Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Cestovní pojištění Keňa

  • Cestovní pojištění od 17 Kč/den
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Pojištění se slevou až 50 %

Spočítat cenu

Porovnáváme nabídky těchto pojišťoven

Proč sjednat cestovní pojištění do Keni právě u nás?

  • U nás výrazně ušetříte. Umíme vám vyjednat slevu přes 50 %.
  • Porovnáváme nabídky od mnoha pojišťoven na trhu.
  • Vyhledáme vše – pro jednotlivce i celou rodinu, poznávací i dobrodružné zájezdy.
  • Vyberete pojistku, která bude sedět přímo na míru vašim potřebám.

Co v Keni vidět a zažít?

Masai Mara

Většina turistů mířících do této země se těší, že na vlastní kůži zažijí drsnou africkou přírodu. To se jim obvykle podaří při návštěvě národní rezervace Masai Mara. Tato oblast je známá díky obrovským masám migrujících zvířat. Spatření těchto velkolepých přesunů je to, po čem většina návštěvníků touží. Jsou zde totiž k vidění například migrující stáda zeber o 500 kusech, několik tisíc antilop nebo velká stáda slonů. Jedná se o unikátní zážitek, který se vám jinde na světě nestane.

Potápění

Keňa je vyhládávaná také kvůli potápění. Nejoblíbenější destinací je pobřežní město Mombasa. Vody poblíž tohoto města skrývají nepředstavitelné poklady. Proč se potápět právě tady? Dostanete se do těsné blízkosti rybích hejn, takže si budete připadat, jako byste přímo vstoupili do přírodovědného filmu. Může se vám tu stát, že metr od vás propluje žralok velrybí, což je největší druh žraloka na světě. Nemějte však strach - tento druh člověku není nebezpečný, živí se jenom planktonem a malými rybami.

 

Pláže

Keňa je oblíbená také díky svému teplému klimatu, tudíž představuje útočiště pro ty, kteří se chtějí vyhnout chladné evropské zimě. Počasí se celoročně pohybuje mezi 25 - 30°C, což je ideální teplota pro pořádný plážový relax. Ty nejkrásnější pláže najdete na ostrově Lamu, nebo zhruba 30 kilometrů jižně od města Mombasa.

Jezero Nakuru

Toto jezero je při pohledu z výšky celé růžové. Je to díky tomu, že slouží jako zdroj vody pro ptactvo. V tomto jezeře totiž žije víc než milion plameňáků, což vytváří naprostou jedinečnou podívanou. Živá atmosféra této vodní plochy se vám určitě zalíbí. Kromě plameňáků tu natrefíte i na další zvířata, například nosorožce. Jezero Naruku je součástí stejnojmenného národního parku, který je oplocený, tudíž zvířata nemůžou nikam utéct a proto je jich u jezera tolik k vidění.

Porovnání je zdarma a můžete ušetřit až tisíce korun.

Máme desítky tisíc spokojených klientů, kteří s námi šetří.

Porovnání vám zabere jen 1 minutu. Tak proč to nezkusit ihned?

O nic se nestarejte. Veškeré papírování zařídíme za vás.

Co si připojistit na cestu do Keni?

Léčebné výlohy

Na cesty mimo evropský kontinent se doporučuje vyšší pojistné krytí. Vaše cestovní pojištění do Keni by mělo zahrnovat limit léčebných výloh ve výši minimálně 5 milionů Kč. Na cesty se příliš nevyplatí cestovní pojištění k platební kartě, které má příliš nízké limity krytí. Sáhněte raději po samostatném cestovním pojištění, které vás ochrání mnohem kvalitněji.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

Díky tomuto připojištění vám můžou být proplaceny náklady na ošetření u zubaře, jejichž výše se může vyšplhat do řádu tisíců korun. V mnoha zemích je běžné, že za obyčejnou plombu dá pacient i 4000 Kč (v případě složitějších zubařských zákroků i vyšší částky.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojištění se vztahuje i na případy, kdy vám majetek poničí živelná pohroma. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám obvykle nevrátí plnou cenu zájezdu, ale částka bude ponížena o stornopoplatky. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit v Keni

Keňa
Počasí
27°C
slabý déšť
po
32°C
24°C
út
32°C
24°C
st
32°C
25°C
čt
32°C
25°C
33°C
25°C
so
32°C
24°C
ne
33°C
24°C

Vízum

Pro cestování do tohoto státu platí vízová povinnost. Turistické vízum je platné 3 měsíce, bude vás stát 51 dolarů a můžete jej získat na internetu přes stránku evisa.go.ke.

Očkování

Přestože při cestě do této země není povinné žádné očkování, lékaři doporučují podstoupit očkování proti žlutá zimnici (očkovat by se měli zvláště turisté, kteří míří na venkov). Rovněž je doporučováno očkování proti choleře, které vás zároveň ochrání i proti průjmovým onemocněním.

Adaptér

V Keni se používají zásuvky typu G, což jsou tříbodové zásuvky, tvořené plochými kolíky. Když si koupíte tento adaptér, můžete jej využít i na vaše další cesty (například po Velké Británii a na Arabském poloostrově).

Informace o cenách

S těmito cenami se můžete setkat v Keni.

Večeře v restauraci ........................................................... 94 Kč

0, 5 l piva .............................................................................. 66 Kč

500 g chleba ......................................................................... 11 Kč

Lístek na autobus ............................................................... 15 Kč

Přehled cestovního pojištění
Nabídka pro konkrétní cestu
Garance výsledné ceny
Stovky tisíc spokojených zákazníků

Na co si dát pozor v Keni

Divoká zvířata

Místní fauna může být fascinující, ale pokud si nedáte pozor, také vám může ublížit. Nehlaďte psy na ulicích, protože můžou mít vzteklinu. Při návštěvě národních parků se řiďte pokyny průvodce a nepřibližujte se ke zvířatům, pokud vám to průvodce nedovolí. Při výletech do přírody noste dlouhé kalhoty a pokud si chcete sednout do trávy, dejte si pozor na hady.

Malárie

Keňa patří k zemím, ve kterých se vyskytuje malárie. Proto si s sebou vemte repelent se složkou DEET, kterým se nastříkejte pokaždé, když půjdete do přírody. Rovněž se hodí používat moskytiéru, abyste byli před komáry chráněni i v noci. Rovněž se vyplatí užívat antimalarika, které sníží šanci na nakažení touto nemocí.

Problematické oblasti

Přestože Keňa patří k těm vyspělejším africkým zemím, čemuž odpovídá i úroveň ubytovacích zařízení, v některých oblastech se stále setkáte s problémy země třetího světa. Poblíž somálských hranic je zvýšené riziko teroristických útoků. U hranic se Somálskem, Jižním Súdánem a Etiopií zase hrozí únosy.

Výběr safari zájezdu

Řada cestovatelů při cestování do Keni využívá služeb cestovních kanceláří. Při rozhodování o zájezdu buďte důkladní, ať potom nelitujete, že jste si Keňu neužili na maximum. Při volbě zájezdu se ujistěte, že je program jasně rozepsaný, tzn. je zřejmé, co všechno a na jak dlouho navštívíte. Kvalitní zájezd by rovněž měl obsahovat podrobné informace o ubytování.

FAQ - Nejčastěji kladené dotazy

Když si zvolím jednu cílovou zemi, budu pojištěný i v jiných státech, kterými budu projíždět?

Při volbě cestovního pojištění zvolte tu nejvzdálenější zemi, ve které se budete nacházet. Tzn. cestujete-li do Španělska a Portugalska, pojistěte se do Portugalska, které je od České republiky vzdálenější, a budete automaticky pojištěni i ve Španělsku.

Jedu do Egypta, ale ve smlouvě mám územní platnost „Evropa“, ale Egypt už v Evropě není.

Z geografického hlediska se sice Egypt nachází mimo Evropu, ale mnohé pojišťovny do územní platnosti „Evropa“ přidali turisticky oblíbené země, jako je právě Egypt, nebo třeba Tunisko či Turecko. Pokud jste Egypt zadali ve formuláři v našem online porovnání, můžete si být jistí, že jste pro vaši dovolenou v Egyptě pojištěni správně.

Jak je to s platbou za ošetření u lékaře/zubaře/na pohotovosti? Musím platit hotově, nebo to vyřídí pojišťovna za mě?

V případě ambulantních ošetření (drobnějších úrazů, zubařského ošetření) většinou pacient za ošetření zaplatí na místě a pojišťovna mu výdaje proplatí po návratu do Česka. V případě, že nemá peníze, nebo se jedná o dlouhodobější pobyt v nemocnici, může se pojišťovna nemocnici zaručit, že peníze za lékařské ošetření pošle, a pacient nemusí nic platit. Při zdravotních komplikacích proto vždy nejprve zatelefonujte na asistenční službu vaší pojišťovny. Na telefonu vám poradí, do jakého zdravotnického zařízení se vydat, jak postupovat a dokonce vám nabídnou cizojazyčnou komunikaci se zdravotnickým personálem.

Když mám pojištění zavazadel, zaplatí mi i kufr zničený v letadle?

Bohužel cestovní pojištění na poškození zavazadla přepravní společností se cestovní pojištění nevztahuje. Můžete však využít naší služby, která vám v tomto případě pomůže vymoct odškodnění. Službu najdete na posledním kroku při sjednání cestovního pojištění.

Jak je to s pojištěním zpoždění letu, je ve smlouvě a kde najdu informace?

Liší se dle pojistky, většinou jej obsahují dražší balíčky pojištění (v online porovnávači ve vrchní části zadejte možnost vyšší limit krytí.

Zahrnuje pojištění i zásah horské služby?

Zásah horské služby je běžnou součástí cestovních pojistek. Pozor si dejte u cestovního pojištění na Slovensko, kdy ne všechny pojistky mají tuto službu v sobě zahrnutou. Při cestě do této země totiž některé pojistky zahrnují zásah horské služby při úrazu, ale nikoliv při pátrací akci. Tzn. při cestě na Slovensko se vždy ujistěte, že vaše pojistka zahrnuje i zásah horské služby při pátrací akci, abyste byli kryti i pro případ, že zabloudíte v horách.

Je lyžování rizikový sport?

Lyžování na vyznačených trasách se obvykle řadí mezi běžné sporty. V našem cenovém srovnání zaškrtněte kolonku Zimní sporty – pak budete mít jistotu, že jste pro toto riziko pojištěni.

Polezu po horách, jak se pojistit? (m.n.m.)

Většina horských výšlapů se řadí do běžných sportů, tudíž zde není potřeba speciální připojištění. Připojištění rizikových sportů je nutné u opravdu náročných výstupů, většinou nad 3000 metrů nadmořské výšky.

Jak je to s pojištěním plachtění na lodi?

Pokud se v rámci vaší dovolené vydáte na plavbu po moři, vždy před sjednáním pojistky nahlédněte do pojistných podmínek dané pojišťovny. Některé z nich totiž můžou jachting definovat jako rizikový sport, jiné zase můžou pojišťovat jen plavby do určité vzdálenosti od pobřeží.

 

Pojistné podmínky všech našich nabízených produktů naleznete zde: https://www.porovnej24.cz/pojistne-podminky-cestovni-pojisteni

Chci pojistit dva členy skupiny na rizikový sport, ostatní členy rodiny jen na běžný sport.

Taková možnost je samozřejmě na našem online srovnání cestovního pojištění možná, ovšem je třeba sjednat dvě různé pojistky. V našem formuláři snadno nastavíte typ sportů pro každou dvojici.

Nepovedla se platba kartou, jak se k ní mám vrátit?

V případě neúspěšné platby obvykle posíláme e-mail s instrukcemi, jak postupovat dále.

Lze zaplatit i jinak, než kartou?

Zaplatit lze samozřejmě i převodem na účet. Číslo účtu i variabilní symbol zasíláme do SMS zprávy a e-mailu, tudíž můžete pohodlně zaplatit.

Chci potvrzení v angličtině.

Potvrzení v angličtině je samozřejmě možné, stačí nám napsat na info@porovnej24.cz. Požadavek však musíme zaslat na pojišťovnu, tudíž váš požadavek odešlete minimálně týden před vaším odjezdem, ať se vše stihne vyřídit a vy odjíždíte na dovolenou s anglickým potvrzením.

Na co všechno platí pojištění storno poplatků?

Pojištění storno poplatků se vztahuje například na zrušení zájezdu z důvodu nemoci, úrazu, nenadálé škody na majetku (povodeň, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, obdržení nečekané výpovědi z pracovního poměru. Rozsah pojištění jednotlivých situací se u různých pojišťoven může mírně lišit.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: