Menu

Cestovní pojištění do Srbska

  • Cestovní pojištění od 13 Kč/den
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Pojištění se slevou až 50 %

Srovnejte cestovní pojištění

Proč sjednat cestovní pojištění do Srbska právě u nás?

  • Díky nám ušetříte. Máme přehled o mnoha cenových nabídkách na pojistném trhu.
  • Vyhledáme vše – pro jednotlivce i celou rodinu, poznávací i dobrodružné zájezdy.
  • Z nabídky vyberte pojištění, které vás nejvíc zaujalo. Můžete si jej u nás objednat online s okamžitou platností.
  • Všechny dokumenty vám obratem přijdou na mail. Pojištění se jednoduše aktivuje odesláním platby.

Co v Srbsku zažít a ochutnat?

Bělehrad

Toto město je někdy přezdívané „Paříž Balkánu“ díky své koncentraci zajímavých historických památek. Pokud budete mít možnost strávit v tomto hlavním srbském městě nějaký čas, určitě zamiřte do pevnosti Kalemegdan, která dřív sloužila k obranným účelům. Je to příjemný areál se spoustou zeleně a laviček, odkud je nádherný výhled na celé město. Rovněž si nenechte ujít návštěvu největší pravoslavnou baziliku na Balkáně - baziliku svaté Sávy.

Novi Sad

Toto město na severu Srbska je vyhledávané pro svou poklidnou atmosféru i historické památky. Navštivte pevnost Petrivaradin, jejíž bílá věž sloužila pro navigaci lodí. Její ciferník je velmi specifický, protože malá ručička ukazuje minuty a velká hodiny. Dopřejte si procházku i historickým centrem Noveho Sadu, kde vás okouzlí romantické uličky, katedrála na Náměstí Svobody nebo Varadinski most, který je v noci osvětlen barevnými světly.

 

Drvengrad

Pokud chcete zjistit, jak Srbové žili v historii, navštivte Drvengrad. Je to napodobenina tradiční balkánské vesnice. Nechal si ji postavit režisér Emir Kusturica pro svůj film Život je zázrak. Je to nádherný areál plný dřevěných budov, který se nachází v divokých horách Zlatiborského okresu.

Srbská gastronomie

Srbská kuchyně potěší hlavně milovníky masa a vydatného jídla. Místní pokrmy oplývají vepřovým masem, polévkami a guláši. Nejtypičtějším pokrmem je pljeskavica, což je pořádný kus mletého kořeněného masa v pečivové bulce. Dalším srbským jídlem je ražniči, které sestává z kousků masa prokládaných zeleninou.

Co si připojistit na cestu do Srbska?

Léčebné výlohy

Při cestě do Srbska nezapomeňte na vhodnou pojistnou ochranu. Cestovní pojištění do Srbska si sjednejte v minimální výši 3 miliony Kč. Pojištění léčebných výloh vám pomůže v případě lékařského ošetření, pobytu v zahraniční nemocnici i při zdravotnickém převozu do České republiky.

Asistenční služby

Jedná se o pomoc na telefonu, která je cestovateli v případě nenadálé události k dispozici. Pojišťovna vám po telefonu poradí krok za krokem, jak v dané situaci postupovat. Rovněž vám pomůže s cizojazyčnou komunikací v zahraniční nemocnici. Je-li to možné, zavolejte asistenční službu ještě před samotným ošetřením. Pojišťovna vám vyhledá nejbližší smluvní zdravotní zařízení. V případě, že byste natrefili na soukromou nemocnici, se kterou pojišťovna nemá smlouvu, mohlo by dojít ke krácení pojistného plnění.

Úrazové pojištění

Představte si, že se na dovolené zraníte, a další tři měsíce se budete se zlomeninami doléčovat. Nebudete moct chodit do zaměstnání, což se nepříznivě projeví na vaší finanční situaci. Právě pro takové případy existuje úrazové pojištění, díky kterému dostanete peníze za každý den léčení úrazu. Je jen na vás, na co je použijete – třeba na vyrovnání ušlého zisku, zaplacení zdravotních pomůcek nebo nadstandardní lékařskou péči.

Pojištění zavazadel

Občas stačí moment nepozornosti (například si odskočíte na toaletu) a váš kufr je pryč! Samostatnou kapitolu představují kapesní krádeže a vykrádání hotelových pokojů. Pojistěte si váš majetek, díky kterému vám může být škoda proplacena. Možná si říkáte, že nic cenného nemáte. Ovšem i váš kufr s oblečením něco stojí a v případě jeho ztráty by vás koupě nových oděvů, bot a kosmetiky vyšla na nemalé peníze.

Pojištění odpovědnosti

Na dovolené můžete někomu způsobit nákladnou škodu. Například poškodit hotelové vybavení nebo způsobit někomu újmu na zdraví. V druhém případě po váš může poškozený požadovat odškodnění za zhoršené společenské uplatnění a zisk za všechny roky, po které nebude moct žít běžný pracovní život. Ve výsledku mu můžete zaplatit miliony Kč. Abyste se před touto škodou ochránili, zahrňte do vaší pojistky pojištění odpovědnosti. Mějte však na paměti, že toto pojištění se nevztahuje na úmyslné činy a na situace, které někomu způsobíte pod vlivem alkoholu.

Pojištění storna zájezdu

Máloco člověka naštve víc, než když onemocní těsně před odjezdem na dovolenou, která stála nemalé peníze. Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám obvykle nevrátí plnou cenu zájezdu, ale částka bude ponížena o stornopoplatky. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit v Srbsku

Srbsko
Počasí
7°C
místy zataženo
čt
10°C
5°C
15°C
4°C
so
17°C
6°C
ne
11°C
4°C
po
9°C
3°C
út
17°C
4°C
st
19°C
11°C

 

 

Hotovost

Ve velkých městech bez problémů zaplatíte kartou, ale ve venkovských oblastech budete potřebovat fyzické peníze.

Vybavení

Můžete sice do Srbska přijet s kufrem na kolečkách a ve vysokých podpatcích...ale byla by to škoda. V Srbsku rozhodně stojí za to podívat se i mimo větší města a objevit místní přírodu. Proto si nezapomeňte přibalit sportovní boty a namísto kufru zvolte raději batoh.

Informace o cenách

Večeře v restauraci ................................................... 150 Kč

0, 5 l piva ...................................................................... 44 Kč

500 g chleba ................................................................. 10 Kč

Lístek na autobus ........................................................ 19 Kč

Na co si dát v Srbsku pozor

Problémy na silnici

Pokud plánujete Srbsko procestovat autem, připravte se na to, že místní řidiči jsou při řízení poněkud temperamentnější. Rovněž se můžete potýkat s horším stavem vozovky a občas na vozovce potkáte i povoz s koňmi.

Dlouhé čekací lhůty

Při cestě do Srbska počítejte s určitým zpožděním na hraničním přechodu. Kvůli pomalosti úředníků můžete čekat půl hodiny, anebo i tři hodiny.

Politika

Až se dáte do družného rozhovoru s místními lidmi, vyhněte se tématu, spojeného s Kosovem. Srbové se stále ještě nesmířili s existencí tohoto státu a je to pro ně velmi citlivé téma.

Vstup do země přes Kosovo

Pokud máte v plánu procestovat více balkánských zemí, mějte na paměti, že můžete mít problém se vstupem do Srbska, pokud jste předtím byli v Kosovu. Pokud jste do Kosova vstoupili přes jiné země než Srbsko, nemůžete z Kosova vstoupit do Srbska. V takovém případě musíte přejet do nějaké jiné země (třeba do Makedonie) a odtud teprve vstoupit na území Srbska.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: