Menu

Cestovní pojištění do Malajsie

  • Cestovní pojištění od 17 Kč/den
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Pojištění se slevou až 50 %

Srovnejte cestovní pojištění

Proč sjednat cestovní pojištění do Malajsie právě u nás?

  • Porovnáváme nabídky od mnoha pojišťoven, tudíž můžete sáhnout po té, která vám bude nejvíc vyhovovat z hlediska ceny či rozsahu pojistného krytí.
  • Cestovní pojištění do Malajsie u nás pořídíte levněji až o 50 %.
  • Vyhledáme vše – pro jednotlivce i celou rodinu, poznávací i dobrodružné zájezdy.
  • Veškeré papírování zařídíme za vás. Všechny potřebné dokumenty vám pošleme na e-mail.

Co v Malajsii zažít a ochutnat?

Jeskyně Batu

Jedná se o nejznámější malajskou památku, kterou byste rozhodně neměli minout. Vchod do tohoto hinduistického chrámu střeží obrovská zlatá socha boha Murugana. Když vyšlapete 275 schodů, dostanete se do hinduistického chrámu, který si cestovatelé zamilovali díky vápencovým útvarům i díky zdobeným hinduistickým sochám.

Kuala Lumpur

Pokud toužíte zažít ruch skutečného velkoměsta, vydejte se do hlavního města Kuala Lumpur. Ano, to je to město se slavnou dvojicí mrakodrapů Petronas Twin Towers. Jsou vysoké 452 metrů a propojené mostem, který je ve výšce 170 metrů. Můžete se po něm projít a dostat se i do nejvyšším pater, ale je potřeba si lístek rezervovat dopředu. K těmto budovám se vydejte, až bude tma, ať si užijete jejich světelnou krásu i osvětlené fontány v jejich okolí.

 

Pláže

Malajsie je díky své tropické poloze ideálním místem, kam uprchnout před chladnou evropskou zimou. Nabízí se zde celá řada plážových destinací, ve kterých si užít koupání i slunečné počasí. Nejkrásnější pláže najdete na ostrově Redang, v Pangkoru nebo Pantai Cenang.

Místní gastronomie

Co by to bylo za dovolenou bez pořádné ochutnávky místních pokrmů? Poradíme vám, do čeho se v Malajsii zakousnout. Ruku na srdce - nebudete mít snadný výběr, protože najít protože definovat typické malajské jídlo je těžké. Tato kuchyně je totiž kombinací indické a thajské gastronomie. Oblíbeným pokrmem je třeba satays (masové špízy v kořeněné omáčce), nebo sambals (cibule v chilli omáčce).

Co si připojistit na cestu do Malajsie?

Léčebné výlohy

Málokterý cestovatel by byl nadšený z placení několika milionových léčebných výloh, které mu můžou vyvstat s léčením úrazu nebo nemoci. Po jaké výši léčebných výloh u cestovního pojištění sáhnout?

Cesty po Evropě -  alespoň 3 miliony Kč
Cestování mimo Evropu – alespoň 5 milionů Kč

Cestovní pojištění do Malajsie si tudíž sjednejte aspoň s pojistným limitem 5 milionů Kč, protože některé úkony by se vám mohly pořádně prodražit (například převoz zraněného z Malajsie do české nemocnice).

Asistenční služby

Jedná se o pomoc na telefonu, která je cestovateli v případě nenadálé události k dispozici. Pojišťovna vám po telefonu poradí krok za krokem, jak v dané situaci postupovat. Rovněž vám pomůže s cizojazyčnou komunikací v zahraniční nemocnici. Je-li to možné, zavolejte asistenční službu ještě před samotným ošetřením. Pojišťovna vám vyhledá nejbližší smluvní zdravotní zařízení. V případě, že byste natrefili na soukromou nemocnici, se kterou pojišťovna nemá smlouvu, mohlo by dojít ke krácení pojistného plnění.

Úrazové pojištění

Představte si, že se na dovolené zraníte, a další tři měsíce se budete se zlomeninami doléčovat. Nebudete moct chodit do zaměstnání, což se nepříznivě projeví na vaší finanční situaci. Právě pro takové případy existuje úrazové pojištění, díky kterému dostanete peníze za každý den léčení úrazu. Je jen na vás, na co je použijete – třeba na vyrovnání ušlého zisku, zaplacení zdravotních pomůcek nebo nadstandardní lékařskou péči.

Pojištění zavazadel

Občas stačí moment nepozornosti (například si odskočíte na toaletu) a váš kufr je pryč! Samostatnou kapitolu představují kapesní krádeže a vykrádání hotelových pokojů. Pojistěte si váš majetek, díky kterému vám může být škoda proplacena. Možná si říkáte, že nic cenného nemáte. Ovšem i váš kufr s oblečením něco stojí a v případě jeho ztráty by vás koupě nových oděvů, bot a kosmetiky vyšla na nemalé peníze.

Pojištění odpovědnosti

Na dovolené můžete někomu způsobit nákladnou škodu. Například poškodit hotelové vybavení nebo způsobit někomu újmu na zdraví. V druhém případě po váš může poškozený požadovat odškodnění za zhoršené společenské uplatnění a zisk za všechny roky, po které nebude moct žít běžný pracovní život. Ve výsledku mu můžete zaplatit miliony Kč. Abyste se před touto škodou ochránili, zahrňte do vaší pojistky pojištění odpovědnosti. Mějte však na paměti, že toto pojištění se nevztahuje na úmyslné činy a na situace, které někomu způsobíte pod vlivem alkoholu.

Pojištění storna zájezdu

Máloco člověka naštve víc, než když onemocní těsně před odjezdem na dovolenou, která stála nemalý peníz. Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám obvykle nevrátí plnou cenu zájezdu, ale částka bude ponížena o stornopoplatky. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.nenadálá výpověď ze zaměstnání, atd.

Co se vám bude hodit v Malajsii

Malajsie
Počasí
23°C
zataženo
po
25°C
22°C
út
31°C
22°C
st
30°C
21°C
čt
27°C
22°C
32°C
21°C
so
31°C
22°C
ne
23°C
22°C

Očkování

Do Malajsie se doporučuje očkování proti žloutenkám A a B. Pokud nebudete pobývat pouze v hotelovém resortu a plánujete Malajsii procestovat důkladněji, zajděte si před odjezdem i na očkování proti břišnímu tyfu.

Adaptér

V Malajsii najdete tříkolíkové zástrčky s plochými obdélníkovými otvory. Abyste je mohli využívat, pořiďte si adaptér typu G. Tento adaptér po dovolené nevyhazujte - upotřebíte je i pro budoucí cestování, protože stejný typ zásuvek najdete i ve Velké Británii, Irsku, na Arabském poloostrově a na Srí Lance.

Správné načasování dovolené

Pokud se chystáte trávit dovolenou na východním pobřeží, vyhněte se deštivému období, které zde vládne od listopadu do února.

Informace o cenách

Ceny v této zemi jsou obvykle levnější, než v České republice. Kolik v Malajsii zaplatíte za běžné věci?

Večeře v restauraci ........................................................................... 76 Kč

0, 5 l piva .............................................................................................. 83 Kč

500 g chleba ......................................................................................... 17 Kč

Lístek na autobus ................................................................................ 15 Kč

 

Na co si dát v Malajsii pozor

Nebezpečné oblasti

Pevninská Malajsie je poměrně bezpečnou oblastí. Pokud plánujete cestovat i po ostrovech, buďte opatrní a zjistěte si více informací o jednotlivých oblastech. Vyšší kriminality se můžete dočkat na Borneu, v okolí Semporny a Tawu.

Vhodné oblečení

V Malajsii po celý rok panuje počasí v rozmezí 28 - 30 stupňů, a poněkud nepříjemným prvkem je vysoká vlhkost vzduchu. Počítejte s tím, že se v této zemi snadno zapotíte. Pro pobyt v Malajsii se doporučuje vzdušné oblečení z bavlny ve světlých barvách.

Turistické pasti

Stejně jako ostatní země jižní Asie, i Malajsie je nechvalně známá svými podvody na turisty. Předem si zjistěte ceny běžného zboží a služeb, a pokud se vám bude něco zdát předražené, neváhejte smlouvat. Také cenu za taxi si dohodněte předem a pokud se vám stane, že vás taxikář bude chtít zavézt jinam s výmluvou, že chrám, pláž nebo jiný turistický cíl je dnes mimo provoz, nevěřte mu - zřejmě vás bude chtít vzít na nějaké místo, které patří jeho známému, za což mu dá jeho známý nějakou provizi.

 

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: