Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Cestovní pojištění do Kanady

  • Cestovní pojištění do Kanady od 17 Kč/den
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Pojištění se slevou až 50 %

Spočítat cenu

Porovnáváme nabídky těchto pojišťoven

Proč sjednat cestovní pojištění do Kanady

  • Drahé léčebné výlohy. Kanada patří k nejdražším zemím světa a složitá operace nebo léčba zlomeniny stojí peníze, které běžně na ulici nenajdete. Vyhněte se riziku placení těchto částek a pojistěte se alespoň ve výši 5 milionů Kč.
  • Pojištění až 100 sportů. Pojišťovny chápou, že Norsko je zemí, která přímo vybízí k praktikování mnoha sportů. Proto mnohé pojistky v sobě mají zahrnuto více než 100 sportů.
  • Online sjednání. Pro sjednání cestovního pojištění nemusíte osobně na pobočku, ale můžete jej snadno sjednat přes internet.
  • Okamžitá platnost. Drtivá většina cestovních pojistek má platnost hned po sjednání, nebo v okamžiku doručení platby na účet pojišťovny. Cestovní pojištění si tedy můžete sjednat i těsně před odjezdem.

Co v Kanadě zažít a ochutnat

Národní park Alberta

Kanada je zemí, která většinu cestovatelů láká díky dechberoucí přírodě. Jedním z neznámějších parků je národní park Alberta, který je zapsn do seznamu UNESCO. Kromě dechberoucích výhledů vás zde čeká nespočet možností praktikovat outdoorové sporty - turistika, jízda na kánoi nebo rafting. 

Yukon

Už jen ten název zavání nespoutaným dobrodružstvím. Mnohým se možná vybaví v souvislosti se známou stezkou zlatokopů. Čeká vás tu naprostá divočina protkaná jen několika málo vesničkami, ztracených mezi horskými velikány a zurčící řekou Yukon.

Toronto

Navštivte známé město, do kterého za dob komunismu prchlo množství Čechů. Těšit se můžete na originální architekturu, moderní životní styl a dominantu města - CN Tower s otočnou restaurací.

Kanadská kuchyně

Přestože většině lidí se v souvislosti s touto zemí vybaví palačinky s javorovým sirupem, zdejší gastronomie je mnohem pestřejší. Dopřejte si třeba poutine, což je tvarohový sýr politý omáčkou brown gravy, podávaný společně s hranolkama.

Porovnání je zdarma a můžete ušetřit až tisíce korun.

Máme desítky tisíc spokojených klientů, kteří s námi šetří.

Porovnání vám zabere jen 1 minutu. Tak proč to nezkusit ihned?

O nic se nestarejte. Veškeré papírování zařídíme za vás.

Co si připojistit na cestu do Kanady

Asistenční služby

Jedná se o pomoc na telefonu, která je cestovateli s cestovním pojištěním v případě nenadálé události k dispozici. Pojišťovna vám po telefonu poradí krok za krokem, jak v dané situaci postupovat. Rovněž vám pomůže s cizojazyčnou komunikací v zahraniční nemocnici. Je-li to možné, zavolejte asistenční službu ještě před samotným ošetřením. Pojišťovna vám vyhledá nejbližší smluvní zdravotní zařízení. V případě, že byste natrefili na soukromou nemocnici, se kterou pojišťovna nemá smlouvu, mohlo by dojít ke krácení pojistného plnění.

Úrazové pojištění

Představte si, že se na dovolené zraníte, a další tři měsíce se budete se zlomeninami doléčovat. Nebudete moct chodit do zaměstnání, což se nepříznivě projeví na vaší finanční situaci. Právě pro takové případy existuje úrazové pojištění, díky kterému dostanete peníze za každý den léčení úrazu. Je jen na vás, na co je použijete – třeba na vyrovnání ušlého zisku, zaplacení zdravotních pomůcek nebo nadstandardní lékařskou péči.

Pojištění zavazadel

Občas stačí moment nepozornosti (například si odskočíte na toaletu) a váš kufr je pryč! Samostatnou kapitolu představují kapesní krádeže a vykrádání hotelových pokojů. Pojistěte si váš majetek, díky kterému vám může být škoda proplacena. Možná si říkáte, že nic cenného nemáte. Ovšem i váš kufr s oblečením něco stojí a v případě jeho ztráty by vás koupě nových oděvů, bot a kosmetiky vyšla na nemalé peníze.

 

Pojištění odpovědnosti

Na dovolené můžete někomu způsobit nákladnou škodu. Například poškodit hotelové vybavení nebo způsobit někomu újmu na zdraví. V druhém případě po váš může poškozený požadovat odškodnění za zhoršené společenské uplatnění a zisk za všechny roky, po které nebude moct žít běžný pracovní život. Ve výsledku mu můžete zaplatit miliony Kč. Abyste se před touto škodou ochránili, zahrňte do vaší pojistky pojištění odpovědnosti. Mějte však na paměti, že toto pojištění se nevztahuje na úmyslné činy a na situace, které někomu způsobíte pod vlivem alkoholu.

Pojištění storna zájezdu

Máloco člověka naštve víc, než když onemocní těsně před odjezdem na dovolenou, která stála nemalý peníz. Pro tuto situaci se však lze pojistit, tudíž pojišťovna vám proplatí poměrnou cenu zájezdu. Po uzdravení tudíž nemusíte vaše letošní cestování odpískat, ale za získané peníze si můžete koupit zájezd nový. Pojištění storna zájezdu kryje běžné důvody neúčasti na dovolené, jako je nemoc, úraz, škoda na majetku (vytopení bytu, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, nenadálá výpověď ze zaměstnání, atd.

Co se vám bude hodit v Kanadě

Aktuální kurz k 28.3.2020 1CAD = 17.586Kč
Kanada
Počasí
-26°C
zataženo
so
-19°C
-28°C
ne
-14°C
-25°C
po
-14°C
-23°C
út
-13°C
-24°C
st
-12°C
-21°C
čt
-14°C
-21°C
-1°C
-16°C

Cestovní pas

Do této země je nutné vycestovat s cestovním pasem, jehož platnost by měla být minimálně 6 měsíců od data vašeho plánovaného návratu.

Potvrzení o dostatku finančních prostředků

Při vstupu do Kanady musíte předložit potvrzení od vaší banky, že máte na učtu dostatek peněz. Toto potvrzení by nemělo být starší než týden.

Řidičský průkaz

Kanada přímo vybízí k cestování a objevování. Pokud nechcete celou vaši dovolenou zůstat na jednom místě, zřejmě si budete půjčovat auto. Dobrou zrávou je, že při pobytu do 6 měsíců vám v Kanadě postačí váš český řidičský průkaz.

Teplé oblečení

Kanada je chladnou zemí a při outdoorových aktivitách vám může být vcelku zima. Inspirujte se Kanaďany, kteří proti nevlídnému počasí bojují systémem vrstev oblečení. Velké popularitě se zde těší různé softshellové bundy, termo oblečení a síťovinové materiály.

Kolik zaplatíte v Kanadě?

Zde jsou orientační ceny, se kterými se můžete setkat v Kanadě.

Jídlo v restauraci - 342 Kč
Pivo 0,5 l - 136 Kč
Chleba 500 g - 55 Kč
Lístek na autobus - 52 Kč

Přehled cestovního pojištění
Nabídka pro konkrétní cestu
Garance výsledné ceny
Stovky tisíc spokojených zákazníků

Na co si dát v Kanadě pozor

Divoká zvířata

V Kanadě můžete natrefit na množství divokých zvířat, jako jsou třeba medvědi, losi nebo vlci. Při cestách do přírody se držte předepsaných tras a buďte opatrní hlavně ráno a večer, kdy jsou divoká zvířata nejaktivnější. Dobrou prevencí před setkání s nimi je hlasitý projev (hovor, cinkání turistických holí), aby o vás divoké zvíře vědělo dopředu a mohlo se vám vyhnout.

Cestování v zimě

I milovníci zimního počasí by měli zvážit, zda jim opravdu stojí za to cestovat do Kanady v tomto období. V období od listopadu do dubna je totiž v řadě kanadských měst teplota až -20 stupňů Celsia.

Hmyz

V zalesněných oblastech Kanady se vyskytují hejna komárů a dalšího hmyzu, tudíž hrozí poštípání. Doporučuje se na cesty do přírody vybavit se repelentem.

Divoká příroda

Kanada je poměrně řídce obydlený stát, tudíž pokud se vydáte do přírody, můžete klidně tři dny chodit a nepotkat jedinou známku civilizace. Z toho důvodu u sebe vždy mějte nabitý telefon a nevyrážejte na tůry sami. V případě, že by se vám při cestě něco stalo, v kanadské přírodě se pomoci nedovoláte.

FAQ - Nejčastěji kladené dotazy

Když si zvolím jednu cílovou zemi, budu pojištěný i v jiných státech, kterými budu projíždět?

Při volbě cestovního pojištění zvolte tu nejvzdálenější zemi, ve které se budete nacházet. Tzn. cestujete-li do Španělska a Portugalska, pojistěte se do Portugalska, které je od České republiky vzdálenější, a budete automaticky pojištěni i ve Španělsku.

Jedu do Egypta, ale ve smlouvě mám územní platnost „Evropa“, ale Egypt už v Evropě není.

Z geografického hlediska se sice Egypt nachází mimo Evropu, ale mnohé pojišťovny do územní platnosti „Evropa“ přidali turisticky oblíbené země, jako je právě Egypt, nebo třeba Tunisko či Turecko. Pokud jste Egypt zadali ve formuláři v našem online porovnání, můžete si být jistí, že jste pro vaši dovolenou v Egyptě pojištěni správně.

Jak je to s platbou za ošetření u lékaře/zubaře/na pohotovosti? Musím platit hotově, nebo to vyřídí pojišťovna za mě?

V případě ambulantních ošetření (drobnějších úrazů, zubařského ošetření) většinou pacient za ošetření zaplatí na místě a pojišťovna mu výdaje proplatí po návratu do Česka. V případě, že nemá peníze, nebo se jedná o dlouhodobější pobyt v nemocnici, může se pojišťovna nemocnici zaručit, že peníze za lékařské ošetření pošle, a pacient nemusí nic platit. Při zdravotních komplikacích proto vždy nejprve zatelefonujte na asistenční službu vaší pojišťovny. Na telefonu vám poradí, do jakého zdravotnického zařízení se vydat, jak postupovat a dokonce vám nabídnou cizojazyčnou komunikaci se zdravotnickým personálem.

Když mám pojištění zavazadel, zaplatí mi i kufr zničený v letadle?

Bohužel cestovní pojištění na poškození zavazadla přepravní společností se cestovní pojištění nevztahuje. Můžete však využít naší služby, která vám v tomto případě pomůže vymoct odškodnění. Službu najdete na posledním kroku při sjednání cestovního pojištění.

Jak je to s pojištěním zpoždění letu, je ve smlouvě a kde najdu informace?

Liší se dle pojistky, většinou jej obsahují dražší balíčky pojištění (v online porovnávači ve vrchní části zadejte možnost vyšší limit krytí.

Zahrnuje pojištění i zásah horské služby?

Zásah horské služby je běžnou součástí cestovních pojistek. Pozor si dejte u cestovního pojištění na Slovensko, kdy ne všechny pojistky mají tuto službu v sobě zahrnutou. Při cestě do této země totiž některé pojistky zahrnují zásah horské služby při úrazu, ale nikoliv při pátrací akci. Tzn. při cestě na Slovensko se vždy ujistěte, že vaše pojistka zahrnuje i zásah horské služby při pátrací akci, abyste byli kryti i pro případ, že zabloudíte v horách.

Je lyžování rizikový sport?

Lyžování na vyznačených trasách se obvykle řadí mezi běžné sporty. V našem cenovém srovnání zaškrtněte kolonku Zimní sporty – pak budete mít jistotu, že jste pro toto riziko pojištěni.

Polezu po horách, jak se pojistit? (m.n.m.)

Většina horských výšlapů se řadí do běžných sportů, tudíž zde není potřeba speciální připojištění. Připojištění rizikových sportů je nutné u opravdu náročných výstupů, většinou nad 3000 metrů nadmořské výšky.

Jak je to s pojištěním plachtění na lodi?

Pokud se v rámci vaší dovolené vydáte na plavbu po moři, vždy před sjednáním pojistky nahlédněte do pojistných podmínek dané pojišťovny. Některé z nich totiž můžou jachting definovat jako rizikový sport, jiné zase můžou pojišťovat jen plavby do určité vzdálenosti od pobřeží.

 

Pojistné podmínky všech našich nabízených produktů naleznete zde: https://www.porovnej24.cz/pojistne-podminky-cestovni-pojisteni

Chci pojistit dva členy skupiny na rizikový sport, ostatní členy rodiny jen na běžný sport.

Taková možnost je samozřejmě na našem online srovnání cestovního pojištění možná, ovšem je třeba sjednat dvě různé pojistky. V našem formuláři snadno nastavíte typ sportů pro každou dvojici.

Nepovedla se platba kartou, jak se k ní mám vrátit?

V případě neúspěšné platby obvykle posíláme e-mail s instrukcemi, jak postupovat dále.

Lze zaplatit i jinak, než kartou?

Zaplatit lze samozřejmě i převodem na účet. Číslo účtu i variabilní symbol zasíláme do SMS zprávy a e-mailu, tudíž můžete pohodlně zaplatit.

Chci potvrzení v angličtině.

Potvrzení v angličtině je samozřejmě možné, stačí nám napsat na info@porovnej24.cz. Požadavek však musíme zaslat na pojišťovnu, tudíž váš požadavek odešlete minimálně týden před vaším odjezdem, ať se vše stihne vyřídit a vy odjíždíte na dovolenou s anglickým potvrzením.

Na co všechno platí pojištění storno poplatků?

Pojištění storno poplatků se vztahuje například na zrušení zájezdu z důvodu nemoci, úrazu, nenadálé škody na majetku (povodeň, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, obdržení nečekané výpovědi z pracovního poměru. Rozsah pojištění jednotlivých situací se u různých pojišťoven může mírně lišit.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: