Menu

Cestovní pojištění na Seychely

  • Cestovní pojištění od 11 Kč/den
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Pojištění se slevou až 50 %

Srovnejte cestovní pojištění

Proč sjednat cestovní pojištění na Seychely právě u nás?

  • Zařídíme vám slevu, tudíž ušetříte až 50 % ceny.
  • Vyhledáme vše – pro jednotlivce i celou rodinu, poznávací i dobrodružné zájezdy.
  • Navolíte si pojistné krytí i připojištění podle vašich preferencí.
  • Vše pohodlně vyřídíte online. Všechny dokumenty vám přijdou na váš mail.

Co na Seychelách vidět a zažít?

Pláže

Seychely se nachází v příjemném tropickém pásmu, což z nich činí ideální dovolenkovou destinaci. Řada Evropanů sem přijíždí, aby utekli chladné zimě. Mořské pobřeží lemované bujnou tropickou vegetací představuje ideální místo pro odpočinek. Nenechte si ujít například Anse Source d’Argent, což je jedna z nejnámějších pláží na světě. Objevila se dokonce ve filmu Trosečník. Pokud byste zatoužili po trochu soukromí, můžete si zarezervovat některou z odlehlých pláží, na které budete úplně sami.

Potápění

Díky průzračně čisté vodě zřetelně uvidíte spoustu korálových útesů a exotických vodních živočichů. Nejznámějšími místy pro potápění je ostrov Mahé, nebo lokalita Napoleon u ostrova Alphonse. Ať už jste začátečník nebo ostřílený milovník potápění, v této oblasti najdete spoustu potápěčských škol, ve kterých vám pomůžou.

Vallée de Mai

Tato přírodní rezervace je zapsána v seznamu UNESCO. Můžete zde spatřit  spoustu přírodních zázraků. Roste tu spousta vzácných rostlin a toto místo je rovněž domovech stovek exotických ptáků. Procházka tímto koutem divoké přírody vás určitě bude bavit. Roste tu také vzácná palma lodoicea seychelská, která má největší semena ze všech rostlin na světě.

Výlet lodí

Pokud toužíte objevovat více ostrovů, vydejte se na lodní projížďku, která vás povozí mezi jednotlivými seychelskými ostrovy. Různé cestovní kanceláře nabízejí plavby po jednotlivých ostrovech. Součástí projížďky je možnost okoupat se na nejkrásnějších plážích a prohlídka nejzajímavějších přírodních památek.

Co si připojistit na Seychely?

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici. Vaše cestovní pojištění na Seychely by mělo zahrnovat limit léčebných výloh ve výši minimálně 5 milionů Kč. Na cesty se příliš nevyplatí cestovní pojištění k platební kartě, které má příliš nízké limity krytí. Sáhněte raději po samostatném cestovním pojištění, které vás ochrání mnohem kvalitněji.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

Díky tomuto připojištění vám můžou být proplaceny náklady na ošetření u zubaře, jejichž výše se může vyšplhat do řádu tisíců korun. V mnoha zemích je běžné, že za obyčejnou plombu dá pacient i 4000 Kč (v případě složitějších zubařských zákroků i vyšší částky.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojištění se vztahuje i na případy, kdy vám majetek poničí živelná pohroma. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám může vrátit pouhých 20 % ceny zájezdu. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit na Seychelách

Seychely
Počasí
27°C
lehká přeháňka
29°C
27°C
so
29°C
28°C
ne
29°C
28°C
po
29°C
29°C
út
29°C
29°C
st
29°C
28°C
čt
29°C
28°C

Cestovní pas

Dobrou zprávou je, že na Seychely nepotřebujete turistické vízum. Při pobytu do 90 dnů vám postačí pouze cestovní pas. 

Adaptér

Na Seychelách se setkáte ze zásuvkami britského typu, proto si s sebou přivezte adaptér.

Doklady o letenkách a ubytování

Koupili jste si jednosměrnou letenku na Seychely a ještě nevíte, zda pobudete dva týdny nebo dva měsíce? Nevýhodou této destinace je, že musíte ukázat i zpáteční letenku. Po příletu musíte rovněž předložit důkaz o tom, že máte zarezervované ubytování na celou délku pobytu.

Ochrana před sluncem

Nezapomeňte si vzít i sluneční brýle a opalovací krém s vyšším ochranným faktorem. Tropické slunce je na Seychelách velmi ostré a pro kůži i oči běžného Evropana může být až příliš intenzivní.

Na co si dát na Seychelách pozor

Medúzy

V místních vodách se občas vyskytují žahavé medúzy, které vám můžou způsobit bolestivé zranění. Proto se vždy před vstupem do vody ujistěte, že v bezprostřední blízkosti tito živočichové nejsou. Přehled o blízkosti medúz můžete získat pomocí šnorchlu - po zanoření pod hladinu uvidíte na velkou vzdálenost, zda v moři nejsou medúzy.

Přísné podmínky na letišti

Připravte se na to, že po příletu na Seychely budete muset předložit zpáteční letenku a potvrzení o zarezervovaném ubytování.

Vývoz suvenýrů

Možná máte ve zvyku si z dovolené přivézt mušle a lastury, které jste nasbírali na pláži. Na Seychelách však pro vývoz platí poněkud přísnější pravidla. Vývoz mušlí a korálů není možný bez potřebného dokladu.

Vyšší ceny

Připravte se na to, že v této destinaci si sáhnete hlouběji do kapsy. Přestože ceny potravin v obchodech vychází podobně jako u nás, za další služby si připlatíte. Nejvíc se prodraží jízda taxíkem, stravování v restauracích a vstupné do národních parků.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: