Menu

Cestovní pojištění Nepál

  • Cestovní pojištění do Nepálu od 13 Kč/den
  • Porovnání nabídek za 1 minutu online
  • Pojistěte se slevou až 50 % s Porovnej24

Srovnejte cestovní pojištění

Proč sjednat cestovní pojištění do Nepálu právě u nás?

  • Ušetříte s námi více než 50 % ceny cestovního pojištění.
  • Nabízíme cestovní pojištění do Nepálu od nejlepších pojišťoven na trhu.
  • Vyhledáme vše – pro jednotlivce i celou rodinu, poznávací i dobrodružné zájezdy.
  • Všechny dokumenty vám obratem přijdou na mail. Pojištění se jednoduše aktivuje odesláním platby.

Co v Nepálu zažít a ochutnat

Hory

Velkolepé, drsné a nezapomenutelné. Takové je pohoří Himaláj, které každoročně láká spoustu dobrodruhů. A nepředstavujte si jenom extrémní výstupy s kyslíkovou maskou. Mount Everest sice láká turisty nejvíc, ale pro méně zdatné zde existuje trek kolem Annapurny (což je 55 kilometrů dlouhý horský masiv). Nejvyšší bod tohoto treku je ve výšce 5419 metrů, a stoupání do kopce je velmi pozvolné.

Káthmándú

Nejste zrovna milovníkem hor a dá vám pořádně zabrat i výstup na Sněžku? Nepál má co nabídnout i těm, kteří preferují pasivnější způsob trávení dovolené. Zajímavým místem k navštívení je starobylé královské město Káthmándú, ve kterém se mísí budhistická a hinduistická architektura. Na kopci nad městem se nachází nejposvátnější místo Nepálu. Je to budhistická stúpa a klášter Swayambhunath, ke kterému se vydávají tisíce věřících z celé země. Na vrcholku stúpy jsou znázorněny oči Budhy, natočené do všech světových stran, a všude vlají barevné vlaječky, popsané mantrami.

Národní park Čitvan

Tento park, situovaný na jihu Nepálu, potěší všechny milovníky přírody. Je zařazen do světového dědictví UNESCO a při jeho návštěvě je rozhodně o co stát. Na ploše 932 km² najdete víc než 700 druhů zvířat (mezi něž patří například tygři, nosorožci, varani a exotické druhy hmyzu a ptáků). Je zde možnost objevovat tento přírodní park ze hřbetu slona, díky čemuž se můžete dostat do těsné blízkosti mnoha exotických zvířat.

Místní kuchyně

Nepálská gastronomie je natolik proslulá, že nepálské restuarace najdete po celém světě. A není divu, nepálské pokrmy představují ideální mix mezi indickou, čínskou a tibetskou kuchyní. Nepálské národní jídlo je dal bhát, který sestává z hromady rýže, pálivé čočkové polévky a tarkari, což je zelenina v kořeněné směsi. Další oblíbenou pochoutkou jsou momo knedlíčky, což jsou taštičky plněné zeleninou, jačím sýrem nebo masem.

 

Co si na cestu do Nepálu připojistit?

Léčebné výlohy

Při cestách mimo evropský kontinent doporučujeme pojistit se na vyšší částky léčebných výloh. Vaše cestovní pojištění do Nepálu by mělo zahrnovat limit léčebných výloh ve výši minimálně 5 milionů Kč. Na cesty se příliš nevyplatí cestovní pojištění k platební kartě, které má příliš nízké limity krytí. Sáhněte raději po samostatném cestovním pojištění, které vás ochrání mnohem kvalitněji.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

Lékařská péče v Nepálu není na příliš vysoké úrovni, a v případě, že vás začne pobolívat zub, můžete se snadno dostat k pochybnému felčarovi. Jedinou možností je návštěva soukromých zdravotních středisek. Díky připojištění zubní péče vám můžou být proplaceny náklady na ošetření u zubaře, jejichž výše se může vyšplhat do vysokých částek.

Pojištění zavazadel

Tak dlouhá cesta je rizikem pro vaše vybavení. Je možné, že vám kufr někdo zcizí, nebo jej poničí živelná pohroma. Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojištění se vztahuje i na případy, kdy vám majetek poničí živelná pohroma. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám obvykle nevrátí plnou cenu zájezdu, ale částka bude ponížena o stornopoplatky. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit v Nepálu

Nepál
Počasí
26°C
místy zataženo
út
29°C
21°C
st
34°C
20°C
čt
31°C
20°C
31°C
20°C
so
31°C
20°C
ne
32°C
20°C
po
30°C
21°C

Očkování

Přestože do této země není povinné žádné očkování, jedná se o rozvojovou zemi, která má své vlastní (nejen zdravotní) problémy. Doporučuje se očkování proti břišnímu tyfu a žloutence typu A + B.

Vízum

Při cestě do Nepálu si musíte koupit turistická víza. Stojí přibližně 30 dolarů a získat je můžete na nepálské amasádě v Evropě, nebo vám jej vydají přímo na hraničním přechodu či na letišti.

Povolení do hor

Pokud plánujete objevovat krásy místních hor, nebude vám stačit pouze vízum. Musíte mít speciální povolení Trekking Permit, který získáte na imigračním úřadě v Káthmandú. Bez tohoto povolení se nevyplácí vyrážet do hor, protože vám hrozí tučné pokuty.

Pasové fotky

Pokud chcete v Nepálu ušetřit spoustu času, pořiďte si ještě před odjezdem pasové fotky. Budete je potřebovat nejen při vyřizování turistických víz, ale i na povolení do hor. Existují zde sice automaty na fotky, ale budete na ně čekat v dlouhých frontách.

Informace o cenách

Kolik zaplatíte, když budete v Nepálu chtít zajít na jídlo, drink, nebo si někam zajet autobusem?

Jídlo v restauraci .................................................................................. 50 Kč

0, 5 l piva ................................................................................................ 60 Kč

500 g chleba ........................................................................................... 11 Kč

Lístek na autobus ................................................................................... 4 Kč

Na co si dát pozor v Nepálu

Výšková nemoc

Většina nepálského území je položena ve vysokých nadmořských výškách, což řadě cestovatelů přivodí výškovou nemoc. Příznaky se projevují slabostí, točením hlavy a malátností. Výškové nemoci předejdete tím, že budete stoupat pomaleji (ve výškách nad 3000 metrů by měl cestovatel stoupat maximálně 500 metrů nadmořské výšky denně. V případě, že se u vás projeví příznaky výškové nemoci, sestupte do oblasti, která je níže položená.

Smog

Spousta turistů očekává, že přistane v pohádkové zemi plné velehor a čistého vzduchu. Opak je však pravdou. Hlavní město Káthmandú je jedno z neznečištěnějších měst na světě. Vrstva smogu je tu doslova viditelná a bez roušky přes obličej tu dlouho nevydržíte. Pobyt v tomto městě se snažte omezit na maximálně 5 dnů (při dlouhodobějším pobytu hrozí infekce dýchacích cest).

Voda

Přestože tušíte, že v rozvojových zemích byste si na vodu měli dávat pozor, v Nepálu je situace mnohem horší, než třeba na Srí Lance a jiných asijských zemích. I voda, která je v Nepálu označována jako pitná, bývá často závadná. Proto pijte jen vodu ze zapečetěných lahví, nebo si s sebou vozte purifikační tablety nebo roztok, které budete přidávat do každého vašeho pití. Rovněž si dejte pozor na vodu, kterou můžete nevědomky zkonzumovat (například formou ledu v restauraci).

Problematické bankomaty

Dejte si pozor na výběry peněz z místních bankomatů. Často u nich dochází k přepadávání turistů, proto si vyberte takový, který je hlídaný policistou. Rovněž se vyplatí vybrat najednou větší částku, a ne si průběžně vybírat. Za každý výběr si totiž bankomat účtuje poplatek, který se v přepočtu pohybuje kolem 100 Kč.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: