Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Cestovní pojištění do Vietnamu

  • Porovnejte si nabídky pojištění
  • Zajistěte si cenu už od 14 Kč/den
  • Ušetřete až 50 %

Spočítejte cenu pojištění

Porovnáváme nabídky těchto pojišťoven

Proč sjednat cestovní pojištění do Vietnamu

Cesta do exotické země si zaslouží kvalitní pojistnou ochranu. Ať už do této země míříte za plážovými radovánkami, nebo aktivní turistikou, nezapomeňte se pojistit pro případ nenadálých výdajů za lékařskou péči. Proč sjednat cestovní pojištění do Vietnamu právě u nás?

  • Ať už plánujete cestování po památkách, nebo vás spíše láká plážový relax, vyhledáme vám cestovní pojištění přímo na míru.
  • Díky porovnání cen můžete ušetřit velké peníze, a to až 50 % ceny. Je jen na vás, jakou cenovou nabídku si vyberete.
  • Skrz naše porovnání cen najdete pojištění v nejlepším poměru cena a kvalita. A rovnou jej můžete sjednat online.
  • Všechny potřebné dokumenty vám pošleme na e-mail, tudíž budete mít všechno pěkně po ruce.

Co ve Vietnamu zažít a ochutnat

Halong Bay

Jedná se o unikátní zátoku, která nabízí doslova uhrančivý výhled na vodní plochu, ostrovy a divoké skalní útesy. Tato přírodní památka je dokonce zapsaná v seznamu UNESCO. Halong Bay znamená v překladu místo, kde se noří drak do vody. ” Je to kvůli legendě, podle které prý nad touto oblastí létal drak a svým ocasem tvaroval místní krajinu. Vydejte se do tohoto místa na lodi a nasajte magickou atmosféru tohoto přírodního zázraku. Ve Vietnamu najdete spoustu lodí, které pořádají okružní plavby v této zátoce. Na tomto výletě se můžete pokochat nádhernou krajinou a navštívit místní rybářské vesnice.

Ho Či Minovo město

Jedná se o největší město Vietnamu, ve kterém můžete zakusit atmosféru této země. Dříve byl název této metropole Saigon a mnozí Vietnamci jej tak stále nazývají, což turisty mate a považují jej za dvě odlišná města. Co v Ho Či Minově městě navštívit? Zanořte se do podzemních tunelů, které zde vybudovali vietnamští vojáci. Nebo navštivte velkolepý chrám Cao Dai, nebo si dejte pořádně do nosu na Bing Thay tržišti. Pamatujete si ještě na hodiny dějepisu? Možná i na vaší škole se v deváté třídě probíraly dějiny dvacátého století, a probírání války mezi Amerikou a Vietnamem jste se jen lehce dotkli, nebo ji nestihli probrat vůbec. Oprašte si znalosti o tomto konfliktu v muzeu, které o americko-vietnamské válce pojednává.

Phu Quoc

Řada lidí míří do Vietnamu za účelem utéct chladné evropské zimě. Po celý rok tu totiž panuje příjemné letní počasí. Kam jinam se zašít před zimou a stresem, než na Phu Quoc, což je hotový ráj na zemi? Jedná se o ostrov, kde najdete pohodové pláže, malebnou dovolenkovou scenérii a neporušenou přírodu. Tento ostrov je přesně tím místem, kde pořídit provokativní fotografie ve stínu palem, kterými poté budete iritovat své přátele na sociálních sítích. Výhodou tohoto ostrova je možnost vybrat si typ pobytu, který vám nejvíc vyhovuje. Je jen na vás, zda strávíte dovolenou v rušném hotelovém resortu, nebo v odlehlém apartmánu někde v poklidné zátoce.

Vietnamská kuchyně

Možná jste měli možnost setkat se s vietnamskou gastronomií v nějakém zapadlém vietnamském bistru poblíž českého nádraží. Zapomeňte na tento zážitek, jídlo ve Vietnmau je mnohem autentičtější, pestřejší a zcela předčí vaše očekávání. Do čeho se ve Vietnamu zakousnout? Ochutnejte silnou kuřecí polévku pho bo, nebo nejrůznější závitky. Pokud nemáte strach zkusit něco naprosto nového a netradičního, dopřejte si pochoutku bun oc, což jsou vaření šneci s omáčkou nuoc cham. Vzhledem k tomu, že hlavními surovinami vietnamské kuchyně je rýže, zelenina a kuřecí maso, je tato gastronomie považována za velmi zdravou.

Porovnání je zdarma a můžete ušetřit až tisíce korun.

Máme desítky tisíc spokojených klientů, kteří s námi šetří.

Porovnání vám zabere jen 1 minutu. Tak proč to nezkusit ihned?

O nic se nestarejte. Veškeré papírování zařídíme za vás.

Co se vám bude hodit ve Vietnamu

Vietnam
Počasí
18°C
místy zataženo
po
22°C
13°C
út
21°C
12°C
st
22°C
14°C
čt
19°C
17°C
24°C
15°C
so
21°C
18°C
ne
23°C
20°C

Víza

Pro vstup do Vietnamu budete potřebovat turistická víza. Existují tři možnosti, jak víza získat - elektronicky, na letišti po příjezdu a na vietnamské ambasádě. Nejlevněji a nejpohodlněji vyjde žádost přes internet. Pokud na tuto povinnost zapomenete, máte možnost víza získat i po příletu do země. Podmínkou je však přílet do Hanoje, Da Nang nebo Ho Či Minova města (jinde vám víza nevydají). Nejdražší variantou je požádat o víza v Česku na vietnamské ambasádě.

Očkování

Vietnam je tropická země, ve které se vyskytuje řada exotických onemocnění. Aby vaše dovolená neskončila nepříjemnými momenty v nemocnici, doporučuje se před cestou očkování. Do Vietnamu byste se měli naočkovat proti břišnímu tyfu, žloutence typu A a B a také si zkontrolovat platnost očkování proti tetanu.

Kvalitní oblečení

Přestože je Vietnam tropickou zemí, není dobrý nápad nevzít si s sebou nic jiného, než plavky a plný kufr letního oblečení. Pokud se chystáte do hor, přibalte si teplé oblečení. Cestujete-li v období listopadu až března a přistanete-li v Hanoji, rovněž se teple oblečte. Chystáte-li se do Vietnamu od června do srpna, přibalte si s sebou nepromokavý plášť. V červnu totiž začíná období dešťů, tudíž se během dne můžete setkat s krátkými, ale vydatnými přeháňkami.

Kolik zaplatíte ve Vietnamu?

Jídlo ve Vietnamu - 30 Kč

0,5 l piva - 27 Kč

500 g chleba - 15 Kč

Lístek na autobus - 5 Kč

Přehled cestovního pojištění
Nabídka pro konkrétní cestu
Garance výsledné ceny
Stovky tisíc spokojených zákazníků

Na co si dát pozor ve Vietnamu

Falešní policisté

Ve Vietnamu se občas vyskytují podvodní policisté, kteří vybírají pokuty. Jak je rozlišit od těch pravých? Falešní většinou působí nervózně, jsou ve spěchu a vyznačují se jistou dávkou arogance. Pokud si nejste jisti, požádejte je o předložení oficiálního odznaku a pro jistotu zatelefonujte na policejní linku 113.

Dotěrní taxikáři a prodejci

Připravte se na to, že když vyjdete ven z letiště, nebo vylezete na nádraží z autobusu, vrhne se na vás skupinka taxikářů a prodejců jízdenek. Tato situace je poněkud stresující a pokud sáhnete po první nabídce, můžete výrazně přeplatit. Ti nejvýřečnější a nejotravnější taxikáři mají většinou nejvyšší ceny. Proto trochu poodstupte a dopřejte si na rozhodování dostatek času.

Pouliční prodejci lístků

Poměrně často ve Vietnamu narazíte na prodavače autobusových lístků, postávajících před nádražím nebo u autobusových zastávek. I když vám může cena za lístky připadat výhodná, do koupě se raději nepouštějte, protože často jsou tyto lístky falešné a při jejich uplatnění v autobusu nebo vlaku můžete mít problém.

Předražené služby

Na ulici se vám často stane, že vám někdo začne nabízet nějakou službu (například vyčištění bot). Nikdy s touto službou nesouhlaste, pokud vám daný člověk předem nesdělí její cenu. Mnozí turisté se nechají na tento trik nachytat, a poté, co jsou obslouženi, jsou překvapeni její vysokou cenou. Někdy se jedná i o 20 - 30 dolarů.

 

FAQ - Nejčastěji kladené dotazy

Když si zvolím jednu cílovou zemi, budu pojištěný i v jiných státech, kterými budu projíždět?

Při volbě cestovního pojištění zvolte tu nejvzdálenější zemi, ve které se budete nacházet. Tzn. cestujete-li do Španělska a Portugalska, pojistěte se do Portugalska, které je od České republiky vzdálenější, a budete automaticky pojištěni i ve Španělsku.

Jedu do Egypta, ale ve smlouvě mám územní platnost „Evropa“, ale Egypt už v Evropě není.

Z geografického hlediska se sice Egypt nachází mimo Evropu, ale mnohé pojišťovny do územní platnosti „Evropa“ přidali turisticky oblíbené země, jako je právě Egypt, nebo třeba Tunisko či Turecko. Pokud jste Egypt zadali ve formuláři v našem online porovnání, můžete si být jistí, že jste pro vaši dovolenou v Egyptě pojištěni správně.

Jak je to s platbou za ošetření u lékaře/zubaře/na pohotovosti? Musím platit hotově, nebo to vyřídí pojišťovna za mě?

V případě ambulantních ošetření (drobnějších úrazů, zubařského ošetření) většinou pacient za ošetření zaplatí na místě a pojišťovna mu výdaje proplatí po návratu do Česka. V případě, že nemá peníze, nebo se jedná o dlouhodobější pobyt v nemocnici, může se pojišťovna nemocnici zaručit, že peníze za lékařské ošetření pošle, a pacient nemusí nic platit. Při zdravotních komplikacích proto vždy nejprve zatelefonujte na asistenční službu vaší pojišťovny. Na telefonu vám poradí, do jakého zdravotnického zařízení se vydat, jak postupovat a dokonce vám nabídnou cizojazyčnou komunikaci se zdravotnickým personálem.

Když mám pojištění zavazadel, zaplatí mi i kufr zničený v letadle?

Bohužel cestovní pojištění na poškození zavazadla přepravní společností se cestovní pojištění nevztahuje. Můžete však využít naší služby, která vám v tomto případě pomůže vymoct odškodnění. Službu najdete na posledním kroku při sjednání cestovního pojištění.

Jak je to s pojištěním zpoždění letu, je ve smlouvě a kde najdu informace?

Liší se dle pojistky, většinou jej obsahují dražší balíčky pojištění (v online porovnávači ve vrchní části zadejte možnost vyšší limit krytí.

Zahrnuje pojištění i zásah horské služby?

Zásah horské služby je běžnou součástí cestovních pojistek. Pozor si dejte u cestovního pojištění na Slovensko, kdy ne všechny pojistky mají tuto službu v sobě zahrnutou. Při cestě do této země totiž některé pojistky zahrnují zásah horské služby při úrazu, ale nikoliv při pátrací akci. Tzn. při cestě na Slovensko se vždy ujistěte, že vaše pojistka zahrnuje i zásah horské služby při pátrací akci, abyste byli kryti i pro případ, že zabloudíte v horách.

Je lyžování rizikový sport?

Lyžování na vyznačených trasách se obvykle řadí mezi běžné sporty. V našem cenovém srovnání zaškrtněte kolonku Zimní sporty – pak budete mít jistotu, že jste pro toto riziko pojištěni.

Polezu po horách, jak se pojistit? (m.n.m.)

Většina horských výšlapů se řadí do běžných sportů, tudíž zde není potřeba speciální připojištění. Připojištění rizikových sportů je nutné u opravdu náročných výstupů, většinou nad 3000 metrů nadmořské výšky.

Jak je to s pojištěním plachtění na lodi?

Pokud se v rámci vaší dovolené vydáte na plavbu po moři, vždy před sjednáním pojistky nahlédněte do pojistných podmínek dané pojišťovny. Některé z nich totiž můžou jachting definovat jako rizikový sport, jiné zase můžou pojišťovat jen plavby do určité vzdálenosti od pobřeží.

 

Pojistné podmínky všech našich nabízených produktů naleznete zde: https://www.porovnej24.cz/pojistne-podminky-cestovni-pojisteni

Chci pojistit dva členy skupiny na rizikový sport, ostatní členy rodiny jen na běžný sport.

Taková možnost je samozřejmě na našem online srovnání cestovního pojištění možná, ovšem je třeba sjednat dvě různé pojistky. V našem formuláři snadno nastavíte typ sportů pro každou dvojici.

Nepovedla se platba kartou, jak se k ní mám vrátit?

V případě neúspěšné platby obvykle posíláme e-mail s instrukcemi, jak postupovat dále.

Lze zaplatit i jinak, než kartou?

Zaplatit lze samozřejmě i převodem na účet. Číslo účtu i variabilní symbol zasíláme do SMS zprávy a e-mailu, tudíž můžete pohodlně zaplatit.

Chci potvrzení v angličtině.

Potvrzení v angličtině je samozřejmě možné, stačí nám napsat na info@porovnej24.cz. Požadavek však musíme zaslat na pojišťovnu, tudíž váš požadavek odešlete minimálně týden před vaším odjezdem, ať se vše stihne vyřídit a vy odjíždíte na dovolenou s anglickým potvrzením.

Na co všechno platí pojištění storno poplatků?

Pojištění storno poplatků se vztahuje například na zrušení zájezdu z důvodu nemoci, úrazu, nenadálé škody na majetku (povodeň, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, obdržení nečekané výpovědi z pracovního poměru. Rozsah pojištění jednotlivých situací se u různých pojišťoven může mírně lišit.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: