Menu

Cestovní pojištění do Portugalska

  • Nejlevnější pojištění na cesty do Portugalska
  • Porovnání nabídek za 1 minutu - online
  • Pojištění se slevou až 50 %

Srovnejte cestovní pojištění

Proč si sjednat cestovní pojištění do Portugalska?

Přestože je Portugalsko poměrně bezpečnou zemí, vyrazte do ní s kvalitním cestovním pojištěním. Proč se pojistit právě u nás?

  • Získáte široký přehled o nabídkách na pojistném trhu a zjistíte, na která rizika a za jakou cenu vás pojistí různé pojišťovny
  • Můžete si pojistit až 100 sportů v základní nabídce. Bez navýšení ceny.
  • Pojištění porovnáte rychle a pohodlně. Postačí vám k tomu pouhých 5 minut.
  • Všechny dokumenty vám obratem přijdou na mail. Pojištění se jednoduše zaktivuje odesláním platby.

Co v Portugalsku zažít a ochutnat

Region Algarve

Do této oblasti míří milovníci pláží. Je ideální pro ty, kteří se chtějí vydat dál než do Chorvatska, ale přeplněné španělské pláže jim nevyhovují. Portugalsko není tak turistické jako jeho východní soused a můžete zde narazit na poklidné pláže a průzračně čistou vodu. Velkým lákadlem jsou i dechberoucí skalní útvary. Nenechte si ujít návštěvu Benagilské jeskyně, což je specifický skalní útvar, ukrývající romantickou pláž.

Lisabon

V jakém jiném městě se můžete cítit jako při návštěvě San Francisca a Rio de Janeira dohromady? Toto město je totiž naprosto unikátní a mnohdy se mu přezdívá „evropské San Francisco“ díky majestátnímu mostu přes řeku. Najdete zde i sochu Ježíše Krista, která se podobá známému monumentu v Rio de Janeiru. To však není všechno, co toto město může nabídnout. Objevovat zde můžete mnohé historické památky, procházet se romantickými uličkami a nasávat originální uměleckou atmosféru.

Sintra

Milovníci romantiky by si určitě neměli nechat ujít návštěvu historického objektu Sintra. Nachází se nedaleko Lisabonu a je poměrně rozlehlý, tudíž si vyhraďte na jeho návštěvu aspoň šest hodin. Jedná se o komplex bohatě zdobených paláců, které září všemi barvami. Architektonické budovy jsou protkané řadou zahrad, přírodních zón a fontánek. Dobrodruhové můžou navštívit místní studnu, na jejíž samotné dno lze sestoupit po schodišti. Doporučujeme do Sintry vyrazit v časných ranních hodinách, ať se vyhnete davům turistů, které většinou přijíždějí mezi 11. a 14. hodinou.

Portugalská kuchyně

Správný cestovatel by neměl navštívenou zemi poznat jen okem, ale i žaludkem. V Portugalsku si můžete užít zdravou a rozmanitou kuchyni, ve které jsou hojně zastoupeny mořské plody. Vyzkoušejte tresku, kterou Portugalci umí připravit na tisíc způsobů. Oblíbená je i caldo verde, což je polévka z kapusty, brambor a cibule, nebo caldeirada, což je dušený pokrm z více druhů ryb. Zastesklo se vám po španělské paelle? Podobné jídlo mají i v Portugalsku a v restauraci jej najdete pod názvem arroz de marisco.

Co si připojistit do Portugalska

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

Díky tomuto připojištění vám můžou být proplaceny náklady na ošetření u zubaře, jejichž výše se může vyšplhat do řádu tisíců korun. V mnoha zemích je běžné, že za obyčejnou plombu dá pacient i 4000 Kč (v případě složitějších zubařských zákroků i vyšší částky.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám obvykle nevrátí plnou cenu zájezdu, ale částka bude ponížena o stornopoplatky. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit v Portugalsku

Portugalsko
Počasí
15°C
jasno
čt
36°C
15°C
36°C
16°C
so
32°C
16°C
ne
35°C
15°C
po
41°C
16°C
út
41°C
21°C
st
40°C
18°C

Informace o počasí

Přestože je Portugalsko jižní zemí, kvůli přítomnosti oceánu je zde chladněji než v sousedním Španělsku. Informace o počasí si hledejte hlavně při cestách mimo hlavní turistickou sezonu. Při cestách zkraje cestovatelské sezony (květen, říjen) se můžou vyskytovat deště a moře ještě/už může být příliš studené na koupání.

Základní portugalské fráze

Zvláště starší ročníky obyvatel většinou nemluví anglicky. Místní obyvatelé k vám budou mnohem vstřícnější, pokud budete ovládat základní portugalské fráze. Když si budete umět objednat jídlo, zeptat se na cestu nebo pozdravit a poděkovat, místní to ocení. V této zemi pochodíte i se španělštinou - když na místní obyvatele budete mluvit tímto jazykem, porozumí až 70 % vašeho slovního projevu.

Mezinárodní řidičský průkaz

Plánujete-li po Portugalsku cestovat autem, nezapomeňte si před odjezdem vyřídit mezinárodní řidičský průkaz. Dalším pravidlem je platnost vašeho českého řidičského průkazu alespoň 1 rok. Při cestování u sebe vždy mějte všechny vaše doklady u sebe - za jejich absenci vám hrozí vysoká pokuta.

Časový harmonogram

Portugalsko na mapě vedle obrovského Španělska vypadá jako poměrně malý stát. Ve skutečnosti je poměrně rozlehlou zemí (pokud ji chcete projet od jihu na sever, ujedete více než 600 km). Proto si při plánování spočítejte, kolik času strávíte na cestě. Rovněž se připravte na zpomalení provozu, které se na silnicích vyskytuje kvůli opravným pracím. Počítat byste měli i s mírným zpožděním, které mají některé vnitrostátní autobusové linky.

Kolik zaplatíte v Portugalsku?

Jídlo v restauraci ................................ 218 Kč

0,5 l piva ................................................. 52 Kč

500 g piva ............................................... 30 Kč

Lístek na autobus ................................. 39 Kč

Na co si dát pozor v Portugalsku

Teplotní extrémy

Pokud se v letním období vydáte do hor, připravte se na velmi žhavé teploty. Zatímco u pobřeží může být příjemných 27 stupňů, v horách panují i o 5 stupňů vyšší teploty, doprovázené suchým a horkým vzduchem. Pokud se dá do deště a teplota klesne třeba k 23 stupňům, vaše pocitová teplota může být i 15 stupňů (je to dáno vysokou vlhkostí u oceánu).

Absence topení v bytech

Zatímco k mořskému pobřeží vyráží cestovatelé převážně v létě, Lisabon je městem, který je pro návštěvníky zajímavý i v podzimních a zimních měsících. Pokud nebudete ubytováni v hotelu a porozhlédnete se například po nabídkách na Airbnb, přibalte si s sebou teplé ponožky a svetr. V mnoha bytech se totiž vůbec netopí, nebo zde mají jen malá a nepříliš výkonná topení.

Pochybné čtvrti

Přestože je Portugalsko zemí s nízkou kriminalitou, vyplatí se zde zvýšená opatrnost. K častým krádežím dochází například ve čtvrtích Baro Alto a Alfama. Pro Portugalsko platí stejná opatření jako pro zbytek Evropy - nevystavovat příliš na odiv svůj majetek (telefon, peněženka), nechodit v noci do odlehlých ulic a dávat si pozor při výběru z bankomatu.

Jiné časové pásmo

Portugalsko neleží ve stejném časovém pásmu, jako Česká republika. Po příjezdu si nastavte čas o hodinu zpět. Rovněž se připravte na to, že Portugalsko je nejzápadnější evropskou zemí, tudíž se zde setkáte s pozdějším rozednívaním, než na jaké jste zvyklí v Česku.

 

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: