Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Cestovní pojištění Peru

  • Cestovní pojištění od 17 Kč/den
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Pojištění se slevou až 50 %

Spočítat cenu

Porovnáváme nabídky těchto pojišťoven

Proč sjednat cestovní pojištění do Peru právě u nás?

  • Díky nám ušetříte. Máme přehled o mnoha cenových nabídkách na pojistném trhu.
  • Poskytujeme profesionální služby a špičkový zákaznický servis
  • Vyhledáme vše – pro jednotlivce i celou rodinu, poznávací i dobrodružné zájezdy.
  • Všechny dokumenty vám obratem přijdou na mail. Pojištění se jednoduše aktivuje odesláním platby.

Co v Peru vidět a ochutnat

Machu Picchu

Nejoblíbenějším cestovatelským cílem jsou tyto majestátní, legendami opředené ruiny města, ve kterém před mnoha staletími žili dávní Inkové. Ruiny se rozkládají v úpatí majestátní hory Machu Pichu. Kombinace starobylých staveb, nádherných horských masivů a mystické atmosféry udělá z vaší návštěvy nezapomenutelný zážitek.

Jezero Titicaca

Nádherné jezero s intenzivně modoru vodou se nachází na jihovýchodě země na hranicích s Bolívií. Tato vodní plocha je místem, o kterém pojednává řada inckých legend. Na hladině tohoto jezera navíc spatříte něco neuvěřitelného. Místní lidé si zde vytvořili několik plovoucích ostrovů z rákosí, na kterých žijí, mají na něm postavené domy i kostely. Tajemní Urové tak v 21. století žijí tradičním stylem života bez elektřiny a internetu.

Amazonský prales

Objevte divokou tropickou přírodu, exotické rostliny a zvířata, jaká vídáte běžně v zoo i jaká jste možná ještě nikdy neviděli. Amazonský deštný prales je nejvíc biodiverzním místem na planetě. Najdete zde tisíce druhů rostlin a zvířat. V Peru působí spousta cestovních kanceláří, které organizují výlety do tohoto přírodního ráje.

Místní kuchyně

V Peru můžete narazit na původní indiánské recepty, které se mísí s vlivy moderní gastronomie. V této zemi se setkáte s kuriozitami (například pečené morče) i s více známými pokrmy, jejichž základem jsou brambory, rýže, kukuřice a pálivé papričky. Ohniskem kulinářského umění je čtvrť Miraflores v hlavním městě Lima, která je nejvyhlášenějším gastronomickým místem v celé zemi. Pokud se sem vydáte, ochutnejte například peruánské národní jídlo ceviche, což jsou marinované ryby v kyselé omáčce, nebo empanadas, což jsou pirožky plněné masem nebo sýrem.

Porovnání je zdarma a můžete ušetřit až tisíce korun.

Máme desítky tisíc spokojených klientů, kteří s námi šetří.

Porovnání vám zabere jen 1 minutu. Tak proč to nezkusit ihned?

O nic se nestarejte. Veškeré papírování zařídíme za vás.

Co si připojistit na cestu do Peru?

Léčebné výlohy

Nšim klientům obvykle doporučujeme sáhnout po vyšších limitech léčebných výloh, pokud se chystají na dovolenou na jiný kontinent. Léčebné výlohy zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici. Vaše cestovní pojištění do Peru by mělo zahrnovat limit léčebných výloh ve výši minimálně 5 milionů Kč. Na cesty se příliš nevyplatí cestovní pojištění k platební kartě, které má příliš nízké limuty krytí. Sáhněte raději po samostatném cestovním pojištění, které vás ochrání mnohem kvalitněji.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

Díky tomuto připojištění vám můžou být proplaceny náklady na ošetření u zubaře, jejichž výše se může vyšplhat do řádu tisíců korun. V mnoha zemích je běžné, že za obyčejnou plombu dá pacient i 4000 Kč (v případě složitějších zubařských zákroků i vyšší částky.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojištění se vztahuje i na případy, kdy vám majetek poničí živelná pohroma. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám obvykle nevrátí plnou cenu zájezdu, ale částka bude ponížena o stornopoplatky. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit v Peru

Peru
Počasí
18°C
mlha
út
18°C
8°C
st
11°C
6°C
čt
12°C
6°C
12°C
6°C
so
13°C
7°C
ne
10°C
8°C
po
13°C
7°C

Očkování

Při cestě do této země je doporučováno očkování proti břišnímu tyfu a žloutenkám typu A a B. Pokud se chystáte objevovat deštné amazonské pralesy, zajděte si na očkování proti žluté zimnici.

Repelent

Peru je země s velkou plochou deštných pralesů, proto zde o hmyz není nouze. Je vhodné si do Peru pořídit repelent s obsahem DEET.

Rezervace vstupenek

Pokud se chystáte na Machu Picchu, zarezervujte si vstupenky dostatečně dopředu. Vstupenky totiž většinou bývají na týden dopředu vyprodané. Vstupenky kupujte zároveň s vlakovými jízdenkami (aby se vám nestalo, že koupíte tiket, a pak zjistíte, že jste na ten den nesehnali vlak).

Informace o cenách

Kolik v Peru zaplatíte za běžné položky?

Večeře v restauraci ...................................................................... 82 Kč

0,5 l piva ......................................................................................... 48 Kč

500 g chleba ................................................................................... 37 Kč

Lístek na autobus ......................................................................... 11 Kč

Přehled cestovního pojištění
Nabídka pro konkrétní cestu
Garance výsledné ceny
Stovky tisíc spokojených zákazníků

Na co si dát v Peru pozor

Vyšší kriminalita

Přestože se jedná o pohádkově krásnou zemi, nezapomínejte na to, že je to Jižní Amerika se všemi jejími nebezpečími. Míra kriminality je zde vyšší než v Evropě, tudíž buďte opatrní. Například v Limě se vyhněte nechvalně známým čtvrtím, jako je například San Juan de Lurigancho, Callao, Ate Vitarte, Villa El Salvador.

Drahé ceny v Machu Picchu

Přestože Peru je o trochu levnější než Česká republika, počítejte si tím, že za návštěvu této nejznámější památky si připlatíte. Zpáteční vlaková jízdenka do Machu Picchu vás vyjde zhruba na 4000 Kč a vstupné do samotného areálu na více než 1000 Kč.

Výšková nemoc

Vzhledem k tomu, že velká část plochy tohoto státu je položena ve vyšších nadmořských výškách, dejte si pozor na výškovou nemoc. Ta u vás může propuknout nejen při výšlapu do hor, ale i při pobytu v některých městech (Cusco, Puno). Po příjezdu do těchto vysoko položených měst první dny pijte hodně vody a kupte si mítsní lékárně speciální tabletky proti této zdravotní komplikaci. V případě vážnějších zdravotních potíží přejeďte do níže položených měst.

Nebezpečné oblasti

V Peru existují oblasti, do kterých není vhodné jezdit, protože v nich probíhá boj policie proti narkoteroristickým skupinám. Jedná se například o provincie Huanta a La Mar v regionu Ayacucho, Pichari a Vilcabamba v regionu Cuscoprovincii Tayacaja v regionu Huancavelica a okresy Kimbiri. 

FAQ - Nejčastěji kladené dotazy

Když si zvolím jednu cílovou zemi, budu pojištěný i v jiných státech, kterými budu projíždět?

Při volbě cestovního pojištění zvolte tu nejvzdálenější zemi, ve které se budete nacházet. Tzn. cestujete-li do Španělska a Portugalska, pojistěte se do Portugalska, které je od České republiky vzdálenější, a budete automaticky pojištěni i ve Španělsku.

Jedu do Egypta, ale ve smlouvě mám územní platnost „Evropa“, ale Egypt už v Evropě není.

Z geografického hlediska se sice Egypt nachází mimo Evropu, ale mnohé pojišťovny do územní platnosti „Evropa“ přidali turisticky oblíbené země, jako je právě Egypt, nebo třeba Tunisko či Turecko. Pokud jste Egypt zadali ve formuláři v našem online porovnání, můžete si být jistí, že jste pro vaši dovolenou v Egyptě pojištěni správně.

Jak je to s platbou za ošetření u lékaře/zubaře/na pohotovosti? Musím platit hotově, nebo to vyřídí pojišťovna za mě?

V případě ambulantních ošetření (drobnějších úrazů, zubařského ošetření) většinou pacient za ošetření zaplatí na místě a pojišťovna mu výdaje proplatí po návratu do Česka. V případě, že nemá peníze, nebo se jedná o dlouhodobější pobyt v nemocnici, může se pojišťovna nemocnici zaručit, že peníze za lékařské ošetření pošle, a pacient nemusí nic platit. Při zdravotních komplikacích proto vždy nejprve zatelefonujte na asistenční službu vaší pojišťovny. Na telefonu vám poradí, do jakého zdravotnického zařízení se vydat, jak postupovat a dokonce vám nabídnou cizojazyčnou komunikaci se zdravotnickým personálem.

Když mám pojištění zavazadel, zaplatí mi i kufr zničený v letadle?

Bohužel cestovní pojištění na poškození zavazadla přepravní společností se cestovní pojištění nevztahuje. Můžete však využít naší služby, která vám v tomto případě pomůže vymoct odškodnění. Službu najdete na posledním kroku při sjednání cestovního pojištění.

Jak je to s pojištěním zpoždění letu, je ve smlouvě a kde najdu informace?

Liší se dle pojistky, většinou jej obsahují dražší balíčky pojištění (v online porovnávači ve vrchní části zadejte možnost vyšší limit krytí.

Zahrnuje pojištění i zásah horské služby?

Zásah horské služby je běžnou součástí cestovních pojistek. Pozor si dejte u cestovního pojištění na Slovensko, kdy ne všechny pojistky mají tuto službu v sobě zahrnutou. Při cestě do této země totiž některé pojistky zahrnují zásah horské služby při úrazu, ale nikoliv při pátrací akci. Tzn. při cestě na Slovensko se vždy ujistěte, že vaše pojistka zahrnuje i zásah horské služby při pátrací akci, abyste byli kryti i pro případ, že zabloudíte v horách.

Je lyžování rizikový sport?

Lyžování na vyznačených trasách se obvykle řadí mezi běžné sporty. V našem cenovém srovnání zaškrtněte kolonku Zimní sporty – pak budete mít jistotu, že jste pro toto riziko pojištěni.

Polezu po horách, jak se pojistit? (m.n.m.)

Většina horských výšlapů se řadí do běžných sportů, tudíž zde není potřeba speciální připojištění. Připojištění rizikových sportů je nutné u opravdu náročných výstupů, většinou nad 3000 metrů nadmořské výšky.

Jak je to s pojištěním plachtění na lodi?

Pokud se v rámci vaší dovolené vydáte na plavbu po moři, vždy před sjednáním pojistky nahlédněte do pojistných podmínek dané pojišťovny. Některé z nich totiž můžou jachting definovat jako rizikový sport, jiné zase můžou pojišťovat jen plavby do určité vzdálenosti od pobřeží.

 

Pojistné podmínky všech našich nabízených produktů naleznete zde: https://www.porovnej24.cz/pojistne-podminky-cestovni-pojisteni

Chci pojistit dva členy skupiny na rizikový sport, ostatní členy rodiny jen na běžný sport.

Taková možnost je samozřejmě na našem online srovnání cestovního pojištění možná, ovšem je třeba sjednat dvě různé pojistky. V našem formuláři snadno nastavíte typ sportů pro každou dvojici.

Nepovedla se platba kartou, jak se k ní mám vrátit?

V případě neúspěšné platby obvykle posíláme e-mail s instrukcemi, jak postupovat dále.

Lze zaplatit i jinak, než kartou?

Zaplatit lze samozřejmě i převodem na účet. Číslo účtu i variabilní symbol zasíláme do SMS zprávy a e-mailu, tudíž můžete pohodlně zaplatit.

Chci potvrzení v angličtině.

Potvrzení v angličtině je samozřejmě možné, stačí nám napsat na info@porovnej24.cz. Požadavek však musíme zaslat na pojišťovnu, tudíž váš požadavek odešlete minimálně týden před vaším odjezdem, ať se vše stihne vyřídit a vy odjíždíte na dovolenou s anglickým potvrzením.

Na co všechno platí pojištění storno poplatků?

Pojištění storno poplatků se vztahuje například na zrušení zájezdu z důvodu nemoci, úrazu, nenadálé škody na majetku (povodeň, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, obdržení nečekané výpovědi z pracovního poměru. Rozsah pojištění jednotlivých situací se u různých pojišťoven může mírně lišit.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: