Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Cestovní pojištění do Rumunska

  • Cestovní pojištění od 11 Kč/den
  • Všechny nabídky na jednom místě
  • Pojištění se slevou až 50 %

Spočítat cenu

Porovnáváme nabídky těchto pojišťoven

Proč sjednat cestovní pojištění do Rumunska

Přestože cestování do Rumunska může evokovat nespoutané dobrodružství, ve skutečnosti se jedná o poměrně bezpečnou zemi. Přesto se nevyplatí vyrážet do Rumunska bez cestovního pojištění. Proč sjednat cestovní pojištění do Rumunska právě přes náš cenový porovnávač?

 

  • Vyhledáme vám takové cestovní pojištění, které bude sedět přímo na míru vašemu typu dovolené. Nezáleží na tom, zda se chystáte trávit čas aktivním nebo pasivním způsobem.
  • U nás si můžete vaše cestovní pojištění vyšperkovat díky řadě připojištění a mít díky tomu naprosto neprůstřelnou pojistnou ochranu.
  • Díky porovnání cen vyberete pojištění, které vás nejvíc zaujalo. A rovnou jej můžete sjednat online. Po sjednání a zaplacení může začít platit okamžitě.
  • Všechny dokumenty obdržíte na váš mail, tudíž všechny potřebné informace máte přehledně na jednom místě.

Co zažít a ochutnat v Rumunsku

Drákulův hrad

V souvislosti s tímto státem se spoustě lidí vybaví román o krvavém knížeti Drákulovi. S tímto příběhem je spojen hrad Bran, nacházející se v Transylvánii (ve středním Rumunsku). Navštivte tento tajemný kout Rumunska a nasajte mysteriózní atmosféru, která je ještě umocněná hlubokými lesy v okolí hradu.

Karpaty

Většina cestovatelů se do Rumunska vydává kvůli nádherné horské scenerii a nedotčené přírodě. Opravdovým pokladem jsou Karpaty, které vás okouzlí svými turistickými stezkami, divokými skalami a vesničkami s dřevěnými domky, ve kterých jako by se zastavil čas.

České vesnice v Banátu

Máte strach cestovat do ciziny bez znalosti cizího jazyka? S jazykovou nevybaveností si vůbec nemusíte lámat hlavu, pokud vyrazíte do oblasti Banátu. V této části Rumunska zhruba před sto lety založili čeští osadníci vesnice, v kterých se i dnes můžete domluvit česky.

Rumunská kuchyně

Prožijte Rumunsko nejen očima, ale i žaludkem. Rumunská gastronomie je výsledkem mnohaletého působení východoevropských, tureckých a balkánských vlivů. Za ochutnání stojí například Mămăligă, což je kukuřičná kaše, Ciorbă, což je souhrnné označení pro tradiční rumunské polévky. Vliv turecké kuchyně se do Rumunska promítl například na Sarmale, což jsou plněné vinné listy.

Porovnání je zdarma a můžete ušetřit až tisíce korun.

Máme desítky tisíc spokojených klientů, kteří s námi šetří.

Porovnání vám zabere jen 1 minutu. Tak proč to nezkusit ihned?

O nic se nestarejte. Veškeré papírování zařídíme za vás.

Co si připojistit do Rumunska

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

Díky tomuto připojištění vám můžou být proplaceny náklady na ošetření u zubaře, jejichž výše se může vyšplhat do řádu tisíců korun. V mnoha zemích je běžné, že za obyčejnou plombu dá pacient i 4000 Kč (v případě složitějších zubařských zákroků i vyšší částky.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojišťění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám obvykle nevrátí plnou cenu zájezdu, ale částka bude ponížena o stornopoplatky. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit v Rumunsku

Rumunsko
Počasí
9°C
jasno
19°C
9°C
so
15°C
4°C
ne
14°C
4°C
po
16°C
3°C
út
16°C
-0°C
st
8°C
-2°C
čt
11°C
-2°C

 

 

Hotovost

Přestože se jedná o poměrně vyspělou zemi, v mnoha ohledech je chudší, než Česko. Zatímco u nás zaplatíte kartou na každém kroku, v řadě rumunských provozoven (restaurací, obchodů) berou jen hotovost. Myslete na to a vždy u sebe mějte nějaké fyzické peníze.

Místní měna

Je zajímavé, že přestože Rumunsko zatím placení eurem nepřijalo,  eurové mince zde bez problémů přijímají. Tento způsob směny se však nevyplatí, protože při platbě eurem Rumunci rádi ceny zaokrouhlují a není to pro vás výhodné. Raději si směňte eura na místní měnu (leu).

Dálniční známka

Chystáte-li se do Rumunska autem, je potřeba se vybavit dálničními známkami. Přímo v této zemi zaplatíte za týdenní známku 3 eura (za měsíční je to 7 eur). Dálniční známky však musíte mít i pro průjezd dalšími zeměmi (Slovensko, Maďarsko).

Kolik zaplatíte v Rumunsku

Oběd v restauraci - 135 Kč

0,5 l piva - 38 Kč

500 g chleba - 16 Kč

Lístek na autobus - 14 Kč

Přehled cestovního pojištění
Nabídka pro konkrétní cestu
Garance výsledné ceny
Stovky tisíc spokojených zákazníků

Na co si dát pozor v Rumunsku

Zloději

Rumunsko je ekonomicky slabší země, kde kromě přátelských lidí potkáte i nejrůznější podvodníky a zloděje. Proto buďte opatrní při výběru z bankomatu, nenoste peněženku v zadní kapse kalhot a nechoďte v nočních hodinách sami do opuštěných částí měst.

Divocí psi

V Rumunsku je velký počet potulných psů, kteří se vyskytují jak ve městech, tak i ve volné přírodě. Ti městští většinou na lidi neútočí, větší problém může nastat s těmi horskými, kteří slouží pro hlídání ovčích stád. Jak se proti nim bránit? Nepřibližujte se příliš blízko k pasoucím se stádům ovcí. Když už na takovou smečku narazíte, snažte se je zahnat například pomocí dupání nebo kamenů, které budete házet jejich směrem.

Divoký styl jízdy

Rumuni většinou na silnici jednají impulzivně, předjíždějí přes plnou čáru a ženou se vysokou rychlostí do zatáček, do kterých nevidí. Jízda po rumunských vozovkách může být někdy docela silným dobrodružným zážitkem, tudíž zvažte, zda se do této země raději nevypravit letadlem - je to rychlejší a bezpečnější.

Lesní zvířata

Rumunská příroda je zachovalejší, než ta česká. Z toho důvodu zde můžete kromě toulavých psů narazit i na vlky a medvědy. Proto choďte vždy jenom po vyznačených turistických cestách a snažte se dělat hluk (hlasitý hovor, cinkání turistických holí), ať dáte divokým zvířatům dopředu vědět, že jste na cestě, aby se vám mohli vyhnout.

FAQ - Nejčastěji kladené dotazy

Když si zvolím jednu cílovou zemi, budu pojištěný i v jiných státech, kterými budu projíždět?

Při volbě cestovního pojištění zvolte tu nejvzdálenější zemi, ve které se budete nacházet. Tzn. cestujete-li do Španělska a Portugalska, pojistěte se do Portugalska, které je od České republiky vzdálenější, a budete automaticky pojištěni i ve Španělsku.

Jedu do Egypta, ale ve smlouvě mám územní platnost „Evropa“, ale Egypt už v Evropě není.

Z geografického hlediska se sice Egypt nachází mimo Evropu, ale mnohé pojišťovny do územní platnosti „Evropa“ přidali turisticky oblíbené země, jako je právě Egypt, nebo třeba Tunisko či Turecko. Pokud jste Egypt zadali ve formuláři v našem online porovnání, můžete si být jistí, že jste pro vaši dovolenou v Egyptě pojištěni správně.

Jak je to s platbou za ošetření u lékaře/zubaře/na pohotovosti? Musím platit hotově, nebo to vyřídí pojišťovna za mě?

V případě ambulantních ošetření (drobnějších úrazů, zubařského ošetření) většinou pacient za ošetření zaplatí na místě a pojišťovna mu výdaje proplatí po návratu do Česka. V případě, že nemá peníze, nebo se jedná o dlouhodobější pobyt v nemocnici, může se pojišťovna nemocnici zaručit, že peníze za lékařské ošetření pošle, a pacient nemusí nic platit. Při zdravotních komplikacích proto vždy nejprve zatelefonujte na asistenční službu vaší pojišťovny. Na telefonu vám poradí, do jakého zdravotnického zařízení se vydat, jak postupovat a dokonce vám nabídnou cizojazyčnou komunikaci se zdravotnickým personálem.

Když mám pojištění zavazadel, zaplatí mi i kufr zničený v letadle?

Bohužel cestovní pojištění na poškození zavazadla přepravní společností se cestovní pojištění nevztahuje. Můžete však využít naší služby, která vám v tomto případě pomůže vymoct odškodnění. Službu najdete na posledním kroku při sjednání cestovního pojištění.

Jak je to s pojištěním zpoždění letu, je ve smlouvě a kde najdu informace?

Liší se dle pojistky, většinou jej obsahují dražší balíčky pojištění (v online porovnávači ve vrchní části zadejte možnost vyšší limit krytí.

Zahrnuje pojištění i zásah horské služby?

Zásah horské služby je běžnou součástí cestovních pojistek. Pozor si dejte u cestovního pojištění na Slovensko, kdy ne všechny pojistky mají tuto službu v sobě zahrnutou. Při cestě do této země totiž některé pojistky zahrnují zásah horské služby při úrazu, ale nikoliv při pátrací akci. Tzn. při cestě na Slovensko se vždy ujistěte, že vaše pojistka zahrnuje i zásah horské služby při pátrací akci, abyste byli kryti i pro případ, že zabloudíte v horách.

Je lyžování rizikový sport?

Lyžování na vyznačených trasách se obvykle řadí mezi běžné sporty. V našem cenovém srovnání zaškrtněte kolonku Zimní sporty – pak budete mít jistotu, že jste pro toto riziko pojištěni.

Polezu po horách, jak se pojistit? (m.n.m.)

Většina horských výšlapů se řadí do běžných sportů, tudíž zde není potřeba speciální připojištění. Připojištění rizikových sportů je nutné u opravdu náročných výstupů, většinou nad 3000 metrů nadmořské výšky.

Jak je to s pojištěním plachtění na lodi?

Pokud se v rámci vaší dovolené vydáte na plavbu po moři, vždy před sjednáním pojistky nahlédněte do pojistných podmínek dané pojišťovny. Některé z nich totiž můžou jachting definovat jako rizikový sport, jiné zase můžou pojišťovat jen plavby do určité vzdálenosti od pobřeží.

 

Pojistné podmínky všech našich nabízených produktů naleznete zde: https://www.porovnej24.cz/pojistne-podminky-cestovni-pojisteni

Chci pojistit dva členy skupiny na rizikový sport, ostatní členy rodiny jen na běžný sport.

Taková možnost je samozřejmě na našem online srovnání cestovního pojištění možná, ovšem je třeba sjednat dvě různé pojistky. V našem formuláři snadno nastavíte typ sportů pro každou dvojici.

Nepovedla se platba kartou, jak se k ní mám vrátit?

V případě neúspěšné platby obvykle posíláme e-mail s instrukcemi, jak postupovat dále.

Lze zaplatit i jinak, než kartou?

Zaplatit lze samozřejmě i převodem na účet. Číslo účtu i variabilní symbol zasíláme do SMS zprávy a e-mailu, tudíž můžete pohodlně zaplatit.

Chci potvrzení v angličtině.

Potvrzení v angličtině je samozřejmě možné, stačí nám napsat na info@porovnej24.cz. Požadavek však musíme zaslat na pojišťovnu, tudíž váš požadavek odešlete minimálně týden před vaším odjezdem, ať se vše stihne vyřídit a vy odjíždíte na dovolenou s anglickým potvrzením.

Na co všechno platí pojištění storno poplatků?

Pojištění storno poplatků se vztahuje například na zrušení zájezdu z důvodu nemoci, úrazu, nenadálé škody na majetku (povodeň, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, obdržení nečekané výpovědi z pracovního poměru. Rozsah pojištění jednotlivých situací se u různých pojišťoven může mírně lišit.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: