude hodit v Kanadě

Kanada
Počasí
33°C
jasno
st
33°C
19°C
čt
37°C
20°C
26°C
17°C
so
31°C
14°C
ne
30°C
16°C
po
30°C
15°C
út
35°C
17°C

Cestovní pas

Do této země je nutné vycestovat s cestovním pasem, jehož platnost by měla být minimálně 6 měsíců od data vašeho plánovaného návratu.

Potvrzení o dostatku finančních prostředků

Při vstupu do Kanady musíte předložit potvrzení od vaší banky, že máte na učtu dostatek peněz. Toto potvrzení by nemělo být starší než týden.

Řidičský průkaz

Kanada přímo vybízí k cestování a objevování. Pokud nechcete celou vaši dovolenou zůstat na jednom místě, zřejmě si budete půjčovat auto. Dobrou zrávou je, že při pobytu do 6 měsíců vám v Kanadě postačí váš český řidičský průkaz.

Teplé oblečení

Kanada je chladnou zemí a při outdoorových aktivitách vám může být vcelku zima. Inspirujte se Kanaďany, kteří proti nevlídnému počasí bojují systémem vrstev oblečení. Velké popularitě se zde těší různé softshellové bundy, termo oblečení a síťovinové materiály.

Kolik zaplatíte v Kanadě?

Zde jsou orientační ceny, se kterými se můžete setkat v Kanadě.

Jídlo v restauraci - 342 Kč
Pivo 0,5 l - 136 Kč
Chleba 500 g - 55 Kč
Lístek na autobus - 52 Kč

Na co si dát v Kanadě pozor

Divoká zvířata

V Kanadě můžete natrefit na množství divokých zvířat, jako jsou třeba medvědi, losi nebo vlci. Při cestách do přírody se držte předepsaných tras a buďte opatrní hlavně ráno a večer, kdy jsou divoká zvířata nejaktivnější. Dobrou prevencí před setkání s nimi je hlasitý projev (hovor, cinkání turistických holí), aby o vás divoké zvíře vědělo dopředu a mohlo se vám vyhnout.

Cestování v zimě

I milovníci zimního počasí by měli zvážit, zda jim opravdu stojí za to cestovat do Kanady v tomto období. V období od listopadu do dubna je totiž v řadě kanadských měst teplota až -20 stupňů Celsia.

Hmyz

V zalesněných oblastech Kanady se vyskytují hejna komárů a dalšího hmyzu, tudíž hrozí poštípání. Doporučuje se na cesty do přírody vybavit se repelentem.

Divoká příroda

Kanada je poměrně řídce obydlený stát, tudíž pokud se vydáte do přírody, můžete klidně tři dny chodit a nepotkat jedinou známku civilizace. Z toho důvodu u sebe vždy mějte nabitý telefon a nevyrážejte na tůry sami. V případě, že by se vám při cestě něco stalo, v kanadské přírodě se pomoci nedovoláte.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: