Menu

Cestovní pojištění do Tuniska

  • Cestovní pojištění od 11 Kč/den
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Pojištění se slevou až 50 %

Srovnejte cestovní pojištění

Proč sjednat cestovní pojištění do Tuniska

Míříte do této severoafrické země za pěknými plážemi a slunečným počasím? Aby vaše dovolená byla bez jediné starosti, sjednejte si cestovní pojištění.

  • Asistenční služby. Hotelové resorty jsou v Tunisku situovány poněkud daleko od měst, a vyhledat nejbližší zdravotní zařízení nebývá snadné. Telefonická asistenční sluba vám poradí nejen při orientaci do nejbližší nemocnice, ale i při cizojazyčné komunikaci s lékařem.
  • Léčebné výlohy. Přestože ceny jsou v Tunisku levnější než u nás, léčebné výlohy se můžou výrazně prodražit. Je to z důvodu, že tato země není součástí Evropské unie, tudíž veškeré doplatky si pacient musí hradit sám.
  • Pojištění zavazadel. I přes největší opatrnost vám někdo může v tlačenici odcizit kabelku, nebo se vám vloupat do hotelu a zcizit vaše věci. Takovou škodu vám pokryje pojištění zavazadel.
  • Pojištění více než 100 sportů. Ať už budete v Tunisku jen poklidně ležet na pláži nebo se vrhnete do potápění nebo turistiky, výhodou cestovního pojištění je krytí široké škály sportů. Řada cestovních pojistek v sobě zahrnuje připojištění více než 100 sportů.

Co v Tunisku zažít a ochutnat

Pláže

Většina lidí do Tuniska vyráží za účelem letní dovolené. Výhodou této země je příznivé počasí a vyšší pravděpodobnost tepla a slunce, než třeba v Chorvatsku. Tuniské pláže jsou většinou písčité a v jejich okolí je bohatá turistická vybavenost. Mezi nejoblíbenější destinace patří Džerba nebo Hammámet.

Kartágo

Milovníci historie si přijdou na své při návštěvě Kartága, což je historické město severně od hlavního města Tunisu. Kartágo představuje unikátní mix římských památek. V tomto městě, které bylo založeno v roce 814 před naším letopočtem, jsou nejzajímavější římské vily, Antoniovy lázně a chrám svgatého Cypriána.

 

Potápění

Pokud vám pouhý relax na pláži nestačí, vydejte se prozkoumat podmořské hlubiny. Místní vody skrývají nádherné korály a bohatou faunu. Nejlepšími destinacemi pro potápění jsou například letovisko Tabarka, nebo ostrovy La Galite a Zembra.

Místní kuchyně

Ochutnejte tuniskou kuchyni a zakuste ostřejší chutě arabského světa. Hlavními surovinami jsou skopové maso, ryby a zelenina. Ochutnejte tuniský kuskus, podávaný se zeleninou a masem, nebo tajine, což je směs masa, vajec a zeleniny, připravovaná v kuželovité keramické nádobě.

Co si připojistit na cestu do Tuniska

Asistenční služby

Jedná se o pomoc na telefonu, která je cestovateli s cestovním pojištěním v případě nenadálé události k dispozici. Pojišťovna vám po telefonu poradí krok za krokem, jak v dané situaci postupovat. Rovněž vám pomůže s cizojazyčnou komunikací v zahraniční nemocnici. Je-li to možné, zavolejte asistenční službu ještě před samotným ošetřením. Pojišťovna vám vyhledá nejbližší smluvní zdravotní zařízení. V případě, že byste natrefili na soukromou nemocnici, se kterou pojišťovna nemá smlouvu, mohlo by dojít ke krácení pojistného plnění.

Úrazové pojištění

Představte si, že se na dovolené zraníte, a další tři měsíce se budete se zlomeninami doléčovat. Nebudete moct chodit do zaměstnání, což se nepříznivě projeví na vaší finanční situaci. Právě pro takové případy existuje úrazové pojištění, díky kterému dostanete peníze za každý den léčení úrazu. Je jen na vás, na co je použijete – třeba na vyrovnání ušlého zisku, zaplacení zdravotních pomůcek nebo nadstandardní lékařskou péči.

Pojištění zavazadel

Občas stačí moment nepozornosti (například si odskočíte na toaletu) a váš kufr je pryč! Samostatnou kapitolu představují kapesní krádeže a vykrádání hotelových pokojů. Pojistěte si váš majetek, díky kterému vám může být škoda proplacena. Možná si říkáte, že nic cenného nemáte. Ovšem i váš kufr s oblečením něco stojí a v případě jeho ztráty by vás koupě nových oděvů, bot a kosmetiky vyšla na nemalé peníze.

Pojištění odpovědnosti

Na dovolené můžete někomu způsobit nákladnou škodu. Například poškodit hotelové vybavení nebo způsobit někomu újmu na zdraví. V druhém případě po váš může poškozený požadovat odškodnění za zhoršené společenské uplatnění a zisk za všechny roky, po které nebude moct žít běžný pracovní život. Ve výsledku mu můžete zaplatit miliony Kč. Abyste se před touto škodou ochránili, zahrňte do vaší pojistky pojištění odpovědnosti. Mějte však na paměti, že toto pojištění se nevztahuje na úmyslné činy a na situace, které někomu způsobíte pod vlivem alkoholu.

Pojištění storna zájezdu

Máloco člověka naštve víc, než když onemocní těsně před odjezdem na dovolenou, která stála nemalý peníz. Pro tuto situaci se však lze pojistit, tudíž pojišťovna vám proplatí poměrnou cenu zájezdu. Po uzdravení tudíž nemusíte vaše letošní cestování odpískat, ale za získané peníze si můžete koupit zájezd nový. Pojištění storna zájezdu kryje běžné důvody neúčasti na dovolené, jako je nemoc, úraz, škoda na majetku (vytopení bytu, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, nenadálá výpověď ze zaměstnání, atd.

Co se vám bude hodit v Tunisku

Tunisko
Počasí
27°C
jasno
po
36°C
25°C
út
37°C
24°C
st
35°C
24°C
čt
35°C
25°C
35°C
25°C
so
38°C
26°C
ne
38°C
27°C

Opalovací krém s faktorem 30 +

Tunisko díky své jižní poloze zaručuje slunečné počasí po velkou část roku. Kombinace severoafrické lokality a pouštního prostředí umocňuje sílu slunečních paprsků, tudíž Evropan se světlou kůží zde může poměrně rychlo přijít ke spáleninám kůže.

Nevyzývavé oblečení

Přestože se jedná o poměrně tolerantní muslimskou zemi, ve které už jsou zvyklí na evropské "manýry" v podobě krátkých sukní a výstřihů, při cestách do méně turistických oblastí se můžete setkat s pohoršenými pohledy. Proto při pohybu mimo pláž a hotelový resort noste oblečení, které vám bude dosahovat aspoň po kolena a zahalovat ramena a dekolt.

Cestovní pas

Tato země nepatří do Evropské unie, tudíž si přibalte váš cestovní pas. Jeho platnost by měla být minimálně 3 měsíce od data vašeho plánovaného návratu.

Základy arabského jazyka

Naučte se základní arabské fráze. Místní ocení vaši snahu a budou k vám mnohem přátelštější, což se příznivě projeví například na jejich ochotě poskytnout vám slevu při prodeji.

Kolik zaplatíte v Tunisku

Zde jsou orientační ceny, se kterými se můžete v Tunisku setkat.

Jídlo v restauraci - 34 Kč
Pivo 0,5 l - 29 Kč
Chleba 500 gramů - 4 Kč
Lístek na autobus - 6 Kč

Na co si dát v Tunisku pozor

Odlišný čas

Přestože je Tunisko ve stejném časovém pásmu jako Česká republika, není zde zaveden letní čas. Pokud sem cestujete v letních měsících, po příjezdu si přenastavte čas o jednu hodinu dopředu.

Střevní infekce

Evropští cestovatelé se v této zemi často setkávají se střevními problémy. Jak jim předejít? Konzumujte jen umyté potraviny a kupujte jen balenou vodu. Zdrojem nákazy můžou být i kostky ledu, které vám barman přidá do nápoje.

 

Velká shromáždění lidí

Přestože je Tunisko poměrně bezpečnou zemí, občas se zde vyskytne vražedný útok. Proto se vyhýbejte velkým shromážděním lidí a demonstracím.

Mužský doprovod

Pokud plánujete prozkoumávat oblasti mimo hotelový resort, je pro dámy vhodné, aby nechodily příliš odhalené a bez mužského doprovodu. Samotná žena se může snadno stát terčem obtěžování a flirtování ze strany místních mužů.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: