Menu
mobile hero
Hypoteční banka
 • Banka, která se úzce specializuje pouze na hypoteční produkty
 • Je největším poskytovatelem hypoték v Česku
 • Jejím většinovým vlastníkem je společnost ČSOB, která je součástí mezinárodní skupiny KBC Group

Spočítat hypotéku

Poslední žadatel: Lenka P., Pardubice Lenka včera ve 17:15 sjednala hypotéku
Telefon:
800 050 277
 • Díky úzké specializaci může klientovi poskytnout profesionální poradenství a pomoc
 • Možnost využití jejich četných moderních vymožeností (virtuální konference, online aplikace. atd.)

Hypoteční banka

O společnosti

Hypoteční banka není na českém hypotečním trhu žádným nováčkem, fungovala pod nejrůznějšími názvy již od roku 1991. Zaměřuje se na poskytování hypotečních úvěrů fyzickým osobám. Ve své reklamní kampani se chlubí tím, že hypotéku u ní má každý čtvrtý Čech. Za touto obrovskou popularitou ze strany zájemců o bydlení stojí její četné výhody, ať už se jedná o atraktivní nabídku úvěrů, či profesionální poradenství, díky kterému si klient zvolí hypotéku přímo na míru své situaci.

Dnes objednalo již 3 klientů
Neváhejte a přidejte se k nim i Vy!

Spočítat hypotéku


Informace

 • Obchodní jméno: Hypoteční banka, a.s.
 • Sídlo: Radlická 333/150, Radlice, 150 00 Praha 5
 • Spisová značka: B 3511 vedená u Městského soudu v Praze
 • Telefon: 800 050 277
 • E-mail: info@hypotecnibanka.cz
 • Internet: www.hypotecnibanka.cz


Časté dotazy

Lze zkrátit splatnost hypotéky?
Je možné převzít hypoteční úvěr?
Co to je refinancování hypotéky?
Jaké jsou druhy hypoték?
Co je to LTV?
Co je to hypotéka?
Jak je to s refinancováním hypotéky po uplynutí fixace?
Musím mít běžný účet u banky, u níž si beru hypotéku?
Co se stane, když nebudu moci hypotéku splácet?
Lze u hypotéky provést mimořádnou splátku, případně jaké sankce to sebou nese?

Nabídka produktů Hypoteční banky

Úroková sazba hypotéky Hypoteční banky platí po dobu 30 dní. Informaci o úrokové sazbě, výši splátek, a jestli hypotéku získáte, budete vědět do 20 minut, a to i přesto že nemáte ještě vybraný byt či dům.

V roce 2018 dosáhla Hypoteční banka nejvyššího podílu uzavřených hypoték na českém trhu.

Na co se dá použít hypotéka od Hypoteční banky?

S hypotékou si můžete postavit vlastní dům, nebo si upravit stávající bydlení. Hypotéku Hypoteční banky můžete využít i na koupi bytu, nebo koupi spoluvlastnického podílu.

O hypotéku může požádat jednotlivec, nebo až 4 lidé ze 2 domácností. Domácnost tvoří fyzické osoby, které spolu trvale žijí a společně hradí náklady na své potřeby.

Pomocí hypotéky můžete dále vypořádat majetkové poměry nebo převést členská práva. A samozřejmě můžete na hypotéku Hypoteční banky převést svůj současný úvěr.

Hypotéka vám umožní i koupi bytu v družstevním vlastnictví, pokud budete mít k dispozici ručení jinou nemovitostí v osobním vlastnictví. Další možnost využití hypotéky je pořízení nemovitosti, kterou budete dále pronajímat.

Vlastní zdroje: Kolik musíte k hypotéce od Hypoteční banky doplatit ze svého?

Při zjišťování, kolik si můžete od banky půjčit a kolik už musíte financovat jinak, se určitě setkáte se zkratkou LTV. Co znamená? LTV pochází z anglického loan to value.

Tento ukazatel definuje maximální poměr výše úvěru k hodnotě zastavené nemovitosti. LTV tedy určuje, na jakou maximální částku si můžete vzít úvěr s ohledem na hodnotu nemovitosti a jakou částku už musíte hradit z jiných prostředků.

Hypotéka Hypoteční banky se poskytuje až do výše 90 % odhadní, případně kupní, ceny zastavované nemovitosti. V nabídce je např. produkt Jasná hypotéka s roční úrokovou sazbou 2,09 % a fixací na 5 let při LTV (poměr výše úvěru k ceně nemovitosti) do 70 %.

Pro jednodušší pochopení se pojďme podívat na praktický příklad: Při ceně kupované nemovitosti 4 000 000 Kč a s 70 % LTV můžete žádat o hypoteční úvěr maximálně ve výši 2 800 000 Kč a zbytek, tedy 1 200 000 Kč, již musíte financovat vlastními prostředky.

Co je doba fixace a jak ji nejlépe využít u Hypoteční banky?

Doba fixace představuje období, během kterého se úroková sazba sjednaného hypotečního úvěru nemění a splátka je po tuto dobu neměnná bez ohledu na aktuální ekonomickou situaci, nebo vývoj sazeb na trhu hypotečních úvěrů.

Vybraná doba fixace má vliv na výši nabízené úrokové sazby jak pro novou hypotéku, tak také k refinancování hypotéky: 

 • fixace 1 rok úrok od 1,99 %
 • fixace 3 roky úrok od 1,99 %
 • fixace 5 let úrok od 2,09 %
 • fixace 7 let úrok od 2,19 %

Co musíte splňovat, abyste dostali hypotéku od Hypoteční banky

Množství a povaha dokumentů, které od vás bude Hypoteční banka chtít, se vždy liší podle účelu hypotéky, typu nemovitosti a dalšího.

Pro uzavření hypotečního úvěru musíte k žádosti o hypoteční úvěr vždy předložit potvrzení o výši příjmu. Požadavky jsou podobné jako u jiných bank.

Základem jsou dva průkazy totožnosti, aktuální výpis z katastru nemovitostí nebo odhad nemovitosti si Hypoteční banka zajistí sama.

Ke koupi bytu bude potřebovat předložit kupní smlouvu na bytovou jednotku, nebo smlouvu o smlouvě budoucí. Kupní smlouvu si připravte i při nákupu budovy nebo pozemku.

Při financování výstavby nebo rekonstrukce bance dokládáte potvrzení o proinvestování vlastních prostředků.

Před podpisem smlouvy, resp. před čerpáním, se musí doložit potvrzení tzv. vinkulace pojistného plnění pojišťovnou. Spolu s podepsanou smlouvou vám pak banka vystaví návrh na vklad zástavního práva do katastru nemovitostí.

 

Porovnejte si nejzajímavější nabídky hypoték