Menu

Cestovní pojištění do Vietnamu

  • Cestovní pojištění do Asie online
  • Pojištění do Vietnamu s 50 % slevou
  • Sjednejte nyní online na Porovnej24

Srovnejte cestovní pojištění

Proč sjednat cestovní pojištění do Vietnamu

Cesta do exotické země si zaslouží kvalitní pojistnou ochranu. Ať už do této země míříte za plážovými radovánkami, nebo aktivní turistikou, nezapomeňte se pojistit pro případ nenadálých výdajů za lékařskou péči. Proč sjednat cestovní pojištění do Vietnamu právě u nás?

  • Ať už plánujete cestování po památkách, nebo vás spíše láká plážový relax, vyhledáme vám cestovní pojištění přímo na míru.
  • Díky porovnání cen můžete ušetřit velké peníze, a to až 50 % ceny. Je jen na vás, jakou cenovou nabídku si vyberete.
  • Skrz naše porovnání cen najdete pojištění v nejlepším poměru cena a kvalita. A rovnou jej můžete sjednat online.
  • Všechny potřebné dokumenty vám pošleme na e-mail, tudíž budete mít všechno pěkně po ruce.

Co ve Vietnamu zažít a ochutnat

Halong Bay

Jedná se o unikátní zátoku, která nabízí doslova uhrančivý výhled na vodní plochu, ostrovy a divoké skalní útesy. Tato přírodní památka je dokonce zapsaná v seznamu UNESCO. Halong Bay znamená v překladu místo, kde se noří drak do vody. ” Je to kvůli legendě, podle které prý nad touto oblastí létal drak a svým ocasem tvaroval místní krajinu. Vydejte se do tohoto místa na lodi a nasajte magickou atmosféru tohoto přírodního zázraku. Ve Vietnamu najdete spoustu lodí, které pořádají okružní plavby v této zátoce. Na tomto výletě se můžete pokochat nádhernou krajinou a navštívit místní rybářské vesnice.

Ho Či Minovo město

Jedná se o největší město Vietnamu, ve kterém můžete zakusit atmosféru této země. Dříve byl název této metropole Saigon a mnozí Vietnamci jej tak stále nazývají, což turisty mate a považují jej za dvě odlišná města. Co v Ho Či Minově městě navštívit? Zanořte se do podzemních tunelů, které zde vybudovali vietnamští vojáci. Nebo navštivte velkolepý chrám Cao Dai, nebo si dejte pořádně do nosu na Bing Thay tržišti. Pamatujete si ještě na hodiny dějepisu? Možná i na vaší škole se v deváté třídě probíraly dějiny dvacátého století, a probírání války mezi Amerikou a Vietnamem jste se jen lehce dotkli, nebo ji nestihli probrat vůbec. Oprašte si znalosti o tomto konfliktu v muzeu, které o americko-vietnamské válce pojednává.

Phu Quoc

Řada lidí míří do Vietnamu za účelem utéct chladné evropské zimě. Po celý rok tu totiž panuje příjemné letní počasí. Kam jinam se zašít před zimou a stresem, než na Phu Quoc, což je hotový ráj na zemi? Jedná se o ostrov, kde najdete pohodové pláže, malebnou dovolenkovou scenérii a neporušenou přírodu. Tento ostrov je přesně tím místem, kde pořídit provokativní fotografie ve stínu palem, kterými poté budete iritovat své přátele na sociálních sítích. Výhodou tohoto ostrova je možnost vybrat si typ pobytu, který vám nejvíc vyhovuje. Je jen na vás, zda strávíte dovolenou v rušném hotelovém resortu, nebo v odlehlém apartmánu někde v poklidné zátoce.

Vietnamská kuchyně

Možná jste měli možnost setkat se s vietnamskou gastronomií v nějakém zapadlém vietnamském bistru poblíž českého nádraží. Zapomeňte na tento zážitek, jídlo ve Vietnmau je mnohem autentičtější, pestřejší a zcela předčí vaše očekávání. Do čeho se ve Vietnamu zakousnout? Ochutnejte silnou kuřecí polévku pho bo, nebo nejrůznější závitky. Pokud nemáte strach zkusit něco naprosto nového a netradičního, dopřejte si pochoutku bun oc, což jsou vaření šneci s omáčkou nuoc cham. Vzhledem k tomu, že hlavními surovinami vietnamské kuchyně je rýže, zelenina a kuřecí maso, je tato gastronomie považována za velmi zdravou.

Co si připojistit do Vietnamu?

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici. Vaše cestovní pojištění do Vietnamu by mělo zahrnovat limit léčebných výloh ve výši minimálně 5 milionů Kč. Na cesty se příliš nevyplatí cestovní pojištění k platební kartě, které má příliš nízké limity krytí. Sáhněte raději po samostatném cestovním pojištění, které vás ochrání mnohem kvalitněji.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

Díky tomuto připojištění vám můžou být proplaceny náklady na ošetření u zubaře, jejichž výše se může vyšplhat do řádu tisíců korun. V mnoha zemích je běžné, že za obyčejnou plombu dá pacient i 4000 Kč (v případě složitějších zubařských zákroků i vyšší částky.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojištění se vztahuje i na případy, kdy vám majetek poničí živelná pohroma. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám obvykle nevrátí plnou cenu zájezdu, ale částka bude ponížena o stornopoplatky. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit ve Vietnamu

Vietnam
Počasí
26°C
jasno
ne
32°C
20°C
po
38°C
20°C
út
36°C
21°C
st
39°C
20°C
čt
37°C
20°C
36°C
19°C
so
37°C
19°C

Víza

Pro vstup do Vietnamu budete potřebovat turistická víza. Existují tři možnosti, jak víza získat - elektronicky, na letišti po příjezdu a na vietnamské ambasádě. Nejlevněji a nejpohodlněji vyjde žádost přes internet. Pokud na tuto povinnost zapomenete, máte možnost víza získat i po příletu do země. Podmínkou je však přílet do Hanoje, Da Nang nebo Ho Či Minova města (jinde vám víza nevydají). Nejdražší variantou je požádat o víza v Česku na vietnamské ambasádě.

Očkování

Vietnam je tropická země, ve které se vyskytuje řada exotických onemocnění. Aby vaše dovolená neskončila nepříjemnými momenty v nemocnici, doporučuje se před cestou očkování. Do Vietnamu byste se měli naočkovat proti břišnímu tyfu, žloutence typu A a B a také si zkontrolovat platnost očkování proti tetanu.

Kvalitní oblečení

Přestože je Vietnam tropickou zemí, není dobrý nápad nevzít si s sebou nic jiného, než plavky a plný kufr letního oblečení. Pokud se chystáte do hor, přibalte si teplé oblečení. Cestujete-li v období listopadu až března a přistanete-li v Hanoji, rovněž se teple oblečte. Chystáte-li se do Vietnamu od června do srpna, přibalte si s sebou nepromokavý plášť. V červnu totiž začíná období dešťů, tudíž se během dne můžete setkat s krátkými, ale vydatnými přeháňkami.

Kolik zaplatíte ve Vietnamu?

Jídlo ve Vietnamu - 30 Kč

0,5 l piva - 27 Kč

500 g chleba - 15 Kč

Lístek na autobus - 5 Kč

Na co si dát pozor ve Vietnamu

Falešní policisté

Ve Vietnamu se občas vyskytují podvodní policisté, kteří vybírají pokuty. Jak je rozlišit od těch pravých? Falešní většinou působí nervózně, jsou ve spěchu a vyznačují se jistou dávkou arogance. Pokud si nejste jisti, požádejte je o předložení oficiálního odznaku a pro jistotu zatelefonujte na policejní linku 113.

Dotěrní taxikáři a prodejci

Připravte se na to, že když vyjdete ven z letiště, nebo vylezete na nádraží z autobusu, vrhne se na vás skupinka taxikářů a prodejců jízdenek. Tato situace je poněkud stresující a pokud sáhnete po první nabídce, můžete výrazně přeplatit. Ti nejvýřečnější a nejotravnější taxikáři mají většinou nejvyšší ceny. Proto trochu poodstupte a dopřejte si na rozhodování dostatek času.

Pouliční prodejci lístků

Poměrně často ve Vietnamu narazíte na prodavače autobusových lístků, postávajících před nádražím nebo u autobusových zastávek. I když vám může cena za lístky připadat výhodná, do koupě se raději nepouštějte, protože často jsou tyto lístky falešné a při jejich uplatnění v autobusu nebo vlaku můžete mít problém.

Předražené služby

Na ulici se vám často stane, že vám někdo začne nabízet nějakou službu (například vyčištění bot). Nikdy s touto službou nesouhlaste, pokud vám daný člověk předem nesdělí její cenu. Mnozí turisté se nechají na tento trik nachytat, a poté, co jsou obslouženi, jsou překvapeni její vysokou cenou. Někdy se jedná i o 20 - 30 dolarů.

 

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: