Menu

Cestovní pojištění Kazachstán

  • Cestovní pojištění do Kazachstánu
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Pojištění se slevou až 50 %

Srovnejte cestovní pojištění

Proč sjednat cestovní pojištění do Kazachstánu právě u nás?

  • Porovnáváme ceny od mnoha pojišťoven, díky čemuž ušetříte nemalé peníze. Cestovní pojištění do Kazachstánu můžete mít až o 50 % levněji.
  • Najdeme vám cestovní pojištění přímo na míru vašemu typu dovolené, počtu osob a typu vašich turistických aktivit.
  • Všechny potřebné dokumenty vám pošleme na e-mail, tudíž budete mít všechno pěkně po ruce.
  • U nás si můžete vaše cestovní pojištění vyšperkovat díky řadě připojištění a mít díky tomu naprosto neprůstřelnou pojistnou ochranu.

Co v Kazachstánu vidět a zažít

Kosmodrom Bajkonur

Mnozí milovníci kosmonautiky míří právě do Bajkonuru, který byl prvním klasickým kosmodromem na světě. Realizovaly se zde známé projekty, například odlet vesmírné lodi pilotované Gagarinem, nebo vypuštění družice Sputnik. Zatímco v minulosti byly z tohoto kosmodromu vypouštěny všechny sovětské rakety a družice, v dnešní době je využití menší. Několikrát do roka zde dochází i ke startu rakety, jejíž odlet do vesmíru můžete zpovzdálí pozorovat. Turisté, kteří tohoto byli svědkem, to popisují jako nezapomenutelný životní zážitek.

Almaty

Toto bývalé hlavní město je největší metropolí Kazachstánu. Almaty je nejen zajímavým mixem pravoslavné, socialistické a moderní architektury, ale rovněž vstupní branou do fascinujcího národního parku Ile-Alatau, který je známý svou dechberoucí krajinou plnou lesů, skal a tyrkysově modrých jezer. Necelých třicet kilometrů od Almaty se nachází Almatské jezero, které vypadá jako z té nejkrásnější pohlednice. Pokud si jej vyfotíte, vaši známí a přátelé si budou myslet, že jste si fotku vylepšili ve Photoshopu. Vy však budete vědět, že ty intenzivní barvy jezera i okolní krajiny jsou skutečné.

 

Astana

Hlavní město Kazachstánu určitě stojí za vidění. Zde můžete být svědkem dynamicky se měnící tváře střední Asie. V tomto městě můžete vidět tradiční sakrální stavby pravoslavného i islámského náboženství v těsném sousedství velkolepých moderních budov. Dominantou města je věž Bajtěrek, vysoká 105 metrů. Na jejím vrcholu se nachází vyhlídková plošina, odkud je výhled na celé město.

Šymbulak

Jedná se o kultovní lyžařské středisko, které bylo známé v dobách Sovětského svazu. I v dnešní době má lyžařům co nabídnout. Nachází se zhruba 25 kiometrů od města Almaty. Lyžaři sem vyrážejí hlavně kvůli příznivým sněhovým podmínkám. Areál se nachází ve výšce tří tisíc metrů nad mořem, díky čemuž je zde sněhová nadílka zaručena více než půl roku. Místní sjezdovky jsou pečlivě upravené a lyžaře zaujmou hlavně svojí délkou a převýšením.

Co si připojistit do Kazachstánu?

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici. Protože se jedná o pobyt na jiném kontinentu, vaše cestovní pojištění do Kazachstánu by mělo zahrnovat limit léčebných výloh ve výši minimálně 5 milionů Kč. Na cesty se příliš nevyplatí cestovní pojištění k platební kartě, které má příliš nízké limity krytí. Sáhněte raději po samostatném cestovním pojištění, které vás ochrání mnohem kvalitněji.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

I když vám nepůjde o život a na vaší dovolené vás pouze rozbolí zuby, obyčejná návštěva u zubaře se vám může pořádně prodražit, proto pojištění zubního ošetření nepodceňujte a připojistěte si jej.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojištění se vztahuje i na případy, kdy vám majetek poničí živelná pohroma. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Dovolená v cizině rozhodně není levnou záležitostí, zvláště když cestujete přes cestovní kancelář. Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám může vrátit pouhých 20 % ceny zájezdu. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit v Kazachstánu

Kazachstán
Počasí
21°C
jasno
st
30°C
17°C
čt
34°C
19°C
34°C
21°C
so
33°C
21°C
ne
33°C
24°C
po
26°C
19°C
út
31°C
21°C

Očkování

Do této země se doporučuje očkovat se proti žloutence typu A a B. Před cestou do Kazachstánu rovněž doporučujeme překontrolovat platnost vašeho očkování proti tetanu.

Teplé oblečení

Velká část této země je položena ve vyšších nadmořských výškách, tudíž se zde setkáte s chladnějším kliematem. V ojedinělých případech dokonce může v některých horských oblastech sněžit i v létě. Přizpůsobte tomu svůj šatník.

Základy ruštiny

Ne ve všech částech Kazachstánu se domluvíte anglicky. Bude se vám tudíž hodit pár základních frází v ruštině.

 

Na co si dát v Kazachstánu pozor

Prudké změny počasí

Turisté se často potýkají s nachlazením kvůli místnímu klimatu. Tato země je totiž typická svými překotnými změnami počasí. Při vašich cestách vždy u sebe mějte teplejší oblečení, protože ochlazení může přijít doslova z minuty na minutu.

Drobná kriminalita

V Kazachstánu se můžete setkat s kapesními krádežemi. Buďte obezřetní na místech s větším počtem lidí (autobusová nádraží, tržiště, obchodní centra). Rovněž se vyhněte místním žebrákům, kteří se s vámi dají do řeči, pokusí se vám prodat nějaký předmět nebo se pokusí jiným způsobem odvrátit vaši pozornost. Jejich kumpáni vám nepozorně zcizí cennosti.

Jazyková bariéra

Kazachstán je zemí, která se turistům teprve začíná otevírat. Připravte se na to, že s angličtinou tu moc nepochodíte. Pro vaše cestování se vám bude hodit naučit se aspoň základní fráze v ruštině.

Horší úroveň ubytování

V Kazachstánu se více než jinde vyplatí číst recenze týkající se ubytování. Za cenu hotelu tu totiž často nabízejí podřadné ubytovací prostory, ve kterých třeba nefungují žárovky, nebo neteče teplá voda. Pokud si budete hledat ubytování až na místě, před zaplacením si ubytovací prostory projděte a zkontrolujte, zda všechno funguje.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: