Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Spořicí účty 2019 aneb co si pro vás letos banky připravily

31.7.2019
Spořicí účty 2019 aneb co si pro vás letos banky připravily
9 minut čtení
Spořící účty

Ten nejvyšší úrok. To je cíl každého člověka, který si chce na účtu uložit nějaké peníze. Zatímco loni a předloni nebyla nabídka spořicích účtů žádná sláva, v tomto roce se nabídka začíná postupně zlepšovat. Úroky začínají růst a sem tam se objeví i nějaký ten lákavý benefit. Podívejte se na spořicí účty 2019 i na to, co si pro vás banky letos připravily.

Spořicí účet si lidé pořizují hlavně kvůli ukládání volných peněz a zajištění určité rezervy, ale zároveň chtějí mít k penězům neustálý přístup. Poměrně dlouho byly tyto účty úročeny mizivými úroky. Situace se už ale začíná lepšit a přibývá těch, které mají úroky nad jedno procento nebo nabízí bonusy navíc.

Spořicí účty 2019 s úrokem od dvou procent

Ještě nedávno bylo něco takového takřka nemyslitelného. Dvě procenta na spořicím účtu jako standardní úrok byla nabízena naposledy na jaře 2013. Nyní už je to opět skutečnost.

Moneta Money Bank

Právě Moneta se na začátku prázdnin stala po šesti letech první bankou, která na svém spořicím účtu nabídla úrok 2 %. Tato sazba platí na část vkladu do jednoho milionu. Vše nad se úročí jen 0,5 %. Podmínkou je založení účtu online a zůstatek alespoň 200 Kč.

Další podmínky nejsou. Neplatíte žádné poplatky a nemusíte současně zakládat i běžný účet či využívat služeb navíc.

Banka Creditas

Také banka Creditas láká dočasně na 2 % pro část vkladu do 1,5 milionu. Ale ani nad tuto hranici to není úplně špatné a dostanete 1,1, %. Nemusíte nechávat minimální zůstatek a na lepší úrok dosáhnou i ti, kteří si založí účet na pobočce a nejen online.

Musíme upozornit na to, že se jedná jen o časově omezenou akci. Základní úrok je 1,1 % a zbytek trvá do konce září 2019. Zatím není jisté, jak vysoký úrok získají klienti od října.

Poznámka: Lepší úrokové sazby se u obou bank vztahují pouze na nově založené spořicí účty. Pokud máte starý účet a nezaložíte si vedle něj ještě nový, který by měl lepší úročení, bude se na vaše vklady stále vztahovat stará úroková sazba.


Tip! Chcete si udělat okamžitý přehled o spořicích účtech? Na našem online porovnání naleznete informace o výši úroků a konkrétních podmínkách jednotlivých spořicích variant.

Najít nejvýhodnější spořicí účet

 

Zajímá vás úrok nad 1,5 %?

Ani úroková sazba nad 1,5 % není k zahození, i když to už žádné velké terno není. Stále to ale vypadá lákavěji a zajímavěji než třeba půl procenta. Které banky vám nabídnou vyšší úrok?

Expobank

Od poloviny června nabízí na svém Neo účtu úrok 1,6 % banka Expobank pro všechny klienty a bez omezení výše úspor. Nejde o klasický účet, ale o běžný. Velkou výhodou je tak to, že se vám automaticky úročí veškeré vklady a vy nemusíte nic převádět někam jinam.

Hello Bank

Také Hello Bank má v nabídce klasický spořicí účet s úrokem 1,5 % bez podmínek. Vztahuje se pouze na vklady do 300 tisíc korun. Bohužel se zbytek neúročí vůbec.

spořicí účty 2019

Trinity Bank

U nových účtů láká Trinity Bank na úrok 1,58 %. Dosáhnou jej ale pouze ti zájemci, kteří ještě neměli žádnou smlouvu s Trinity a ani předchozí záložnou Moravský peněžní ústav. Stávají klienti mají jen jednu možnost, jak dosáhnout lepšího zhodnocení. Musí si založit nový spořicí účet a poslat na něj peníze, které předtím neměli uložené nikde jinde v Trinity.

Jaké bonusy na vás čekají?

Konkurence je veliká, a tak některé banky lákají na ještě zajímavější nabídky a vyšší úrok. Tyto bonusové akce jsou ale jen dočasné a pro někoho. Často míří na nové klienty, proto se vždy podívejte na různé „skulinky“, ale i na to, jaké podmínky má banka připraveny ke svým produktům dlouhodobě.

Raiffeisenbank

Pro nové klienty má Raiffeisenbank v nabídce 3 procenta, bohužel pouze na šest měsíců, pak klesne na jedno procento a jen za předpokladu, že splníte podmínky. Výhodný úrok 3 % se vztahuje na vklady do 150 000 Kč, což také není moc.

ČSOB

Na podporu produktu Duo Profit nabízí ČSOB tři procenta. V tomto případě jde ale o kombinaci spořicího účtu a investice do podílového fondu, přičemž investovat je nutné minimálně 30 000 korun. Na spořicí účet nemůžete uložit více, než dáte do fondů. Vyšší úrok si užijí bohužel jen noví zájemci.

spořicí účty 2019

ING Bank

ING se mezi spořicími produkty řadí mezi stálice. V současné době nabízí zajímavou možnost zhodnocení peněžních prostředků až do výše 300 000 Kč. Účet založíte během chvíle online a bez poplatků. Na šest měsíců pak dostanete zvýhodněnou úrokovou sazbu 2 %. Po půl roce se vám ale sníží jen na 0,5 %. Bohužel má tato akce i řadu nevýhod. Tou hlavní je to, že se dvěma procenty úročí jen nové vklady. Jakékoliv peníze, které jste měli uložené před začátkem akce, jsou stále úročeny pouhým půl procentem.

Wüstenrot

V červenci spustila novou akci i banka Wüstenrot. Je určena pouze pro nováčky a jim garantuje úrok 1,7 %. Bonusová sazba platí dvanáct měsíců od podpisu smlouvy. Nejsou žádné další podmínky a ani omezení výše vkladu.

Inflace je stále silnější

„Na mezibankovním trhu porostou v roce 2019 sazby. Podle odhadů by se dvanáctiměsíční sazba PRIBOR měla pohybovat na konci roku 2019 v pásmu 2,8 až 2,9 procenta. Protože však banky mají stále nadbytek peněz, nemají příliš velkou motivaci utrácet na peníze střadatelů o mnoho více. Mezi výjimky se mohou zařadit maximálně ty banky, které chtějí najít více klientů, a tak do své nabídky zařadí atraktivnější podmínky než konkurence,“ uvedl Lukáš Kovanda, hlavní ekonom CZECH FUND v rozhovoru pro Měšec.cz.

Stejný názor má i Jiří Cihlář, analytik finančních trhů Next Finance: „České bankovní domy nemají problém s chybějící likviditou. Nepotřebují za každou cenu získávat klientské vklady. To podle nás přispěje k tomu, že sazby na spořicích účtech porostou jen pomalu. K tomu přispěje i zaseknutí dalšího růstu úrokových sazeb ČNB. Nepředpokládáme, že úroková sazba na bankovním spořicím účtu v roce 2019 nějak výrazně přesáhne dvě procenta. Navíc bude tato sazba navázaná na splnění některých podmínek.“

I když se banky letos trochu rozjely a úrokové sazby na spořicích účtech rostou, stále většina z nich nedosahuje ani na inflaci. Je jen málo pravděpodobné, že by dlouhodobě klesla pod dvě procenta a meziročně se drží někde kolem 2,5 %. Přesto mají spořicí účty ale smysl, zejména jako bezpečné uložení peněz, které potřebujete mít v případě potřeby ihned k dispozici. Vybírejte je proto zvlášť pečlivě a nezapomeňte využít srovnání více variant spořicích účtů a nespoléhejte se jen na svou domácí banku. Ne vždy vám nabídne to nejvýhodnější.

 

Mohlo by vás zajímat

thumb
Které banky umožňují okamžité platby?
30.9.2020

Ověřte si, jestli vaše banka umožňuje odesílat a přijímat okamžité platby. Ačkoliv některé banky nabízejí tuto službu zdarma, jiné si účtují poplatky. Nenechejte se nemile překvapit a zjistěte si s námi tuto informaci předem.

thumb
Životní pojištění k hypotéce: Praktický průvodce
29.9.2020

Připravili jsme pro vás přehled důležitých informací, které potřebujete vědět k životnímu pojištění v souvislosti s hypotékou.

thumb
Skladování vína od A do Z
28.9.2020

Patříte k velkým milovníkům vína? V tom případě se u vás doma jistě pár lahví najde. Víte ale také o tom, jak víno skladovat?

thumb
Chcete získat stavební povolení? S našimi tipy to zvládnete bez zbytečného stresu
27.9.2020

Nacházíte se právě v situaci, kdy máte nejen pozemek, ale také jasnou představu o tom, jak by mělo vaše bydlení snů vypadat? V tom případě vás ještě čeká jedna věc, kterou je třeba zajistit. A tou je stavební povolení.