Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Cestovní pojištění Kostarika

  • Cestovní pojištění do Kostariky od 11 Kč
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Pojištění se slevou až 50 %

Spočítat cenu

Porovnáváme nabídky těchto pojišťoven

Proč sjednat cestovní pojištění do Kostariky právě u nás?

  • Porovnáváme ceny od mnoha pojišťoven, díky čemuž ušetříte nemalé peníze.
  • Najdeme vám cestovní pojištění přímo na míru vašemu typu dovolené, počtu osob a typu vašich turistických aktivit.
  • U nás si můžete vaše cestovní pojištění vyšperkovat díky řadě připojištění a mít díky tomu naprosto neprůstřelnou pojistnou ochranu.
  • Všechno vyřídíte jednoduše online. Potřebné dokumenty vám pošleme na váš e-mail.

Co v Kostarice vidět a zažít?

Sopka Arenal

Jedním z nejnavštěvovanějších míst v této zemi je sopka Arenal, která je součástí stejnojmenného národního parku. Tento vulkán byl aktivní do roku 2010 a poté si dal na pár let pauzu. I přesto je návštěva sopky fascinujícím zážitkem. Uprostřed zelené lesnaté krajiny se nachází lávová pole, obrovský kráter a vy si budete připadat jako ve vesmírném světě.

Národní park Tortuguero

Chcete zažít ten pocit, jaký zřejmě měli Eva a Adam v ráji? Národní park Tortugero je rajskou zahradou, která představuje jedno z největších přírodních bohatství světa. Najdete zde několik tisíc druhů rostlin a více než čtyři stovky zvířat, mezi které patří exoticky zbarvení ptáci, neobvykle vypadající ještěři nebo obří želvy. 

Monteverde

Jste smutní, že vaše návštěva parku Tortuguero už skončila? Vrhněte se do dalšího přírodního dobrodružství, kterým je přírodní rezervace Monteverde. Tento kout země vás uhrane především svými nádhernými orchidejemi, kterých zde roste nespočet. Dopřát si tu můžete i adrenalinový zážitek v podobě divoké jízdy na laně.

Pláže

Byla by škoda nechat si v této tropické zemi ujít koupání v moři. Kostarické pláže jsou omývány tyrkysově modrým mořem a jejich písek je bělostný a jemný. Navštivte třeba poloostrov Nicoya, který je známý nejen jako skvělá plážová destinace, ale i jako místo, kde se lidé dožívají vysokého věku. Spadá do tzv. modrých zón dlouhověkosti. Kdo ví, třeba si pobytem na tomto poloostrově prodloužíte život.

Porovnání je zdarma a můžete ušetřit až tisíce korun.

Máme desítky tisíc spokojených klientů, kteří s námi šetří.

Porovnání vám zabere jen 1 minutu. Tak proč to nezkusit ihned?

O nic se nestarejte. Veškeré papírování zařídíme za vás.

Co si připojistit na cestu do Kostariky

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici. Protože se jedná o pobyt na jiném kontinentu, vaše cestovní pojištění do Kostariky by mělo zahrnovat limit léčebných výloh ve výši minimálně 5 milionů Kč. Na cesty se příliš nevyplatí cestovní pojištění k platební kartě, které má příliš nízké limity krytí. Sáhněte raději po samostatném cestovním pojištění, které vás ochrání mnohem kvalitněji.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

I když vám nepůjde o život a na vaší dovolené vás pouze rozbolí zuby, obyčejná návštěva u zubaře se vám může pořádně prodražit, proto pojištění zubního ošetření nepodceňujte a připojistěte si jej.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojištění se vztahuje i na případy, kdy vám majetek poničí živelná pohroma. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Dovolená v cizině rozhodně není levnou záležitostí, zvláště když cestujete přes cestovní kancelář. Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám může vrátit pouhých 20 % ceny zájezdu. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit v Kostarice

Kostarika
Počasí
30°C
polojasno
út
30°C
16°C
st
27°C
15°C
čt
27°C
15°C
27°C
14°C
so
28°C
14°C
ne
27°C
14°C
po
27°C
14°C

Očkování

Pro cesty do této země se doporučuje očkování proti žloutenkám typu A a B a očkování proti břišnímu tyfu. Rovněž před cestou zkontrolujte platnost vašeho očkování proti tetanu.

Nepromokavé oblečení

Zdejší klima se vyznačuje velkou vlhkostí a častými dešťovými srážkami. Přibalte si proto do kufru pláštěnku a nepromokavou bundu.

Trekové sandály

Řada cestovatelů dělá tu chybu, že si na výlety do místních národních parků vezme uzavřenou obuv. Na cestě se však budou muset často brodit říčkami a potoky, tudíž pohorky se jim promočí a bude dlouho trvat, než uschnou. Nejlepší volbou jsou trekové sandály s gumovou podrážkou.

 

Přehled cestovního pojištění
Nabídka pro konkrétní cestu
Garance výsledné ceny
Stovky tisíc spokojených zákazníků

Na co si dát v Kostarice pozor

Komáři

V této zemi je velký výskyt onemocnění malárií a horečkou dengue. Největší výskyt infikovaných komárů je poblíž města San José. Používejte repelent se složkou DEET a stříkejte se hlavně večer a v noci, kdy je aktivita komárů nejvyšší. 

Jedovatá zvířata

V džunglích této země se často setkáte s jedovatými hady, pavouky a žábami. Při výletech do přírody si dejte pozor na to, kam šlapete a při chůzi dělejte hluk, abyste tato zvířata vyplašili. 

Kriminalita

Přestože v porovnání s ostatními latinskoamerickými zeměmi je kriminalita nízká, bezpečnostní situace se v posledních letech zhoršuje. Dbejte proto základních bezpečnostních opatření. Taxík si vždy objednejte dopředu, ideálně za asistence recepční v hotelu. Nechoďte po setmění sami a vyhněte se zapadlým uličkám.

Zrádné proudy

Tato země je obklopena dvěma vodními plochami - Tichým oceánem a Karibským mořem. Místní vody jsou známé svými zrádnými proudy, které vás můžou stáhnout daleko od pevniny. Proto se nekoupejte, když jsou velké vlny. Pokud se už do proudu dostanete, neplavte proti břehu, ale směrem do strany, díky čemuž se z proudu vymaníte.

FAQ - Nejčastěji kladené dotazy

Když si zvolím jednu cílovou zemi, budu pojištěný i v jiných státech, kterými budu projíždět?

Při volbě cestovního pojištění zvolte tu nejvzdálenější zemi, ve které se budete nacházet. Tzn. cestujete-li do Španělska a Portugalska, pojistěte se do Portugalska, které je od České republiky vzdálenější, a budete automaticky pojištěni i ve Španělsku.

Jedu do Egypta, ale ve smlouvě mám územní platnost „Evropa“, ale Egypt už v Evropě není.

Z geografického hlediska se sice Egypt nachází mimo Evropu, ale mnohé pojišťovny do územní platnosti „Evropa“ přidali turisticky oblíbené země, jako je právě Egypt, nebo třeba Tunisko či Turecko. Pokud jste Egypt zadali ve formuláři v našem online porovnání, můžete si být jistí, že jste pro vaši dovolenou v Egyptě pojištěni správně.

Jak je to s platbou za ošetření u lékaře/zubaře/na pohotovosti? Musím platit hotově, nebo to vyřídí pojišťovna za mě?

V případě ambulantních ošetření (drobnějších úrazů, zubařského ošetření) většinou pacient za ošetření zaplatí na místě a pojišťovna mu výdaje proplatí po návratu do Česka. V případě, že nemá peníze, nebo se jedná o dlouhodobější pobyt v nemocnici, může se pojišťovna nemocnici zaručit, že peníze za lékařské ošetření pošle, a pacient nemusí nic platit. Při zdravotních komplikacích proto vždy nejprve zatelefonujte na asistenční službu vaší pojišťovny. Na telefonu vám poradí, do jakého zdravotnického zařízení se vydat, jak postupovat a dokonce vám nabídnou cizojazyčnou komunikaci se zdravotnickým personálem.

Když mám pojištění zavazadel, zaplatí mi i kufr zničený v letadle?

Bohužel cestovní pojištění na poškození zavazadla přepravní společností se cestovní pojištění nevztahuje. Můžete však využít naší služby, která vám v tomto případě pomůže vymoct odškodnění. Službu najdete na posledním kroku při sjednání cestovního pojištění.

Jak je to s pojištěním zpoždění letu, je ve smlouvě a kde najdu informace?

Liší se dle pojistky, většinou jej obsahují dražší balíčky pojištění (v online porovnávači ve vrchní části zadejte možnost vyšší limit krytí.

Zahrnuje pojištění i zásah horské služby?

Zásah horské služby je běžnou součástí cestovních pojistek. Pozor si dejte u cestovního pojištění na Slovensko, kdy ne všechny pojistky mají tuto službu v sobě zahrnutou. Při cestě do této země totiž některé pojistky zahrnují zásah horské služby při úrazu, ale nikoliv při pátrací akci. Tzn. při cestě na Slovensko se vždy ujistěte, že vaše pojistka zahrnuje i zásah horské služby při pátrací akci, abyste byli kryti i pro případ, že zabloudíte v horách.

Je lyžování rizikový sport?

Lyžování na vyznačených trasách se obvykle řadí mezi běžné sporty. V našem cenovém srovnání zaškrtněte kolonku Zimní sporty – pak budete mít jistotu, že jste pro toto riziko pojištěni.

Polezu po horách, jak se pojistit? (m.n.m.)

Většina horských výšlapů se řadí do běžných sportů, tudíž zde není potřeba speciální připojištění. Připojištění rizikových sportů je nutné u opravdu náročných výstupů, většinou nad 3000 metrů nadmořské výšky.

Jak je to s pojištěním plachtění na lodi?

Pokud se v rámci vaší dovolené vydáte na plavbu po moři, vždy před sjednáním pojistky nahlédněte do pojistných podmínek dané pojišťovny. Některé z nich totiž můžou jachting definovat jako rizikový sport, jiné zase můžou pojišťovat jen plavby do určité vzdálenosti od pobřeží.

 

Pojistné podmínky všech našich nabízených produktů naleznete zde: https://www.porovnej24.cz/pojistne-podminky-cestovni-pojisteni

Chci pojistit dva členy skupiny na rizikový sport, ostatní členy rodiny jen na běžný sport.

Taková možnost je samozřejmě na našem online srovnání cestovního pojištění možná, ovšem je třeba sjednat dvě různé pojistky. V našem formuláři snadno nastavíte typ sportů pro každou dvojici.

Nepovedla se platba kartou, jak se k ní mám vrátit?

V případě neúspěšné platby obvykle posíláme e-mail s instrukcemi, jak postupovat dále.

Lze zaplatit i jinak, než kartou?

Zaplatit lze samozřejmě i převodem na účet. Číslo účtu i variabilní symbol zasíláme do SMS zprávy a e-mailu, tudíž můžete pohodlně zaplatit.

Chci potvrzení v angličtině.

Potvrzení v angličtině je samozřejmě možné, stačí nám napsat na info@porovnej24.cz. Požadavek však musíme zaslat na pojišťovnu, tudíž váš požadavek odešlete minimálně týden před vaším odjezdem, ať se vše stihne vyřídit a vy odjíždíte na dovolenou s anglickým potvrzením.

Na co všechno platí pojištění storno poplatků?

Pojištění storno poplatků se vztahuje například na zrušení zájezdu z důvodu nemoci, úrazu, nenadálé škody na majetku (povodeň, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, obdržení nečekané výpovědi z pracovního poměru. Rozsah pojištění jednotlivých situací se u různých pojišťoven může mírně lišit.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: