Menu
mobile hero
ENWOX ENERGY, s.r.o.
 • Co byste rozhodně měli vědět o této firmě?
 • Je Enwox Energy v insolvenčním řízení?
 • Jak uplatnit své právo u pohledávek?

Spočítat cenu elektřiny

Telefon:
840 440 440
Internet:
 • Enwox Enery se dostala do finančních problémů a měla potíže s vrácením přeplatků klientům.
 • V současné době je tato firma v úpadku.

ENWOX ENERGY, s.r.o.

O dodavateli

Enwox Enery byla poskytovatelem elektřiny a plynu. V roce 2018 však změnila obchodní firmu a sídlo – aktuálně se jedná o společnost SCP first payment of receivables s.r.o., se sídlem Přátelství 1518/2, 102 00 Praha 10 Hostivař.

Insolvenční řízení Enwox Energy

Firma měla výrazné problémy s tím, že nevracela svým klientům přeplatky za energie. Enwox Energy rovněž zkrátila dodávky elektrické energie, tudíž si řada jejích klientů musela v krátké době najít nového poskytovatele energie.

21. 12. 2017 vyhlásil Krajský soud v Ostravě insolvenční řízení s touto firmou. Ten samý soud poté s účinností od 15. 3. 2018 konstatoval úpadek společnosti. Klienti, kteří u této společnosti mají pohledávky, mají šanci je uplatnit v insolvenčním řízení.

Jste poněkud zklamáni osudem Enwox Energy? Pokud jste byli jejím klientem, doufáme, že pro vás vše dobře dopadne a podaří se vám uplatnit vaši pohledávku. Pokud jste o přechodu k Enwox Energy pouze uvažovali, máme pro vás dobrou zprávu – platit méně peněz za elektřinu a plyn můžete i bez toho, aniž byste byli klientem této firmy.

Naše online porovnání cen umožňuje vyhledat levnější nabídku elektřiny či plynu. Jednoduše zadáte údaje o vaší nemovitosti, výši vaší spotřeby a my vám bleskově najdeme cenové nabídky napříč trhem, ze kterých si můžete vybrat tu, která vám bude nejvíc vyhovovat.

Dnes objednalo již 0 klientů
Neváhejte a přidejte se k nim i Vy!

Spočítat cenu elektřiny


Informace

 • Obchodní jméno: ENWOX ENERGY, s.r.o.
 • Sídlo: Denisova 639/2, Moravská Ostrava, 702 00 Ostrava
 • Spisová značka: C 58294 vedená u Krajského soudu v Ostravě
 • Telefon: 840 440 440
 • E-mail: info@enwox.cz
 • Internet: www.enwox.cz


Časté dotazy

Jaký je rozdíl mezi sazbou D01d a D02d?

U D01d je dražší cena za odběr elektrické energie, ale nižší cena za jistič (rezervovaný příkon), u D02d je to naopak. Při menší spotřebě je tedy výhodnější D01d, ale nelze říci přesně, kde se tato hranice láme. Doporučujeme držet se stávající sazby dle smlouvy.

 

Je vyplnění údajů u změny dodavatele elekřiny závazné?

Na základě vyplněných údajů Vám přijde prázdná smlouva o sdružených službách dodávky elektrické energie k vyplnění společně s Všeobecnými obchodními podmínkami. V případě Vašeho souhlasu novou smlouvu řádně vyplníte (dle zaslaného vzoru), podepíšete a odešlete. V tomto okamžiku se objednávka stává závaznou.

 

Je možné provést srovnání plynu a elektřiny najednou?

Bohužel tato volba není možná. Srovnávat můžete vždy pouze dodavatele elektřiny nebo pouze dodavatele plynu, protože údaje potřebné pro výpočet jsou rozdílné.

 

Je změna dodavatele elektřiny totéž, co přepis?

Ne. O přepis se jedná pouze v případě změny majitele odběrného místa. Přepis může nastat při příležitosti prodání bytu novému majiteli, úmrtí majitele odběrného místa či libovolném přepisu z jedné osoby na osobu druhou. Doba trvání přepisu majitele odběrného místa je maximálně 30 dní (liší se dle jednotlivých Dodavatelů).

 

Kolik mě bude stát změna dodavatele elektřiny?

Celý proces změny pro Vás realizujeme zdarma. Jedinou nákladnou veličinou je čas strávený nad vyplňováním smlouvy.

 

Co změna dodavatele elektřiny obnáší? Budu muset měnit elektroměr a platit za jeho instalaci?

Změna dodavatele elektřiny je primárně papírovouzáležitostí. Elektrické vedení, jističe, elektroměr a veškeré distribuční sounáležitosti zůstanou nezměněny. Majitelem sítě i příslušenství je samotný Distributor. Vy měníte pouze Dodavatele, distributor zůstane stejný, není tedy potřeba při tomto procesu demontovat elektroměr či platit za nějaké vedlejší úkony.

 

Může se cena elektřiny měnit? Jak často?

Cena elektrické energie se může změnit kdykoli v průběhu roku. Mění se přitom cena za dodávku koncové silové elektřiny či stálý plat za odběrné místo. Nikoliv cena za distribuci elektřiny, ta se mění jednou ročně s platností od 1. ledna následujícího roku. Standardně je zvykem měnit cenu k začátku roku, ale není to pravidlem, ani povinností Dodavatelů. Výjimkou jsou tarify s garantovanou (fixovanou)  cenou, prostřednictvím nichž vám Dodavatel garantuje stejnou cenu elektřiny na konkrétní, smluvně dané, období. V nabídce společností najdete i tarify, jejichž cena se odvíjí od aktuálních cen elektřiny na energetické burze.

 

Co když můj Dodavatel elektřiny zkrachuje?

Hned v úvodu je potřeba říct, že každá Energetická společnost má složené tzv. jistiny (podle počtu evidovaných odběrných míst), které slouží pro tyto krizové případy, nicméně tu existuje i zákon myslící na podobné situace.Energetickým zákonemje ustanoveno, že pokud Váš Dodavatel zkrachuje, bez elektřiny nezůstanete. Jestliže jste Vaše zálohy za dodávku elektřiny platili řádně a včas, máte ze zákona právo na okamžitou dodávku od tzv. Dodavatele poslední instance. Automaticky si Vás přebere tradiční Dodavatel ČEZ, E.ON nebo PRE, kteří mají povinnost Vám v takovém případě dodávatpo dobu 3 měsíců elektřinu za ceny stanovené Energetickým regulačním úřadem. Během této doby je potřeba vybrat si nového Dodavatele a zajistit si u něj dodávky elektrické energie.

 

Má cenu kvůli pár korunám měnit dodavatele elektrické energie?

Elektrická energie nás doprovází dnes a denně. Nejedná se pouze o chvilkovou úsporu, ale o dlouhodobé snížení provozních nákladů domácnosti. Nový dodavatel nám kromě příznivé ceny za koncovou spotřebovanou silovou elektřinu může nabídnout i lepší služby. Elektronické roční vyúčtování, dostupnost poboček v místě bydliště, věrnostní bonusy navíc, vyškolené telefonní operátorky a takto bychom mohli pokračovat. Jak říkali naše babičky: "Halířky dělají talířky." zrovna tak je tomu i u všech nákladů spojených s domácností.

 

Jaký je rozdíl mezi dodavatelem a distributorem elektřiny?

Distributor elektřiny

Distributor elektřiny je společnost, která se stala držitelem licence na distribuci elektrické energie, která provozuje distribuční soustavu a zajišťuje tak transport elektřiny z elektrárny do Vaší domácnosti. Jde tedy o transport i údržbu tohoto spojení. Distributora nelze změnit, je dán územní rozlohou.

Dodavatel elektřiny

Dodavatel elektřiny je na rozdíl od Distributora společnost, od níž kupujete samotnou koncovou silovou elektřinu, coby komoditu. Každý odběratel má právo vybrat si svého dodavatele. Smlouvu lze uzavřít s jakýmkoliv dodavatelem a distributor má povinnost elektřinu přes svou distribuční síť propustit.

 


Porovnejte nabídku ENWOX ENERGY s dalšími dodavateli

Srovnejte aktuální nabídku ENWOX ENERGY pro rok 2018 s dalšími dodavateli elektřiny a plynu. Přesvěčte se, že můžete ročně ušetřit na plynu i několik tisíc. Změnu dodavatele si můžete ihned po srovnání objednat. O papírování se postaráme za vás.

Získejte levnější elektřinu
a ušetřete až 75% z běžné ceny!