Menu

Cestovní pojištění Peru

  • Cestovní pojištění od 17 Kč/den
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Pojištění se slevou až 50 %

Srovnejte cestovní pojištění

Proč sjednat cestovní pojištění do Peru právě u nás?

  • Díky nám ušetříte. Máme přehled o mnoha cenových nabídkách na pojistném trhu.
  • Poskytujeme profesionální služby a špičkový zákaznický servis
  • Vyhledáme vše – pro jednotlivce i celou rodinu, poznávací i dobrodružné zájezdy.
  • Všechny dokumenty vám obratem přijdou na mail. Pojištění se jednoduše aktivuje odesláním platby.

Co v Peru vidět a ochutnat

Machu Picchu

Nejoblíbenějším cestovatelským cílem jsou tyto majestátní, legendami opředené ruiny města, ve kterém před mnoha staletími žili dávní Inkové. Ruiny se rozkládají v úpatí majestátní hory Machu Pichu. Kombinace starobylých staveb, nádherných horských masivů a mystické atmosféry udělá z vaší návštěvy nezapomenutelný zážitek.

Jezero Titicaca

Nádherné jezero s intenzivně modoru vodou se nachází na jihovýchodě země na hranicích s Bolívií. Tato vodní plocha je místem, o kterém pojednává řada inckých legend. Na hladině tohoto jezera navíc spatříte něco neuvěřitelného. Místní lidé si zde vytvořili několik plovoucích ostrovů z rákosí, na kterých žijí, mají na něm postavené domy i kostely. Tajemní Urové tak v 21. století žijí tradičním stylem života bez elektřiny a internetu.

Amazonský prales

Objevte divokou tropickou přírodu, exotické rostliny a zvířata, jaká vídáte běžně v zoo i jaká jste možná ještě nikdy neviděli. Amazonský deštný prales je nejvíc biodiverzním místem na planetě. Najdete zde tisíce druhů rostlin a zvířat. V Peru působí spousta cestovních kanceláří, které organizují výlety do tohoto přírodního ráje.

Místní kuchyně

V Peru můžete narazit na původní indiánské recepty, které se mísí s vlivy moderní gastronomie. V této zemi se setkáte s kuriozitami (například pečené morče) i s více známými pokrmy, jejichž základem jsou brambory, rýže, kukuřice a pálivé papričky. Ohniskem kulinářského umění je čtvrť Miraflores v hlavním městě Lima, která je nejvyhlášenějším gastronomickým místem v celé zemi. Pokud se sem vydáte, ochutnejte například peruánské národní jídlo ceviche, což jsou marinované ryby v kyselé omáčce, nebo empanadas, což jsou pirožky plněné masem nebo sýrem.

Co si připojistit na cestu do Peru?

Léčebné výlohy

Nšim klientům obvykle doporučujeme sáhnout po vyšších limitech léčebných výloh, pokud se chystají na dovolenou na jiný kontinent. Léčebné výlohy zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici. Vaše cestovní pojištění do Peru by mělo zahrnovat limit léčebných výloh ve výši minimálně 5 milionů Kč. Na cesty se příliš nevyplatí cestovní pojištění k platební kartě, které má příliš nízké limuty krytí. Sáhněte raději po samostatném cestovním pojištění, které vás ochrání mnohem kvalitněji.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

Díky tomuto připojištění vám můžou být proplaceny náklady na ošetření u zubaře, jejichž výše se může vyšplhat do řádu tisíců korun. V mnoha zemích je běžné, že za obyčejnou plombu dá pacient i 4000 Kč (v případě složitějších zubařských zákroků i vyšší částky.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojištění se vztahuje i na případy, kdy vám majetek poničí živelná pohroma. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám obvykle nevrátí plnou cenu zájezdu, ale částka bude ponížena o stornopoplatky. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit v Peru

Peru
Počasí
8°C
zataženo
čt
12°C
8°C
10°C
7°C
so
10°C
7°C
ne
14°C
6°C
po
11°C
7°C
út
12°C
6°C
st
13°C
6°C

Očkování

Při cestě do této země je doporučováno očkování proti břišnímu tyfu a žloutenkám typu A a B. Pokud se chystáte objevovat deštné amazonské pralesy, zajděte si na očkování proti žluté zimnici.

Repelent

Peru je země s velkou plochou deštných pralesů, proto zde o hmyz není nouze. Je vhodné si do Peru pořídit repelent s obsahem DEET.

Rezervace vstupenek

Pokud se chystáte na Machu Picchu, zarezervujte si vstupenky dostatečně dopředu. Vstupenky totiž většinou bývají na týden dopředu vyprodané. Vstupenky kupujte zároveň s vlakovými jízdenkami (aby se vám nestalo, že koupíte tiket, a pak zjistíte, že jste na ten den nesehnali vlak).

Informace o cenách

Kolik v Peru zaplatíte za běžné položky?

Večeře v restauraci ...................................................................... 82 Kč

0,5 l piva ......................................................................................... 48 Kč

500 g chleba ................................................................................... 37 Kč

Lístek na autobus ......................................................................... 11 Kč

Na co si dát v Peru pozor

Vyšší kriminalita

Přestože se jedná o pohádkově krásnou zemi, nezapomínejte na to, že je to Jižní Amerika se všemi jejími nebezpečími. Míra kriminality je zde vyšší než v Evropě, tudíž buďte opatrní. Například v Limě se vyhněte nechvalně známým čtvrtím, jako je například San Juan de Lurigancho, Callao, Ate Vitarte, Villa El Salvador.

Drahé ceny v Machu Picchu

Přestože Peru je o trochu levnější než Česká republika, počítejte si tím, že za návštěvu této nejznámější památky si připlatíte. Zpáteční vlaková jízdenka do Machu Picchu vás vyjde zhruba na 4000 Kč a vstupné do samotného areálu na více než 1000 Kč.

Výšková nemoc

Vzhledem k tomu, že velká část plochy tohoto státu je položena ve vyšších nadmořských výškách, dejte si pozor na výškovou nemoc. Ta u vás může propuknout nejen při výšlapu do hor, ale i při pobytu v některých městech (Cusco, Puno). Po příjezdu do těchto vysoko položených měst první dny pijte hodně vody a kupte si mítsní lékárně speciální tabletky proti této zdravotní komplikaci. V případě vážnějších zdravotních potíží přejeďte do níže položených měst.

Nebezpečné oblasti

V Peru existují oblasti, do kterých není vhodné jezdit, protože v nich probíhá boj policie proti narkoteroristickým skupinám. Jedná se například o provincie Huanta a La Mar v regionu Ayacucho, Pichari a Vilcabamba v regionu Cuscoprovincii Tayacaja v regionu Huancavelica a okresy Kimbiri. 

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: