Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Cestovní pojištění do Tuniska

  • Pojištění již od 11 Kč na den
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Získáte až 50% slevu

Spočítejte cenu pojištění

Porovnáváme nabídky těchto pojišťoven

Proč sjednat cestovní pojištění do Tuniska

Míříte do této severoafrické země za pěknými plážemi a slunečným počasím? Aby vaše dovolená byla bez jediné starosti, sjednejte si cestovní pojištění.

  • Asistenční služby. Hotelové resorty jsou v Tunisku situovány poněkud daleko od měst, a vyhledat nejbližší zdravotní zařízení nebývá snadné. Telefonická asistenční sluba vám poradí nejen při orientaci do nejbližší nemocnice, ale i při cizojazyčné komunikaci s lékařem.
  • Léčebné výlohy. Přestože ceny jsou v Tunisku levnější než u nás, léčebné výlohy se můžou výrazně prodražit. Je to z důvodu, že tato země není součástí Evropské unie, tudíž veškeré doplatky si pacient musí hradit sám.
  • Pojištění zavazadel. I přes největší opatrnost vám někdo může v tlačenici odcizit kabelku, nebo se vám vloupat do hotelu a zcizit vaše věci. Takovou škodu vám pokryje pojištění zavazadel.
  • Pojištění více než 100 sportů. Ať už budete v Tunisku jen poklidně ležet na pláži nebo se vrhnete do potápění nebo turistiky, výhodou cestovního pojištění je krytí široké škály sportů. Řada cestovních pojistek v sobě zahrnuje připojištění více než 100 sportů.

Co v Tunisku zažít a ochutnat

Pláže

Většina lidí do Tuniska vyráží za účelem letní dovolené. Výhodou této země je příznivé počasí a vyšší pravděpodobnost tepla a slunce, než třeba v Chorvatsku. Tuniské pláže jsou většinou písčité a v jejich okolí je bohatá turistická vybavenost. Mezi nejoblíbenější destinace patří Džerba nebo Hammámet.

Kartágo

Milovníci historie si přijdou na své při návštěvě Kartága, což je historické město severně od hlavního města Tunisu. Kartágo představuje unikátní mix římských památek. V tomto městě, které bylo založeno v roce 814 před naším letopočtem, jsou nejzajímavější římské vily, Antoniovy lázně a chrám svgatého Cypriána.

 

Potápění

Pokud vám pouhý relax na pláži nestačí, vydejte se prozkoumat podmořské hlubiny. Místní vody skrývají nádherné korály a bohatou faunu. Nejlepšími destinacemi pro potápění jsou například letovisko Tabarka, nebo ostrovy La Galite a Zembra.

Místní kuchyně

Ochutnejte tuniskou kuchyni a zakuste ostřejší chutě arabského světa. Hlavními surovinami jsou skopové maso, ryby a zelenina. Ochutnejte tuniský kuskus, podávaný se zeleninou a masem, nebo tajine, což je směs masa, vajec a zeleniny, připravovaná v kuželovité keramické nádobě.

Porovnání je zdarma a můžete ušetřit až tisíce korun.

Máme desítky tisíc spokojených klientů, kteří s námi šetří.

Porovnání vám zabere jen 1 minutu. Tak proč to nezkusit ihned?

O nic se nestarejte. Veškeré papírování zařídíme za vás.

Co si připojistit na cestu do Tuniska

Asistenční služby

Jedná se o pomoc na telefonu, která je cestovateli v případě nenadálé události k dispozici. Pojišťovna vám po telefonu poradí krok za krokem, jak v dané situaci postupovat. Rovněž vám pomůže s cizojazyčnou komunikací v zahraniční nemocnici. Je-li to možné, zavolejte asistenční službu ještě před samotným ošetřením. Pojišťovna vám vyhledá nejbližší smluvní zdravotní zařízení. V případě, že byste natrefili na soukromou nemocnici, se kterou pojišťovna nemá smlouvu, mohlo by dojít ke krácení pojistného plnění.

Úrazové pojištění

Představte si, že se na dovolené zraníte, a další tři měsíce se budete se zlomeninami doléčovat. Nebudete moct chodit do zaměstnání, což se nepříznivě projeví na vaší finanční situaci. Právě pro takové případy existuje úrazové pojištění, díky kterému dostanete peníze za každý den léčení úrazu. Je jen na vás, na co je použijete – třeba na vyrovnání ušlého zisku, zaplacení zdravotních pomůcek nebo nadstandardní lékařskou péči.

Pojištění zavazadel

Občas stačí moment nepozornosti (například si odskočíte na toaletu) a váš kufr je pryč! Samostatnou kapitolu představují kapesní krádeže a vykrádání hotelových pokojů. Pojistěte si váš majetek, díky kterému vám může být škoda proplacena. Možná si říkáte, že nic cenného nemáte. Ovšem i váš kufr s oblečením něco stojí a v případě jeho ztráty by vás koupě nových oděvů, bot a kosmetiky vyšla na nemalé peníze.

Pojištění odpovědnosti

Na dovolené můžete někomu způsobit nákladnou škodu. Například poškodit hotelové vybavení nebo způsobit někomu újmu na zdraví. V druhém případě po váš může poškozený požadovat odškodnění za zhoršené společenské uplatnění a zisk za všechny roky, po které nebude moct žít běžný pracovní život. Ve výsledku mu můžete zaplatit miliony Kč. Abyste se před touto škodou ochránili, zahrňte do vaší pojistky pojištění odpovědnosti. Mějte však na paměti, že toto pojištění se nevztahuje na úmyslné činy a na situace, které někomu způsobíte pod vlivem alkoholu.

Pojištění storna zájezdu

Máloco člověka naštve víc, než když onemocní těsně před odjezdem na dovolenou, která stála nemalý peníz. Pro tuto situaci se však lze pojistit, tudíž pojišťovna vám proplatí poměrnou cenu zájezdu. Po uzdravení tudíž nemusíte vaše letošní cestování odpískat, ale za získané peníze si můžete koupit zájezd nový. Pojištění storna zájezdu kryje běžné důvody neúčasti na dovolené, jako je nemoc, úraz, škoda na majetku (vytopení bytu, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, nenadálá výpověď ze zaměstnání, atd.

Co se vám bude hodit v Tunisku

Aktuální kurz k 19.2.2020 1TND = 8.053Kč
Tunisko
Počasí
17°C
zamračeno
st
17°C
11°C
čt
16°C
8°C
17°C
7°C
so
15°C
11°C
ne
16°C
8°C
po
17°C
7°C
út
20°C
7°C

Opalovací krém s faktorem 30 +

Tunisko díky své jižní poloze zaručuje slunečné počasí po velkou část roku. Kombinace severoafrické lokality a pouštního prostředí umocňuje sílu slunečních paprsků, tudíž Evropan se světlou kůží zde může poměrně rychlo přijít ke spáleninám kůže.

Nevyzývavé oblečení

Přestože se jedná o poměrně tolerantní muslimskou zemi, ve které už jsou zvyklí na evropské "manýry" v podobě krátkých sukní a výstřihů, při cestách do méně turistických oblastí se můžete setkat s pohoršenými pohledy. Proto při pohybu mimo pláž a hotelový resort noste oblečení, které vám bude dosahovat aspoň po kolena a zahalovat ramena a dekolt.

Cestovní pas

Tato země nepatří do Evropské unie, tudíž si přibalte váš cestovní pas. Jeho platnost by měla být minimálně 3 měsíce od data vašeho plánovaného návratu.

Základy arabského jazyka

Naučte se základní arabské fráze. Místní ocení vaši snahu a budou k vám mnohem přátelštější, což se příznivě projeví například na jejich ochotě poskytnout vám slevu při prodeji.

Kolik zaplatíte v Tunisku

Zde jsou orientační ceny, se kterými se můžete v Tunisku setkat.

Jídlo v restauraci - 34 Kč
Pivo 0,5 l - 29 Kč
Chleba 500 gramů - 4 Kč
Lístek na autobus - 6 Kč

Přehled cestovního pojištění
Nabídka pro konkrétní cestu
Garance výsledné ceny
Stovky tisíc spokojených zákazníků

Na co si dát v Tunisku pozor

Odlišný čas

Přestože je Tunisko ve stejném časovém pásmu jako Česká republika, není zde zaveden letní čas. Pokud sem cestujete v letních měsících, po příjezdu si přenastavte čas o jednu hodinu dopředu.

Střevní infekce

Evropští cestovatelé se v této zemi často setkávají se střevními problémy. Jak jim předejít? Konzumujte jen umyté potraviny a kupujte jen balenou vodu. Zdrojem nákazy můžou být i kostky ledu, které vám barman přidá do nápoje.

 

Velká shromáždění lidí

Přestože je Tunisko poměrně bezpečnou zemí, občas se zde vyskytne vražedný útok. Proto se vyhýbejte velkým shromážděním lidí a demonstracím.

Mužský doprovod

Pokud plánujete prozkoumávat oblasti mimo hotelový resort, je pro dámy vhodné, aby nechodily příliš odhalené a bez mužského doprovodu. Samotná žena se může snadno stát terčem obtěžování a flirtování ze strany místních mužů.

FAQ - Nejčastěji kladené dotazy

Když si zvolím jednu cílovou zemi, budu pojištěný i v jiných státech, kterými budu projíždět?

Při volbě cestovního pojištění zvolte tu nejvzdálenější zemi, ve které se budete nacházet. Tzn. cestujete-li do Španělska a Portugalska, pojistěte se do Portugalska, které je od České republiky vzdálenější, a budete automaticky pojištěni i ve Španělsku.

Jedu do Egypta, ale ve smlouvě mám územní platnost „Evropa“, ale Egypt už v Evropě není.

Z geografického hlediska se sice Egypt nachází mimo Evropu, ale mnohé pojišťovny do územní platnosti „Evropa“ přidali turisticky oblíbené země, jako je právě Egypt, nebo třeba Tunisko či Turecko. Pokud jste Egypt zadali ve formuláři v našem online porovnání, můžete si být jistí, že jste pro vaši dovolenou v Egyptě pojištěni správně.

Jak je to s platbou za ošetření u lékaře/zubaře/na pohotovosti? Musím platit hotově, nebo to vyřídí pojišťovna za mě?

V případě ambulantních ošetření (drobnějších úrazů, zubařského ošetření) většinou pacient za ošetření zaplatí na místě a pojišťovna mu výdaje proplatí po návratu do Česka. V případě, že nemá peníze, nebo se jedná o dlouhodobější pobyt v nemocnici, může se pojišťovna nemocnici zaručit, že peníze za lékařské ošetření pošle, a pacient nemusí nic platit. Při zdravotních komplikacích proto vždy nejprve zatelefonujte na asistenční službu vaší pojišťovny. Na telefonu vám poradí, do jakého zdravotnického zařízení se vydat, jak postupovat a dokonce vám nabídnou cizojazyčnou komunikaci se zdravotnickým personálem.

Když mám pojištění zavazadel, zaplatí mi i kufr zničený v letadle?

Bohužel cestovní pojištění na poškození zavazadla přepravní společností se cestovní pojištění nevztahuje. Můžete však využít naší služby, která vám v tomto případě pomůže vymoct odškodnění. Službu najdete na posledním kroku při sjednání cestovního pojištění.

Jak je to s pojištěním zpoždění letu, je ve smlouvě a kde najdu informace?

Liší se dle pojistky, většinou jej obsahují dražší balíčky pojištění (v online porovnávači ve vrchní části zadejte možnost vyšší limit krytí.

Zahrnuje pojištění i zásah horské služby?

Zásah horské služby je běžnou součástí cestovních pojistek. Pozor si dejte u cestovního pojištění na Slovensko, kdy ne všechny pojistky mají tuto službu v sobě zahrnutou. Při cestě do této země totiž některé pojistky zahrnují zásah horské služby při úrazu, ale nikoliv při pátrací akci. Tzn. při cestě na Slovensko se vždy ujistěte, že vaše pojistka zahrnuje i zásah horské služby při pátrací akci, abyste byli kryti i pro případ, že zabloudíte v horách.

Je lyžování rizikový sport?

Lyžování na vyznačených trasách se obvykle řadí mezi běžné sporty. V našem cenovém srovnání zaškrtněte kolonku Zimní sporty – pak budete mít jistotu, že jste pro toto riziko pojištěni.

Polezu po horách, jak se pojistit? (m.n.m.)

Většina horských výšlapů se řadí do běžných sportů, tudíž zde není potřeba speciální připojištění. Připojištění rizikových sportů je nutné u opravdu náročných výstupů, většinou nad 3000 metrů nadmořské výšky.

Jak je to s pojištěním plachtění na lodi?

Pokud se v rámci vaší dovolené vydáte na plavbu po moři, vždy před sjednáním pojistky nahlédněte do pojistných podmínek dané pojišťovny. Některé z nich totiž můžou jachting definovat jako rizikový sport, jiné zase můžou pojišťovat jen plavby do určité vzdálenosti od pobřeží.

 

Pojistné podmínky všech našich nabízených produktů naleznete zde: https://www.porovnej24.cz/pojistne-podminky-cestovni-pojisteni

Chci pojistit dva členy skupiny na rizikový sport, ostatní členy rodiny jen na běžný sport.

Taková možnost je samozřejmě na našem online srovnání cestovního pojištění možná, ovšem je třeba sjednat dvě různé pojistky. V našem formuláři snadno nastavíte typ sportů pro každou dvojici.

Nepovedla se platba kartou, jak se k ní mám vrátit?

V případě neúspěšné platby obvykle posíláme e-mail s instrukcemi, jak postupovat dále.

Lze zaplatit i jinak, než kartou?

Zaplatit lze samozřejmě i převodem na účet. Číslo účtu i variabilní symbol zasíláme do SMS zprávy a e-mailu, tudíž můžete pohodlně zaplatit.

Chci potvrzení v angličtině.

Potvrzení v angličtině je samozřejmě možné, stačí nám napsat na info@porovnej24.cz. Požadavek však musíme zaslat na pojišťovnu, tudíž váš požadavek odešlete minimálně týden před vaším odjezdem, ať se vše stihne vyřídit a vy odjíždíte na dovolenou s anglickým potvrzením.

Na co všechno platí pojištění storno poplatků?

Pojištění storno poplatků se vztahuje například na zrušení zájezdu z důvodu nemoci, úrazu, nenadálé škody na majetku (povodeň, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, obdržení nečekané výpovědi z pracovního poměru. Rozsah pojištění jednotlivých situací se u různých pojišťoven může mírně lišit.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: