Menu

Cestovní pojištění na Mauricius

  • Cestovní pojištění od 17 Kč/den
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Pojištění se slevou až 50 %

Srovnejte cestovní pojištění

Proč sjednat cestovní pojištění na Mauricius u nás?

  • Porovnáváme velké množství cenových nabídek na trhu. Díky tomu můžete mít okamžitý přehled o pojistném trhu a ušetřit na ceně víc než 60 %.
  • V rámci základní nabídky můžete být pojištění na řadu sportovních aktivit. Tzn. můžete být pojištění až na 100 sportů bez navýšení ceny.
  • Sjednání online je pohodlné a snadné. Nemusíte nic zdlouhavě vyřizovat a celý proces objednání cestovního pojištění vám nezabere víc než 5 minut.
  • Všechny dokumenty vám obratem přijdou na mail. Pojištění se jednoduše zaktivuje odesláním platby.

Co na Mauriciu zažít a ochutnat

Pláže

Mauricius je opravdovým dovolenkovým rájem. Tyrkysově modrá voda, světlý písek a stín palem doslova vybízí ke kvalitnímu odpočinku. Která pláže je ta nekrásnější? Lidé milují Le Morne Beach, která nabízí úžasné koupání i výhled na majestátní skálu. Pokud toužíte po objevování více plážových destinací, vyzkoušejte i Flic en Flac a Trou aux Biches.

Potápění

Moře je jedním z hlavních důvodů, proč si tento ostrov zamilovalo tolik cestovatelů. Celý ostrov totiž lemuje rozsáhlý korálový útes. Na Mauriciu je hned několik míst, do kterých stojí za to se zanořit. Mezi ně patří například Blue Bay, Pointes aux Piments a Trou aux Biches. Vody k potápění jsou na Mauriciu velmi různorodé, od hloubky 3 metrů až po 30 metrů. Kromě vodních rostlin a živočichů zde můžete objevovat i jeskyně a skalní dutiny.

Národní parky

Nádherná jezera, pompézní skalní útesy a vodopády, padající s obrovským hlukem ze skal. To jsou národní parky na Mauritiu, které vás ohromí svou panenskou přírodou a hektary zeleně. Mezi nejznámější z nich patří Gargantas del Río a Riviere Noire National Parc.

Tradiční pokrmy na Mauritiu

Milovníci dobrého jídla budou mít na Maritiu pré. Tak pestrou kuchyni totiž zažijete málokde - snoubí se zde totiž francouzské, kreolské, africké a indické vlivy. Základem místní kuchyně je zelenina, dary moře a nejrůznější omáčky. Skutečnými pochoutklami je Gratin de Morue (treska na rajčatech) a Milionářský salát.

 

Co si připojistit při cestě na Mauricius?

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici. Vaše cestovní pojištění na Mauricius by mělo zahrnovat limit léčebných výloh ve výši minimálně 5 milionů Kč. Na cesty se příliš nevyplatí cestovní pojištění k platební kartě, které má příliš nízké limuty krytí. Sáhněte raději po samostatném cestovním pojištění, které vás ochrání mnohem kvalitněji.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny. Nově si u nás můžete sjednat cestovní pojištění na Mauricius i s technickou asistencí vozu - tzn. pojišťovna vám na telefonu pomůže v případě, když na vašem voze nastane porucha.

Pojištění zubního ošetření.

Díky tomuto připojištění vám můžou být proplaceny náklady na ošetření u zubaře, jejichž výše se může vyšplhat do řádu tisíců korun. V mnoha zemích je běžné, že za obyčejnou plombu dá pacient i 4000 Kč (v případě složitějších zubařských zákroků i vyšší částky.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojištění se vztahuje i na případy, kdy vám majetek poničí živelná pohroma. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám může vrátit pouhých 20 % ceny zájezdu. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit na Mauriciu?

Mauricius
Počasí
19°C
zamračeno
čt
22°C
17°C
22°C
18°C
so
22°C
17°C
ne
22°C
17°C
po
22°C
17°C
út
22°C
18°C
st
22°C
18°C

Očkování

Pokud plánujete bydlet v hotelovém resortu, očkování nepotřebujete. Jestliže ale chcete zemi procestovat na vlastní pěst, je doporučováno očkování proti žloutence typu A a B, proti břišnímu tyfu a tetanu.

Režim vstupu

Počítejte s tím, že na letišti budete muset předložit zpáteční letenky a potvrzení o rezervaci vašeho ubytování.

Vhodné oblečení

Kromě letního oblečení si do kufru přibalte i formálnější oblečení. Ve většině hotelů se od hostů očekává, že si na večer oblečou slavnostnější oblečení. Delší kalhoty a sukně jsou vyžadovány i při vstupu do chrámů.

 

Na co si dát na Mauriciu pozor

Krádeže

V městech Port Louis, Grand Baie či Flic en Flac je velká koncetrace lidí. Tato místa jsou neblaze proslulá i kvůli drobným kapesním krádežím, proto si dejte pozor na své věci.

Odlehlá místa

Přestože na Mauriciu najdete evropskou úroveň hotelů, nezapomínejte, že geograficky jste mimo Evropu. Po setmění se pohybujte jen na hlavních a dobře osvětlených ulicích, abyste se vyhnuli přepadení.

Pochybná kvalita služeb

Pokud budete poptávat výlet lodí nebo vodní sporty, vždy raději tyto služby poptejte přes vaši cestovní kancelář. Na tomto ostrově totiž vedle kvalitních poskytovatelů služeb existují i podvodní podnikatelé, jejichž služby za moc nestojí.

Divoká doprava

Pokud si na ostrově plánujete půjčit auto, připravte se na to, že to na silnici nebudete mít úplně jednoduché. Nejenže se jezdí vlevo, ale provoz je dost nepřehledný a při jízdě se budete muste potýkat nejen s temperamentním stylem jízdy ostatních řidičů, ale i s toulavými psy a dalšími zvířaty na vozovce.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: