Menu
mobile hero
CORASTA, s.r.o.
 • Co byste rozhodně měli vědět o tomto poskytovateli?
 • Jaké výhody Corasta nabízí?
 • Na jaké služby se tato firma specializuje?

Spočítat cenu elektřiny

Poslední žadatel: Lenka N., Ostrava Lenka včera ve 17:55 změnila dodavatele plynu a ušetřila 9 498 Kč
Telefon:
222 260 611
Internet:
 • Široká cílová skupina (svoji výhodnou nabídku zde najdou domácnosti i firmy)
 • Možnost obdržení nezávazné kalkulace ročních úspor na dva roky dopředu

CORASTA, s.r.o.

O dodavateli

Společnost Corasta už dávno není neznámým alternativním dodavatelem, ale stálicí na českém energetickém trhu. Čím si získala přízeň svých klientů? Tento poskytovatel energie totiž umí českým domácnostem i podnikům nabídnout řadu výhod. Které to jsou?

Výhody, které Corasta umožňuje

 

Kvalitní zákaznická péče

Pracovníci firmy Corasta jsou špičkově vyškolení profesionálové, kteří se v oblasti energií skutečně vyznají. Firma Corasta je připravena svým klientům poskytnout tu nejvyšší kvalitu zákaznického servisu a pomoct jim se všemi situacemi, které mohou nastat. Nabízí například pomocnou ruku při změně dodavatele. Klient nemusí pracně vyřizovat přechod od starého dodavatele k novému - Corasta veškeré papírování vyřeší za něj.

Atraktivní cenové nabídky

Firma Corasta má širokou obchodní síť a dokáže klientovi zajistit výhodnější cenu energií, než dominantní poskytovatel. Získání levnější nabídky probíhá tak, že potenciální zájemce pošle této firmě průběh hodinových spotřeb a poslední vyúčtování, a Corasta mu bezplatně vypočítá možnost roční úspory a rovněž zašle cenovou nabídku pro následující dva roky.

Online portál

Corasta rozhodně není tím typem poskytovatele, jehož klienti by nevěděli, za co vlastně platí. Všechny své smlouvy a účty za energie má klient přehledně uložené na svém online zákaznickém účtu.

Mobilní služby

Kromě levnější energie nabízí Corasta rovněž mobilní služby. Je totiž mobilním operátorem a svým klientům může nabídnout cenově výhodné nabídky. Nabízí telefonní tarify i mobilní data.

Odměna za doporučení

Spokojení klienti můžou tuto firmu doporučit svým příbuzným a známým. Pokud tak učiní, získávají bonus ve výši 500 Kč.

Zákaznické služby pro klienty

Jak už jsme zmínili, kvalitní péče o klienty je pro tohoto poskytovatele na prvním místě. Jakými způsoby může klient tuto firmu kontaktovat?

 

Telefonní infolinka

(určená pro všeobecné dotazy)

Tel: 222 260 611

V provozu denně od 8:00 do 16:00

 

Back office

(pro stávající zákazníky)

Tel: 222 260 211

9:00 - 16:00

Dnes objednalo již 29 klientů
Neváhejte a přidejte se k nim i Vy!

Spočítat cenu elektřiny


Informace

 • Obchodní jméno: CORASTA, s.r.o.
 • Sídlo: Praha 10 - Malešice, Tiskařská 257/10, PSČ 10800
 • Spisová značka: C 159109 vedená u Městského soudu v Praze
 • Telefon: 222 060 611
 • E-mail: infolinka@corasta.cz
 • Internet: www.corasta.cz


Časté dotazy

Jaký je rozdíl mezi sazbou D01d a D02d?

U D01d je dražší cena za odběr elektrické energie, ale nižší cena za jistič (rezervovaný příkon), u D02d je to naopak. Při menší spotřebě je tedy výhodnější D01d, ale nelze říci přesně, kde se tato hranice láme. Doporučujeme držet se stávající sazby dle smlouvy.

 

Je vyplnění údajů u změny dodavatele elekřiny závazné?

Na základě vyplněných údajů Vám přijde prázdná smlouva o sdružených službách dodávky elektrické energie k vyplnění společně s Všeobecnými obchodními podmínkami. V případě Vašeho souhlasu novou smlouvu řádně vyplníte (dle zaslaného vzoru), podepíšete a odešlete. V tomto okamžiku se objednávka stává závaznou.

 

Je možné provést srovnání plynu a elektřiny najednou?

Bohužel tato volba není možná. Srovnávat můžete vždy pouze dodavatele elektřiny nebo pouze dodavatele plynu, protože údaje potřebné pro výpočet jsou rozdílné.

 

Je změna dodavatele elektřiny totéž, co přepis?

Ne. O přepis se jedná pouze v případě změny majitele odběrného místa. Přepis může nastat při příležitosti prodání bytu novému majiteli, úmrtí majitele odběrného místa či libovolném přepisu z jedné osoby na osobu druhou. Doba trvání přepisu majitele odběrného místa je maximálně 30 dní (liší se dle jednotlivých Dodavatelů).

 

Kolik mě bude stát změna dodavatele elektřiny?

Celý proces změny pro Vás realizujeme zdarma. Jedinou nákladnou veličinou je čas strávený nad vyplňováním smlouvy.

 

Co změna dodavatele elektřiny obnáší? Budu muset měnit elektroměr a platit za jeho instalaci?

Změna dodavatele elektřiny je primárně papírovouzáležitostí. Elektrické vedení, jističe, elektroměr a veškeré distribuční sounáležitosti zůstanou nezměněny. Majitelem sítě i příslušenství je samotný Distributor. Vy měníte pouze Dodavatele, distributor zůstane stejný, není tedy potřeba při tomto procesu demontovat elektroměr či platit za nějaké vedlejší úkony.

 

Může se cena elektřiny měnit? Jak často?

Cena elektrické energie se může změnit kdykoli v průběhu roku. Mění se přitom cena za dodávku koncové silové elektřiny či stálý plat za odběrné místo. Nikoliv cena za distribuci elektřiny, ta se mění jednou ročně s platností od 1. ledna následujícího roku. Standardně je zvykem měnit cenu k začátku roku, ale není to pravidlem, ani povinností Dodavatelů. Výjimkou jsou tarify s garantovanou (fixovanou)  cenou, prostřednictvím nichž vám Dodavatel garantuje stejnou cenu elektřiny na konkrétní, smluvně dané, období. V nabídce společností najdete i tarify, jejichž cena se odvíjí od aktuálních cen elektřiny na energetické burze.

 

Co když můj Dodavatel elektřiny zkrachuje?

Hned v úvodu je potřeba říct, že každá Energetická společnost má složené tzv. jistiny (podle počtu evidovaných odběrných míst), které slouží pro tyto krizové případy, nicméně tu existuje i zákon myslící na podobné situace.Energetickým zákonemje ustanoveno, že pokud Váš Dodavatel zkrachuje, bez elektřiny nezůstanete. Jestliže jste Vaše zálohy za dodávku elektřiny platili řádně a včas, máte ze zákona právo na okamžitou dodávku od tzv. Dodavatele poslední instance. Automaticky si Vás přebere tradiční Dodavatel ČEZ, E.ON nebo PRE, kteří mají povinnost Vám v takovém případě dodávatpo dobu 3 měsíců elektřinu za ceny stanovené Energetickým regulačním úřadem. Během této doby je potřeba vybrat si nového Dodavatele a zajistit si u něj dodávky elektrické energie.

 

Má cenu kvůli pár korunám měnit dodavatele elektrické energie?

Elektrická energie nás doprovází dnes a denně. Nejedná se pouze o chvilkovou úsporu, ale o dlouhodobé snížení provozních nákladů domácnosti. Nový dodavatel nám kromě příznivé ceny za koncovou spotřebovanou silovou elektřinu může nabídnout i lepší služby. Elektronické roční vyúčtování, dostupnost poboček v místě bydliště, věrnostní bonusy navíc, vyškolené telefonní operátorky a takto bychom mohli pokračovat. Jak říkali naše babičky: "Halířky dělají talířky." zrovna tak je tomu i u všech nákladů spojených s domácností.

 

Jaký je rozdíl mezi dodavatelem a distributorem elektřiny?

Distributor elektřiny

Distributor elektřiny je společnost, která se stala držitelem licence na distribuci elektrické energie, která provozuje distribuční soustavu a zajišťuje tak transport elektřiny z elektrárny do Vaší domácnosti. Jde tedy o transport i údržbu tohoto spojení. Distributora nelze změnit, je dán územní rozlohou.

Dodavatel elektřiny

Dodavatel elektřiny je na rozdíl od Distributora společnost, od níž kupujete samotnou koncovou silovou elektřinu, coby komoditu. Každý odběratel má právo vybrat si svého dodavatele. Smlouvu lze uzavřít s jakýmkoliv dodavatelem a distributor má povinnost elektřinu přes svou distribuční síť propustit.

 


Porovnejte nabídku CORASTA s dalšími dodavateli

Srovnejte aktuální nabídku CORASTA pro rok 2018 s dalšími dodavateli elektřiny a plynu. Přesvěčte se, že můžete ročně ušetřit na plynu i několik tisíc. Změnu dodavatele si můžete ihned po srovnání objednat. O papírování se postaráme za vás.

Získejte levnější povinné ručení a ušetřete až 75% z běžné ceny!