Menu
mobile hero
Hypoteční banka
 • Banka, která se úzce specializuje pouze na hypoteční produkty
 • Je největším poskytovatelem hypoték v Česku
 • Jejím většinovým vlastníkem je společnost ČSOB, která je součástí mezinárodní skupiny KBC Group
Spočítat hypotéku
Poslední žadatel: Lenka P., Ostrava Lenka včera ve 16:15 sjednala hypotéku
Telefon:
800 050 277
Internet:
www.hypotecnibanka.cz
Hodnocení klientů 4/5 - 151 hlasů
 • Díky úzké specializaci může klientovi poskytnout profesionální poradenství a pomoc
 • Možnost využití jejich četných moderních vymožeností (virtuální konference, online aplikace. atd.)

Hypoteční banka

O společnosti

Hypoteční banka není na českém hypotečním trhu žádným nováčkem, fungovala pod nejrůznějšími názvy již od roku 1991. Zaměřuje se na poskytování hypotečních úvěrů fyzickým osobám. Ve své reklamní kampani se chlubí tím, že hypotéku u ní má každý čtvrtý Čech. Za touto obrovskou popularitou ze strany zájemců o bydlení stojí její četné výhody, ať už se jedná o atraktivní nabídku úvěrů, či profesionální poradenství, díky kterému si klient zvolí hypotéku přímo na míru své situaci.

Dnes objednalo již 2 klientů
Neváhejte a přidejte se k nim i Vy!
Spočítat hypotéku

Informace

 • Obchodní jméno: Hypoteční banka, a.s.
 • Sídlo: Radlická 333/150, Radlice, 150 00 Praha 5
 • Spisová značka: B 3511 vedená u Městského soudu v Praze
 • Telefon: 800 050 277
 • E-mail: info@hypotecnibanka.cz
 • Internet: www.hypotecnibanka.cz

Časté dotazy

Lze zkrátit splatnost hypotéky?

Podmínky jsou dány ve smlouvě, nebo ve všeobecných obchodních podmínkách jednotlivých bank. Obecně lze říci, že ano, lze zkrátit dobu splatnosti, ale v ideálním případě v době refixace úrokové sazby, kde se dají nastavit nové podmínky stávajícího úvěru.

Další často kladené otázky z okruhu hypoték

Je možné převzít hypoteční úvěr?

Ano, pokud nový zájemce o hypotéku bude splňovat podmínky dané banky pro převzetí úvěru.

Další často kladené otázky z okruhu hypoték

Co to je refinancování hypotéky?

K refinancování hypotéky dochází v momentě končící fixace úrokové sazby. Před tímto koncem je vhodné porovnat nabídku na trhu hypoték a zjistit, zda máte nastaveny nejvýhodnější podmínky právě pro vás. Doporučujeme spočítat na naší kalkulačce, případně se obrátit na naše makléře, kteří vám poradí.

Další často kladené otázky z okruhu hypoték

Jaké jsou druhy hypoték?

V obecné rovině jsou dva druhy hypoték. Účelová hypotéka určená k bydlení a neúčelová (tzv. americká hypotéka), kde se nezjišťuje účel, ale je dána nemovitost do zástavy k tomuto úvěru.

Další často kladené otázky z okruhu hypoték

Co je to LTV?

LTV – Loan to Value – poměr úvěru k hodnotě zastavené nemovitosti udávaný v procentech. Je to údaj, od kterého se výrazným způsobem odvíjí úroková sazba úvěru.

Další často kladené otázky z okruhu hypoték

Co je to hypotéka?

Hypoteční úvěr definuje Zákon o dluhopisech č. 190/2004 Sb. jako úvěr, jehož splacení včetně příslušenství je zajištěno zástavním právem k nemovitosti, i rozestavěné. Úvěr se považuje za hypoteční úvěr dnem vzniku právních účinků zástavního práva

Další často kladené otázky z okruhu hypoték

Jak je to s refinancováním hypotéky po uplynutí fixace?

Banky informují klienty před uplynutím konce období, na které je zafixovaná úroková sazba o její změně a nabízejí klientům další období s jinou úrokovou sazbou. Zde je dobré se na tuto změnu připravit a zjistit si, zda nejsou na trhu hypoték výhodnější podmínky i za cenu dalšího dokládání nutných podkladů v případě změny. Ve výsledku se mohou ušetřit až desetitisíce korun ročně. Doporučuji využít našeho srovnávače hypoték a najít optimální službu za pomoci našich vyškolených hypotečních specialistů.

Další často kladené otázky z okruhu hypoték

Musím mít běžný účet u banky, u níž si beru hypotéku?

Obecně lze říci, že není potřeba mít běžný účet u banky, u které si berete hypoteční úvěr. Je zde ale předpoklad, že pokud si zřídíte účet u stejné banky, kde si chcete vzít hypotéku, dostanete zvýhodnění úrokové sazby např. o 0,5%, což může dělat zajímavou částku v celkové splátce.

Další často kladené otázky z okruhu hypoték

Co se stane, když nebudu moci hypotéku splácet?

V prvé řadě je potřeba co nejdříve kontaktovat banku a informovat o této skutečnosti. V některých případech je možné najít řešení např. v odkladu splátek, v prodloužení splatnosti hypotéky a tím snížení splátky atd.

Další často kladené otázky z okruhu hypoték

Lze u hypotéky provést mimořádnou splátku, případně jaké sankce to sebou nese?

Obecně lze říci, že banky mimořádné splátky nemají rády. Jednak je to proto, že mimořádná splátka naruší plynulost toku peněz do banky a jednak proto, že tímto banky přicházejí o budoucí zisk. V drtivé většině si banky účtují poplatek za předčasnou splátku dle platných sazebníků, nebo se u některých bankovních domů lze domluvit již ve smlouvě a zřídit si službu na možnost vložení mimořádné splátky.

Další často kladené otázky z okruhu hypoték


Nabídka produktů Hypoteční banky

Zájemce o financování bydlení si může zvolit z bohaté palety produktů. Ať už má zájem o pořízení domu, bytu, rekonstrukci staršího objektu či koupi parcely, banka mu vždy nabídne odpovídající produkt přímo pro tento účel. Klienti, kteří touží po koupi něčeho jiného, můžou využít bezúčelové americké hypotéky. Hypoteční banka se angažuje rovněž na poli pojišťovnictví, ve své nabídce má pojištění nemovitosti i splácení hypotéky.

Porovnejte si nejzajímavější nabídky hypoték.