Menu

Cestovní pojištění do Rumunska

  • Cestovní pojištění od 11 Kč/den
  • Všechny nabídky na jednom místě
  • Pojištění se slevou až 50 %

Srovnejte cestovní pojištění

Proč sjednat cestovní pojištění do Rumunska

Přestože cestování do Rumunska může evokovat nespoutané dobrodružství, ve skutečnosti se jedná o poměrně bezpečnou zemi. Přesto se nevyplatí vyrážet do Rumunska bez cestovního pojištění. Proč sjednat cestovní pojištění do Rumunska právě přes náš cenový porovnávač?

 

  • Vyhledáme vám takové cestovní pojištění, které bude sedět přímo na míru vašemu typu dovolené. Nezáleží na tom, zda se chystáte trávit čas aktivním nebo pasivním způsobem.
  • U nás si můžete vaše cestovní pojištění vyšperkovat díky řadě připojištění a mít díky tomu naprosto neprůstřelnou pojistnou ochranu.
  • Díky porovnání cen vyberete pojištění, které vás nejvíc zaujalo. A rovnou jej můžete sjednat online. Po sjednání a zaplacení může začít platit okamžitě.
  • Všechny dokumenty obdržíte na váš mail, tudíž všechny potřebné informace máte přehledně na jednom místě.

Co zažít a ochutnat v Rumunsku

Drákulův hrad

V souvislosti s tímto státem se spoustě lidí vybaví román o krvavém knížeti Drákulovi. S tímto příběhem je spojen hrad Bran, nacházející se v Transylvánii (ve středním Rumunsku). Navštivte tento tajemný kout Rumunska a nasajte mysteriózní atmosféru, která je ještě umocněná hlubokými lesy v okolí hradu.

Karpaty

Většina cestovatelů se do Rumunska vydává kvůli nádherné horské scenerii a nedotčené přírodě. Opravdovým pokladem jsou Karpaty, které vás okouzlí svými turistickými stezkami, divokými skalami a vesničkami s dřevěnými domky, ve kterých jako by se zastavil čas.

České vesnice v Banátu

Máte strach cestovat do ciziny bez znalosti cizího jazyka? S jazykovou nevybaveností si vůbec nemusíte lámat hlavu, pokud vyrazíte do oblasti Banátu. V této části Rumunska zhruba před sto lety založili čeští osadníci vesnice, v kterých se i dnes můžete domluvit česky.

Rumunská kuchyně

Prožijte Rumunsko nejen očima, ale i žaludkem. Rumunská gastronomie je výsledkem mnohaletého působení východoevropských, tureckých a balkánských vlivů. Za ochutnání stojí například Mămăligă, což je kukuřičná kaše, Ciorbă, což je souhrnné označení pro tradiční rumunské polévky. Vliv turecké kuchyně se do Rumunska promítl například na Sarmale, což jsou plněné vinné listy.

Co si připojistit do Rumunska

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

Díky tomuto připojištění vám můžou být proplaceny náklady na ošetření u zubaře, jejichž výše se může vyšplhat do řádu tisíců korun. V mnoha zemích je běžné, že za obyčejnou plombu dá pacient i 4000 Kč (v případě složitějších zubařských zákroků i vyšší částky.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojišťění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám obvykle nevrátí plnou cenu zájezdu, ale částka bude ponížena o stornopoplatky. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit v Rumunsku

Rumunsko
Počasí
11°C
zamračeno
čt
18°C
6°C
16°C
7°C
so
22°C
8°C
ne
24°C
9°C
po
25°C
10°C
út
14°C
8°C
st
10°C
6°C

 

 

Hotovost

Přestože se jedná o poměrně vyspělou zemi, v mnoha ohledech je chudší, než Česko. Zatímco u nás zaplatíte kartou na každém kroku, v řadě rumunských provozoven (restaurací, obchodů) berou jen hotovost. Myslete na to a vždy u sebe mějte nějaké fyzické peníze.

Místní měna

Je zajímavé, že přestože Rumunsko zatím placení eurem nepřijalo,  eurové mince zde bez problémů přijímají. Tento způsob směny se však nevyplatí, protože při platbě eurem Rumunci rádi ceny zaokrouhlují a není to pro vás výhodné. Raději si směňte eura na místní měnu (leu).

Dálniční známka

Chystáte-li se do Rumunska autem, je potřeba se vybavit dálničními známkami. Přímo v této zemi zaplatíte za týdenní známku 3 eura (za měsíční je to 7 eur). Dálniční známky však musíte mít i pro průjezd dalšími zeměmi (Slovensko, Maďarsko).

Kolik zaplatíte v Rumunsku

Oběd v restauraci - 135 Kč

0,5 l piva - 38 Kč

500 g chleba - 16 Kč

Lístek na autobus - 14 Kč

Na co si dát pozor v Rumunsku

Zloději

Rumunsko je ekonomicky slabší země, kde kromě přátelských lidí potkáte i nejrůznější podvodníky a zloděje. Proto buďte opatrní při výběru z bankomatu, nenoste peněženku v zadní kapse kalhot a nechoďte v nočních hodinách sami do opuštěných částí měst.

Divocí psi

V Rumunsku je velký počet potulných psů, kteří se vyskytují jak ve městech, tak i ve volné přírodě. Ti městští většinou na lidi neútočí, větší problém může nastat s těmi horskými, kteří slouží pro hlídání ovčích stád. Jak se proti nim bránit? Nepřibližujte se příliš blízko k pasoucím se stádům ovcí. Když už na takovou smečku narazíte, snažte se je zahnat například pomocí dupání nebo kamenů, které budete házet jejich směrem.

Divoký styl jízdy

Rumuni většinou na silnici jednají impulzivně, předjíždějí přes plnou čáru a ženou se vysokou rychlostí do zatáček, do kterých nevidí. Jízda po rumunských vozovkách může být někdy docela silným dobrodružným zážitkem, tudíž zvažte, zda se do této země raději nevypravit letadlem - je to rychlejší a bezpečnější.

Lesní zvířata

Rumunská příroda je zachovalejší, než ta česká. Z toho důvodu zde můžete kromě toulavých psů narazit i na vlky a medvědy. Proto choďte vždy jenom po vyznačených turistických cestách a snažte se dělat hluk (hlasitý hovor, cinkání turistických holí), ať dáte divokým zvířatům dopředu vědět, že jste na cestě, aby se vám mohli vyhnout.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: