Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Cestovní pojištění Saúdská Arábie

  • Cestovní pojištění do Saúdské Arábie
  • Porovnáme pro vás ceny online
  • Pojištění se slevou až 50 %

Spočítat cenu

Porovnáváme nabídky těchto pojišťoven

Proč sjednat cestovní pojištění do Saúdské Arábie právě u nás?

  • Porovnáváme ceny od mnoha pojišťoven, díky čemuž ušetříte nemalé peníze. Cestovní pojištění do Kazachstánu můžete mít až o 50 % levněji.
  • Najdeme vám cestovní pojištění přímo na míru vašemu typu dovolené, počtu osob a typu vašich turistických aktivit.
  • Všechny potřebné dokumenty vám pošleme na e-mail, tudíž budete mít všechno pěkně po ruce.
  • U nás si můžete vaše cestovní pojištění vyšperkovat díky řadě připojištění a mít díky tomu naprosto neprůstřelnou pojistnou ochranu.

Co v Saúdské Arábii vidět a zažít?

Jeddah

Toto druhé největší město Saúdské Arábie má rozhodně co nabídnout. Na první pohled vás zaujmou neobvyklé budovy s bohatě vyřezávanými balkony. Celá jedna městská část, sestávající z tohoto typu domů, je zapsána do seznamu UNESCO. Kromě těchto budov se zde nachází několik monumentálních mešit, které vás zaujmou svou rozlohou i sporituální atmosférou. Jeddah je rovněž místem, ve kterém se snoubí starobylá tradice s modernitou. V posledních letech zde vyrostly moderní mrakodrapy, prosklené budovy a podmořské akvárium.

Madain Saleh

Toto unikátní skalní město bylo první saúdskou památkou, která byla registrována do seznamu UNESCO. Jedná se o významnou archeologickou lokalitu, jejíž historie sahá až do 1. století našheo letopočtu. Naoranžovělé skály,  a bohatě zdobené brány do jeskynních místností vytváří dechberoucí podívanou. Fascinující je i výhled po okolí. Vyprahlou pouštní krajinou občas projedou velbloudí karavany, což ještě umocňuje atmosféru Orientu.

Ostrov Tiran

Většina cestovatelů se do této země vydává nejen za atmosférou Orientu, ale i za slunečným počasím, které zde vládne po celý rok. Ostrov Tiran je oblíbenou plážovou destinací, která je známá hlavně díky potápění. Zanořte se i vy do modravých vod a nechte se fascinovat bohatým vodním světem.

Tržiště

Ať už se vydáte do jakéhokoliv města, nenechte si ujít návštěvu místního tržiště. Ochutnejte sladké datle, pražené madle, prohlédněte si nádherně zdobené koberce a až si budete chtít něco koupit, smlouvejte o ceně. Ten, kdo nenavštívil rušné arabské tržiště a nekoupil si tu něco za polovinu původní ceny, jako by ani v Saúdské Arábii nebyl.

Jebel Fihrayn

Toto místi se právem nazývá konce světa. Jedná se o 300 metrů vysoké útesy, na jejichž okrajích můžete stanout a užívat di dechberoucích výhledů po okolí. Tato oblast bývala před 150 miliony let mořem, o čemž svědčí její povrch plný starých korálových fosilií. Návštěvu těchto útesů si rozhodně nenechte ujít, protože ten pocit svobody, kdy stojíte na okraji útesu a máte výhled do těch nejvzdálenějších končin je k nezaplacení.

Porovnání je zdarma a můžete ušetřit až tisíce korun.

Máme desítky tisíc spokojených klientů, kteří s námi šetří.

Porovnání vám zabere jen 1 minutu. Tak proč to nezkusit ihned?

O nic se nestarejte. Veškeré papírování zařídíme za vás.

Co si připojistit do Saúdské Arábie?

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici. Protože se jedná o pobyt na jiném kontinentu, vaše cestovní pojištění do Saúdské Arábie by mělo zahrnovat limit léčebných výloh ve výši minimálně 5 milionů Kč. Na cesty se příliš nevyplatí cestovní pojištění k platební kartě, které má příliš nízké limity krytí. Sáhněte raději po samostatném cestovním pojištění, které vás ochrání mnohem kvalitněji.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

I když vám nepůjde o život a na vaší dovolené vás pouze rozbolí zuby, obyčejná návštěva u zubaře se vám může pořádně prodražit, proto pojištění zubního ošetření nepodceňujte a připojistěte si jej.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojištění se vztahuje i na případy, kdy vám majetek poničí živelná pohroma. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Dovolená v cizině rozhodně není levnou záležitostí, zvláště když cestujete přes cestovní kancelář. Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám může vrátit pouhých 20 % ceny zájezdu. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit v Saúdské Arábii

Saúdská Arábie
Počasí
17°C
jasno
po
26°C
16°C
út
31°C
16°C
st
34°C
21°C
čt
33°C
22°C
33°C
19°C
so
33°C
20°C
ne
32°C
19°C

Vstupní dokumenty

Občané České republiky musí žádat o turistické vízum. Je možné získat jej i elektronickou formou, a to na stránce visa.visitsaudi.com. Pro cestu do této země rovněž potřebujete cestovní pas s platností minimálně 6 měsíců.

Oblečení

Saúdská Arábie je konzervativní země, ve které je nutné dodrživat určitá pravidla odívání. Mezi ně patří oděvy, zakrývající ramena, kolena a vlasy (u žen). U mužů je nepřípustné, aby měli krátké kalhoty, nebo rozhalenou košili.

Opalovací krém

Jižní geografická poloha spolu s intenzivním slunečním zářením je pro kůži Středoevropana poněkud náročná kombinace. Nezapomeňte si krém s ochranným faktorem minimálně 30.

Přehled cestovního pojištění
Nabídka pro konkrétní cestu
Garance výsledné ceny
Stovky tisíc spokojených zákazníků

Na co si dát v Saúdské Arábii pozor

Odlišné postavení žen

Přestože Saúdská Arábie se v posledních letech stává více otevřenou, postavení žen je zde stále jiné, než ve zbytku světa. Pokud jste žena, nesmíte zde řídit auto, ani podat muži ruku. Je naprosto nevhodné, aby žena na veřejnosti oslovila muže. Pokud potřebujete pomoc, vždy se obraťte na jinou ženu. Rovněž dodržujte zásady oblékání (zahalená kolena, ramena a vlasy).

Stolování

Saúdská Arábie je striktně muslimskou zemí. Je zde zapovězena konzumace alkoholu a vepřového masa. Pokud si alkohol nebo vepřové maso přivezete, koupíte nebo jej budete na území tohoto státu konzumovat, hrozí vám tučná pokuta či dokonce vyhoštění.

Odlišné chování na veřejnosti

Projevy intimností na veřejnosti mezi mužem a ženou (držení za ruku, polibky) nejsou v této zemi zvykem a mohly by místní obyvatele pobouřit. Rovněž není zvykem, aby spolu nesezdaný pár sdílel pokoj na hotelu. Naprosté tabu je homosexualita. Pokud jste homosexuální pár a cestujete do této země, chovejte se jako dvojice kamarádů, protože homosexuální svazky jsou zde zakázány.

Mekka a Medina

V souvislosti se Saúdskou Arábií se mnoha lidem vybaví dvě posvátná muslimská města. Vstup do Mekky a Mediny je však nemuslimům striktně zakázán. Pokud byste tam jeli, hrozí vám pokuta nebo vyhoštění.

FAQ - Nejčastěji kladené dotazy

Když si zvolím jednu cílovou zemi, budu pojištěný i v jiných státech, kterými budu projíždět?

Při volbě cestovního pojištění zvolte tu nejvzdálenější zemi, ve které se budete nacházet. Tzn. cestujete-li do Španělska a Portugalska, pojistěte se do Portugalska, které je od České republiky vzdálenější, a budete automaticky pojištěni i ve Španělsku.

Jedu do Egypta, ale ve smlouvě mám územní platnost „Evropa“, ale Egypt už v Evropě není.

Z geografického hlediska se sice Egypt nachází mimo Evropu, ale mnohé pojišťovny do územní platnosti „Evropa“ přidali turisticky oblíbené země, jako je právě Egypt, nebo třeba Tunisko či Turecko. Pokud jste Egypt zadali ve formuláři v našem online porovnání, můžete si být jistí, že jste pro vaši dovolenou v Egyptě pojištěni správně.

Jak je to s platbou za ošetření u lékaře/zubaře/na pohotovosti? Musím platit hotově, nebo to vyřídí pojišťovna za mě?

V případě ambulantních ošetření (drobnějších úrazů, zubařského ošetření) většinou pacient za ošetření zaplatí na místě a pojišťovna mu výdaje proplatí po návratu do Česka. V případě, že nemá peníze, nebo se jedná o dlouhodobější pobyt v nemocnici, může se pojišťovna nemocnici zaručit, že peníze za lékařské ošetření pošle, a pacient nemusí nic platit. Při zdravotních komplikacích proto vždy nejprve zatelefonujte na asistenční službu vaší pojišťovny. Na telefonu vám poradí, do jakého zdravotnického zařízení se vydat, jak postupovat a dokonce vám nabídnou cizojazyčnou komunikaci se zdravotnickým personálem.

Když mám pojištění zavazadel, zaplatí mi i kufr zničený v letadle?

Bohužel cestovní pojištění na poškození zavazadla přepravní společností se cestovní pojištění nevztahuje. Můžete však využít naší služby, která vám v tomto případě pomůže vymoct odškodnění. Službu najdete na posledním kroku při sjednání cestovního pojištění.

Jak je to s pojištěním zpoždění letu, je ve smlouvě a kde najdu informace?

Liší se dle pojistky, většinou jej obsahují dražší balíčky pojištění (v online porovnávači ve vrchní části zadejte možnost vyšší limit krytí.

Zahrnuje pojištění i zásah horské služby?

Zásah horské služby je běžnou součástí cestovních pojistek. Pozor si dejte u cestovního pojištění na Slovensko, kdy ne všechny pojistky mají tuto službu v sobě zahrnutou. Při cestě do této země totiž některé pojistky zahrnují zásah horské služby při úrazu, ale nikoliv při pátrací akci. Tzn. při cestě na Slovensko se vždy ujistěte, že vaše pojistka zahrnuje i zásah horské služby při pátrací akci, abyste byli kryti i pro případ, že zabloudíte v horách.

Je lyžování rizikový sport?

Lyžování na vyznačených trasách se obvykle řadí mezi běžné sporty. V našem cenovém srovnání zaškrtněte kolonku Zimní sporty – pak budete mít jistotu, že jste pro toto riziko pojištěni.

Polezu po horách, jak se pojistit? (m.n.m.)

Většina horských výšlapů se řadí do běžných sportů, tudíž zde není potřeba speciální připojištění. Připojištění rizikových sportů je nutné u opravdu náročných výstupů, většinou nad 3000 metrů nadmořské výšky.

Jak je to s pojištěním plachtění na lodi?

Pokud se v rámci vaší dovolené vydáte na plavbu po moři, vždy před sjednáním pojistky nahlédněte do pojistných podmínek dané pojišťovny. Některé z nich totiž můžou jachting definovat jako rizikový sport, jiné zase můžou pojišťovat jen plavby do určité vzdálenosti od pobřeží.

 

Pojistné podmínky všech našich nabízených produktů naleznete zde: https://www.porovnej24.cz/pojistne-podminky-cestovni-pojisteni

Chci pojistit dva členy skupiny na rizikový sport, ostatní členy rodiny jen na běžný sport.

Taková možnost je samozřejmě na našem online srovnání cestovního pojištění možná, ovšem je třeba sjednat dvě různé pojistky. V našem formuláři snadno nastavíte typ sportů pro každou dvojici.

Nepovedla se platba kartou, jak se k ní mám vrátit?

V případě neúspěšné platby obvykle posíláme e-mail s instrukcemi, jak postupovat dále.

Lze zaplatit i jinak, než kartou?

Zaplatit lze samozřejmě i převodem na účet. Číslo účtu i variabilní symbol zasíláme do SMS zprávy a e-mailu, tudíž můžete pohodlně zaplatit.

Chci potvrzení v angličtině.

Potvrzení v angličtině je samozřejmě možné, stačí nám napsat na info@porovnej24.cz. Požadavek však musíme zaslat na pojišťovnu, tudíž váš požadavek odešlete minimálně týden před vaším odjezdem, ať se vše stihne vyřídit a vy odjíždíte na dovolenou s anglickým potvrzením.

Na co všechno platí pojištění storno poplatků?

Pojištění storno poplatků se vztahuje například na zrušení zájezdu z důvodu nemoci, úrazu, nenadálé škody na majetku (povodeň, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, obdržení nečekané výpovědi z pracovního poměru. Rozsah pojištění jednotlivých situací se u různých pojišťoven může mírně lišit.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: