Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Cestovní pojištění Lotyšsko

  • Cestovní pojištění od 11 Kč/den
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Pojištění se slevou až 50 %

Spočítat cenu

Porovnáváme nabídky těchto pojišťoven

Proč sjednat cestovní pojištění do Lotyšska právě u nás?

  • Dáme vám výhodnější cenu. Ušetříte s námi více než 50 %.
  • Vyhledáme vše – pro jednotlivce i celou rodinu, poznávací i dobrodružné zájezdy.
  • Vyberete si z velkého množství pojistných nabídek.
  • Všechny dokumenty vám obratem přijdou na mail. Pojištění se jednoduše aktivuje odesláním platby.

Co v Lotyšsku vidět a zažít?

Riga

Toto město bylo důležitým obchodním centrem už od středověku. Jeho bohatá minulost se odráží v místní architektuře. Historické centrum města je zapsáno do seznamu UNESCO. Nejvýraznější památkou Rigy je bohatě zdobený Dům Černohlavců, který skýtá nádhernou podívanou hlavně v noci, když je jeho fasáda osvícená. Za vidění stojí i kostel svatého Petra a secesní budovy v centru města.

Zámek Rundale

Tento architektonický skvost, nacházející se na jihu Lotyšska, si rozhodně nenechte ujít. Díky jeho honosnosti se mu přezdívá „baltské Versailles.“ Jedná se o velkolepý zámecký palác, ve kterém si můžete prohlédnout zámecké komnaty, místní muzeum, anebo navštívit park, koncipovaný ve stylu francouzských zahrad.

Jūrmala

Nedaleko Rigy se nachází půvabné lázeňské městečko Jūrmala, které je nejvýznamnějším lázeňským městem v této zemi. Zaujme vás svou malebnou městskou architekturou a léčivými termálními prameny. Kromě typické lázeňské idylky si užijete také mořské pobřeží. Jsou tu rozlehlé písčité pláže s úchvatným výhledem na intenzivně modré moře.

Národní park Kemeri

Pobaltská příroda je něčím, na co do smrti nezapomenete. Je divočejší než přírodní scenerie střední Evropy, ale naprosto odlišná od skandinávské přírody. Vyzkoušejte to na vlastní kůži v národním parku Kemeri, ve kterém se nachází spousta chráněných druhů rostlin a zvířat. Tato melancholická krajina plná rozlehlých zelených plání, bažin a jezer se vám vryje do paměti a budete na ni rádi vzpomínat do konce života.

Porovnání je zdarma a můžete ušetřit až tisíce korun.

Máme desítky tisíc spokojených klientů, kteří s námi šetří.

Porovnání vám zabere jen 1 minutu. Tak proč to nezkusit ihned?

O nic se nestarejte. Veškeré papírování zařídíme za vás.

Co si připojistit do Lotyšska?

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici. Vaše cestovní pojištění do Lotyšska by mělo zahrnovat limit léčebných výloh ve výši minimálně 3 miliony Kč. Na cesty se příliš nevyplatí cestovní pojištění k platební kartě, které má příliš nízké limity krytí. Sáhněte raději po samostatném cestovním pojištění, které vás ochrání mnohem kvalitněji.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

Díky tomuto připojištění vám můžou být proplaceny náklady na ošetření u zubaře, jejichž výše se může vyšplhat do řádu tisíců korun. V mnoha zemích je běžné, že za obyčejnou plombu dá pacient i 4000 Kč (v případě složitějších zubařských zákroků i vyšší částky.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojištění se vztahuje i na případy, kdy vám majetek poničí živelná pohroma. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám může vrátit pouhých 20 % ceny zájezdu. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit v Lotyšsku

Aktuální kurz k 3.4.2020 1EUR = 27.555Kč
Lotyšsko
Počasí
2°C
zamračeno
7°C
-1°C
so
6°C
-1°C
ne
8°C
-2°C
po
11°C
0°C
út
15°C
3°C
st
14°C
3°C
čt
15°C
2°C

Dopravní web

Pokud plánujete po Lotyšsku cestovat veřejnou dopravou, bude se vám hodit tato stránka: www.1188.lv. Je to něco jako obdoba českého Idosu, kde najdete spoje mezi jednotlivými městy.

Teplé oblečení

Tato pobaltská republika má poněkud chladnější klima a i když sem přijedete v létě, teplý slunečný den může rychle přejít v chladno a deštivo. Do kufru si tudíž kromě letního oblečení přibalte mikinu, delší kalhoty a nepromokavou bundu.

Včasná rezervace letenek

Zpáteční letenku do této země můžete pořídit za velmi příznivou cenu, pokud budete sledovat různé akční nabídky leteckých společností.

Informace o cenách

Večeře v restauraci ................................................................................. 177 Kč

0, 5 l piva ..................................................................................................... 76 Kč

500 g chleba ................................................................................................ 22 Kč

Lístek na autobus ...................................................................................... 29 Kč

Přehled cestovního pojištění
Nabídka pro konkrétní cestu
Garance výsledné ceny
Stovky tisíc spokojených zákazníků

Na co si dát pozor v Lotyšsku

Vyšší ceny pro turisty

V hlavním městě se setkáte s vyššími cenami než na jaké jste zvyklí z Česka a jejichž úroveň je vyšší, než je cenový průměr v této zemi. V Rize tudíž buďte se svými výdaji opatrní, protože místní lidé budou mít snahu dávat vám vyšší cenu. Při hledání ubytování buďte vynalézaví hotel, vzdálený patnáct minut chůze od centra může být až o třetinu levnější, než ten v srdci města. Rovněž se vám vyplatí porovnávat ceny taxíků a restaurací.

Téma Sovětského svazu

Obyvatelé Lotyšska jsou poměrně citliví na hovory o minulosti své země, zvláště o tom, že dřív bývali jednou ze sovětských republik. Při rozhovoru s nimi tudíž toto téma nezačínejte. Místní obyvatelé jsou totiž hrdí na to, že jsou samostatnou moderní zemí, a nemají rádi, když je někdo řadí „na východ.“

Problematické čtvrti

Lotyšsko má mírně vyšší míru kriminality než Česká republika, ale běžný turista to nepocítí. Vyšší riziko kapesních krádeží a přepadení hrozí ve vyloučených lokalitách a chudších čtvrtích.

Horší dopravní situace

V Lotyšsku nejsou vybudovány žádné dálnice (až na malý úsek). Doprava je tu poněkud zpomalená kvůli hustému silničnímu provozu. Počítejte tedy s tím, že přesun z místa A na místo B vám zabere více času, než byste čekali.

FAQ - Nejčastěji kladené dotazy

Když si zvolím jednu cílovou zemi, budu pojištěný i v jiných státech, kterými budu projíždět?

Při volbě cestovního pojištění zvolte tu nejvzdálenější zemi, ve které se budete nacházet. Tzn. cestujete-li do Španělska a Portugalska, pojistěte se do Portugalska, které je od České republiky vzdálenější, a budete automaticky pojištěni i ve Španělsku.

Jedu do Egypta, ale ve smlouvě mám územní platnost „Evropa“, ale Egypt už v Evropě není.

Z geografického hlediska se sice Egypt nachází mimo Evropu, ale mnohé pojišťovny do územní platnosti „Evropa“ přidali turisticky oblíbené země, jako je právě Egypt, nebo třeba Tunisko či Turecko. Pokud jste Egypt zadali ve formuláři v našem online porovnání, můžete si být jistí, že jste pro vaši dovolenou v Egyptě pojištěni správně.

Jak je to s platbou za ošetření u lékaře/zubaře/na pohotovosti? Musím platit hotově, nebo to vyřídí pojišťovna za mě?

V případě ambulantních ošetření (drobnějších úrazů, zubařského ošetření) většinou pacient za ošetření zaplatí na místě a pojišťovna mu výdaje proplatí po návratu do Česka. V případě, že nemá peníze, nebo se jedná o dlouhodobější pobyt v nemocnici, může se pojišťovna nemocnici zaručit, že peníze za lékařské ošetření pošle, a pacient nemusí nic platit. Při zdravotních komplikacích proto vždy nejprve zatelefonujte na asistenční službu vaší pojišťovny. Na telefonu vám poradí, do jakého zdravotnického zařízení se vydat, jak postupovat a dokonce vám nabídnou cizojazyčnou komunikaci se zdravotnickým personálem.

Když mám pojištění zavazadel, zaplatí mi i kufr zničený v letadle?

Bohužel cestovní pojištění na poškození zavazadla přepravní společností se cestovní pojištění nevztahuje. Můžete však využít naší služby, která vám v tomto případě pomůže vymoct odškodnění. Službu najdete na posledním kroku při sjednání cestovního pojištění.

Jak je to s pojištěním zpoždění letu, je ve smlouvě a kde najdu informace?

Liší se dle pojistky, většinou jej obsahují dražší balíčky pojištění (v online porovnávači ve vrchní části zadejte možnost vyšší limit krytí.

Zahrnuje pojištění i zásah horské služby?

Zásah horské služby je běžnou součástí cestovních pojistek. Pozor si dejte u cestovního pojištění na Slovensko, kdy ne všechny pojistky mají tuto službu v sobě zahrnutou. Při cestě do této země totiž některé pojistky zahrnují zásah horské služby při úrazu, ale nikoliv při pátrací akci. Tzn. při cestě na Slovensko se vždy ujistěte, že vaše pojistka zahrnuje i zásah horské služby při pátrací akci, abyste byli kryti i pro případ, že zabloudíte v horách.

Je lyžování rizikový sport?

Lyžování na vyznačených trasách se obvykle řadí mezi běžné sporty. V našem cenovém srovnání zaškrtněte kolonku Zimní sporty – pak budete mít jistotu, že jste pro toto riziko pojištěni.

Polezu po horách, jak se pojistit? (m.n.m.)

Většina horských výšlapů se řadí do běžných sportů, tudíž zde není potřeba speciální připojištění. Připojištění rizikových sportů je nutné u opravdu náročných výstupů, většinou nad 3000 metrů nadmořské výšky.

Jak je to s pojištěním plachtění na lodi?

Pokud se v rámci vaší dovolené vydáte na plavbu po moři, vždy před sjednáním pojistky nahlédněte do pojistných podmínek dané pojišťovny. Některé z nich totiž můžou jachting definovat jako rizikový sport, jiné zase můžou pojišťovat jen plavby do určité vzdálenosti od pobřeží.

 

Pojistné podmínky všech našich nabízených produktů naleznete zde: https://www.porovnej24.cz/pojistne-podminky-cestovni-pojisteni

Chci pojistit dva členy skupiny na rizikový sport, ostatní členy rodiny jen na běžný sport.

Taková možnost je samozřejmě na našem online srovnání cestovního pojištění možná, ovšem je třeba sjednat dvě různé pojistky. V našem formuláři snadno nastavíte typ sportů pro každou dvojici.

Nepovedla se platba kartou, jak se k ní mám vrátit?

V případě neúspěšné platby obvykle posíláme e-mail s instrukcemi, jak postupovat dále.

Lze zaplatit i jinak, než kartou?

Zaplatit lze samozřejmě i převodem na účet. Číslo účtu i variabilní symbol zasíláme do SMS zprávy a e-mailu, tudíž můžete pohodlně zaplatit.

Chci potvrzení v angličtině.

Potvrzení v angličtině je samozřejmě možné, stačí nám napsat na info@porovnej24.cz. Požadavek však musíme zaslat na pojišťovnu, tudíž váš požadavek odešlete minimálně týden před vaším odjezdem, ať se vše stihne vyřídit a vy odjíždíte na dovolenou s anglickým potvrzením.

Na co všechno platí pojištění storno poplatků?

Pojištění storno poplatků se vztahuje například na zrušení zájezdu z důvodu nemoci, úrazu, nenadálé škody na majetku (povodeň, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, obdržení nečekané výpovědi z pracovního poměru. Rozsah pojištění jednotlivých situací se u různých pojišťoven může mírně lišit.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: