Menu

Cestovní pojištění Senegal

  • Cestovní pojištění do Senegalu
  • Na ceně ušetříte 50 %
  • Vše vyřídíte pohodlně online

Srovnejte cestovní pojištění

Proč sjednat cestovní pojištění do Senegalu právě u nás?

  • Porovnáváme ceny od mnoha pojišťoven, díky čemuž ušetříte nemalé peníze. Cestovní pojištění na Senegal můžete mít až o 50 % levněji.
  • Najdeme vám cestovní pojištění přímo na míru vašemu typu dovolené, počtu osob a typu vašich turistických aktivit.
  • Všechny potřebné dokumenty vám pošleme na e-mail, tudíž budete mít všechno pěkně po ruce.
  • U nás si můžete vaše cestovní pojištění vyšperkovat díky řadě připojištění a mít díky tomu naprosto neprůstřelnou pojistnou ochranu.

Co v Senegalu vidět a zažít

Pláže

Mnoho cestovatelů se do této země vydává za slunečným počasím a příjemnou teplotou. Zamiřte na místní pláže a dosyta si užijte jemného písku pod nohama, slunečních paprsků a autentických plážových přístřešků, pod kterými můžete zrelaxovat a zapomenout na stres. Turistická infrastruktura je zde na velmi dobré úrovni a vy si tak můžete užít plážových barů, restaurací a relaxačních koutků v podobě lehátek a houpacích sítí.

Dakar

Při vyslovení tohoto názvu se vám zřejmě automaticky vybaví známý závod Rallye Dakar. Přestože se už několik let na této trase nejel, je hlavní město Senegalu důležitým centrem celé země a nabízí spoustu zajímavých turistických aktivit. Kromě nádherných pláží zde můžete vidět nejvyšší sochu Afriky, kterou je 43 metrů vysoká Mamelles.

Jezero Retba

Pokud chcete vidět něco skutečně unikátního, vydejte se k jezeru Retba, které se nachází zhruba 30 kilometrů od Dakaru. Na první pohled vás ohromí svou sytě růžovou barvou. Toto neobvyklé zabarvení je způsobenou zvláštní řasou salina, která žije ve vodách tohoto jezera. Po jezeře se můžete projet i na loďce.

Dům otroků

Historie této země je spojena s otrokářstvím. Pokud se o této neveselé části senegalské historie chcete dozvědět víc, určitě navštivte muzeum Dům otroků. Jedná se o unikátní červenou stavbu, ve které se detailnější seznámíte s celým problémem transatlantického obchodu s otroky.

Co si připojistit na cestu do Senegalu?

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici. Protože se jedná o pobyt na jiném kontinentu, vaše cestovní pojištění do Senegalu by mělo zahrnovat limit léčebných výloh ve výši minimálně 5 milionů Kč. Na cesty se příliš nevyplatí cestovní pojištění k platební kartě, které má příliš nízké limity krytí. Sáhněte raději po samostatném cestovním pojištění, které vás ochrání mnohem kvalitněji.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

I když vám nepůjde o život a na vaší dovolené vás pouze rozbolí zuby, obyčejná návštěva u zubaře se vám může pořádně prodražit, proto pojištění zubního ošetření nepodceňujte a připojistěte si jej.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojištění se vztahuje i na případy, kdy vám majetek poničí živelná pohroma. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Dovolená v cizině rozhodně není levnou záležitostí, zvláště když cestujete přes cestovní kancelář. Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám může vrátit pouhých 20 % ceny zájezdu. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit v Senegalu

Senegal
Počasí
28°C
zataženo
ne
33°C
26°C
po
30°C
25°C
út
32°C
24°C
st
28°C
25°C
čt
32°C
24°C
31°C
25°C
so
34°C
23°C

Očkování

Do této země je povinné očkování proti žluté zimnici, která se v této oblasti vyskytuje endemicky. Rovněž se doporučuje očkovat proti žloutence typu A a B a proti břišnímu tyfu. Rovněž překontrolujte platnost svého očkování proti tetanu. Volitelně je možné se očkovat proti meningokovým a pneumokokovým infekcím.

Opalovací krém

Tato středoafrická země se vyznačuje intenzivními slunečními paprsky, proto svou kůži chraňte před spáleninami opalovacím krémem s ochranným faktorem minimálně 30.

Informace o cenách

Večeře v restauraci - 96 Kč

0,5 l piva - 24 Kč

500 g chleba - 7 Kč

Lístek na autobus - 5 Kč

Na co si dát pozor v Senegalu

Nebezpečné oblasti

Necestujte do regionu Casamanca na jihu státu, kde se objevují separatistické tendence a tato napjatá situace se může projevit i směrem k turistům. Občas zde dochází k ozbrojeným přepadením. V tomto regionu jsou navíc určité lokality zaminovány.

Voda z vodovodu

Přestože místní lidé vodu z kohoutku běžně pijí, řada turistů po její konzumaci měla průjmové problémy. Doporučuje se vodu před konzumací převařit, anebo kupovat vodu balenou.

Vysoké náklady na očkování

Připravte se na to, že očkování do této země se vám prodraží. Potřebujete vakcínu proti žluté zimnici, žloutence typu A a B, proti břišnímu tyfu a volitelně proti meningokovým a pneumokokovým onemocněním. Mnozí cestovatelé potvrzují, že za očkování dali 3 - 5 tisíc korun.

Problém s internetem

V Senegalu je problém s wi-fi připojením. K internetu se připojíte jen v dražších hotelech a restauracích. V Senegalu dokonce není ani internet na letišti. Vyplatí se zde zakoupit místní předplacené karty.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: