Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Cestovní pojištění Kolumbie

  • Cestovní pojištění do Kolumbie online
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Cestovní pojištění sjednáte online

Spočítat cenu

Porovnáváme nabídky těchto pojišťoven

Proč sjednat cestovní pojištění do Kolumbie právě u nás?

  • Porovnáním cen můžete ušetřit nemalé peníze. Zobrazíme vám množství nabídek pojištění napříč trhem, tudíž si můžete vybrat tu nejvýhodnější.
  • Najdeme vám cestovní pojištění do Kolumbie přímo na míru vašemu typu dovolené, počtu osob a typu vašich turistických aktivit.
  • U nás si můžete vaše cestovní pojištění vyšperkovat díky řadě připojištění a mít díky tomu naprosto neprůstřelnou pojistnou ochranu.
  • Všechny potřebné dokumenty vám pošleme na e-mail, tudíž budete mít všechno pěkně po ruce.

Co v Kolumbii zažít a ochutnat

Cartagena de Indias

Romantické uličky, barevné domy a vášnivá atmosféra jihoamerické metropole vás chytne za srdce. Cartagena de Indias je pobřežní město na severu Kolumbie, které vás uhrane především originální koloniální architekturou, vyznačující se množstvím kostelů, katedrál a barevných městských domků. Historické jádro města je dokonce zapsáno do seznamu UNESCO. Projděte se historickými uličkami, navštivte místní hrad a zajděte si na místní tržiště, kde nasajete tu pravou kolumbijskou atmosféru.

Bogotá

Za návštěvu určitě stojí hlavní město Kolumbie, což je třetí nejvýše položené město v Jižní Americe. Nejvíce návštěvníků míři do historické části města La Candelaria, která je plná starobylých budov ještě z kolumbovské doby. Rovněž si nenechte ujít návštěvu hory Monserrate, na kterou se snadno dopravíte lanovkou a užijete si tak výhled na osmimilionovou metropoli.

 

Národní park Tayrona

Pokud toužíte zažít pravou karibskou divočinu, vydejte se do národního parku Tayrona. Tato oblast zaujme především svou geografickou rozmanitostí - uvidíte tu divoký prales, suché nížinné oblasti i nádherné pláže. Husté palmové lesy se sbíhají až k plážím s jemným bílým pískem a blankytně modrou vodou. Parkem se můžete procházet po turistických trasách i starobylých indiánských stezkách.

Kolumbijská gastronomie

V kolumbijských pokrmech najdete španělské, indiánské a a karibské prvky. Nejčastějšími surovinami pro přípravu jídel jsou rýže a kukuřice. Vyzkoušejte národní pokrm arepas, připravovaný na několik způsobů - arepas s masem a zeleninou, nebo i sladkou náplní (čokoládou, medem, ovocem). Za ochutnání stojí i pokrm aiaco (dušené kuře s bramborami a kukuřicí). Vaše návštěva Kolumbie by nebyla kompletní bez ochutnání pravé kolumbijské kávy, nebo skvělého karibského rumu.

Porovnání je zdarma a můžete ušetřit až tisíce korun.

Máme desítky tisíc spokojených klientů, kteří s námi šetří.

Porovnání vám zabere jen 1 minutu. Tak proč to nezkusit ihned?

O nic se nestarejte. Veškeré papírování zařídíme za vás.

Co si připojistit do Kolumbie?

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici. Protože se jedná o pobyt na jiném kontinentu, vaše cestovní pojištění do Kolumbie by mělo zahrnovat limit léčebných výloh ve výši minimálně 5 milionů Kč. Na cesty se příliš nevyplatí cestovní pojištění k platební kartě, které má příliš nízké limity krytí. Sáhněte raději po samostatném cestovním pojištění, které vás ochrání mnohem kvalitněji.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

Na cestu si připojistěte i zubní ošetření. I když vám nepůjde o život a na vaší dovolené vás rozbolí zuby, obyčejná návštěva u zubaře se vám může pořádně prodražit, proto pojištění zubního ošetření nepodceňujte a připojistěte si jej.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojištění se vztahuje i na případy, kdy vám majetek poničí živelná pohroma. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Dovolená v Kolumbii rozhodně není levnou záležitostí. Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám může vrátit pouhých 20 % ceny zájezdu. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit v Kolumbii

Kolumbie
Počasí
28°C
zamračeno
30°C
27°C
so
38°C
25°C
ne
38°C
27°C
po
37°C
28°C
út
32°C
26°C
st
31°C
24°C
čt
32°C
25°C

Očkování

Pro cesty do Kolumbie se doporučuje očkování proti žloutence typu A a B a proti břišnímu tyfu. Rovněž si zkontrolujte očkování proti tetanu. Pokud plánujete pobyt v odlehlejších venkovských oblastech, zvažte očkování proti choleře, které je rovněž účinné proti průjmovým onemocněním.

Cestovní pas

Pro cestu do Kolumbie potřebujete cestovní pas platný minimálně 6 měsíců po vašem plánovaném návratu z této země. Váš cestovní doklad by navíc měl obsahovat minimálně 3 volné stránky.

Starý typ mobilního telefonu

V Kolumbii bohužel občas dochází k loupežným přepadením. Pro tento účel si s sebou kromě vašeho smartphonu vemte i starší typ telefonu, který by vám nevadilo ztratit. Kdyby vás náhodou přepadli, dejte lupiči nějakou hotovost a váš starý telefon (a váš nový noste na hlouběji v kapse, nebo v bezpečnostním pásu na těle).

Přehled cestovního pojištění
Nabídka pro konkrétní cestu
Garance výsledné ceny
Stovky tisíc spokojených zákazníků

Na co si dát v Kolumbii pozor

Vysoká kriminalita

Kolumbie má bohužel i svou odvrácenou tvář, a tou je špatná bezpečnostní situace. V této zemi bují obchod s narkotiky, což se projevuje na množství loupežných přepadení a vražd. Nejnebezpečnější oblasti jsou Antiochia, Cordoba, Choco, Bolívar, Cesar a Guavire.

Lehce dostupná hotovost

Vždy u sebe noste menší zásobu peněz v hotovosti. V případě, že vás někdo přepadne, neklaďte odpor a dejte mu tyto peníze. Je lepší když vás oberou o hotovost, než o karty a osobní doklady.

Noční přepadení autobusů

Pokud je to možné, vyhněte se cestování v noci. Zvláště na trasách mezi Popayan a San Augustín, Popayan a Pasto (dále k ekvadorské hranici), Bucaramanga a Santa Marta dochází k ozbrojeným přepadáním nočních autobusů.

Příjezd do Kolumbie z jiných států

Pokud plánujete procestovat více jihoamerických zemí, dejte si pozor na přejezd mezi Kolumbií a Venezuelou. Tato pohraniční oblast je totiž velmi nebezpečná. Mezi těmito zeměmi je možné cestovat jen přes město Cucúta. Cestu mezi Kolumbií a Ekvádorem je možné bezpečně podniknout jenom po Panamerické dálnici. Přejezd mezi Kolumbií a Panamou se kvůli špatné bezpečnostní situaci nedoporučuje vůbec.

FAQ - Nejčastěji kladené dotazy

Když si zvolím jednu cílovou zemi, budu pojištěný i v jiných státech, kterými budu projíždět?

Při volbě cestovního pojištění zvolte tu nejvzdálenější zemi, ve které se budete nacházet. Tzn. cestujete-li do Španělska a Portugalska, pojistěte se do Portugalska, které je od České republiky vzdálenější, a budete automaticky pojištěni i ve Španělsku.

Jedu do Egypta, ale ve smlouvě mám územní platnost „Evropa“, ale Egypt už v Evropě není.

Z geografického hlediska se sice Egypt nachází mimo Evropu, ale mnohé pojišťovny do územní platnosti „Evropa“ přidali turisticky oblíbené země, jako je právě Egypt, nebo třeba Tunisko či Turecko. Pokud jste Egypt zadali ve formuláři v našem online porovnání, můžete si být jistí, že jste pro vaši dovolenou v Egyptě pojištěni správně.

Jak je to s platbou za ošetření u lékaře/zubaře/na pohotovosti? Musím platit hotově, nebo to vyřídí pojišťovna za mě?

V případě ambulantních ošetření (drobnějších úrazů, zubařského ošetření) většinou pacient za ošetření zaplatí na místě a pojišťovna mu výdaje proplatí po návratu do Česka. V případě, že nemá peníze, nebo se jedná o dlouhodobější pobyt v nemocnici, může se pojišťovna nemocnici zaručit, že peníze za lékařské ošetření pošle, a pacient nemusí nic platit. Při zdravotních komplikacích proto vždy nejprve zatelefonujte na asistenční službu vaší pojišťovny. Na telefonu vám poradí, do jakého zdravotnického zařízení se vydat, jak postupovat a dokonce vám nabídnou cizojazyčnou komunikaci se zdravotnickým personálem.

Když mám pojištění zavazadel, zaplatí mi i kufr zničený v letadle?

Bohužel cestovní pojištění na poškození zavazadla přepravní společností se cestovní pojištění nevztahuje. Můžete však využít naší služby, která vám v tomto případě pomůže vymoct odškodnění. Službu najdete na posledním kroku při sjednání cestovního pojištění.

Jak je to s pojištěním zpoždění letu, je ve smlouvě a kde najdu informace?

Liší se dle pojistky, většinou jej obsahují dražší balíčky pojištění (v online porovnávači ve vrchní části zadejte možnost vyšší limit krytí.

Zahrnuje pojištění i zásah horské služby?

Zásah horské služby je běžnou součástí cestovních pojistek. Pozor si dejte u cestovního pojištění na Slovensko, kdy ne všechny pojistky mají tuto službu v sobě zahrnutou. Při cestě do této země totiž některé pojistky zahrnují zásah horské služby při úrazu, ale nikoliv při pátrací akci. Tzn. při cestě na Slovensko se vždy ujistěte, že vaše pojistka zahrnuje i zásah horské služby při pátrací akci, abyste byli kryti i pro případ, že zabloudíte v horách.

Je lyžování rizikový sport?

Lyžování na vyznačených trasách se obvykle řadí mezi běžné sporty. V našem cenovém srovnání zaškrtněte kolonku Zimní sporty – pak budete mít jistotu, že jste pro toto riziko pojištěni.

Polezu po horách, jak se pojistit? (m.n.m.)

Většina horských výšlapů se řadí do běžných sportů, tudíž zde není potřeba speciální připojištění. Připojištění rizikových sportů je nutné u opravdu náročných výstupů, většinou nad 3000 metrů nadmořské výšky.

Jak je to s pojištěním plachtění na lodi?

Pokud se v rámci vaší dovolené vydáte na plavbu po moři, vždy před sjednáním pojistky nahlédněte do pojistných podmínek dané pojišťovny. Některé z nich totiž můžou jachting definovat jako rizikový sport, jiné zase můžou pojišťovat jen plavby do určité vzdálenosti od pobřeží.

 

Pojistné podmínky všech našich nabízených produktů naleznete zde: https://www.porovnej24.cz/pojistne-podminky-cestovni-pojisteni

Chci pojistit dva členy skupiny na rizikový sport, ostatní členy rodiny jen na běžný sport.

Taková možnost je samozřejmě na našem online srovnání cestovního pojištění možná, ovšem je třeba sjednat dvě různé pojistky. V našem formuláři snadno nastavíte typ sportů pro každou dvojici.

Nepovedla se platba kartou, jak se k ní mám vrátit?

V případě neúspěšné platby obvykle posíláme e-mail s instrukcemi, jak postupovat dále.

Lze zaplatit i jinak, než kartou?

Zaplatit lze samozřejmě i převodem na účet. Číslo účtu i variabilní symbol zasíláme do SMS zprávy a e-mailu, tudíž můžete pohodlně zaplatit.

Chci potvrzení v angličtině.

Potvrzení v angličtině je samozřejmě možné, stačí nám napsat na info@porovnej24.cz. Požadavek však musíme zaslat na pojišťovnu, tudíž váš požadavek odešlete minimálně týden před vaším odjezdem, ať se vše stihne vyřídit a vy odjíždíte na dovolenou s anglickým potvrzením.

Na co všechno platí pojištění storno poplatků?

Pojištění storno poplatků se vztahuje například na zrušení zájezdu z důvodu nemoci, úrazu, nenadálé škody na majetku (povodeň, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, obdržení nečekané výpovědi z pracovního poměru. Rozsah pojištění jednotlivých situací se u různých pojišťoven může mírně lišit.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: