Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Cestovní pojištění Kyrgyzstán

  • Cestovní pojištění od 11 Kč/den
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Pojištění se slevou až 50 %

Spočítat cenu

Porovnáváme nabídky těchto pojišťoven

Proč sjednat cestovní pojištění do Kyrgyzstánu právě u nás?

  • Najdeme vám výhodnou cenu. Ušetřit můžete přes 50 %.
  • Vyhledáme vše – pro jednotlivce i celou rodinu, poznávací i dobrodružné zájezdy.
  • Z nabídky vyberte pojištění, které vás nejvíc zaujalo. Můžete si jej u nás objednat online s okamžitou platností.
  • Všechny dokumenty vám obratem přijdou na mail. Pojištění se jednoduše aktivuje odesláním platby.

Co v Kyrgyzstánu zažít a ochutnat

Národní park Ala Archa

Většina cestovatelů se do této země vydává za přírodními krásami. Jednou z nich je i národní park Ala Archa. Tento park je obvykle jedním z prvních míst, které cestovatelé navštíví. Nachází se totiž pouhých 40 kilometrů od hlavního města Biškek. Divoká horská scenerie ve vás rozhodně zanechá nezapomenutelný dojem. Majestátní horské štíty, divoké potoky a svěží zelená krajina jsou důvody, proč je tento park jedním z nejnavštěvvanějších míst v zemi.

Jezero Issyk

Jezero Issyk je pátým nejhlubším jezerem světa (dosahuje hloubky 668 metrů). Jedná se o nádhernou vodní plochu, obklopenou vysokými horami. Toto jezero je obestřeno řadou legend. Jedna z nich pojednává o pozůstatcích velkolepého města, které prý svého času bylo větší, než Řím. Jeho pozůstatky se skrývají pod vodní hladinou. Vědci skutečně pod hladinou našli rozvaliny starodávného osídlení, ale zatím netuší, co je zač.

 

 

Biškek

Byla by škoda vynechat hlavní kyrgyzské město. Je totiž ukázkou, jak se v Kyrgyzstánu snoubí nomádská historie, muslimská kultura i pozůstatky sovětské architektury. Při procházkách širokými bulváry a rozlehlým náměstím budete mít pocit, jako byste se ocitli v době před padesáti lety. Toto město je nejen administrativním, ale i společenským centrem země. Co se týče zábavy a nočního života, rozhodně to tu žije. Biškek je totiž nejvýznamnějším zábavním centrem ve Střední Asii.

Místní gastronomie

K návštěvě tak exotické země určitě patří ochutnání místních pokrmů. Místní lidé jsou zvyklí žít a pracovat v horách, čemuž odpovídají i vydatné pokrmy, které jsou bohaté na maso. Jedním z nejtradičnějších pokrmů je bešparmak, sestávající z nudlí s drobně nakrájeným masem. Oblíbené jsou i manty (plněné knedlíčky vařené na páře). Na svačinu můžete zakousnout neobvyklý chleba lepjoška.

 

Porovnání je zdarma a můžete ušetřit až tisíce korun.

Máme desítky tisíc spokojených klientů, kteří s námi šetří.

Porovnání vám zabere jen 1 minutu. Tak proč to nezkusit ihned?

O nic se nestarejte. Veškeré papírování zařídíme za vás.

Co si připojistit na cestu do Kyrgyzstánu?

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici. Protože se jedná o pobyt na jiném kontinentu, vaše cestovní pojištění do Kyrgyzstánu by mělo zahrnovat limit léčebných výloh ve výši minimálně 5 milionů Kč. Na cesty se příliš nevyplatí cestovní pojištění k platební kartě, které má příliš nízké limuty krytí. Sáhněte raději po samostatném cestovním pojištění, které vás ochrání mnohem kvalitněji.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

Nenadálé zdravotní problémy se můžou v cizině pořádně prodražit. I když vám nepůjde o život a na vaší dovolené vás rozbolí zuby, obyčejná návštěva u zubaře se vám může pořádně prodražit, proto pojištění zubního ošetření nepodceňujte a připojistěte si jej.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojištění se vztahuje i na případy, kdy vám majetek poničí živelná pohroma. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Dovolená v Kyrgyzstánu rozhodně není levnou záležitostí. Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám může vrátit pouhých 20 % ceny zájezdu. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit v Kyrgyzstánu

Kyrgyzstán
Počasí
-4°C
lehká sněhová válnice
st
-1°C
-6°C
čt
-2°C
-8°C
0°C
-8°C
so
2°C
-7°C
ne
3°C
-5°C
po
4°C
-4°C
út
1°C
-3°C

Očkování

Při cestách do této země se doporučuje očkování proti žloutence typu A a B. Cestovatelům do této země se rovněž doporučuje překontrolovat si platnost svého očkování proti tetanu.

Dobré sportovní vybavení

Před cestou do Kyrgyzstánu zainvestujte do kvalitních bot a sportovního oblečení. Na místě už se potřebné vybavení dokupuje těžko a když už, tak v mnohem horší kvalitě.

Hotovost

Nejlepší variantou je vybrat si na letišti větší finanční obnos, protože ne ve všech provozovnách se dá zaplatit kartou.

Informace o cenách

V Kyrgyzstánu se můžete setkat s těmito cenami.

Večeře v restauraci ................................................................................ 86 Kč

0, 5 l piva .................................................................................................. 22 Kč

500 g chleba ............................................................................................... 7 Kč

Lístek na autobus ..................................................................................... 4 Kč

Přehled cestovního pojištění
Nabídka pro konkrétní cestu
Garance výsledné ceny
Stovky tisíc spokojených zákazníků

Na co si dát pozor v Kyrgyzstánu

Odlehlá místa

Pokud se do této země vydáváte za nádhernou přírodní scenerií, vždy vyrazte ve více lidech. Velká část této země je neobydlená a na mnoha místech není mobilní signál. V případě, že by se vám na treku něco stalo, pomoci se nedovoláte. Při cestě do této země se doporučuje zaregistrovat se do systému DROZD, provozovaného Ministerstvem zahraničních věcí.

Turistické pasti

Při nakupování nebo stravování v restauracích se můžete setkat s tím, že vám prodejci navýší cenu z důvodu, že jste cizinec. Naštěstí se dá cena snadno usmlouvat, nebo dát prodejci najevo, že využijete spíše služeb konkurence. V takovém případě rádi přispěchají s levnější nabídkou. Při domlouvání služeb (například průvodcovských služeb, výletů nebo noclehů v jurtě) si cenu domluvte předem, ať poté nejste nepříjemně překvapeni.

Falešní policisté

Na hlavním autobusovém nádraží v Biškeku se někteří cestovatelé setkali s falešnými policisty, Ti předstírají, že provádějí protidrogovou kontrolu a cizinci musí ukázat obsah svých zavazadel, kapes a peněženek. Při takové razii se jim „záhadně“ ztratí určitá částka peněz. Ovšem podle kyrgyzských zákonů policie nemá na takové prohlídky právo. V případě, že se vám toto stane, požádejte o pomoc kolemjdoucí, nebo zavolejte skutečné policisty.

Vysokohorská nemoc

Velká část kyrgyzského území je položena ve vysoké nadmořské výšce. To je spojeno s rizikem výškové nemoci. Abyste jí předešli, vyhněte se náhlým výstupům (rizikové je například vyjet s autem z nížiny do vysokohorské oblasti). Základním pravidlem jsou pozvolné výstupy, ideálně s přenocováním po cestě. Když už vás tato nemoc postihne, řešením je co nejdřív sestoupit do nižší nadmořské výšky.

FAQ - Nejčastěji kladené dotazy

Když si zvolím jednu cílovou zemi, budu pojištěný i v jiných státech, kterými budu projíždět?

Při volbě cestovního pojištění zvolte tu nejvzdálenější zemi, ve které se budete nacházet. Tzn. cestujete-li do Španělska a Portugalska, pojistěte se do Portugalska, které je od České republiky vzdálenější, a budete automaticky pojištěni i ve Španělsku.

Jedu do Egypta, ale ve smlouvě mám územní platnost „Evropa“, ale Egypt už v Evropě není.

Z geografického hlediska se sice Egypt nachází mimo Evropu, ale mnohé pojišťovny do územní platnosti „Evropa“ přidali turisticky oblíbené země, jako je právě Egypt, nebo třeba Tunisko či Turecko. Pokud jste Egypt zadali ve formuláři v našem online porovnání, můžete si být jistí, že jste pro vaši dovolenou v Egyptě pojištěni správně.

Jak je to s platbou za ošetření u lékaře/zubaře/na pohotovosti? Musím platit hotově, nebo to vyřídí pojišťovna za mě?

V případě ambulantních ošetření (drobnějších úrazů, zubařského ošetření) většinou pacient za ošetření zaplatí na místě a pojišťovna mu výdaje proplatí po návratu do Česka. V případě, že nemá peníze, nebo se jedná o dlouhodobější pobyt v nemocnici, může se pojišťovna nemocnici zaručit, že peníze za lékařské ošetření pošle, a pacient nemusí nic platit. Při zdravotních komplikacích proto vždy nejprve zatelefonujte na asistenční službu vaší pojišťovny. Na telefonu vám poradí, do jakého zdravotnického zařízení se vydat, jak postupovat a dokonce vám nabídnou cizojazyčnou komunikaci se zdravotnickým personálem.

Když mám pojištění zavazadel, zaplatí mi i kufr zničený v letadle?

Bohužel cestovní pojištění na poškození zavazadla přepravní společností se cestovní pojištění nevztahuje. Můžete však využít naší služby, která vám v tomto případě pomůže vymoct odškodnění. Službu najdete na posledním kroku při sjednání cestovního pojištění.

Jak je to s pojištěním zpoždění letu, je ve smlouvě a kde najdu informace?

Liší se dle pojistky, většinou jej obsahují dražší balíčky pojištění (v online porovnávači ve vrchní části zadejte možnost vyšší limit krytí.

Zahrnuje pojištění i zásah horské služby?

Zásah horské služby je běžnou součástí cestovních pojistek. Pozor si dejte u cestovního pojištění na Slovensko, kdy ne všechny pojistky mají tuto službu v sobě zahrnutou. Při cestě do této země totiž některé pojistky zahrnují zásah horské služby při úrazu, ale nikoliv při pátrací akci. Tzn. při cestě na Slovensko se vždy ujistěte, že vaše pojistka zahrnuje i zásah horské služby při pátrací akci, abyste byli kryti i pro případ, že zabloudíte v horách.

Je lyžování rizikový sport?

Lyžování na vyznačených trasách se obvykle řadí mezi běžné sporty. V našem cenovém srovnání zaškrtněte kolonku Zimní sporty – pak budete mít jistotu, že jste pro toto riziko pojištěni.

Polezu po horách, jak se pojistit? (m.n.m.)

Většina horských výšlapů se řadí do běžných sportů, tudíž zde není potřeba speciální připojištění. Připojištění rizikových sportů je nutné u opravdu náročných výstupů, většinou nad 3000 metrů nadmořské výšky.

Jak je to s pojištěním plachtění na lodi?

Pokud se v rámci vaší dovolené vydáte na plavbu po moři, vždy před sjednáním pojistky nahlédněte do pojistných podmínek dané pojišťovny. Některé z nich totiž můžou jachting definovat jako rizikový sport, jiné zase můžou pojišťovat jen plavby do určité vzdálenosti od pobřeží.

 

Pojistné podmínky všech našich nabízených produktů naleznete zde: https://www.porovnej24.cz/pojistne-podminky-cestovni-pojisteni

Chci pojistit dva členy skupiny na rizikový sport, ostatní členy rodiny jen na běžný sport.

Taková možnost je samozřejmě na našem online srovnání cestovního pojištění možná, ovšem je třeba sjednat dvě různé pojistky. V našem formuláři snadno nastavíte typ sportů pro každou dvojici.

Nepovedla se platba kartou, jak se k ní mám vrátit?

V případě neúspěšné platby obvykle posíláme e-mail s instrukcemi, jak postupovat dále.

Lze zaplatit i jinak, než kartou?

Zaplatit lze samozřejmě i převodem na účet. Číslo účtu i variabilní symbol zasíláme do SMS zprávy a e-mailu, tudíž můžete pohodlně zaplatit.

Chci potvrzení v angličtině.

Potvrzení v angličtině je samozřejmě možné, stačí nám napsat na info@porovnej24.cz. Požadavek však musíme zaslat na pojišťovnu, tudíž váš požadavek odešlete minimálně týden před vaším odjezdem, ať se vše stihne vyřídit a vy odjíždíte na dovolenou s anglickým potvrzením.

Na co všechno platí pojištění storno poplatků?

Pojištění storno poplatků se vztahuje například na zrušení zájezdu z důvodu nemoci, úrazu, nenadálé škody na majetku (povodeň, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, obdržení nečekané výpovědi z pracovního poměru. Rozsah pojištění jednotlivých situací se u různých pojišťoven může mírně lišit.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: