Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Cestovní pojištění na Taiwan

  • Cestovní pojištění od 13 Kč/den
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Pojištění se slevou až 50 %

Spočítat cenu

Porovnáváme nabídky těchto pojišťoven

Proč sjednat cestovní pojištění na Taiwan právě u nás?

  • Můžete ušetřit až 50 % ceny. Najdeme vám výhodnou nabídku.
  • Porovnáváme nabídky od mnoha pojišťoven na trhu.
  • Pojištění vám zařídíme levně a zároveň kvalitně.
  • Cestovní pojištění na Taiwan si pohodlně sjednáte online. Dokumenty vám pošleme na e-mail.

Co na Taiwanu zažít a ochutnat?

Taipei

Pokud chcete zažít pravou velkoměstskou atmosféru, Taipei určitě splní vaše očekávání. Toto město plné mrakodrapů ve vás zanechá nezapomenutelné dojmy. Abyste si mohli celé město prohlédnout pěkně z výšky, navštivte mrakodrap Taipei 101, který patří mezi nejvyšší budovy světa. Má celkem 101 pater. Návštěvníkům je přístupná vyhlídka v 89. patře, ze které se vám naskytne dechberoucí výhled na panoramata tohoto moderního města.

Národní park Taroko

Až si budete chtít odpočinout od velkoměstského ruchu, opusťte Taipei a vydejte se do poklidné přírodní oblasti. Národní park Taroko vám umožní zažít pravou divočinu. Rozeklané horské kaňony a divoké řeky vám připraví nezapomenutelné zážitky. Spousta skalních vrcholů sahá do velké výšky a vy si tak budete připadat jako ve fantasy světě.

 

Jerezo Slunce a Měsíce

Uprostřed ostrova se nachází velké přírodní jezero. Patří k významným přírodním památkám, protože v kombinaci s horami okolo vytváří nádhernou scenerii. Pokud budete mít čas, určitě si tuto oblast nenechte ujít. Můžete si užít procházku poblíž vodní plochy, nebo jezero prozkoumat z paluby lodi. V okolí se rovněž nachází několik budhistických chrámů, které rozhodně stojí za navštívení.

Místní gastronomie

Taiwanská kuchyně v sobě mísí japonské a čínské vlivy. Až usednete v některé z místních restaurací, připravte se na chutné pokrmy, jejichž základem je většinou zelenina, rýže a mořské plody. Velmi oblíbené jsou různé plněné taštičky, ústřicové omelety nebo různé pokrmy z nudlí a rýže. Na Taiwanu najdete spoustu rodinných restaurací, ve kterých můžete ochutnat tradiční recepty.

Porovnání je zdarma a můžete ušetřit až tisíce korun.

Máme desítky tisíc spokojených klientů, kteří s námi šetří.

Porovnání vám zabere jen 1 minutu. Tak proč to nezkusit ihned?

O nic se nestarejte. Veškeré papírování zařídíme za vás.

Co si připojistit na Taiwan?

Léčebné výlohy

Léčebné výlohy zahrnuje každé cestovní pojištění, otázka však je v jaké výši. Abyste mohli být v zahraniční nemocnici ošetřeni a nedopláceli, vaše cestovní pojištění na Taiwan by mělo zahrnovat limit léčebných výloh ve výši minimálně 5 milionů Kč. Na cesty se příliš nevyplatí cestovní pojištění k platební kartě, které má příliš nízké limity krytí. Sáhněte raději po samostatném cestovním pojištění, které vás ochrání mnohem kvalitněji.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny. Cestovní pojištění na Taiwan vám tudíž pomůže v nelehké situaci.

Pojištění zubního ošetření.

Díky tomuto připojištění vám můžou být proplaceny náklady na ošetření u zubaře, jejichž výše se může vyšplhat do řádu tisíců korun. V mnoha zemích je běžné, že za obyčejnou plombu dá pacient i 4000 Kč (v případě složitějších zubařských zákroků i vyšší částky.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojištění se vztahuje i na případy, kdy vám majetek poničí živelná pohroma. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám obvykle nevrátí plnou cenu zájezdu, ale částka bude ponížena o stornopoplatky. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit na Taiwanu

Taiwan
Počasí
19°C
přeháňka
čt
22°C
15°C
22°C
14°C
so
20°C
14°C
ne
22°C
13°C
po
19°C
14°C
út
20°C
14°C
st
20°C
14°C

Špunty do uší

Taipei je velmi lidnaté, a bohužel i hlučné místo. Kvůli velké koncentraci lidí a dopravních prostředků patří mezi nejhlučnější města světa. Neustálý ruch vám může dělat problémy například při usínání, proto si přibalte špunty do uší.

Deštník

Na Taiwanu běžně potkáte místní lidi, kteří s sebou všude nosí deštník. Mají k tomu dobrý důvod, protože počasí na Taiwanu je nevyzpytatelné a z minuty na minutu se může dát do deště.

Teplé oblečení

Pokud na Taiwan zamíříte v zimních měsících, přibalte si teplé domácí oblečení. Místní domy totiž nemají vytápění. Přestože teplota málokdy klesá pod 10 stupňů, kvůli vysoké vlhkosti a neexistujícímu vytápění budov vám může být chladno.

Přehled cestovního pojištění
Nabídka pro konkrétní cestu
Garance výsledné ceny
Stovky tisíc spokojených zákazníků

Na co si dát na Taiwanu pozor

Zemětřesení

Taiwan leží v seismické oblasti, ve které jsou častá zemětřesení. Některé zdroje uvádí, že ročně zde dojde až k 1000 zemětřesením. Naštěstí většina místních budov je na tyto přírodní vlivy připravena a dokáže je ustát. Vůči zemětřesení je odolný i známý mrakodrap Taipei 101, který v sobě má obrovskou kouli, upevněnou na ocelových lanech. Při zemětřesení působí jako kyvadlo, což chrání budovu před zřícením.

Absence odpadkových košů

Až si v místním supermarketu nebo bistru koupíte jídlo v obalech, mějte na paměti, že je možná nebudete mít kam vyhodit. Na Taiwanu běžně na ulici odpadkové koše nenajdete. Jediným místem, kde na ně můžete narazit, jsou stanice metra.

Exotické nemoci

Při cestě na Taiwan se doporučuje očkovat se proti nemocem, které se na Taiwanu vyskytují. Doporučuje se očkování proti žloutence typu A a B, a proti břišnímu tyfu. Lékaři rovněž doporučují si před cestou zkontrolovat platnost očkování proti tetanu.

Cestovní pas s platností

Občané České republiky naštěstí nemusí mít při cestě na Taiwan vízum. Podmínkou je však vlastnit cestovní pas s dostatečně dlouhou dobou platnosti. Tento cestovní doklad musí platit ještě 6 měsíců od předpokládaného návratu.

FAQ - Nejčastěji kladené dotazy

Když si zvolím jednu cílovou zemi, budu pojištěný i v jiných státech, kterými budu projíždět?

Při volbě cestovního pojištění zvolte tu nejvzdálenější zemi, ve které se budete nacházet. Tzn. cestujete-li do Španělska a Portugalska, pojistěte se do Portugalska, které je od České republiky vzdálenější, a budete automaticky pojištěni i ve Španělsku.

Jedu do Egypta, ale ve smlouvě mám územní platnost „Evropa“, ale Egypt už v Evropě není.

Z geografického hlediska se sice Egypt nachází mimo Evropu, ale mnohé pojišťovny do územní platnosti „Evropa“ přidali turisticky oblíbené země, jako je právě Egypt, nebo třeba Tunisko či Turecko. Pokud jste Egypt zadali ve formuláři v našem online porovnání, můžete si být jistí, že jste pro vaši dovolenou v Egyptě pojištěni správně.

Jak je to s platbou za ošetření u lékaře/zubaře/na pohotovosti? Musím platit hotově, nebo to vyřídí pojišťovna za mě?

V případě ambulantních ošetření (drobnějších úrazů, zubařského ošetření) většinou pacient za ošetření zaplatí na místě a pojišťovna mu výdaje proplatí po návratu do Česka. V případě, že nemá peníze, nebo se jedná o dlouhodobější pobyt v nemocnici, může se pojišťovna nemocnici zaručit, že peníze za lékařské ošetření pošle, a pacient nemusí nic platit. Při zdravotních komplikacích proto vždy nejprve zatelefonujte na asistenční službu vaší pojišťovny. Na telefonu vám poradí, do jakého zdravotnického zařízení se vydat, jak postupovat a dokonce vám nabídnou cizojazyčnou komunikaci se zdravotnickým personálem.

Když mám pojištění zavazadel, zaplatí mi i kufr zničený v letadle?

Bohužel cestovní pojištění na poškození zavazadla přepravní společností se cestovní pojištění nevztahuje. Můžete však využít naší služby, která vám v tomto případě pomůže vymoct odškodnění. Službu najdete na posledním kroku při sjednání cestovního pojištění.

Jak je to s pojištěním zpoždění letu, je ve smlouvě a kde najdu informace?

Liší se dle pojistky, většinou jej obsahují dražší balíčky pojištění (v online porovnávači ve vrchní části zadejte možnost vyšší limit krytí.

Zahrnuje pojištění i zásah horské služby?

Zásah horské služby je běžnou součástí cestovních pojistek. Pozor si dejte u cestovního pojištění na Slovensko, kdy ne všechny pojistky mají tuto službu v sobě zahrnutou. Při cestě do této země totiž některé pojistky zahrnují zásah horské služby při úrazu, ale nikoliv při pátrací akci. Tzn. při cestě na Slovensko se vždy ujistěte, že vaše pojistka zahrnuje i zásah horské služby při pátrací akci, abyste byli kryti i pro případ, že zabloudíte v horách.

Je lyžování rizikový sport?

Lyžování na vyznačených trasách se obvykle řadí mezi běžné sporty. V našem cenovém srovnání zaškrtněte kolonku Zimní sporty – pak budete mít jistotu, že jste pro toto riziko pojištěni.

Polezu po horách, jak se pojistit? (m.n.m.)

Většina horských výšlapů se řadí do běžných sportů, tudíž zde není potřeba speciální připojištění. Připojištění rizikových sportů je nutné u opravdu náročných výstupů, většinou nad 3000 metrů nadmořské výšky.

Jak je to s pojištěním plachtění na lodi?

Pokud se v rámci vaší dovolené vydáte na plavbu po moři, vždy před sjednáním pojistky nahlédněte do pojistných podmínek dané pojišťovny. Některé z nich totiž můžou jachting definovat jako rizikový sport, jiné zase můžou pojišťovat jen plavby do určité vzdálenosti od pobřeží.

 

Pojistné podmínky všech našich nabízených produktů naleznete zde: https://www.porovnej24.cz/pojistne-podminky-cestovni-pojisteni

Chci pojistit dva členy skupiny na rizikový sport, ostatní členy rodiny jen na běžný sport.

Taková možnost je samozřejmě na našem online srovnání cestovního pojištění možná, ovšem je třeba sjednat dvě různé pojistky. V našem formuláři snadno nastavíte typ sportů pro každou dvojici.

Nepovedla se platba kartou, jak se k ní mám vrátit?

V případě neúspěšné platby obvykle posíláme e-mail s instrukcemi, jak postupovat dále.

Lze zaplatit i jinak, než kartou?

Zaplatit lze samozřejmě i převodem na účet. Číslo účtu i variabilní symbol zasíláme do SMS zprávy a e-mailu, tudíž můžete pohodlně zaplatit.

Chci potvrzení v angličtině.

Potvrzení v angličtině je samozřejmě možné, stačí nám napsat na info@porovnej24.cz. Požadavek však musíme zaslat na pojišťovnu, tudíž váš požadavek odešlete minimálně týden před vaším odjezdem, ať se vše stihne vyřídit a vy odjíždíte na dovolenou s anglickým potvrzením.

Na co všechno platí pojištění storno poplatků?

Pojištění storno poplatků se vztahuje například na zrušení zájezdu z důvodu nemoci, úrazu, nenadálé škody na majetku (povodeň, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, obdržení nečekané výpovědi z pracovního poměru. Rozsah pojištění jednotlivých situací se u různých pojišťoven může mírně lišit.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: