Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Cestovní pojištění na Kypr

  • Porovnejte si nabídky pojištění
  • Zajistěte si cenu už od 11 Kč/den
  • Ušetřete až 50 %

Spočítejte cenu pojištění

Porovnáváme nabídky těchto pojišťoven

Proč sjednat cestovní pojištění na Kypr

Přestože Kypr je poklidným ostrovem, na kterém nehrozí žádné větší nebezpečí, zcela bez pojištění se cestovat nevyplatí. Proč si sjednat cestovní pojištění na Kypr právě u nás?

 

  • Najdeme vám pojistku přímo na míru vašim potřebám. Ať už cestujete s celou rodinou, nebo sám, naše nabídka vám vždy perfektně sedne.
  • Plánujete aktivní dovolenou? Umožňujeme pojistit přes 100 sportů.
  • Nabízíme širokou nabídku připojištění. Pojistit si můžete i zavazadla, odpovědnost za škodu a další užitečné věci.
  • Všechny dokumenty vám obratem přijdou na mail. Pojištění se jednoduše zaktivuje odesláním platby.

Co na Kypru zažít a ochutnat?

Pafos

Pokud milujete historické budovy a starodávné příběhy, Pafos by rozhodně na vašem cestovatelském seznamu neměl chybět. Jedná se o pobřežní město na západní straně ostrova, ve kterém zažijete a uvidíte spoustu zajímavých věcí. Pafos je unikátní archeologickou lokalitou, ve které můžete obdivovat starobylé královské hrobky, historické vily a nádherné mozaiky.

Pláže

Řada lidí na Kypr vyráží za účelem plážového relaxu, protože díky své jižní poloze zde panuje teplejší počasí, než třeba v Chorvatsku neno na severu Itálie. Nejkrásnější pláže najdete poblíž již zmiňovaného Pafosu, nebo poblíž Larnaky.

 

Larnaka

Toto město je kulturním a společenským centrem celého ostrova. Pokud toužíte po destinaci, kde najdete od každého trochu (pláže, památky, společenské akce), Larnaka je tím pravým místem pro vás. Nudit se tu určitě nebudete v žádnou denní ani noční hodinu. Přes den si můžete užít nádherných pláží a potápěčských oblastí, večer a v noci se můžete pobavit ve spoustě barů a diskoték. 

Kyperská kuchyně

Kyperská gastronomie je unikátním mixem řecké, turecké a blízkovýchodní kuchyně. Zajděte si s rodinou na meze, což je velká porce jídla pro 2 - 4 osoby, sestávající z grilovaného masa a mořských plodů. Za ochutnání určitě stojí i typický kyperský sýr halloumi, nebo chutný kyperský dezert loukoumia.

Porovnání je zdarma a můžete ušetřit až tisíce korun.

Máme desítky tisíc spokojených klientů, kteří s námi šetří.

Porovnání vám zabere jen 1 minutu. Tak proč to nezkusit ihned?

O nic se nestarejte. Veškeré papírování zařídíme za vás.

Co si připojistit na Kypr?

Léčebné výlohy

Málokterý cestovatel by byl nadšený z placení několika milionových léčebných výloh, které mu můžou vyvstat s léčením úrazu nebo nemoci. Po jaké výši léčebných výloh sáhnout?

Cesty po Evropě -  alespoň 3 miliony Kč
Cestování mimo Evropu – alespoň 5 milionů Kč
Lyžařská dovolená – alespoň 5 milionů Kč

Asistenční služby

Jedná se o pomoc na telefonu, která je cestovateli v případě nenadálé události k dispozici. Pojišťovna vám po telefonu poradí krok za krokem, jak v dané situaci postupovat. Rovněž vám pomůže s cizojazyčnou komunikací v zahraniční nemocnici. Je-li to možné, zavolejte asistenční službu ještě před samotným ošetřením. Pojišťovna vám vyhledá nejbližší smluvní zdravotní zařízení. V případě, že byste natrefili na soukromou nemocnici, se kterou pojišťovna nemá smlouvu, mohlo by dojít ke krácení pojistného plnění.

Úrazové pojištění

Představte si, že se na dovolené zraníte, a další tři měsíce se budete se zlomeninami doléčovat. Nebudete moct chodit do zaměstnání, což se nepříznivě projeví na vaší finanční situaci. Právě pro takové případy existuje úrazové pojištění, díky kterému dostanete peníze za každý den léčení úrazu. Je jen na vás, na co je použijete – třeba na vyrovnání ušlého zisku, zaplacení zdravotních pomůcek nebo nadstandardní lékařskou péči.

Pojištění zavazadel

Občas stačí moment nepozornosti (například si odskočíte na toaletu) a váš kufr je pryč! Samostatnou kapitolu představují kapesní krádeže a vykrádání hotelových pokojů. Pojistěte si váš majetek, díky kterému vám může být škoda proplacena. Možná si říkáte, že nic cenného nemáte. Ovšem i váš kufr s oblečením něco stojí a v případě jeho ztráty by vás koupě nových oděvů, bot a kosmetiky vyšla na nemalé peníze.

Pojištění odpovědnosti

Na dovolené můžete někomu způsobit nákladnou škodu. Skočíte například do moře nebo bazénu a nevšimnete si plavce pod námi. Způsobíte mu trvalé zdravotní následky. Poškozený po vás může požadovat odškodnění za zhoršené společenské uplatnění a zisk za všechny roky, po které nebude moct žít běžný pracovní život. Ve výsledku mu můžete zaplatit miliony Kč. Abyste se před touto škodou ochránili, zahrňte do vaší pojistky pojištění odpovědnosti. Mějte však na paměti, že toto pojištění se nevztahuje na úmyslné činy a na situace, které někomu způsobíte pod vlivem alkoholu.

Pojištění storna zájezdu

Máloco člověka naštve víc, než když onemocní těsně před odjezdem na dovolenou, která stála nemalé peníze. V takovém případě mu cestovní kancelář vrátí jen část peněz z ceny zájezdu. Představte si, že se chystáte na zájezd za 40 000 Kč. Na poslední chvíli onemocníte, a cestovní kancelář vám vrátí jen 30 000 Kč (10 000 Kč je storno poplatek, jehož výše se u různých cestovních kanceláří liší). Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část storno poplatku zpět (většinou je to 80 %). V tomto případě vám pojišťovna vyplatí 8000 Kč, tudíž namísto 10 000 Kč budete tratit jen 2000 Kč.

Může se vám hodit

Aktuální kurz k 11.12.2019 1EUR = 25.525Kč
Kypr
Počasí
16°C
slabý déšť
st
16°C
11°C
čt
12°C
8°C
13°C
8°C
so
13°C
9°C
ne
13°C
8°C
po
13°C
8°C
út
15°C
8°C

Adaptér

Kypr byl dříve britskou kolonií a z toho důvodu v místních budovách najdete zástrčky britského typu. Proto si před cestou nezapomeňte koupit adaptér. Jedná se o adaptér typu G se třemi kolíky.

Opalovací krém

Kypr má díky své poloze teplejší klima, což může středoevropany nemile překvapit. Jižní poloha v kombinaci se suchou krajinou s minimem zeleně způsobují ostré sluneční paprsky. Proto si nezapomeňte opalovací krém s vyšším ochranným faktorem.

Ceny

Zde jsou orientační s ceny, se kterými se můžete na Kypru setkat:

Jídlo v restauraci - 283 Kč

0, 5 l piva - 87 Kč

500 g chleba - 44 Kč

Lístek na autobus - 36 Kč

Přehled cestovního pojištění
Nabídka pro konkrétní cestu
Garance výsledné ceny
Stovky tisíc spokojených zákazníků

Na co si dát pozor na Kypru

Odlišný styl řízení

Protože Kypr spadal nějakou dobu pod nadvládu Velké Británie, proto se zde jezdí po levé straně. Rovněž se připravte na to, že místní obyvatelé jsou při pohybu na silnici trochu impulzivnější a jejich styl řízení je trochu divočejší.

Pouliční krádeže

Známější turistické destinace (Larnaka, Pafos) bývají plné cestovatelů, což láká spoustu pouličních zlodějů. Při procházení ulicemi si tudíž držte tašku blízko u těla a nenechávejte si peněženku v zadní kapse.

Severní Kypr

Zatímco jižní část Kypru patří do Evropské unie a dostanete se sem jen na občanský průkaz, severní část ostrova patří Turecku. Platí zde stejná pravidla, jako pro vstup do Turecka. Je nutné, abyste měli cestovní pas s platností alespoň 6 měsíců.

Nevýhodný výběr z bankomatu

Pokud budete na Kypru vybírat peníze z bankomatu, dejte si pozor na možnost nevýhodné dynamické konverze. Bankomat vám obvykle nabídne výběr běžným způsobem, nebo dynamickou konverzi, která funguje na principu přepočítání částky na české koruny. Jedná se o finančně nevýhodnou službu, proto ji odmítněte.

FAQ - Nejčastěji kladené dotazy

Když si zvolím jednu cílovou zemi, budu pojištěný i v jiných státech, kterými budu projíždět?

Při volbě cestovního pojištění zvolte tu nejvzdálenější zemi, ve které se budete nacházet. Tzn. cestujete-li do Španělska a Portugalska, pojistěte se do Portugalska, které je od České republiky vzdálenější, a budete automaticky pojištěni i ve Španělsku.

Jedu do Egypta, ale ve smlouvě mám územní platnost „Evropa“, ale Egypt už v Evropě není.

Z geografického hlediska se sice Egypt nachází mimo Evropu, ale mnohé pojišťovny do územní platnosti „Evropa“ přidali turisticky oblíbené země, jako je právě Egypt, nebo třeba Tunisko či Turecko. Pokud jste Egypt zadali ve formuláři v našem online porovnání, můžete si být jistí, že jste pro vaši dovolenou v Egyptě pojištěni správně.

Jak je to s platbou za ošetření u lékaře/zubaře/na pohotovosti? Musím platit hotově, nebo to vyřídí pojišťovna za mě?

V případě ambulantních ošetření (drobnějších úrazů, zubařského ošetření) většinou pacient za ošetření zaplatí na místě a pojišťovna mu výdaje proplatí po návratu do Česka. V případě, že nemá peníze, nebo se jedná o dlouhodobější pobyt v nemocnici, může se pojišťovna nemocnici zaručit, že peníze za lékařské ošetření pošle, a pacient nemusí nic platit. Při zdravotních komplikacích proto vždy nejprve zatelefonujte na asistenční službu vaší pojišťovny. Na telefonu vám poradí, do jakého zdravotnického zařízení se vydat, jak postupovat a dokonce vám nabídnou cizojazyčnou komunikaci se zdravotnickým personálem.

Když mám pojištění zavazadel, zaplatí mi i kufr zničený v letadle?

Bohužel cestovní pojištění na poškození zavazadla přepravní společností se cestovní pojištění nevztahuje. Můžete však využít naší služby, která vám v tomto případě pomůže vymoct odškodnění. Službu najdete na posledním kroku při sjednání cestovního pojištění.

Jak je to s pojištěním zpoždění letu, je ve smlouvě a kde najdu informace?

Liší se dle pojistky, většinou jej obsahují dražší balíčky pojištění (v online porovnávači ve vrchní části zadejte možnost vyšší limit krytí.

Zahrnuje pojištění i zásah horské služby?

Zásah horské služby je běžnou součástí cestovních pojistek. Pozor si dejte u cestovního pojištění na Slovensko, kdy ne všechny pojistky mají tuto službu v sobě zahrnutou. Při cestě do této země totiž některé pojistky zahrnují zásah horské služby při úrazu, ale nikoliv při pátrací akci. Tzn. při cestě na Slovensko se vždy ujistěte, že vaše pojistka zahrnuje i zásah horské služby při pátrací akci, abyste byli kryti i pro případ, že zabloudíte v horách.

Je lyžování rizikový sport?

Lyžování na vyznačených trasách se obvykle řadí mezi běžné sporty. V našem cenovém srovnání zaškrtněte kolonku Zimní sporty – pak budete mít jistotu, že jste pro toto riziko pojištěni.

Polezu po horách, jak se pojistit? (m.n.m.)

Většina horských výšlapů se řadí do běžných sportů, tudíž zde není potřeba speciální připojištění. Připojištění rizikových sportů je nutné u opravdu náročných výstupů, většinou nad 3000 metrů nadmořské výšky.

Jak je to s pojištěním plachtění na lodi?

Pokud se v rámci vaší dovolené vydáte na plavbu po moři, vždy před sjednáním pojistky nahlédněte do pojistných podmínek dané pojišťovny. Některé z nich totiž můžou jachting definovat jako rizikový sport, jiné zase můžou pojišťovat jen plavby do určité vzdálenosti od pobřeží.

 

Pojistné podmínky všech našich nabízených produktů naleznete zde: https://www.porovnej24.cz/pojistne-podminky-cestovni-pojisteni

Chci pojistit dva členy skupiny na rizikový sport, ostatní členy rodiny jen na běžný sport.

Taková možnost je samozřejmě na našem online srovnání cestovního pojištění možná, ovšem je třeba sjednat dvě různé pojistky. V našem formuláři snadno nastavíte typ sportů pro každou dvojici.

Nepovedla se platba kartou, jak se k ní mám vrátit?

V případě neúspěšné platby obvykle posíláme e-mail s instrukcemi, jak postupovat dále.

Lze zaplatit i jinak, než kartou?

Zaplatit lze samozřejmě i převodem na účet. Číslo účtu i variabilní symbol zasíláme do SMS zprávy a e-mailu, tudíž můžete pohodlně zaplatit.

Chci potvrzení v angličtině.

Potvrzení v angličtině je samozřejmě možné, stačí nám napsat na info@porovnej24.cz. Požadavek však musíme zaslat na pojišťovnu, tudíž váš požadavek odešlete minimálně týden před vaším odjezdem, ať se vše stihne vyřídit a vy odjíždíte na dovolenou s anglickým potvrzením.

Na co všechno platí pojištění storno poplatků?

Pojištění storno poplatků se vztahuje například na zrušení zájezdu z důvodu nemoci, úrazu, nenadálé škody na majetku (povodeň, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, obdržení nečekané výpovědi z pracovního poměru. Rozsah pojištění jednotlivých situací se u různých pojišťoven může mírně lišit.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: