Menu

Cestovní pojištění Kolumbie

  • Cestovní pojištění do Kolumbie online
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Cestovní pojištění sjednáte online

Srovnejte cestovní pojištění

Proč sjednat cestovní pojištění do Kolumbie právě u nás?

  • Porovnáním cen můžete ušetřit nemalé peníze. Zobrazíme vám množství nabídek pojištění napříč trhem, tudíž si můžete vybrat tu nejvýhodnější.
  • Najdeme vám cestovní pojištění do Kolumbie přímo na míru vašemu typu dovolené, počtu osob a typu vašich turistických aktivit.
  • U nás si můžete vaše cestovní pojištění vyšperkovat díky řadě připojištění a mít díky tomu naprosto neprůstřelnou pojistnou ochranu.
  • Všechny potřebné dokumenty vám pošleme na e-mail, tudíž budete mít všechno pěkně po ruce.

Co v Kolumbii zažít a ochutnat

Cartagena de Indias

Romantické uličky, barevné domy a vášnivá atmosféra jihoamerické metropole vás chytne za srdce. Cartagena de Indias je pobřežní město na severu Kolumbie, které vás uhrane především originální koloniální architekturou, vyznačující se množstvím kostelů, katedrál a barevných městských domků. Historické jádro města je dokonce zapsáno do seznamu UNESCO. Projděte se historickými uličkami, navštivte místní hrad a zajděte si na místní tržiště, kde nasajete tu pravou kolumbijskou atmosféru.

Bogotá

Za návštěvu určitě stojí hlavní město Kolumbie, což je třetí nejvýše položené město v Jižní Americe. Nejvíce návštěvníků míři do historické části města La Candelaria, která je plná starobylých budov ještě z kolumbovské doby. Rovněž si nenechte ujít návštěvu hory Monserrate, na kterou se snadno dopravíte lanovkou a užijete si tak výhled na osmimilionovou metropoli.

 

Národní park Tayrona

Pokud toužíte zažít pravou karibskou divočinu, vydejte se do národního parku Tayrona. Tato oblast zaujme především svou geografickou rozmanitostí - uvidíte tu divoký prales, suché nížinné oblasti i nádherné pláže. Husté palmové lesy se sbíhají až k plážím s jemným bílým pískem a blankytně modrou vodou. Parkem se můžete procházet po turistických trasách i starobylých indiánských stezkách.

Kolumbijská gastronomie

V kolumbijských pokrmech najdete španělské, indiánské a a karibské prvky. Nejčastějšími surovinami pro přípravu jídel jsou rýže a kukuřice. Vyzkoušejte národní pokrm arepas, připravovaný na několik způsobů - arepas s masem a zeleninou, nebo i sladkou náplní (čokoládou, medem, ovocem). Za ochutnání stojí i pokrm aiaco (dušené kuře s bramborami a kukuřicí). Vaše návštěva Kolumbie by nebyla kompletní bez ochutnání pravé kolumbijské kávy, nebo skvělého karibského rumu.

Co si připojistit do Kolumbie?

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici. Protože se jedná o pobyt na jiném kontinentu, vaše cestovní pojištění do Kolumbie by mělo zahrnovat limit léčebných výloh ve výši minimálně 5 milionů Kč. Na cesty se příliš nevyplatí cestovní pojištění k platební kartě, které má příliš nízké limity krytí. Sáhněte raději po samostatném cestovním pojištění, které vás ochrání mnohem kvalitněji.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

Na cestu si připojistěte i zubní ošetření. I když vám nepůjde o život a na vaší dovolené vás rozbolí zuby, obyčejná návštěva u zubaře se vám může pořádně prodražit, proto pojištění zubního ošetření nepodceňujte a připojistěte si jej.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojištění se vztahuje i na případy, kdy vám majetek poničí živelná pohroma. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Dovolená v Kolumbii rozhodně není levnou záležitostí. Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám může vrátit pouhých 20 % ceny zájezdu. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit v Kolumbii

Kolumbie
Počasí
23°C
zataženo
st
25°C
22°C
čt
26°C
22°C
25°C
21°C
so
27°C
22°C
ne
27°C
23°C
po
30°C
23°C
út
29°C
23°C

Očkování

Pro cesty do Kolumbie se doporučuje očkování proti žloutence typu A a B a proti břišnímu tyfu. Rovněž si zkontrolujte očkování proti tetanu. Pokud plánujete pobyt v odlehlejších venkovských oblastech, zvažte očkování proti choleře, které je rovněž účinné proti průjmovým onemocněním.

Cestovní pas

Pro cestu do Kolumbie potřebujete cestovní pas platný minimálně 6 měsíců po vašem plánovaném návratu z této země. Váš cestovní doklad by navíc měl obsahovat minimálně 3 volné stránky.

Starý typ mobilního telefonu

V Kolumbii bohužel občas dochází k loupežným přepadením. Pro tento účel si s sebou kromě vašeho smartphonu vemte i starší typ telefonu, který by vám nevadilo ztratit. Kdyby vás náhodou přepadli, dejte lupiči nějakou hotovost a váš starý telefon (a váš nový noste na hlouběji v kapse, nebo v bezpečnostním pásu na těle).

Na co si dát v Kolumbii pozor

Vysoká kriminalita

Kolumbie má bohužel i svou odvrácenou tvář, a tou je špatná bezpečnostní situace. V této zemi bují obchod s narkotiky, což se projevuje na množství loupežných přepadení a vražd. Nejnebezpečnější oblasti jsou Antiochia, Cordoba, Choco, Bolívar, Cesar a Guavire.

Lehce dostupná hotovost

Vždy u sebe noste menší zásobu peněz v hotovosti. V případě, že vás někdo přepadne, neklaďte odpor a dejte mu tyto peníze. Je lepší když vás oberou o hotovost, než o karty a osobní doklady.

Noční přepadení autobusů

Pokud je to možné, vyhněte se cestování v noci. Zvláště na trasách mezi Popayan a San Augustín, Popayan a Pasto (dále k ekvadorské hranici), Bucaramanga a Santa Marta dochází k ozbrojeným přepadáním nočních autobusů.

Příjezd do Kolumbie z jiných států

Pokud plánujete procestovat více jihoamerických zemí, dejte si pozor na přejezd mezi Kolumbií a Venezuelou. Tato pohraniční oblast je totiž velmi nebezpečná. Mezi těmito zeměmi je možné cestovat jen přes město Cucúta. Cestu mezi Kolumbií a Ekvádorem je možné bezpečně podniknout jenom po Panamerické dálnici. Přejezd mezi Kolumbií a Panamou se kvůli špatné bezpečnostní situaci nedoporučuje vůbec.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: