Menu

Cestovní pojištění Keňa

  • Cestovní pojištění od 17 Kč/den
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Pojištění se slevou až 50 %

Srovnejte cestovní pojištění

Proč sjednat cestovní pojištění do Keni právě u nás?

  • U nás výrazně ušetříte. Umíme vám vyjednat slevu přes 50 %.
  • Porovnáváme nabídky od mnoha pojišťoven na trhu.
  • Vyhledáme vše – pro jednotlivce i celou rodinu, poznávací i dobrodružné zájezdy.
  • Vyberete pojistku, která bude sedět přímo na míru vašim potřebám.

Co v Keni vidět a zažít?

Masai Mara

Většina turistů mířících do této země se těší, že na vlastní kůži zažijí drsnou africkou přírodu. To se jim obvykle podaří při návštěvě národní rezervace Masai Mara. Tato oblast je známá díky obrovským masám migrujících zvířat. Spatření těchto velkolepých přesunů je to, po čem většina návštěvníků touží. Jsou zde totiž k vidění například migrující stáda zeber o 500 kusech, několik tisíc antilop nebo velká stáda slonů. Jedná se o unikátní zážitek, který se vám jinde na světě nestane.

Potápění

Keňa je vyhládávaná také kvůli potápění. Nejoblíbenější destinací je pobřežní město Mombasa. Vody poblíž tohoto města skrývají nepředstavitelné poklady. Proč se potápět právě tady? Dostanete se do těsné blízkosti rybích hejn, takže si budete připadat, jako byste přímo vstoupili do přírodovědného filmu. Může se vám tu stát, že metr od vás propluje žralok velrybí, což je největší druh žraloka na světě. Nemějte však strach - tento druh člověku není nebezpečný, živí se jenom planktonem a malými rybami.

 

Pláže

Keňa je oblíbená také díky svému teplému klimatu, tudíž představuje útočiště pro ty, kteří se chtějí vyhnout chladné evropské zimě. Počasí se celoročně pohybuje mezi 25 - 30°C, což je ideální teplota pro pořádný plážový relax. Ty nejkrásnější pláže najdete na ostrově Lamu, nebo zhruba 30 kilometrů jižně od města Mombasa.

Jezero Nakuru

Toto jezero je při pohledu z výšky celé růžové. Je to díky tomu, že slouží jako zdroj vody pro ptactvo. V tomto jezeře totiž žije víc než milion plameňáků, což vytváří naprostou jedinečnou podívanou. Živá atmosféra této vodní plochy se vám určitě zalíbí. Kromě plameňáků tu natrefíte i na další zvířata, například nosorožce. Jezero Naruku je součástí stejnojmenného národního parku, který je oplocený, tudíž zvířata nemůžou nikam utéct a proto je jich u jezera tolik k vidění.

Co si připojistit na cestu do Keni?

Léčebné výlohy

Na cesty mimo evropský kontinent se doporučuje vyšší pojistné krytí. Vaše cestovní pojištění do Keni by mělo zahrnovat limit léčebných výloh ve výši minimálně 5 milionů Kč. Na cesty se příliš nevyplatí cestovní pojištění k platební kartě, které má příliš nízké limity krytí. Sáhněte raději po samostatném cestovním pojištění, které vás ochrání mnohem kvalitněji.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

Díky tomuto připojištění vám můžou být proplaceny náklady na ošetření u zubaře, jejichž výše se může vyšplhat do řádu tisíců korun. V mnoha zemích je běžné, že za obyčejnou plombu dá pacient i 4000 Kč (v případě složitějších zubařských zákroků i vyšší částky.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojištění se vztahuje i na případy, kdy vám majetek poničí živelná pohroma. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám obvykle nevrátí plnou cenu zájezdu, ale částka bude ponížena o stornopoplatky. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit v Keni

Keňa
Počasí
25°C
zamračeno
čt
32°C
20°C
32°C
20°C
so
32°C
20°C
ne
32°C
21°C
po
33°C
22°C
út
34°C
22°C
st
34°C
22°C

Vízum

Pro cestování do tohoto státu platí vízová povinnost. Turistické vízum je platné 3 měsíce, bude vás stát 51 dolarů a můžete jej získat na internetu přes stránku evisa.go.ke.

Očkování

Přestože při cestě do této země není povinné žádné očkování, lékaři doporučují podstoupit očkování proti žlutá zimnici (očkovat by se měli zvláště turisté, kteří míří na venkov). Rovněž je doporučováno očkování proti choleře, které vás zároveň ochrání i proti průjmovým onemocněním.

Adaptér

V Keni se používají zásuvky typu G, což jsou tříbodové zásuvky, tvořené plochými kolíky. Když si koupíte tento adaptér, můžete jej využít i na vaše další cesty (například po Velké Británii a na Arabském poloostrově).

Informace o cenách

S těmito cenami se můžete setkat v Keni.

Večeře v restauraci ........................................................... 94 Kč

0, 5 l piva .............................................................................. 66 Kč

500 g chleba ......................................................................... 11 Kč

Lístek na autobus ............................................................... 15 Kč

Na co si dát pozor v Keni

Divoká zvířata

Místní fauna může být fascinující, ale pokud si nedáte pozor, také vám může ublížit. Nehlaďte psy na ulicích, protože můžou mít vzteklinu. Při návštěvě národních parků se řiďte pokyny průvodce a nepřibližujte se ke zvířatům, pokud vám to průvodce nedovolí. Při výletech do přírody noste dlouhé kalhoty a pokud si chcete sednout do trávy, dejte si pozor na hady.

Malárie

Keňa patří k zemím, ve kterých se vyskytuje malárie. Proto si s sebou vemte repelent se složkou DEET, kterým se nastříkejte pokaždé, když půjdete do přírody. Rovněž se hodí používat moskytiéru, abyste byli před komáry chráněni i v noci. Rovněž se vyplatí užívat antimalarika, které sníží šanci na nakažení touto nemocí.

Problematické oblasti

Přestože Keňa patří k těm vyspělejším africkým zemím, čemuž odpovídá i úroveň ubytovacích zařízení, v některých oblastech se stále setkáte s problémy země třetího světa. Poblíž somálských hranic je zvýšené riziko teroristických útoků. U hranic se Somálskem, Jižním Súdánem a Etiopií zase hrozí únosy.

Výběr safari zájezdu

Řada cestovatelů při cestování do Keni využívá služeb cestovních kanceláří. Při rozhodování o zájezdu buďte důkladní, ať potom nelitujete, že jste si Keňu neužili na maximum. Při volbě zájezdu se ujistěte, že je program jasně rozepsaný, tzn. je zřejmé, co všechno a na jak dlouho navštívíte. Kvalitní zájezd by rovněž měl obsahovat podrobné informace o ubytování.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: