Menu

Cestovní pojištění Moldavsko

  • Cestovní pojištění do Moldavska
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Pojištění se slevou až 50 %

Srovnejte cestovní pojištění

Proč sjednat cestovní pojištění do Moldavska právě u nás?

  • Porovnáváme ceny od mnoha pojišťoven, díky čemuž ušetříte nemalé peníze. U nás najdete ceny už od 7 Kč/den.
  • Jsme nezávislý cenový porovnávač, který má širokou obchodní síť a můžeme vám nabídnout i neveřejné ceníky.
  • U nás si můžete vaše cestovní pojištění vyšperkovat díky řadě připojištění a mít díky tomu naprosto neprůstřelnou pojistnou ochranu.
  • Všechno vyřídíte jednoduše online. Potřebné dokumenty vám pošleme na váš e-mail.

Co v Moldavsku vidět a zažít

Kišiněv

Pokud se vydáte do této malé východoevropské země, zřejmě navštívíte její hlavní město Kišiněv. Moldavsko je nejchudším státem Evropy a v tomto hlavním městě je to znát. Socialistické chátrající budovy stojí v těsném sousedství moderních domů. Kromě zanedbaných chudých čtvrtí zde můžete navštívit několik krásných míst - třeba náměstí Vítězství s majestátní katedrálou, nebo Svatou bránu a prezidentský palác.

Klášter Tipova

V severovýchodní části země se nachází neobvyklý skalní klášter. Ve skalních proláklinách jsou vybudované svatyně, jejichž stěny jsou plné barevných pravoslavných obrazů. Jedná se o zhruba dvacet jeskyní, nacházejících se na třech patrech. Historie tohoto sakrálního komplexu sahá až do 7. století. 

Cricova

Moldavsko je neodmyslitelně spjaté s vynikajícím vínem. Vinařství má v této zemi mnohaletou tradici, což dokládá i existence vinných sklepů Cricova. Jedná se o unikátní komplex podzemních vinných sklepů, délka jejichž chodeb se odhaduje na 120 kilometrů. Ročně se zde vyrobí kolem 5 milionů lahví vína. Cricova je známá hlavně díky červenému vínu, vyrobenému metodou champenoise.

Orheiul Vechi

Moldavsko je doslova zemí klášterů. Na tomto území najdete velké množství prastarých sakrálních staveb. Kromě klášteru Tipova doporučujeme navštívit i další oblíbenou památku, kterou je Orheiul Vechi. Je to unikátní skalní klášter se starobylou výzdobou v podobě pravoslavných ikon. Dechberoucí je i výhled z tohoto kláštera. Památka je zasazená do zelené hornaté krajiny nad řekou, odkud je možné dohlédnou široko daleko.

Co si připojistit do Moldavska?

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici. Tyto výdaje jsou velmi vysoké, proto by vaše cestovní pojištění do Moldavska by mělo zahrnovat limit léčebných výloh ve výši minimálně 3 milionů Kč. Na cesty se příliš nevyplatí cestovní pojištění k platební kartě, které má příliš nízké limity krytí. Sáhněte raději po samostatném cestovním pojištění, které vás ochrání mnohem kvalitněji.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

I když vám nepůjde o život a na vaší dovolené vás pouze rozbolí zuby, obyčejná návštěva u zubaře se vám může pořádně prodražit, proto pojištění zubního ošetření nepodceňujte a připojistěte si jej.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojištění se vztahuje i na případy, kdy vám majetek poničí živelná pohroma. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Dovolená v cizině rozhodně není levnou záležitostí, zvláště když cestujete přes cestovní kancelář. Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám může vrátit pouhých 20 % ceny zájezdu. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit v Moldavsku

Moldavsko
Počasí
8°C
zataženo
čt
11°C
3°C
15°C
5°C
so
12°C
5°C
ne
10°C
4°C
po
11°C
2°C
út
11°C
3°C
st
12°C
7°C

Občanský průkaz nebo pas

Do Moldavska můžete bez problémů vycestovat s pouhým občanským průkazem. Pokud se ovšem chystáte do autonomní oblasti Podněstří, nacházející se na severovýchodě země, potřebujete cestovní pas.

Informace o letech

Zpáteční letenku do Kišiněva můžete koupit za 6000 Kč, nebo i za 1400 Kč. Aktuálně nejlevnější letecké spojení seženete od společnosti Wizzair, která poskytuje přímé letecké spojení z Prahy (údaj platný k březnu 2020).

Informace o cenách

Moldavsko je nejchudší zemí Evropy, čemuž odpovídají i místní ceny.

Večeře v restauraci - 102 Kč

0,5 l piva - 24 Kč

500 g chleba - 8 Kč

Lístek na autobus - 2,6 Kč

 

Na co si dát v Moldavsku pozor

Drobná kriminalita

Moldavsko je chudou zemí, ve které se ve zvýšené míře vyskytují krádeže a podvody na turisty. Růstu kriminality ještě nahrává to, že v noci je většina ulic neosvětlená.

Podněstří

Část země je tvořena separatistickým územím, které bylo svévolně vyhlášeno v roce 1990. Při cestách do této oblasti je problematické to, že se jedná o tzv. území nikoho. V této části Moldavska se nenachází žádné ambasády, tudíž pokud se vám tu něco stane, nebudete se mít na koho obrátit.

Jazyková bariéra

Tato země není zrovna turisticky nejoblíbenější a místní lidé na zahraniční návštěvníky nejsou moc zvyklí. S angličtinou zde tudíž moc nepochodíte, tudíž se vyplatí ovládat aspoň základy ruštiny.

Místní doprava

Pokud si chcete v této zemi půjčit automobil a procestovat ji tímto způsobem, připravte se na katastrofální stav silnic, které jsou plné výmolů. Pokud nechcete za volantem přijít o nervy, radši využijte místní hromadnou dopravu v podobě maršrutek. Jezdí pravidelně i několikrát do hodiny.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: