Menu

Cestovní pojištění do Makedonie

  • Cestovní pojištění od 11 Kč/den
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Pojištění se slevou až 50 %

Srovnejte cestovní pojištění

Proč sjednat cestovní pojištění do Makedonie právě u nás?

  • Můžete ušetřit až 50 % ceny. Najdeme vám výhodnou nabídku.
  • Porovnáváme nabídky od mnoha pojišťoven na trhu.
  • Pojištění vám zařídíme levně a zároveň kvalitně.
  • Vyberete pojistku, která bude sedět přímo na míru vašim potřebám.

Co v Makedonii vidět a zažít?

Ohridské jezero

Nejzajímavějším turistickým cílem je bezesporu Ohridské jezero na jihozápadě země, které je nejstarším jezerem v Evropě. Tento balkánský zázrak okouzlí i toho nejotrlejšího cestovatele. Obrovská vodní plocha připomíná moře a má neuvěřitelně čistou vodu. Při koupání tak budete schopni dohlédnout klidně i dva metry pod hladinu, takže budete mít pocit, že na průzračné hladině levitujete. Ohridské jezero se díky své obrovské rozloze chová jako moře, tudíž na některé z jeho vlnami omývaných pláží budete mít pocit, jako byste byli v exotickém ráji.

Unikátní architektura

Makedonie je zemí, ve které najdete od každého architektonického stylu něco. V prvé řadě jsou tu starobylé pravoslavné kostely s magickou atmosférou, umocněnou stovkami hořících svíček a ikonami, vykládanými zlatem. Také tu narazíte hned na několik antických památek z období starověkého Řecka a Říma. Nedaleko Ohridského jezera se dokonce nachází pozůstatky antického města Heraclea.

Skopje

Abyste tuto zemi skutečně pochopili, vydejte se do jejího hlavního města Skopje. Tam uvidíte skutečnou kontroverznost tohoto malého balkánského státu. Uvidíte tu elegantní centrum města plné majestátních soch, fontán a moderních obchodních center – a v jejich těsném sousedství spatříte nuzné obchůdky a povoz na silnici, tažený koníkem. Skopje je jedním z důkazů, že tato země je chudá i bohatá zároveň a vedle sebe tu existují moderní životní styl i starobylé tradice.

Kaňon Matka

Průzračně modrá voda, nádherné skalní útvary a pocit, že jste se ocitli v nějaké exotické laguně v Thajsku. Takové myšlenky se vám pravděpodobně budou honit hlavou, až se vydáte do kaňonu matka, vytvořeném řekou Treska. Nachází se jen 15 kilometrů od Skopje a můžete jej objevovat z turistické stezky, na palubě výletní lodi, anebo si můžete půjčit paddle board. K vidění tu je nádherná přírodní scenerie a několik kamenných pravoslavných staveb.

Co si připojistit na cestu do Makedonie?

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

Díky tomuto připojištění vám můžou být proplaceny náklady na ošetření u zubaře, jejichž výše se může vyšplhat do řádu tisíců korun. V mnoha zemích je běžné, že za obyčejnou plombu dá pacient i 4000 Kč (v případě složitějších zubařských zákroků i vyšší částky.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto připojištění cestovního pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojišťění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám obvykle nevrátí plnou cenu zájezdu, ale částka bude ponížena o stornopoplatky. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit v Makedonii

Makedonie
Počasí
24°C
jasno
po
41°C
22°C
út
42°C
21°C
st
43°C
24°C
čt
41°C
24°C
43°C
22°C
so
37°C
20°C
ne
39°C
21°C

Informace o letenkách

Do Makedonie se dostanete letecky s přistáním ve městech Skopje a Ohrid (jediná dvě letiště v této zemi). Nejlevnějším způsobem je letět s nízkonákladovou společností WizzAir, která má odlet ze slovenské Bratislavy.

Volný časový itinerář

Mezi návštěvou jednotlivých částí země si nechte dostatečné časové rozestupy. Místní doprava totiž mívá častá zpoždění a i cesta autem napříč zemí vám zabere dost času, protože terén je hornatý. 

Pláže u Ohridu

Až dorazíte do Ohridu, budete zřejmě trochu zklamáni místními plážemi, které jsou malé, kamenité a často přeplněné lidmi. Město Ohrid a jeho okolí nepatři zrovna mezi perfektní plážové destinace, což se však nedá tvrdit o celém jezeře. Stačí popojet asi dvacet minut na jih do místa zvané Gradiště a jste rázem v jiném světě. Díky rozlehlým plážím, tyrkysově modré vodě a pohodové atmosféře se tu budete cítit jako v Karibiku.

Informace o cenách

Ceny v Makedonii jsou mnohem levnější, než v Česku. Kolik peněz zaplatíte za vaše běžné výdaje?

Jídlo v restauraci ...................................................................................................... 83 Kč

0, 5 l piva .................................................................................................................... 33 Kč

500 g chleba ............................................................................................................... 11 Kč

Lístek na autobus ...................................................................................................... 12 Kč

Na co si dát v Makedonii pozor

Zpoždění dopravy

Pokud se rozhodnete po Makedonii cestovat veřejnými dopravními prostředky, nechte si volnější časový rozvrh. Obzvláště vlaky mívají v Makedonii výrazná zpoždění a není neobvyklé, že se cesta o dvě až tři hodiny protáhne.

Problematické oblasti

Doporučuje se necestovat do oblastí poblíž hranic s Kosovem. Rovněž pokud se vydáváte do pohoří Koráb, vemte si s sebou důvěryhodného průvodce.

Falešní taxikáři

Veřejná doprava v Makedonii není příliš spolehlivá, proto se transportu ujímají soukromí taxikáři, kteří zastavují u zastávek a nabírají lidi do svých minivanů. Z turistů se někdy snaží neférovým způsobem vytáhnout peníze tak, že jim na začátku cesty řeknou nějakou nízkou částku. Po uplynutí cesty vyžadují vyšší cenu a snaží se vše uhrát na původní nedorozumění.

Hadi v jezeře

Pokud plánujete pobyt poblíž Ohridského jezera, dejte si pozor na hady ve vodě. Na hladině jezera často spatříte užovky a zmije. Přestože jsou zmije jedovaté, na člověka neútočí. Při plavání se rozhlížejte kolem sebe, ať na nějakou z nich nenarazíte.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: