Menu

Cestovní pojištění Kyrgyzstán

  • Cestovní pojištění od 11 Kč/den
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Pojištění se slevou až 50 %

Srovnejte cestovní pojištění

Proč sjednat cestovní pojištění do Kyrgyzstánu právě u nás?

  • Najdeme vám výhodnou cenu. Ušetřit můžete přes 50 %.
  • Vyhledáme vše – pro jednotlivce i celou rodinu, poznávací i dobrodružné zájezdy.
  • Z nabídky vyberte pojištění, které vás nejvíc zaujalo. Můžete si jej u nás objednat online s okamžitou platností.
  • Všechny dokumenty vám obratem přijdou na mail. Pojištění se jednoduše aktivuje odesláním platby.

Co v Kyrgyzstánu zažít a ochutnat

Národní park Ala Archa

Většina cestovatelů se do této země vydává za přírodními krásami. Jednou z nich je i národní park Ala Archa. Tento park je obvykle jedním z prvních míst, které cestovatelé navštíví. Nachází se totiž pouhých 40 kilometrů od hlavního města Biškek. Divoká horská scenerie ve vás rozhodně zanechá nezapomenutelný dojem. Majestátní horské štíty, divoké potoky a svěží zelená krajina jsou důvody, proč je tento park jedním z nejnavštěvvanějších míst v zemi.

Jezero Issyk

Jezero Issyk je pátým nejhlubším jezerem světa (dosahuje hloubky 668 metrů). Jedná se o nádhernou vodní plochu, obklopenou vysokými horami. Toto jezero je obestřeno řadou legend. Jedna z nich pojednává o pozůstatcích velkolepého města, které prý svého času bylo větší, než Řím. Jeho pozůstatky se skrývají pod vodní hladinou. Vědci skutečně pod hladinou našli rozvaliny starodávného osídlení, ale zatím netuší, co je zač.

 

 

Biškek

Byla by škoda vynechat hlavní kyrgyzské město. Je totiž ukázkou, jak se v Kyrgyzstánu snoubí nomádská historie, muslimská kultura i pozůstatky sovětské architektury. Při procházkách širokými bulváry a rozlehlým náměstím budete mít pocit, jako byste se ocitli v době před padesáti lety. Toto město je nejen administrativním, ale i společenským centrem země. Co se týče zábavy a nočního života, rozhodně to tu žije. Biškek je totiž nejvýznamnějším zábavním centrem ve Střední Asii.

Místní gastronomie

K návštěvě tak exotické země určitě patří ochutnání místních pokrmů. Místní lidé jsou zvyklí žít a pracovat v horách, čemuž odpovídají i vydatné pokrmy, které jsou bohaté na maso. Jedním z nejtradičnějších pokrmů je bešparmak, sestávající z nudlí s drobně nakrájeným masem. Oblíbené jsou i manty (plněné knedlíčky vařené na páře). Na svačinu můžete zakousnout neobvyklý chleba lepjoška.

 

Co si připojistit na cestu do Kyrgyzstánu?

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici. Protože se jedná o pobyt na jiném kontinentu, vaše cestovní pojištění do Kyrgyzstánu by mělo zahrnovat limit léčebných výloh ve výši minimálně 5 milionů Kč. Na cesty se příliš nevyplatí cestovní pojištění k platební kartě, které má příliš nízké limuty krytí. Sáhněte raději po samostatném cestovním pojištění, které vás ochrání mnohem kvalitněji.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

Nenadálé zdravotní problémy se můžou v cizině pořádně prodražit. I když vám nepůjde o život a na vaší dovolené vás rozbolí zuby, obyčejná návštěva u zubaře se vám může pořádně prodražit, proto pojištění zubního ošetření nepodceňujte a připojistěte si jej.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojištění se vztahuje i na případy, kdy vám majetek poničí živelná pohroma. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Dovolená v Kyrgyzstánu rozhodně není levnou záležitostí. Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám může vrátit pouhých 20 % ceny zájezdu. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit v Kyrgyzstánu

Kyrgyzstán
Počasí
-10°C
zataženo
-3°C
-10°C
so
-6°C
-13°C
ne
-7°C
-14°C
po
-5°C
-13°C
út
-7°C
-13°C
st
-11°C
-19°C
čt
-10°C
-15°C

Očkování

Při cestách do této země se doporučuje očkování proti žloutence typu A a B. Cestovatelům do této země se rovněž doporučuje překontrolovat si platnost svého očkování proti tetanu.

Dobré sportovní vybavení

Před cestou do Kyrgyzstánu zainvestujte do kvalitních bot a sportovního oblečení. Na místě už se potřebné vybavení dokupuje těžko a když už, tak v mnohem horší kvalitě.

Hotovost

Nejlepší variantou je vybrat si na letišti větší finanční obnos, protože ne ve všech provozovnách se dá zaplatit kartou.

Informace o cenách

V Kyrgyzstánu se můžete setkat s těmito cenami.

Večeře v restauraci ................................................................................ 86 Kč

0, 5 l piva .................................................................................................. 22 Kč

500 g chleba ............................................................................................... 7 Kč

Lístek na autobus ..................................................................................... 4 Kč

Na co si dát pozor v Kyrgyzstánu

Odlehlá místa

Pokud se do této země vydáváte za nádhernou přírodní scenerií, vždy vyrazte ve více lidech. Velká část této země je neobydlená a na mnoha místech není mobilní signál. V případě, že by se vám na treku něco stalo, pomoci se nedovoláte. Při cestě do této země se doporučuje zaregistrovat se do systému DROZD, provozovaného Ministerstvem zahraničních věcí.

Turistické pasti

Při nakupování nebo stravování v restauracích se můžete setkat s tím, že vám prodejci navýší cenu z důvodu, že jste cizinec. Naštěstí se dá cena snadno usmlouvat, nebo dát prodejci najevo, že využijete spíše služeb konkurence. V takovém případě rádi přispěchají s levnější nabídkou. Při domlouvání služeb (například průvodcovských služeb, výletů nebo noclehů v jurtě) si cenu domluvte předem, ať poté nejste nepříjemně překvapeni.

Falešní policisté

Na hlavním autobusovém nádraží v Biškeku se někteří cestovatelé setkali s falešnými policisty, Ti předstírají, že provádějí protidrogovou kontrolu a cizinci musí ukázat obsah svých zavazadel, kapes a peněženek. Při takové razii se jim „záhadně“ ztratí určitá částka peněz. Ovšem podle kyrgyzských zákonů policie nemá na takové prohlídky právo. V případě, že se vám toto stane, požádejte o pomoc kolemjdoucí, nebo zavolejte skutečné policisty.

Vysokohorská nemoc

Velká část kyrgyzského území je položena ve vysoké nadmořské výšce. To je spojeno s rizikem výškové nemoci. Abyste jí předešli, vyhněte se náhlým výstupům (rizikové je například vyjet s autem z nížiny do vysokohorské oblasti). Základním pravidlem jsou pozvolné výstupy, ideálně s přenocováním po cestě. Když už vás tato nemoc postihne, řešením je co nejdřív sestoupit do nižší nadmořské výšky.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: