Menu

Cestovní pojištění na Taiwan

  • Cestovní pojištění od 13 Kč/den
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Pojištění se slevou až 50 %

Srovnejte cestovní pojištění

Proč sjednat cestovní pojištění na Taiwan právě u nás?

  • Můžete ušetřit až 50 % ceny. Najdeme vám výhodnou nabídku.
  • Porovnáváme nabídky od mnoha pojišťoven na trhu.
  • Pojištění vám zařídíme levně a zároveň kvalitně.
  • Cestovní pojištění na Taiwan si pohodlně sjednáte online. Dokumenty vám pošleme na e-mail.

Co na Taiwanu zažít a ochutnat?

Taipei

Pokud chcete zažít pravou velkoměstskou atmosféru, Taipei určitě splní vaše očekávání. Toto město plné mrakodrapů ve vás zanechá nezapomenutelné dojmy. Abyste si mohli celé město prohlédnout pěkně z výšky, navštivte mrakodrap Taipei 101, který patří mezi nejvyšší budovy světa. Má celkem 101 pater. Návštěvníkům je přístupná vyhlídka v 89. patře, ze které se vám naskytne dechberoucí výhled na panoramata tohoto moderního města.

Národní park Taroko

Až si budete chtít odpočinout od velkoměstského ruchu, opusťte Taipei a vydejte se do poklidné přírodní oblasti. Národní park Taroko vám umožní zažít pravou divočinu. Rozeklané horské kaňony a divoké řeky vám připraví nezapomenutelné zážitky. Spousta skalních vrcholů sahá do velké výšky a vy si tak budete připadat jako ve fantasy světě.

 

Jerezo Slunce a Měsíce

Uprostřed ostrova se nachází velké přírodní jezero. Patří k významným přírodním památkám, protože v kombinaci s horami okolo vytváří nádhernou scenerii. Pokud budete mít čas, určitě si tuto oblast nenechte ujít. Můžete si užít procházku poblíž vodní plochy, nebo jezero prozkoumat z paluby lodi. V okolí se rovněž nachází několik budhistických chrámů, které rozhodně stojí za navštívení.

Místní gastronomie

Taiwanská kuchyně v sobě mísí japonské a čínské vlivy. Až usednete v některé z místních restaurací, připravte se na chutné pokrmy, jejichž základem je většinou zelenina, rýže a mořské plody. Velmi oblíbené jsou různé plněné taštičky, ústřicové omelety nebo různé pokrmy z nudlí a rýže. Na Taiwanu najdete spoustu rodinných restaurací, ve kterých můžete ochutnat tradiční recepty.

Co si připojistit na Taiwan?

Léčebné výlohy

Léčebné výlohy zahrnuje každé cestovní pojištění, otázka však je v jaké výši. Abyste mohli být v zahraniční nemocnici ošetřeni a nedopláceli, vaše cestovní pojištění na Taiwan by mělo zahrnovat limit léčebných výloh ve výši minimálně 5 milionů Kč. Na cesty se příliš nevyplatí cestovní pojištění k platební kartě, které má příliš nízké limity krytí. Sáhněte raději po samostatném cestovním pojištění, které vás ochrání mnohem kvalitněji.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny. Cestovní pojištění na Taiwan vám tudíž pomůže v nelehké situaci.

Pojištění zubního ošetření.

Díky tomuto připojištění vám můžou být proplaceny náklady na ošetření u zubaře, jejichž výše se může vyšplhat do řádu tisíců korun. V mnoha zemích je běžné, že za obyčejnou plombu dá pacient i 4000 Kč (v případě složitějších zubařských zákroků i vyšší částky.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojištění se vztahuje i na případy, kdy vám majetek poničí živelná pohroma. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám obvykle nevrátí plnou cenu zájezdu, ale částka bude ponížena o stornopoplatky. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit na Taiwanu

Taiwan
Počasí
24°C
zataženo
čt
24°C
20°C
23°C
19°C
so
26°C
18°C
ne
27°C
19°C
po
27°C
18°C
út
21°C
19°C
st
20°C
19°C

Špunty do uší

Taipei je velmi lidnaté, a bohužel i hlučné místo. Kvůli velké koncentraci lidí a dopravních prostředků patří mezi nejhlučnější města světa. Neustálý ruch vám může dělat problémy například při usínání, proto si přibalte špunty do uší.

Deštník

Na Taiwanu běžně potkáte místní lidi, kteří s sebou všude nosí deštník. Mají k tomu dobrý důvod, protože počasí na Taiwanu je nevyzpytatelné a z minuty na minutu se může dát do deště.

Teplé oblečení

Pokud na Taiwan zamíříte v zimních měsících, přibalte si teplé domácí oblečení. Místní domy totiž nemají vytápění. Přestože teplota málokdy klesá pod 10 stupňů, kvůli vysoké vlhkosti a neexistujícímu vytápění budov vám může být chladno.

Na co si dát na Taiwanu pozor

Zemětřesení

Taiwan leží v seismické oblasti, ve které jsou častá zemětřesení. Některé zdroje uvádí, že ročně zde dojde až k 1000 zemětřesením. Naštěstí většina místních budov je na tyto přírodní vlivy připravena a dokáže je ustát. Vůči zemětřesení je odolný i známý mrakodrap Taipei 101, který v sobě má obrovskou kouli, upevněnou na ocelových lanech. Při zemětřesení působí jako kyvadlo, což chrání budovu před zřícením.

Absence odpadkových košů

Až si v místním supermarketu nebo bistru koupíte jídlo v obalech, mějte na paměti, že je možná nebudete mít kam vyhodit. Na Taiwanu běžně na ulici odpadkové koše nenajdete. Jediným místem, kde na ně můžete narazit, jsou stanice metra.

Exotické nemoci

Při cestě na Taiwan se doporučuje očkovat se proti nemocem, které se na Taiwanu vyskytují. Doporučuje se očkování proti žloutence typu A a B, a proti břišnímu tyfu. Lékaři rovněž doporučují si před cestou zkontrolovat platnost očkování proti tetanu.

Cestovní pas s platností

Občané České republiky naštěstí nemusí mít při cestě na Taiwan vízum. Podmínkou je však vlastnit cestovní pas s dostatečně dlouhou dobou platnosti. Tento cestovní doklad musí platit ještě 6 měsíců od předpokládaného návratu.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: