Menu

Cestovní pojištění Lotyšsko

  • Cestovní pojištění od 11 Kč/den
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Pojištění se slevou až 50 %

Srovnejte cestovní pojištění

Proč sjednat cestovní pojištění do Lotyšska právě u nás?

  • Dáme vám výhodnější cenu. Ušetříte s námi více než 50 %.
  • Vyhledáme vše – pro jednotlivce i celou rodinu, poznávací i dobrodružné zájezdy.
  • Vyberete si z velkého množství pojistných nabídek.
  • Všechny dokumenty vám obratem přijdou na mail. Pojištění se jednoduše aktivuje odesláním platby.

Co v Lotyšsku vidět a zažít?

Riga

Toto město bylo důležitým obchodním centrem už od středověku. Jeho bohatá minulost se odráží v místní architektuře. Historické centrum města je zapsáno do seznamu UNESCO. Nejvýraznější památkou Rigy je bohatě zdobený Dům Černohlavců, který skýtá nádhernou podívanou hlavně v noci, když je jeho fasáda osvícená. Za vidění stojí i kostel svatého Petra a secesní budovy v centru města.

Zámek Rundale

Tento architektonický skvost, nacházející se na jihu Lotyšska, si rozhodně nenechte ujít. Díky jeho honosnosti se mu přezdívá „baltské Versailles.“ Jedná se o velkolepý zámecký palác, ve kterém si můžete prohlédnout zámecké komnaty, místní muzeum, anebo navštívit park, koncipovaný ve stylu francouzských zahrad.

Jūrmala

Nedaleko Rigy se nachází půvabné lázeňské městečko Jūrmala, které je nejvýznamnějším lázeňským městem v této zemi. Zaujme vás svou malebnou městskou architekturou a léčivými termálními prameny. Kromě typické lázeňské idylky si užijete také mořské pobřeží. Jsou tu rozlehlé písčité pláže s úchvatným výhledem na intenzivně modré moře.

Národní park Kemeri

Pobaltská příroda je něčím, na co do smrti nezapomenete. Je divočejší než přírodní scenerie střední Evropy, ale naprosto odlišná od skandinávské přírody. Vyzkoušejte to na vlastní kůži v národním parku Kemeri, ve kterém se nachází spousta chráněných druhů rostlin a zvířat. Tato melancholická krajina plná rozlehlých zelených plání, bažin a jezer se vám vryje do paměti a budete na ni rádi vzpomínat do konce života.

Co si připojistit do Lotyšska?

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici. Vaše cestovní pojištění do Lotyšska by mělo zahrnovat limit léčebných výloh ve výši minimálně 3 miliony Kč. Na cesty se příliš nevyplatí cestovní pojištění k platební kartě, které má příliš nízké limity krytí. Sáhněte raději po samostatném cestovním pojištění, které vás ochrání mnohem kvalitněji.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

Díky tomuto připojištění vám můžou být proplaceny náklady na ošetření u zubaře, jejichž výše se může vyšplhat do řádu tisíců korun. V mnoha zemích je běžné, že za obyčejnou plombu dá pacient i 4000 Kč (v případě složitějších zubařských zákroků i vyšší částky.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojištění se vztahuje i na případy, kdy vám majetek poničí živelná pohroma. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám může vrátit pouhých 20 % ceny zájezdu. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit v Lotyšsku

Lotyšsko
Počasí
14°C
zataženo
po
24°C
11°C
út
24°C
10°C
st
24°C
12°C
čt
24°C
13°C
23°C
14°C
so
23°C
15°C
ne
26°C
14°C

Dopravní web

Pokud plánujete po Lotyšsku cestovat veřejnou dopravou, bude se vám hodit tato stránka: www.1188.lv. Je to něco jako obdoba českého Idosu, kde najdete spoje mezi jednotlivými městy.

Teplé oblečení

Tato pobaltská republika má poněkud chladnější klima a i když sem přijedete v létě, teplý slunečný den může rychle přejít v chladno a deštivo. Do kufru si tudíž kromě letního oblečení přibalte mikinu, delší kalhoty a nepromokavou bundu.

Včasná rezervace letenek

Zpáteční letenku do této země můžete pořídit za velmi příznivou cenu, pokud budete sledovat různé akční nabídky leteckých společností.

Informace o cenách

Večeře v restauraci ................................................................................. 177 Kč

0, 5 l piva ..................................................................................................... 76 Kč

500 g chleba ................................................................................................ 22 Kč

Lístek na autobus ...................................................................................... 29 Kč

Na co si dát pozor v Lotyšsku

Vyšší ceny pro turisty

V hlavním městě se setkáte s vyššími cenami než na jaké jste zvyklí z Česka a jejichž úroveň je vyšší, než je cenový průměr v této zemi. V Rize tudíž buďte se svými výdaji opatrní, protože místní lidé budou mít snahu dávat vám vyšší cenu. Při hledání ubytování buďte vynalézaví hotel, vzdálený patnáct minut chůze od centra může být až o třetinu levnější, než ten v srdci města. Rovněž se vám vyplatí porovnávat ceny taxíků a restaurací.

Téma Sovětského svazu

Obyvatelé Lotyšska jsou poměrně citliví na hovory o minulosti své země, zvláště o tom, že dřív bývali jednou ze sovětských republik. Při rozhovoru s nimi tudíž toto téma nezačínejte. Místní obyvatelé jsou totiž hrdí na to, že jsou samostatnou moderní zemí, a nemají rádi, když je někdo řadí „na východ.“

Problematické čtvrti

Lotyšsko má mírně vyšší míru kriminality než Česká republika, ale běžný turista to nepocítí. Vyšší riziko kapesních krádeží a přepadení hrozí ve vyloučených lokalitách a chudších čtvrtích.

Horší dopravní situace

V Lotyšsku nejsou vybudovány žádné dálnice (až na malý úsek). Doprava je tu poněkud zpomalená kvůli hustému silničnímu provozu. Počítejte tedy s tím, že přesun z místa A na místo B vám zabere více času, než byste čekali.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: