Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Cestovní pojištění Kazachstán

  • Cestovní pojištění do Kazachstánu
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Pojištění se slevou až 50 %

Spočítat cenu

Porovnáváme nabídky těchto pojišťoven

Proč sjednat cestovní pojištění do Kazachstánu právě u nás?

  • Porovnáváme ceny od mnoha pojišťoven, díky čemuž ušetříte nemalé peníze. Cestovní pojištění do Kazachstánu můžete mít až o 50 % levněji.
  • Najdeme vám cestovní pojištění přímo na míru vašemu typu dovolené, počtu osob a typu vašich turistických aktivit.
  • Všechny potřebné dokumenty vám pošleme na e-mail, tudíž budete mít všechno pěkně po ruce.
  • U nás si můžete vaše cestovní pojištění vyšperkovat díky řadě připojištění a mít díky tomu naprosto neprůstřelnou pojistnou ochranu.

Co v Kazachstánu vidět a zažít

Kosmodrom Bajkonur

Mnozí milovníci kosmonautiky míří právě do Bajkonuru, který byl prvním klasickým kosmodromem na světě. Realizovaly se zde známé projekty, například odlet vesmírné lodi pilotované Gagarinem, nebo vypuštění družice Sputnik. Zatímco v minulosti byly z tohoto kosmodromu vypouštěny všechny sovětské rakety a družice, v dnešní době je využití menší. Několikrát do roka zde dochází i ke startu rakety, jejíž odlet do vesmíru můžete zpovzdálí pozorovat. Turisté, kteří tohoto byli svědkem, to popisují jako nezapomenutelný životní zážitek.

Almaty

Toto bývalé hlavní město je největší metropolí Kazachstánu. Almaty je nejen zajímavým mixem pravoslavné, socialistické a moderní architektury, ale rovněž vstupní branou do fascinujcího národního parku Ile-Alatau, který je známý svou dechberoucí krajinou plnou lesů, skal a tyrkysově modrých jezer. Necelých třicet kilometrů od Almaty se nachází Almatské jezero, které vypadá jako z té nejkrásnější pohlednice. Pokud si jej vyfotíte, vaši známí a přátelé si budou myslet, že jste si fotku vylepšili ve Photoshopu. Vy však budete vědět, že ty intenzivní barvy jezera i okolní krajiny jsou skutečné.

 

Astana

Hlavní město Kazachstánu určitě stojí za vidění. Zde můžete být svědkem dynamicky se měnící tváře střední Asie. V tomto městě můžete vidět tradiční sakrální stavby pravoslavného i islámského náboženství v těsném sousedství velkolepých moderních budov. Dominantou města je věž Bajtěrek, vysoká 105 metrů. Na jejím vrcholu se nachází vyhlídková plošina, odkud je výhled na celé město.

Šymbulak

Jedná se o kultovní lyžařské středisko, které bylo známé v dobách Sovětského svazu. I v dnešní době má lyžařům co nabídnout. Nachází se zhruba 25 kiometrů od města Almaty. Lyžaři sem vyrážejí hlavně kvůli příznivým sněhovým podmínkám. Areál se nachází ve výšce tří tisíc metrů nad mořem, díky čemuž je zde sněhová nadílka zaručena více než půl roku. Místní sjezdovky jsou pečlivě upravené a lyžaře zaujmou hlavně svojí délkou a převýšením.

Porovnání je zdarma a můžete ušetřit až tisíce korun.

Máme desítky tisíc spokojených klientů, kteří s námi šetří.

Porovnání vám zabere jen 1 minutu. Tak proč to nezkusit ihned?

O nic se nestarejte. Veškeré papírování zařídíme za vás.

Co si připojistit do Kazachstánu?

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici. Protože se jedná o pobyt na jiném kontinentu, vaše cestovní pojištění do Kazachstánu by mělo zahrnovat limit léčebných výloh ve výši minimálně 5 milionů Kč. Na cesty se příliš nevyplatí cestovní pojištění k platební kartě, které má příliš nízké limity krytí. Sáhněte raději po samostatném cestovním pojištění, které vás ochrání mnohem kvalitněji.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

I když vám nepůjde o život a na vaší dovolené vás pouze rozbolí zuby, obyčejná návštěva u zubaře se vám může pořádně prodražit, proto pojištění zubního ošetření nepodceňujte a připojistěte si jej.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojištění se vztahuje i na případy, kdy vám majetek poničí živelná pohroma. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Dovolená v cizině rozhodně není levnou záležitostí, zvláště když cestujete přes cestovní kancelář. Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám může vrátit pouhých 20 % ceny zájezdu. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit v Kazachstánu

Kazachstán
Počasí
6°C
polojasno
čt
14°C
5°C
16°C
5°C
so
20°C
9°C
ne
15°C
8°C
po
13°C
7°C
út
18°C
7°C
st
14°C
2°C

Očkování

Do této země se doporučuje očkovat se proti žloutence typu A a B. Před cestou do Kazachstánu rovněž doporučujeme překontrolovat platnost vašeho očkování proti tetanu.

Teplé oblečení

Velká část této země je položena ve vyšších nadmořských výškách, tudíž se zde setkáte s chladnějším kliematem. V ojedinělých případech dokonce může v některých horských oblastech sněžit i v létě. Přizpůsobte tomu svůj šatník.

Základy ruštiny

Ne ve všech částech Kazachstánu se domluvíte anglicky. Bude se vám tudíž hodit pár základních frází v ruštině.

 

Přehled cestovního pojištění
Nabídka pro konkrétní cestu
Garance výsledné ceny
Stovky tisíc spokojených zákazníků

Na co si dát v Kazachstánu pozor

Prudké změny počasí

Turisté se často potýkají s nachlazením kvůli místnímu klimatu. Tato země je totiž typická svými překotnými změnami počasí. Při vašich cestách vždy u sebe mějte teplejší oblečení, protože ochlazení může přijít doslova z minuty na minutu.

Drobná kriminalita

V Kazachstánu se můžete setkat s kapesními krádežemi. Buďte obezřetní na místech s větším počtem lidí (autobusová nádraží, tržiště, obchodní centra). Rovněž se vyhněte místním žebrákům, kteří se s vámi dají do řeči, pokusí se vám prodat nějaký předmět nebo se pokusí jiným způsobem odvrátit vaši pozornost. Jejich kumpáni vám nepozorně zcizí cennosti.

Jazyková bariéra

Kazachstán je zemí, která se turistům teprve začíná otevírat. Připravte se na to, že s angličtinou tu moc nepochodíte. Pro vaše cestování se vám bude hodit naučit se aspoň základní fráze v ruštině.

Horší úroveň ubytování

V Kazachstánu se více než jinde vyplatí číst recenze týkající se ubytování. Za cenu hotelu tu totiž často nabízejí podřadné ubytovací prostory, ve kterých třeba nefungují žárovky, nebo neteče teplá voda. Pokud si budete hledat ubytování až na místě, před zaplacením si ubytovací prostory projděte a zkontrolujte, zda všechno funguje.

FAQ - Nejčastěji kladené dotazy

Když si zvolím jednu cílovou zemi, budu pojištěný i v jiných státech, kterými budu projíždět?

Při volbě cestovního pojištění zvolte tu nejvzdálenější zemi, ve které se budete nacházet. Tzn. cestujete-li do Španělska a Portugalska, pojistěte se do Portugalska, které je od České republiky vzdálenější, a budete automaticky pojištěni i ve Španělsku.

Jedu do Egypta, ale ve smlouvě mám územní platnost „Evropa“, ale Egypt už v Evropě není.

Z geografického hlediska se sice Egypt nachází mimo Evropu, ale mnohé pojišťovny do územní platnosti „Evropa“ přidali turisticky oblíbené země, jako je právě Egypt, nebo třeba Tunisko či Turecko. Pokud jste Egypt zadali ve formuláři v našem online porovnání, můžete si být jistí, že jste pro vaši dovolenou v Egyptě pojištěni správně.

Jak je to s platbou za ošetření u lékaře/zubaře/na pohotovosti? Musím platit hotově, nebo to vyřídí pojišťovna za mě?

V případě ambulantních ošetření (drobnějších úrazů, zubařského ošetření) většinou pacient za ošetření zaplatí na místě a pojišťovna mu výdaje proplatí po návratu do Česka. V případě, že nemá peníze, nebo se jedná o dlouhodobější pobyt v nemocnici, může se pojišťovna nemocnici zaručit, že peníze za lékařské ošetření pošle, a pacient nemusí nic platit. Při zdravotních komplikacích proto vždy nejprve zatelefonujte na asistenční službu vaší pojišťovny. Na telefonu vám poradí, do jakého zdravotnického zařízení se vydat, jak postupovat a dokonce vám nabídnou cizojazyčnou komunikaci se zdravotnickým personálem.

Když mám pojištění zavazadel, zaplatí mi i kufr zničený v letadle?

Bohužel cestovní pojištění na poškození zavazadla přepravní společností se cestovní pojištění nevztahuje. Můžete však využít naší služby, která vám v tomto případě pomůže vymoct odškodnění. Službu najdete na posledním kroku při sjednání cestovního pojištění.

Jak je to s pojištěním zpoždění letu, je ve smlouvě a kde najdu informace?

Liší se dle pojistky, většinou jej obsahují dražší balíčky pojištění (v online porovnávači ve vrchní části zadejte možnost vyšší limit krytí.

Zahrnuje pojištění i zásah horské služby?

Zásah horské služby je běžnou součástí cestovních pojistek. Pozor si dejte u cestovního pojištění na Slovensko, kdy ne všechny pojistky mají tuto službu v sobě zahrnutou. Při cestě do této země totiž některé pojistky zahrnují zásah horské služby při úrazu, ale nikoliv při pátrací akci. Tzn. při cestě na Slovensko se vždy ujistěte, že vaše pojistka zahrnuje i zásah horské služby při pátrací akci, abyste byli kryti i pro případ, že zabloudíte v horách.

Je lyžování rizikový sport?

Lyžování na vyznačených trasách se obvykle řadí mezi běžné sporty. V našem cenovém srovnání zaškrtněte kolonku Zimní sporty – pak budete mít jistotu, že jste pro toto riziko pojištěni.

Polezu po horách, jak se pojistit? (m.n.m.)

Většina horských výšlapů se řadí do běžných sportů, tudíž zde není potřeba speciální připojištění. Připojištění rizikových sportů je nutné u opravdu náročných výstupů, většinou nad 3000 metrů nadmořské výšky.

Jak je to s pojištěním plachtění na lodi?

Pokud se v rámci vaší dovolené vydáte na plavbu po moři, vždy před sjednáním pojistky nahlédněte do pojistných podmínek dané pojišťovny. Některé z nich totiž můžou jachting definovat jako rizikový sport, jiné zase můžou pojišťovat jen plavby do určité vzdálenosti od pobřeží.

 

Pojistné podmínky všech našich nabízených produktů naleznete zde: https://www.porovnej24.cz/pojistne-podminky-cestovni-pojisteni

Chci pojistit dva členy skupiny na rizikový sport, ostatní členy rodiny jen na běžný sport.

Taková možnost je samozřejmě na našem online srovnání cestovního pojištění možná, ovšem je třeba sjednat dvě různé pojistky. V našem formuláři snadno nastavíte typ sportů pro každou dvojici.

Nepovedla se platba kartou, jak se k ní mám vrátit?

V případě neúspěšné platby obvykle posíláme e-mail s instrukcemi, jak postupovat dále.

Lze zaplatit i jinak, než kartou?

Zaplatit lze samozřejmě i převodem na účet. Číslo účtu i variabilní symbol zasíláme do SMS zprávy a e-mailu, tudíž můžete pohodlně zaplatit.

Chci potvrzení v angličtině.

Potvrzení v angličtině je samozřejmě možné, stačí nám napsat na info@porovnej24.cz. Požadavek však musíme zaslat na pojišťovnu, tudíž váš požadavek odešlete minimálně týden před vaším odjezdem, ať se vše stihne vyřídit a vy odjíždíte na dovolenou s anglickým potvrzením.

Na co všechno platí pojištění storno poplatků?

Pojištění storno poplatků se vztahuje například na zrušení zájezdu z důvodu nemoci, úrazu, nenadálé škody na majetku (povodeň, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, obdržení nečekané výpovědi z pracovního poměru. Rozsah pojištění jednotlivých situací se u různých pojišťoven může mírně lišit.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: