Menu

Cestovní pojištění Kostarika

  • Cestovní pojištění do Kostariky od 11 Kč
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Pojištění se slevou až 50 %

Srovnejte cestovní pojištění

Proč sjednat cestovní pojištění do Kostariky právě u nás?

  • Porovnáváme ceny od mnoha pojišťoven, díky čemuž ušetříte nemalé peníze.
  • Najdeme vám cestovní pojištění přímo na míru vašemu typu dovolené, počtu osob a typu vašich turistických aktivit.
  • U nás si můžete vaše cestovní pojištění vyšperkovat díky řadě připojištění a mít díky tomu naprosto neprůstřelnou pojistnou ochranu.
  • Všechno vyřídíte jednoduše online. Potřebné dokumenty vám pošleme na váš e-mail.

Co v Kostarice vidět a zažít?

Sopka Arenal

Jedním z nejnavštěvovanějších míst v této zemi je sopka Arenal, která je součástí stejnojmenného národního parku. Tento vulkán byl aktivní do roku 2010 a poté si dal na pár let pauzu. I přesto je návštěva sopky fascinujícím zážitkem. Uprostřed zelené lesnaté krajiny se nachází lávová pole, obrovský kráter a vy si budete připadat jako ve vesmírném světě.

Národní park Tortuguero

Chcete zažít ten pocit, jaký zřejmě měli Eva a Adam v ráji? Národní park Tortugero je rajskou zahradou, která představuje jedno z největších přírodních bohatství světa. Najdete zde několik tisíc druhů rostlin a více než čtyři stovky zvířat, mezi které patří exoticky zbarvení ptáci, neobvykle vypadající ještěři nebo obří želvy. 

Monteverde

Jste smutní, že vaše návštěva parku Tortuguero už skončila? Vrhněte se do dalšího přírodního dobrodružství, kterým je přírodní rezervace Monteverde. Tento kout země vás uhrane především svými nádhernými orchidejemi, kterých zde roste nespočet. Dopřát si tu můžete i adrenalinový zážitek v podobě divoké jízdy na laně.

Pláže

Byla by škoda nechat si v této tropické zemi ujít koupání v moři. Kostarické pláže jsou omývány tyrkysově modrým mořem a jejich písek je bělostný a jemný. Navštivte třeba poloostrov Nicoya, který je známý nejen jako skvělá plážová destinace, ale i jako místo, kde se lidé dožívají vysokého věku. Spadá do tzv. modrých zón dlouhověkosti. Kdo ví, třeba si pobytem na tomto poloostrově prodloužíte život.

Co si připojistit na cestu do Kostariky

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici. Protože se jedná o pobyt na jiném kontinentu, vaše cestovní pojištění do Kostariky by mělo zahrnovat limit léčebných výloh ve výši minimálně 5 milionů Kč. Na cesty se příliš nevyplatí cestovní pojištění k platební kartě, které má příliš nízké limity krytí. Sáhněte raději po samostatném cestovním pojištění, které vás ochrání mnohem kvalitněji.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

I když vám nepůjde o život a na vaší dovolené vás pouze rozbolí zuby, obyčejná návštěva u zubaře se vám může pořádně prodražit, proto pojištění zubního ošetření nepodceňujte a připojistěte si jej.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojištění se vztahuje i na případy, kdy vám majetek poničí živelná pohroma. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Dovolená v cizině rozhodně není levnou záležitostí, zvláště když cestujete přes cestovní kancelář. Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám může vrátit pouhých 20 % ceny zájezdu. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit v Kostarice

Kostarika
Počasí
20°C
místy zataženo
ne
20°C
17°C
po
23°C
17°C
út
25°C
17°C
st
22°C
16°C
čt
21°C
16°C
21°C
16°C
so
21°C
16°C

Očkování

Pro cesty do této země se doporučuje očkování proti žloutenkám typu A a B a očkování proti břišnímu tyfu. Rovněž před cestou zkontrolujte platnost vašeho očkování proti tetanu.

Nepromokavé oblečení

Zdejší klima se vyznačuje velkou vlhkostí a častými dešťovými srážkami. Přibalte si proto do kufru pláštěnku a nepromokavou bundu.

Trekové sandály

Řada cestovatelů dělá tu chybu, že si na výlety do místních národních parků vezme uzavřenou obuv. Na cestě se však budou muset často brodit říčkami a potoky, tudíž pohorky se jim promočí a bude dlouho trvat, než uschnou. Nejlepší volbou jsou trekové sandály s gumovou podrážkou.

 

Na co si dát v Kostarice pozor

Komáři

V této zemi je velký výskyt onemocnění malárií a horečkou dengue. Největší výskyt infikovaných komárů je poblíž města San José. Používejte repelent se složkou DEET a stříkejte se hlavně večer a v noci, kdy je aktivita komárů nejvyšší. 

Jedovatá zvířata

V džunglích této země se často setkáte s jedovatými hady, pavouky a žábami. Při výletech do přírody si dejte pozor na to, kam šlapete a při chůzi dělejte hluk, abyste tato zvířata vyplašili. 

Kriminalita

Přestože v porovnání s ostatními latinskoamerickými zeměmi je kriminalita nízká, bezpečnostní situace se v posledních letech zhoršuje. Dbejte proto základních bezpečnostních opatření. Taxík si vždy objednejte dopředu, ideálně za asistence recepční v hotelu. Nechoďte po setmění sami a vyhněte se zapadlým uličkám.

Zrádné proudy

Tato země je obklopena dvěma vodními plochami - Tichým oceánem a Karibským mořem. Místní vody jsou známé svými zrádnými proudy, které vás můžou stáhnout daleko od pevniny. Proto se nekoupejte, když jsou velké vlny. Pokud se už do proudu dostanete, neplavte proti břehu, ale směrem do strany, díky čemuž se z proudu vymaníte.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: