Menu

Cestovní pojištění do Ruska

  • Rusko - cestovní pojištění online
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Sjednejte pojištění pro každý případ

Srovnejte cestovní pojištění

Proč sjednat cestovní pojištění do Ruska

Rusko je největší zemí světa, tudíž i vaše příprava na cestu do tohoto státu by měla být skutečně velkolepá. Proč si srovnat ceny a pojistit se právě u nás?

  • Ať už plánujete cestování po památkách, nebo vás spíše láká nedotčená ruská příroda, vyhledáme vám cestovní pojištění přímo na míru.
  • Díky porovnání cen můžete ušetřit až 50 % ceny. Je jen na vás, jakou cenovou nabídku si vyberete.
  • Skrz naše porovnání cen najdete pojištění v nejlepším poměru cena a kvalita. A rovnou jej můžete sjednat online.
  • Všechny potřebné dokumenty vám pošleme na e-mail, tudíž budete mít všechno pěkně po ruce.

Co v Rusku zažít a ochutnat

Moskva

Zažijte velkolepou atmosféru této severské metropole! Moskva je originálním městem, ve kterém si budete připadat jako na návštěvě u šíleného cukráře. Tak spousta turistů popisuje své pocity, když poprvé spatřili bohatě zdobené kupole chrámu Vasila Blaženého. Nenechte si ujít ani návštěvu Kremlu nebo katedrály Uspenskij sobor.

Petrohrad

Návštěva tohoto romantického města, rozkládajícího se na více než 40 ostrovech vám vezme dech. Čeká vás pohádková scenerie, sestávající z množství historických domů a kostelů s kulatými kupolemi. Celé město je protkané důmyslným systémem vodních kanálů, tudíž si můžete dopřát projížďku lodí.

Sibiř

Divoká, nedotknutá příroda, sestávající z hlubokých lesů, rozlehlých plání a průzračných jezer. Pokud jste duší romantik a začínáte být otrávení z českých lesů, ve kterých každých deset minut potkáte nějaké lidi, vydejte se na Sibiř. A jak jinak, než stylově. Do této části Ruska se dostanete slavnou Transibiřskou magistrálou. Čeká vás dechberoucí přírodní scenerie, úžasné jezero Bajkal a dobrodružství, jaké zažijete málokdy.

Ruská kuchyně

Není divu, že ruští imigranti si v mnoha státech otevríají své vlastní národní restaurace. Ruská gastronomie je totiž lahodným zážitkem. Asi vás nepřekvapí, když vám doporučíme ruské pirohy nebo šašlik (což je ruská podoba kebabu). Další specialitou jsou například vareniky (těstovinové taštičky plněné masem nebo sladkou náplní. Praví fajnšmekři by určitě měli ochutnat typický ruský kaviár.

Co si připojistit do Ruska

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

Díky tomuto připojištění vám můžou být proplaceny náklady na ošetření u zubaře, jejichž výše se může vyšplhat do řádu tisíců korun. V mnoha zemích je běžné, že za obyčejnou plombu dá pacient i 4000 Kč (v případě složitějších zubařských zákroků i vyšší částky.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojištění se vztahuje i na případy, kdy vám majetek poničí živelná pohroma. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám obvykle nevrátí plnou cenu zájezdu, ale částka bude ponížena o stornopoplatky. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit v Rusku

Rusko
Počasí
27°C
zamračeno
čt
27°C
15°C
27°C
14°C
so
23°C
15°C
ne
26°C
16°C
po
27°C
15°C
út
16°C
12°C
st
18°C
10°C

Vízum

Rusko má poměrně přísné podmínky vstupu na své území. Turistické vízum si vyřiďte ještě před odjezdem, nejde totiž dodatečně zařídit až po příjezdu. V případě, kdybyste se na území Ruské federace ocitli bez platného víza, můžou po vás vyžadovat zaplacení nemalé pokuty. Rovněž můžete být ze země vyhoštěni na vlastní náklady. Vízum si vyřiďte s dostatečným předstihem (běžná doba vyřízení je 11 dní). Jeho cena se pohybuje mezi 2600 - 2800 Kč. Jednovstupové vízum má platnost 30 dní.

Léky

Pokud se vydáváte do velkých měst, narazíte zde na síť lékáren, prodávajících léčiva stejné kvality, jako kdekoliv jinde v Evropě. Problém může být v odlehlejších venkovských oblastech, které jsou řídce osídleny a lékárna zde často chybí. V některých menších městech zvláště v asijské části se rovněž vyskytují snahy o prodej falzifikovaných léčiv. Proto si raději přivezte z domova dostatečnou zásobu těch léků, které užíváte.

Teplé oblečení

Nezapomeňte na to, že Rusko je severně položenou zemí a setkáte se zde spíš s chladnějším počasím. V Moskvě a Petrohradu je většinou o 10 - 12 stupňů méně, než v České republice. Přes letní měsíce se zde poměrně oteplí, ale jedná se spíše o mírnější léto (v teplotním rozmezí 22 - 25 stupňů). Pozor si dejte při cestách na Sibiř v zimních měsících, kdy teplota může klesnout až k - 40 stupňům Celsia.

Očkování

Při cestě do Ruska se doporučuje očkovat proti žloutence. Pokud se chystáte do odlehlejších venkovských oblastí, bude se vám hodit i očkování proti záškrtu a tyfu. Zvažte i očkování proti vzteklině, protože v některých oblastech se vyskytují smečky potulných psů, a střet s nimi může skončit pokousáním. Cestujete-li do asijské části Ruska, nechcet se očkovat proti japonské encefalitidě, která se v těchto oblastech může vyskytovat.

Kolik zaplatíte v Rusku

Oběd v restauraci - 206 Kč

0, 5 l piva - 52 Kč

500 g chleba - 14 Kč

Lístek na autobus - 19 Kč

 

 

Na co si dát pozor v Rusku

Kriminalita

Přestože Rusko rozhodně není zemí třetího světa, s určitými omezeními zde musíte počítat. Ne všichni Rusové jsou majetní, a někteří z nich si přivydělávají drobnou kriminalitou. Dávejte si pozor na své osobní věci a buďte obezřetní při výběru z bankomatu. Po setmění se nevydávejte do okrajových částí měst a  chudších oblastí. Hrozí zde riziko přepadení a okradení. V Rusku se rovněž ve večerních hodinách vyskytuje vyšší počet podnapilých osob, než na jaký jsme zvyklí v České republice. Někdy zde může docházet k opileckým rvačkám, kterým je vhodné se vyhnout.

Voda z kohoutku

Voda v Rusku je poměrně kvalitní, problémem je však potrubí, které vodu přivádí. Proto vždy kupujte balenou vodu ze supermarketu, nebo si vodu z kohoutku před konzumací převařte. Pití kohoutkové vody je velmi nevyzpytatelné - někomu se po jejím vypití nemusí stát nic, zatímco jiný může mít střevní potíže.

Hmyz

Chystáte-li se v letním období objevovat přírodní krásy Sibiře, přibalte si do kufru velkou zásobu repelentu. V této oblasti vás totiž budou obtěžovat komáři. Nepředstavujte si pár otravných kousků - na Sibiři komáři útočí v obrovských hejnech. Na internetu najdete fotky cestovatelů, jejichž tělo je doslova obsypáno obtížným hmyzem. Připravte se na tuto situaci, před cestou do přírody si vemte dlouhé kalhoty a pořádně se nastříkejte repelentem.

Milicionáři

V Rusku se vyskytují přísní milicionáři, kteří rádi kontrolují cizince. Proto u sebe vždy mějte doklady, protože bez nich vám hrozí pokuta nebo v extrémním případě i vyhoštění. V Rusku platí rovněž zákaz forografování vojenských objektů (budov, mostů, letadel a pozemních dopravních prostředků). Proto na tyto objekty nemiřte objektivem, ať se vyhnete problémům.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: