Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Cestovní pojištění do Srbska

  • Pojištění již od 13 Kč na den
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Získáte až 50% slevu

Spočítejte cenu pojištění

Porovnáváme nabídky těchto pojišťoven

Proč sjednat cestovní pojištění do Srbska právě u nás?

  • Díky nám ušetříte. Máme přehled o mnoha cenových nabídkách na pojistném trhu.
  • Vyhledáme vše – pro jednotlivce i celou rodinu, poznávací i dobrodružné zájezdy.
  • Z nabídky vyberte pojištění, které vás nejvíc zaujalo. Můžete si jej u nás objednat online s okamžitou platností.
  • Všechny dokumenty vám obratem přijdou na mail. Pojištění se jednoduše aktivuje odesláním platby.

Co v Srbsku zažít a ochutnat?

Bělehrad

Toto město je někdy přezdívané „Paříž Balkánu“ díky své koncentraci zajímavých historických památek. Pokud budete mít možnost strávit v tomto hlavním srbském městě nějaký čas, určitě zamiřte do pevnosti Kalemegdan, která dřív sloužila k obranným účelům. Je to příjemný areál se spoustou zeleně a laviček, odkud je nádherný výhled na celé město. Rovněž si nenechte ujít návštěvu největší pravoslavnou baziliku na Balkáně - baziliku svaté Sávy.

Novi Sad

Toto město na severu Srbska je vyhledávané pro svou poklidnou atmosféru i historické památky. Navštivte pevnost Petrivaradin, jejíž bílá věž sloužila pro navigaci lodí. Její ciferník je velmi specifický, protože malá ručička ukazuje minuty a velká hodiny. Dopřejte si procházku i historickým centrem Noveho Sadu, kde vás okouzlí romantické uličky, katedrála na Náměstí Svobody nebo Varadinski most, který je v noci osvětlen barevnými světly.

 

Drvengrad

Pokud chcete zjistit, jak Srbové žili v historii, navštivte Drvengrad. Je to napodobenina tradiční balkánské vesnice. Nechal si ji postavit režisér Emir Kusturica pro svůj film Život je zázrak. Je to nádherný areál plný dřevěných budov, který se nachází v divokých horách Zlatiborského okresu.

Srbská gastronomie

Srbská kuchyně potěší hlavně milovníky masa a vydatného jídla. Místní pokrmy oplývají vepřovým masem, polévkami a guláši. Nejtypičtějším pokrmem je pljeskavica, což je pořádný kus mletého kořeněného masa v pečivové bulce. Dalším srbským jídlem je ražniči, které sestává z kousků masa prokládaných zeleninou.

Porovnání je zdarma a můžete ušetřit až tisíce korun.

Máme desítky tisíc spokojených klientů, kteří s námi šetří.

Porovnání vám zabere jen 1 minutu. Tak proč to nezkusit ihned?

O nic se nestarejte. Veškeré papírování zařídíme za vás.

Co si připojistit na cestu do Srbska?

Léčebné výlohy

Při cestě do Srbska nezapomeňte na vhodnou pojistnou ochranu. Cestovní pojištění do Srbska si sjednejte v minimální výši 3 miliony Kč. Pojištění léčebných výloh vám pomůže v případě lékařského ošetření, pobytu v zahraniční nemocnici i při zdravotnickém převozu do České republiky.

Asistenční služby

Jedná se o pomoc na telefonu, která je cestovateli v případě nenadálé události k dispozici. Pojišťovna vám po telefonu poradí krok za krokem, jak v dané situaci postupovat. Rovněž vám pomůže s cizojazyčnou komunikací v zahraniční nemocnici. Je-li to možné, zavolejte asistenční službu ještě před samotným ošetřením. Pojišťovna vám vyhledá nejbližší smluvní zdravotní zařízení. V případě, že byste natrefili na soukromou nemocnici, se kterou pojišťovna nemá smlouvu, mohlo by dojít ke krácení pojistného plnění.

Úrazové pojištění

Představte si, že se na dovolené zraníte, a další tři měsíce se budete se zlomeninami doléčovat. Nebudete moct chodit do zaměstnání, což se nepříznivě projeví na vaší finanční situaci. Právě pro takové případy existuje úrazové pojištění, díky kterému dostanete peníze za každý den léčení úrazu. Je jen na vás, na co je použijete – třeba na vyrovnání ušlého zisku, zaplacení zdravotních pomůcek nebo nadstandardní lékařskou péči.

Pojištění zavazadel

Občas stačí moment nepozornosti (například si odskočíte na toaletu) a váš kufr je pryč! Samostatnou kapitolu představují kapesní krádeže a vykrádání hotelových pokojů. Pojistěte si váš majetek, díky kterému vám může být škoda proplacena. Možná si říkáte, že nic cenného nemáte. Ovšem i váš kufr s oblečením něco stojí a v případě jeho ztráty by vás koupě nových oděvů, bot a kosmetiky vyšla na nemalé peníze.

Pojištění odpovědnosti

Na dovolené můžete někomu způsobit nákladnou škodu. Například poškodit hotelové vybavení nebo způsobit někomu újmu na zdraví. V druhém případě po váš může poškozený požadovat odškodnění za zhoršené společenské uplatnění a zisk za všechny roky, po které nebude moct žít běžný pracovní život. Ve výsledku mu můžete zaplatit miliony Kč. Abyste se před touto škodou ochránili, zahrňte do vaší pojistky pojištění odpovědnosti. Mějte však na paměti, že toto pojištění se nevztahuje na úmyslné činy a na situace, které někomu způsobíte pod vlivem alkoholu.

Pojištění storna zájezdu

Máloco člověka naštve víc, než když onemocní těsně před odjezdem na dovolenou, která stála nemalý peníz. Pro tuto situaci se však lze pojistit, tudíž pojišťovna vám proplatí poměrnou cenu zájezdu. Po uzdravení tudíž nemusíte vaše letošní cestování odpískat, ale za získané peníze si můžete koupit zájezd nový. Pojištění storna zájezdu kryje běžné důvody neúčasti na dovolené, jako je nemoc, úraz, škoda na majetku (vytopení bytu, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, nenadálá výpověď ze zaměstnání, atd.

Co se vám bude hodit v Srbsku

Srbsko
Počasí
6°C
zamračeno
út
15°C
6°C
st
18°C
7°C
čt
8°C
4°C
10°C
4°C
so
11°C
1°C
ne
12°C
6°C
po
14°C
7°C

 

 

Hotovost

Ve velkých městech bez problémů zaplatíte kartou, ale ve venkovských oblastech budete potřebovat fyzické peníze.

Vybavení

Můžete sice do Srbska přijet s kufrem na kolečkách a ve vysokých podpatcích...ale byla by to škoda. V Srbsku rozhodně stojí za to podívat se i mimo větší města a objevit místní přírodu. Proto si nezapomeňte přibalit sportovní boty a namísto kufru zvolte raději batoh.

Informace o cenách

Večeře v restauraci ................................................... 150 Kč

0, 5 l piva ...................................................................... 44 Kč

500 g chleba ................................................................. 10 Kč

Lístek na autobus ........................................................ 19 Kč

Přehled cestovního pojištění
Nabídka pro konkrétní cestu
Garance výsledné ceny
Stovky tisíc spokojených zákazníků

Na co si dát v Srbsku pozor

Problémy na silnici

Pokud plánujete Srbsko procestovat autem, připravte se na to, že místní řidiči jsou při řízení poněkud temperamentnější. Rovněž se můžete potýkat s horším stavem vozovky a občas na vozovce potkáte i povoz s koňmi.

Dlouhé čekací lhůty

Při cestě do Srbska počítejte s určitým zpožděním na hraničním přechodu. Kvůli pomalosti úředníků můžete čekat půl hodiny, anebo i tři hodiny.

Politika

Až se dáte do družného rozhovoru s místními lidmi, vyhněte se tématu, spojeného s Kosovem. Srbové se stále ještě nesmířili s existencí tohoto státu a je to pro ně velmi citlivé téma.

Vstup do země přes Kosovo

Pokud máte v plánu procestovat více balkánských zemí, mějte na paměti, že můžete mít problém se vstupem do Srbska, pokud jste předtím byli v Kosovu. Pokud jste do Kosova vstoupili přes jiné země než Srbsko, nemůžete z Kosova vstoupit do Srbska. V takovém případě musíte přejet do nějaké jiné země (třeba do Makedonie) a odtud teprve vstoupit na území Srbska.

FAQ - Nejčastěji kladené dotazy

Když si zvolím jednu cílovou zemi, budu pojištěný i v jiných státech, kterými budu projíždět?

Při volbě cestovního pojištění zvolte tu nejvzdálenější zemi, ve které se budete nacházet. Tzn. cestujete-li do Španělska a Portugalska, pojistěte se do Portugalska, které je od České republiky vzdálenější, a budete automaticky pojištěni i ve Španělsku.

Jedu do Egypta, ale ve smlouvě mám územní platnost „Evropa“, ale Egypt už v Evropě není.

Z geografického hlediska se sice Egypt nachází mimo Evropu, ale mnohé pojišťovny do územní platnosti „Evropa“ přidali turisticky oblíbené země, jako je právě Egypt, nebo třeba Tunisko či Turecko. Pokud jste Egypt zadali ve formuláři v našem online porovnání, můžete si být jistí, že jste pro vaši dovolenou v Egyptě pojištěni správně.

Jak je to s platbou za ošetření u lékaře/zubaře/na pohotovosti? Musím platit hotově, nebo to vyřídí pojišťovna za mě?

V případě ambulantních ošetření (drobnějších úrazů, zubařského ošetření) většinou pacient za ošetření zaplatí na místě a pojišťovna mu výdaje proplatí po návratu do Česka. V případě, že nemá peníze, nebo se jedná o dlouhodobější pobyt v nemocnici, může se pojišťovna nemocnici zaručit, že peníze za lékařské ošetření pošle, a pacient nemusí nic platit. Při zdravotních komplikacích proto vždy nejprve zatelefonujte na asistenční službu vaší pojišťovny. Na telefonu vám poradí, do jakého zdravotnického zařízení se vydat, jak postupovat a dokonce vám nabídnou cizojazyčnou komunikaci se zdravotnickým personálem.

Když mám pojištění zavazadel, zaplatí mi i kufr zničený v letadle?

Bohužel cestovní pojištění na poškození zavazadla přepravní společností se cestovní pojištění nevztahuje. Můžete však využít naší služby, která vám v tomto případě pomůže vymoct odškodnění. Službu najdete na posledním kroku při sjednání cestovního pojištění.

Jak je to s pojištěním zpoždění letu, je ve smlouvě a kde najdu informace?

Liší se dle pojistky, většinou jej obsahují dražší balíčky pojištění (v online porovnávači ve vrchní části zadejte možnost vyšší limit krytí.

Zahrnuje pojištění i zásah horské služby?

Zásah horské služby je běžnou součástí cestovních pojistek. Pozor si dejte u cestovního pojištění na Slovensko, kdy ne všechny pojistky mají tuto službu v sobě zahrnutou. Při cestě do této země totiž některé pojistky zahrnují zásah horské služby při úrazu, ale nikoliv při pátrací akci. Tzn. při cestě na Slovensko se vždy ujistěte, že vaše pojistka zahrnuje i zásah horské služby při pátrací akci, abyste byli kryti i pro případ, že zabloudíte v horách.

Je lyžování rizikový sport?

Lyžování na vyznačených trasách se obvykle řadí mezi běžné sporty. V našem cenovém srovnání zaškrtněte kolonku Zimní sporty – pak budete mít jistotu, že jste pro toto riziko pojištěni.

Polezu po horách, jak se pojistit? (m.n.m.)

Většina horských výšlapů se řadí do běžných sportů, tudíž zde není potřeba speciální připojištění. Připojištění rizikových sportů je nutné u opravdu náročných výstupů, většinou nad 3000 metrů nadmořské výšky.

Jak je to s pojištěním plachtění na lodi?

Pokud se v rámci vaší dovolené vydáte na plavbu po moři, vždy před sjednáním pojistky nahlédněte do pojistných podmínek dané pojišťovny. Některé z nich totiž můžou jachting definovat jako rizikový sport, jiné zase můžou pojišťovat jen plavby do určité vzdálenosti od pobřeží.

 

Pojistné podmínky všech našich nabízených produktů naleznete zde: https://www.porovnej24.cz/pojistne-podminky-cestovni-pojisteni

Chci pojistit dva členy skupiny na rizikový sport, ostatní členy rodiny jen na běžný sport.

Taková možnost je samozřejmě na našem online srovnání cestovního pojištění možná, ovšem je třeba sjednat dvě různé pojistky. V našem formuláři snadno nastavíte typ sportů pro každou dvojici.

Nepovedla se platba kartou, jak se k ní mám vrátit?

V případě neúspěšné platby obvykle posíláme e-mail s instrukcemi, jak postupovat dále.

Lze zaplatit i jinak, než kartou?

Zaplatit lze samozřejmě i převodem na účet. Číslo účtu i variabilní symbol zasíláme do SMS zprávy a e-mailu, tudíž můžete pohodlně zaplatit.

Chci potvrzení v angličtině.

Potvrzení v angličtině je samozřejmě možné, stačí nám napsat na info@porovnej24.cz. Požadavek však musíme zaslat na pojišťovnu, tudíž váš požadavek odešlete minimálně týden před vaším odjezdem, ať se vše stihne vyřídit a vy odjíždíte na dovolenou s anglickým potvrzením.

Na co všechno platí pojištění storno poplatků?

Pojištění storno poplatků se vztahuje například na zrušení zájezdu z důvodu nemoci, úrazu, nenadálé škody na majetku (povodeň, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, obdržení nečekané výpovědi z pracovního poměru. Rozsah pojištění jednotlivých situací se u různých pojišťoven může mírně lišit.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: