Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Cestovní pojištění do Malajsie

  • Pojištění již od 17 Kč na den
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Získáte až 50% slevu

Spočítejte cenu pojištění

Porovnáváme nabídky těchto pojišťoven

Proč sjednat cestovní pojištění do Malajsie právě u nás?

  • Porovnáváme nabídky od mnoha pojišťoven, tudíž můžete sáhnout po té, která vám bude nejvíc vyhovovat z hlediska ceny či rozsahu pojistného krytí.
  • Cestovní pojištění do Malajsie u nás pořídíte levněji až o 50 %.
  • Vyhledáme vše – pro jednotlivce i celou rodinu, poznávací i dobrodružné zájezdy.
  • Veškeré papírování zařídíme za vás. Všechny potřebné dokumenty vám pošleme na e-mail.

Co v Malajsii zažít a ochutnat?

Jeskyně Batu

Jedná se o nejznámější malajskou památku, kterou byste rozhodně neměli minout. Vchod do tohoto hinduistického chrámu střeží obrovská zlatá socha boha Murugana. Když vyšlapete 275 schodů, dostanete se do hinduistického chrámu, který si cestovatelé zamilovali díky vápencovým útvarům i díky zdobeným hinduistickým sochám.

Kuala Lumpur

Pokud toužíte zažít ruch skutečného velkoměsta, vydejte se do hlavního města Kuala Lumpur. Ano, to je to město se slavnou dvojicí mrakodrapů Petronas Twin Towers. Jsou vysoké 452 metrů a propojené mostem, který je ve výšce 170 metrů. Můžete se po něm projít a dostat se i do nejvyšším pater, ale je potřeba si lístek rezervovat dopředu. K těmto budovám se vydejte, až bude tma, ať si užijete jejich světelnou krásu i osvětlené fontány v jejich okolí.

 

Pláže

Malajsie je díky své tropické poloze ideálním místem, kam uprchnout před chladnou evropskou zimou. Nabízí se zde celá řada plážových destinací, ve kterých si užít koupání i slunečné počasí. Nejkrásnější pláže najdete na ostrově Redang, v Pangkoru nebo Pantai Cenang.

Místní gastronomie

Co by to bylo za dovolenou bez pořádné ochutnávky místních pokrmů? Poradíme vám, do čeho se v Malajsii zakousnout. Ruku na srdce - nebudete mít snadný výběr, protože najít protože definovat typické malajské jídlo je těžké. Tato kuchyně je totiž kombinací indické a thajské gastronomie. Oblíbeným pokrmem je třeba satays (masové špízy v kořeněné omáčce), nebo sambals (cibule v chilli omáčce).

Porovnání je zdarma a můžete ušetřit až tisíce korun.

Máme desítky tisíc spokojených klientů, kteří s námi šetří.

Porovnání vám zabere jen 1 minutu. Tak proč to nezkusit ihned?

O nic se nestarejte. Veškeré papírování zařídíme za vás.

Co si připojistit na cestu do Malajsie?

Léčebné výlohy

Málokterý cestovatel by byl nadšený z placení několika milionových léčebných výloh, které mu můžou vyvstat s léčením úrazu nebo nemoci. Po jaké výši léčebných výloh sáhnout?

Cesty po Evropě -  alespoň 3 miliony Kč
Cestování mimo Evropu – alespoň 5 milionů Kč

Cestovní pojištění do Malajsie si tudíž sjednejte aspoň s pojistným limitem 5 milionů Kč, protože některé úkony by se vám mohly pořádně prodražit (například převoz zraněného z Malajsie do české nemocnice).

Asistenční služby

Jedná se o pomoc na telefonu, která je cestovateli v případě nenadálé události k dispozici. Pojišťovna vám po telefonu poradí krok za krokem, jak v dané situaci postupovat. Rovněž vám pomůže s cizojazyčnou komunikací v zahraniční nemocnici. Je-li to možné, zavolejte asistenční službu ještě před samotným ošetřením. Pojišťovna vám vyhledá nejbližší smluvní zdravotní zařízení. V případě, že byste natrefili na soukromou nemocnici, se kterou pojišťovna nemá smlouvu, mohlo by dojít ke krácení pojistného plnění.

Úrazové pojištění

Představte si, že se na dovolené zraníte, a další tři měsíce se budete se zlomeninami doléčovat. Nebudete moct chodit do zaměstnání, což se nepříznivě projeví na vaší finanční situaci. Právě pro takové případy existuje úrazové pojištění, díky kterému dostanete peníze za každý den léčení úrazu. Je jen na vás, na co je použijete – třeba na vyrovnání ušlého zisku, zaplacení zdravotních pomůcek nebo nadstandardní lékařskou péči.

Pojištění zavazadel

Občas stačí moment nepozornosti (například si odskočíte na toaletu) a váš kufr je pryč! Samostatnou kapitolu představují kapesní krádeže a vykrádání hotelových pokojů. Pojistěte si váš majetek, díky kterému vám může být škoda proplacena. Možná si říkáte, že nic cenného nemáte. Ovšem i váš kufr s oblečením něco stojí a v případě jeho ztráty by vás koupě nových oděvů, bot a kosmetiky vyšla na nemalé peníze.

Pojištění odpovědnosti

Na dovolené můžete někomu způsobit nákladnou škodu. Například poškodit hotelové vybavení nebo způsobit někomu újmu na zdraví. V druhém případě po váš může poškozený požadovat odškodnění za zhoršené společenské uplatnění a zisk za všechny roky, po které nebude moct žít běžný pracovní život. Ve výsledku mu můžete zaplatit miliony Kč. Abyste se před touto škodou ochránili, zahrňte do vaší pojistky pojištění odpovědnosti. Mějte však na paměti, že toto pojištění se nevztahuje na úmyslné činy a na situace, které někomu způsobíte pod vlivem alkoholu.

Pojištění storna zájezdu

Máloco člověka naštve víc, než když onemocní těsně před odjezdem na dovolenou, která stála nemalý peníz. Pro tuto situaci se však lze pojistit, tudíž pojišťovna vám proplatí poměrnou cenu zájezdu. Po uzdravení tudíž nemusíte vaše letošní cestování odpískat, ale za získané peníze si můžete koupit zájezd nový. Pojištění storna zájezdu kryje běžné důvody neúčasti na dovolené, jako je nemoc, úraz, škoda na majetku (vytopení bytu, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, nenadálá výpověď ze zaměstnání, atd.

Co se vám bude hodit v Malajsii

Malajsie
Počasí
26°C
místy zataženo
st
26°C
25°C
čt
29°C
23°C
30°C
23°C
so
29°C
23°C
ne
32°C
23°C
po
30°C
23°C
út
31°C
24°C

Očkování

Do Malajsie se doporučuje očkování proti žloutenkám A a B. Pokud nebudete pobývat pouze v hotelovém resortu a plánujete Malajsii procestovat důkladněji, zajděte si před odjezdem i na očkování proti břišnímu tyfu.

Adaptér

V Malajsii najdete tříkolíkové zástrčky s plochými obdélníkovými otvory. Abyste je mohli využívat, pořiďte si adaptér typu G. Tento adaptér po dovolené nevyhazujte - upotřebíte je i pro budoucí cestování, protože stejný typ zásuvek najdete i ve Velké Británii, Irsku, na Arabském poloostrově a na Srí Lance.

Správné načasování dovolené

Pokud se chystáte trávit dovolenou na východním pobřeží, vyhněte se deštivému období, které zde vládne od listopadu do února.

Informace o cenách

Ceny v této zemi jsou obvykle levnější, než v České republice. Kolik v Malajsii zaplatíte za běžné věci?

Večeře v restauraci ........................................................................... 76 Kč

0, 5 l piva .............................................................................................. 83 Kč

500 g chleba ......................................................................................... 17 Kč

Lístek na autobus ................................................................................ 15 Kč

 

Přehled cestovního pojištění
Nabídka pro konkrétní cestu
Garance výsledné ceny
Stovky tisíc spokojených zákazníků

Na co si dát v Malajsii pozor

Nebezpečné oblasti

Pevninská Malajsie je poměrně bezpečnou oblastí. Pokud plánujete cestovat i po ostrovech, buďte opatrní a zjistěte si více informací o jednotlivých oblastech. Vyšší kriminality se můžete dočkat na Borneu, v okolí Semporny a Tawu.

Vhodné oblečení

V Malajsii po celý rok panuje počasí v rozmezí 28 - 30 stupňů, a poněkud nepříjemným prvkem je vysoká vlhkost vzduchu. Počítejte s tím, že se v této zemi snadno zapotíte. Pro pobyt v Malajsii se doporučuje vzdušné oblečení z bavlny ve světlých barvách.

Turistické pasti

Stejně jako ostatní země jižní Asie, i Malajsie je nechvalně známá svými podvody na turisty. Předem si zjistěte ceny běžného zboží a služeb, a pokud se vám bude něco zdát předražené, neváhejte smlouvat. Také cenu za taxi si dohodněte předem a pokud se vám stane, že vás taxikář bude chtít zavézt jinam s výmluvou, že chrám, pláž nebo jiný turistický cíl je dnes mimo provoz, nevěřte mu - zřejmě vás bude chtít vzít na nějaké místo, které patří jeho známému, za což mu dá jeho známý nějakou provizi.

 

FAQ - Nejčastěji kladené dotazy

Když si zvolím jednu cílovou zemi, budu pojištěný i v jiných státech, kterými budu projíždět?

Při volbě cestovního pojištění zvolte tu nejvzdálenější zemi, ve které se budete nacházet. Tzn. cestujete-li do Španělska a Portugalska, pojistěte se do Portugalska, které je od České republiky vzdálenější, a budete automaticky pojištěni i ve Španělsku.

Jedu do Egypta, ale ve smlouvě mám územní platnost „Evropa“, ale Egypt už v Evropě není.

Z geografického hlediska se sice Egypt nachází mimo Evropu, ale mnohé pojišťovny do územní platnosti „Evropa“ přidali turisticky oblíbené země, jako je právě Egypt, nebo třeba Tunisko či Turecko. Pokud jste Egypt zadali ve formuláři v našem online porovnání, můžete si být jistí, že jste pro vaši dovolenou v Egyptě pojištěni správně.

Jak je to s platbou za ošetření u lékaře/zubaře/na pohotovosti? Musím platit hotově, nebo to vyřídí pojišťovna za mě?

V případě ambulantních ošetření (drobnějších úrazů, zubařského ošetření) většinou pacient za ošetření zaplatí na místě a pojišťovna mu výdaje proplatí po návratu do Česka. V případě, že nemá peníze, nebo se jedná o dlouhodobější pobyt v nemocnici, může se pojišťovna nemocnici zaručit, že peníze za lékařské ošetření pošle, a pacient nemusí nic platit. Při zdravotních komplikacích proto vždy nejprve zatelefonujte na asistenční službu vaší pojišťovny. Na telefonu vám poradí, do jakého zdravotnického zařízení se vydat, jak postupovat a dokonce vám nabídnou cizojazyčnou komunikaci se zdravotnickým personálem.

Když mám pojištění zavazadel, zaplatí mi i kufr zničený v letadle?

Bohužel cestovní pojištění na poškození zavazadla přepravní společností se cestovní pojištění nevztahuje. Můžete však využít naší služby, která vám v tomto případě pomůže vymoct odškodnění. Službu najdete na posledním kroku při sjednání cestovního pojištění.

Jak je to s pojištěním zpoždění letu, je ve smlouvě a kde najdu informace?

Liší se dle pojistky, většinou jej obsahují dražší balíčky pojištění (v online porovnávači ve vrchní části zadejte možnost vyšší limit krytí.

Zahrnuje pojištění i zásah horské služby?

Zásah horské služby je běžnou součástí cestovních pojistek. Pozor si dejte u cestovního pojištění na Slovensko, kdy ne všechny pojistky mají tuto službu v sobě zahrnutou. Při cestě do této země totiž některé pojistky zahrnují zásah horské služby při úrazu, ale nikoliv při pátrací akci. Tzn. při cestě na Slovensko se vždy ujistěte, že vaše pojistka zahrnuje i zásah horské služby při pátrací akci, abyste byli kryti i pro případ, že zabloudíte v horách.

Je lyžování rizikový sport?

Lyžování na vyznačených trasách se obvykle řadí mezi běžné sporty. V našem cenovém srovnání zaškrtněte kolonku Zimní sporty – pak budete mít jistotu, že jste pro toto riziko pojištěni.

Polezu po horách, jak se pojistit? (m.n.m.)

Většina horských výšlapů se řadí do běžných sportů, tudíž zde není potřeba speciální připojištění. Připojištění rizikových sportů je nutné u opravdu náročných výstupů, většinou nad 3000 metrů nadmořské výšky.

Jak je to s pojištěním plachtění na lodi?

Pokud se v rámci vaší dovolené vydáte na plavbu po moři, vždy před sjednáním pojistky nahlédněte do pojistných podmínek dané pojišťovny. Některé z nich totiž můžou jachting definovat jako rizikový sport, jiné zase můžou pojišťovat jen plavby do určité vzdálenosti od pobřeží.

 

Pojistné podmínky všech našich nabízených produktů naleznete zde: https://www.porovnej24.cz/pojistne-podminky-cestovni-pojisteni

Chci pojistit dva členy skupiny na rizikový sport, ostatní členy rodiny jen na běžný sport.

Taková možnost je samozřejmě na našem online srovnání cestovního pojištění možná, ovšem je třeba sjednat dvě různé pojistky. V našem formuláři snadno nastavíte typ sportů pro každou dvojici.

Nepovedla se platba kartou, jak se k ní mám vrátit?

V případě neúspěšné platby obvykle posíláme e-mail s instrukcemi, jak postupovat dále.

Lze zaplatit i jinak, než kartou?

Zaplatit lze samozřejmě i převodem na účet. Číslo účtu i variabilní symbol zasíláme do SMS zprávy a e-mailu, tudíž můžete pohodlně zaplatit.

Chci potvrzení v angličtině.

Potvrzení v angličtině je samozřejmě možné, stačí nám napsat na info@porovnej24.cz. Požadavek však musíme zaslat na pojišťovnu, tudíž váš požadavek odešlete minimálně týden před vaším odjezdem, ať se vše stihne vyřídit a vy odjíždíte na dovolenou s anglickým potvrzením.

Na co všechno platí pojištění storno poplatků?

Pojištění storno poplatků se vztahuje například na zrušení zájezdu z důvodu nemoci, úrazu, nenadálé škody na majetku (povodeň, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, obdržení nečekané výpovědi z pracovního poměru. Rozsah pojištění jednotlivých situací se u různých pojišťoven může mírně lišit.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: