Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Cestovní pojištění do Portugalska

  • Pojištění již od 11 Kč na den
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Získáte až 50% slevu

Spočítejte cenu pojištění

Porovnáváme nabídky těchto pojišťoven

Proč si sjednat cestovní pojištění do Portugalska?

Přestože je Portugalsko poměrně bezpečnou zemí, vyrazte do ní s kvalitním cestovním pojištěním. Proč se pojistit právě u nás?

  • Získáte široký přehled o nabídkách na pojistném trhu a zjistíte, na která rizika a za jakou cenu vás pojistí různé pojišťovny
  • Můžete si pojistit až 100 sportů v základní nabídce. Bez navýšení ceny.
  • Pojištění porovnáte rychle a pohodlně. Postačí vám k tomu pouhých 5 minut.
  • Všechny dokumenty vám obratem přijdou na mail. Pojištění se jednoduše zaktivuje odesláním platby.

Co v Portugalsku zažít a ochutnat

Region Algarve

Do této oblasti míří milovníci pláží. Je ideální pro ty, kteří se chtějí vydat dál než do Chorvatska, ale přeplněné španělské pláže jim nevyhovují. Portugalsko není tak turistické jako jeho východní soused a můžete zde narazit na poklidné pláže a průzračně čistou vodu. Velkým lákadlem jsou i dechberoucí skalní útvary. Nenechte si ujít návštěvu Benagilské jeskyně, což je specifický skalní útvar, ukrývající romantickou pláž.

Lisabon

V jakém jiném městě se můžete cítit jako při návštěvě San Francisca a Rio de Janeira dohromady? Toto město je totiž naprosto unikátní a mnohdy se mu přezdívá „evropské San Francisco“ díky majestátnímu mostu přes řeku. Najdete zde i sochu Ježíše Krista, která se podobá známému monumentu v Rio de Janeiru. To však není všechno, co toto město může nabídnout. Objevovat zde můžete mnohé historické památky, procházet se romantickými uličkami a nasávat originální uměleckou atmosféru.

Sintra

Milovníci romantiky by si určitě neměli nechat ujít návštěvu historického objektu Sintra. Nachází se nedaleko Lisabonu a je poměrně rozlehlý, tudíž si vyhraďte na jeho návštěvu aspoň šest hodin. Jedná se o komplex bohatě zdobených paláců, které září všemi barvami. Architektonické budovy jsou protkané řadou zahrad, přírodních zón a fontánek. Dobrodruhové můžou navštívit místní studnu, na jejíž samotné dno lze sestoupit po schodišti. Doporučujeme do Sintry vyrazit v časných ranních hodinách, ať se vyhnete davům turistů, které většinou přijíždějí mezi 11. a 14. hodinou.

Portugalská kuchyně

Správný cestovatel by neměl navštívenou zemi poznat jen okem, ale i žaludkem. V Portugalsku si můžete užít zdravou a rozmanitou kuchyni, ve které jsou hojně zastoupeny mořské plody. Vyzkoušejte tresku, kterou Portugalci umí připravit na tisíc způsobů. Oblíbená je i caldo verde, což je polévka z kapusty, brambor a cibule, nebo caldeirada, což je dušený pokrm z více druhů ryb. Zastesklo se vám po španělské paelle? Podobné jídlo mají i v Portugalsku a v restauraci jej najdete pod názvem arroz de marisco.

Porovnání je zdarma a můžete ušetřit až tisíce korun.

Máme desítky tisíc spokojených klientů, kteří s námi šetří.

Porovnání vám zabere jen 1 minutu. Tak proč to nezkusit ihned?

O nic se nestarejte. Veškeré papírování zařídíme za vás.

Co si připojistit do Portugalska

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

Díky tomuto připojištění vám můžou být proplaceny náklady na ošetření u zubaře, jejichž výše se může vyšplhat do řádu tisíců korun. V mnoha zemích je běžné, že za obyčejnou plombu dá pacient i 4000 Kč (v případě složitějších zubařských zákroků i vyšší částky.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojišťění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám může vrátit pouhých 20 % ceny zájezdu. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit v Portugalsku

Aktuální kurz k 25.2.2020 1EUR = 25.190Kč
Portugalsko
Počasí
13°C
místy zataženo
út
19°C
7°C
st
16°C
5°C
čt
18°C
5°C
18°C
6°C
so
14°C
7°C
ne
14°C
8°C
po
18°C
7°C

Informace o počasí

Přestože je Portugalsko jižní zemí, kvůli přítomnosti oceánu je zde chladněji než v sousedním Španělsku. Informace o počasí si hledejte hlavně při cestách mimo hlavní turistickou sezonu. Při cestách zkraje cestovatelské sezony (květen, říjen) se můžou vyskytovat deště a moře ještě/už může být příliš studené na koupání.

Základní portugalské fráze

Zvláště starší ročníky obyvatel většinou nemluví anglicky. Místní obyvatelé k vám budou mnohem vstřícnější, pokud budete ovládat základní portugalské fráze. Když si budete umět objednat jídlo, zeptat se na cestu nebo pozdravit a poděkovat, místní to ocení. V této zemi pochodíte i se španělštinou - když na místní obyvatele budete mluvit tímto jazykem, porozumí až 70 % vašeho slovního projevu.

Mezinárodní řidičský průkaz

Plánujete-li po Portugalsku cestovat autem, nezapomeňte si před odjezdem vyřídit mezinárodní řidičský průkaz. Dalším pravidlem je platnost vašeho českého řidičského průkazu alespoň 1 rok. Při cestování u sebe vždy mějte všechny vaše doklady u sebe - za jejich absenci vám hrozí vysoká pokuta.

Časový harmonogram

Portugalsko na mapě vedle obrovského Španělska vypadá jako poměrně malý stát. Ve skutečnosti je poměrně rozlehlou zemí (pokud ji chcete projet od jihu na sever, ujedete více než 600 km). Proto si při plánování spočítejte, kolik času strávíte na cestě. Rovněž se připravte na zpomalení provozu, které se na silnicích vyskytuje kvůli opravným pracím. Počítat byste měli i s mírným zpožděním, které mají některé vnitrostátní autobusové linky.

Kolik zaplatíte v Portugalsku?

Jídlo v restauraci ................................ 218 Kč

0,5 l piva ................................................. 52 Kč

500 g piva ............................................... 30 Kč

Lístek na autobus ................................. 39 Kč

Přehled cestovního pojištění
Nabídka pro konkrétní cestu
Garance výsledné ceny
Stovky tisíc spokojených zákazníků

Na co si dát pozor v Portugalsku

Teplotní extrémy

Pokud se v letním období vydáte do hor, připravte se na velmi žhavé teploty. Zatímco u pobřeží může být příjemných 27 stupňů, v horách panují i o 5 stupňů vyšší teploty, doprovázené suchým a horkým vzduchem. Pokud se dá do deště a teplota klesne třeba k 23 stupňům, vaše pocitová teplota může být i 15 stupňů (je to dáno vysokou vlhkostí u oceánu).

Absence topení v bytech

Zatímco k mořskému pobřeží vyráží cestovatelé převážně v létě, Lisabon je městem, který je pro návštěvníky zajímavý i v podzimních a zimních měsících. Pokud nebudete ubytováni v hotelu a porozhlédnete se například po nabídkách na Airbnb, přibalte si s sebou teplé ponožky a svetr. V mnoha bytech se totiž vůbec netopí, nebo zde mají jen malá a nepříliš výkonná topení.

Pochybné čtvrti

Přestože je Portugalsko zemí s nízkou kriminalitou, vyplatí se zde zvýšená opatrnost. K častým krádežím dochází například ve čtvrtích Baro Alto a Alfama. Pro Portugalsko platí stejná opatření jako pro zbytek Evropy - nevystavovat příliš na odiv svůj majetek (telefon, peněženka), nechodit v noci do odlehlých ulic a dávat si pozor při výběru z bankomatu.

Jiné časové pásmo

Portugalsko neleží ve stejném časovém pásmu, jako Česká republika. Po příjezdu si nastavte čas o hodinu zpět. Rovněž se připravte na to, že Portugalsko je nejzápadnější evropskou zemí, tudíž se zde setkáte s pozdějším rozednívaním, než na jaké jste zvyklí v Česku.

 

FAQ - Nejčastěji kladené dotazy

Když si zvolím jednu cílovou zemi, budu pojištěný i v jiných státech, kterými budu projíždět?

Při volbě cestovního pojištění zvolte tu nejvzdálenější zemi, ve které se budete nacházet. Tzn. cestujete-li do Španělska a Portugalska, pojistěte se do Portugalska, které je od České republiky vzdálenější, a budete automaticky pojištěni i ve Španělsku.

Jedu do Egypta, ale ve smlouvě mám územní platnost „Evropa“, ale Egypt už v Evropě není.

Z geografického hlediska se sice Egypt nachází mimo Evropu, ale mnohé pojišťovny do územní platnosti „Evropa“ přidali turisticky oblíbené země, jako je právě Egypt, nebo třeba Tunisko či Turecko. Pokud jste Egypt zadali ve formuláři v našem online porovnání, můžete si být jistí, že jste pro vaši dovolenou v Egyptě pojištěni správně.

Jak je to s platbou za ošetření u lékaře/zubaře/na pohotovosti? Musím platit hotově, nebo to vyřídí pojišťovna za mě?

V případě ambulantních ošetření (drobnějších úrazů, zubařského ošetření) většinou pacient za ošetření zaplatí na místě a pojišťovna mu výdaje proplatí po návratu do Česka. V případě, že nemá peníze, nebo se jedná o dlouhodobější pobyt v nemocnici, může se pojišťovna nemocnici zaručit, že peníze za lékařské ošetření pošle, a pacient nemusí nic platit. Při zdravotních komplikacích proto vždy nejprve zatelefonujte na asistenční službu vaší pojišťovny. Na telefonu vám poradí, do jakého zdravotnického zařízení se vydat, jak postupovat a dokonce vám nabídnou cizojazyčnou komunikaci se zdravotnickým personálem.

Když mám pojištění zavazadel, zaplatí mi i kufr zničený v letadle?

Bohužel cestovní pojištění na poškození zavazadla přepravní společností se cestovní pojištění nevztahuje. Můžete však využít naší služby, která vám v tomto případě pomůže vymoct odškodnění. Službu najdete na posledním kroku při sjednání cestovního pojištění.

Jak je to s pojištěním zpoždění letu, je ve smlouvě a kde najdu informace?

Liší se dle pojistky, většinou jej obsahují dražší balíčky pojištění (v online porovnávači ve vrchní části zadejte možnost vyšší limit krytí.

Zahrnuje pojištění i zásah horské služby?

Zásah horské služby je běžnou součástí cestovních pojistek. Pozor si dejte u cestovního pojištění na Slovensko, kdy ne všechny pojistky mají tuto službu v sobě zahrnutou. Při cestě do této země totiž některé pojistky zahrnují zásah horské služby při úrazu, ale nikoliv při pátrací akci. Tzn. při cestě na Slovensko se vždy ujistěte, že vaše pojistka zahrnuje i zásah horské služby při pátrací akci, abyste byli kryti i pro případ, že zabloudíte v horách.

Je lyžování rizikový sport?

Lyžování na vyznačených trasách se obvykle řadí mezi běžné sporty. V našem cenovém srovnání zaškrtněte kolonku Zimní sporty – pak budete mít jistotu, že jste pro toto riziko pojištěni.

Polezu po horách, jak se pojistit? (m.n.m.)

Většina horských výšlapů se řadí do běžných sportů, tudíž zde není potřeba speciální připojištění. Připojištění rizikových sportů je nutné u opravdu náročných výstupů, většinou nad 3000 metrů nadmořské výšky.

Jak je to s pojištěním plachtění na lodi?

Pokud se v rámci vaší dovolené vydáte na plavbu po moři, vždy před sjednáním pojistky nahlédněte do pojistných podmínek dané pojišťovny. Některé z nich totiž můžou jachting definovat jako rizikový sport, jiné zase můžou pojišťovat jen plavby do určité vzdálenosti od pobřeží.

 

Pojistné podmínky všech našich nabízených produktů naleznete zde: https://www.porovnej24.cz/pojistne-podminky-cestovni-pojisteni

Chci pojistit dva členy skupiny na rizikový sport, ostatní členy rodiny jen na běžný sport.

Taková možnost je samozřejmě na našem online srovnání cestovního pojištění možná, ovšem je třeba sjednat dvě různé pojistky. V našem formuláři snadno nastavíte typ sportů pro každou dvojici.

Nepovedla se platba kartou, jak se k ní mám vrátit?

V případě neúspěšné platby obvykle posíláme e-mail s instrukcemi, jak postupovat dále.

Lze zaplatit i jinak, než kartou?

Zaplatit lze samozřejmě i převodem na účet. Číslo účtu i variabilní symbol zasíláme do SMS zprávy a e-mailu, tudíž můžete pohodlně zaplatit.

Chci potvrzení v angličtině.

Potvrzení v angličtině je samozřejmě možné, stačí nám napsat na info@porovnej24.cz. Požadavek však musíme zaslat na pojišťovnu, tudíž váš požadavek odešlete minimálně týden před vaším odjezdem, ať se vše stihne vyřídit a vy odjíždíte na dovolenou s anglickým potvrzením.

Na co všechno platí pojištění storno poplatků?

Pojištění storno poplatků se vztahuje například na zrušení zájezdu z důvodu nemoci, úrazu, nenadálé škody na majetku (povodeň, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, obdržení nečekané výpovědi z pracovního poměru. Rozsah pojištění jednotlivých situací se u různých pojišťoven může mírně lišit.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: