Menu

Cestovní pojištění Namibie

  • Cestovní pojištění do Namibie online
  • S námi ušetříte přes 50 % ceny
  • Vše rychle a jednoduše

Srovnejte cestovní pojištění

Proč sjednat cestovní pojištění do Namibie právě u nás?

  • Porovnáváme ceny od mnoha pojišťoven, díky čemuž ušetříte nemalé peníze. Cestovní pojištění do Namibie můžete mít až o 50 % levněji.
  • Najdeme vám cestovní pojištění přímo na míru vašemu typu dovolené, počtu osob a typu vašich turistických aktivit.
  • Všechny potřebné dokumenty vám pošleme na e-mail, tudíž budete mít všechno pěkně po ruce.
  • U nás si můžete vaše cestovní pojištění vyšperkovat díky řadě připojištění a mít díky tomu naprosto neprůstřelnou pojistnou ochranu.

Co v Namibii vidět a zažít

Národní park Etosha

Lidé do Afriky jezdí především poznat divokou krásu tropické přírody. Zamiřte do národního parku Etosha, který je tak rozlehlý, že jde dokonce vidět z vesmíru. Tato přírodní rezervace se nachází v solné oblasti Etosha, což je vyprahlá krajina se spoustou menších jezer, u kterých můžete spatřit napájející se zvířata a pozorovat je tak v jejich přirozeném prostředí. V oblasti uvidíte velké množství volně žijících slonů, nosorožců, pštrosů a dalších živočichů, které běžně vídáte v ZOO.

Sossusvlei

K Africe neodmyslitelěn patří poušť. Jednu z nejkrásnějších pouští tohoto kontinentu můžete spatřit právě v Namibii. V této oblasti se budete cítit, jako kdybyste oběma nohama skočili do National Geographic. Tato exotická krajina vám totiž vezme dech díky svým načervenalým písečným dunám, které patří k nejvyšším na světě. Navštivte i Deadvlei, což je koryto vyschlé řeky, ve kterém zůstaly vyschlé skeletony dávných stromů.

Kaňon Fish River

Nenechte si ujít tuto přes sto kilometrů dlouhou průrvu, která na některých místech dosahuje hloubky přes půl kilometru. Tyto monumentální skalní útesy vám vezmou dech. V suchém období je dokonce možné procházet se po vyschlém dně řeky Fish.

Kmen Himba a Herero

Pro dnešního moderního člověka je skutečným zážitkem poznat lidi, kteří žijí v těsném souladu s přírodou. V Namibii žijí dva tradiční kmeny - kmen Himba a Herero. Tyto lidé jsou velmi přátelští a rádi turistům ukazují svůj tradiční styl života.

Co si připojistit na cestu do Namibie?

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici. Protože se jedná o pobyt na jiném kontinentu, vaše cestovní pojištění do Namibie by mělo zahrnovat limit léčebných výloh ve výši minimálně 5 milionů Kč. Na cesty se příliš nevyplatí cestovní pojištění k platební kartě, které má příliš nízké limity krytí. Sáhněte raději po samostatném cestovním pojištění, které vás ochrání mnohem kvalitněji.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

I když vám nepůjde o život a na vaší dovolené vás pouze rozbolí zuby, obyčejná návštěva u zubaře se vám může pořádně prodražit, proto pojištění zubního ošetření nepodceňujte a připojistěte si jej.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojištění se vztahuje i na případy, kdy vám majetek poničí živelná pohroma. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Dovolená v cizině rozhodně není levnou záležitostí, zvláště když cestujete přes cestovní kancelář. Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám může vrátit pouhých 20 % ceny zájezdu. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit v Namibii

Namibie
Počasí
27°C
polojasno
so
33°C
21°C
ne
34°C
21°C
po
34°C
19°C
út
30°C
15°C
st
32°C
15°C
čt
34°C
16°C
37°C
18°C

Očkování

Do této země se vyplatí očkování proti žloutence typu A a B a proti břišnímu tyfu. Také si před odjezdem zkontrolujte, zda máte platné očkování proti tetanu.

Turistické vízum

Pro cesty do této země potřebujete vízum. Důležité je vědět, že jej nelze získat na hraničním přechodu nebo na letišti po příletu. Vyřídit jej musíte na konzulátu Namibijské republiky, který sídlí v Praze.

Adaptér

V Namibii se používají tříkolíkové zástrčky typu D a M, proto si na dovolenou do této země přivezte adaptér.

Na co si dát pozor v Namibii

Horší hygiena

Turisté se v této zemi často potýkají s průjmovými onemocněními. Hygiena je v této zemi na mnohem horší úrovni než v Evropě. Abyste snížili riziko onemocnění, vyhněte se stravování v pouličních stáncích a v restauraích s horší úrovní čistoty.

Krokodýli

Přestože místní horké klima k tomu bude svádět, v žádném případě se nekoupejte ve stojaté vodě. V této zemi se totiž v jezerech vyskytují krokodýli a další nebezpeční ještěři.

Kriminalita

V Namibii se vyhněte chudším částem města ve večerních a nočních hodinách, nevystavuje na odiv drahé věci (oblečení, mobilní telefon, atd.) Dejte si pozor i na situace, kdy se na jednom místě vyskytuje víc lidí (autobusová nádraží, tlačenice, tržiště), kde často dochází k drobným kapesním krádežím.

Malárie

V této zemi se vyskytuje malárie, kterou přenáší komáři. Proti malárii není možné se očkovat, jedinou ochranou je prevence v podobě repelentu se složkou DEET. Stříkejte se repelentem vždy v podvečer a v nočních hodinách, kdy jsou komáři nejaktivnější.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: