Menu
mobile hero
Komerční banka, hypotéka
 • Splatnost hypotéky je možné při jejím sjednávání nastavit až na 30 let, a to od 5 let
 • K hypotéce na bydlení si můžete navíc půjčit na cokoliv až 800 000 Kč, resp. 20 % výše hypotéky
 • Pevnou úrokovou sazbu můžete zvolit na 3 měsíce, ale i na 15 let
 • Uzavřením rizikového životního pojištění Komerční pojišťovny si snížíte úrokovou sazbu hypotéky

SPOČÍTAT HYPOTÉKU

Telefon:
800 521 521
Internet:
 • Získáte až 100 % potřebné částky
 • Navíc až 800 000 Kč na cokoli

Komerční banka, hypotéka

O společnosti

Součástí hypotéky Komerční banky je správa hypotečního úvěru zdarma. Komerční banka nabízí široké spektrum možností, jak hypotéku využít. Zvolte “hypotéku Dozadu” a nechte si proplatit investice do bydlení až 3 roky zpětně. Nebo sáhněte po flexibilní hypotéce - výši splátek si můžete snížit o 50 % nebo splácení na 3 měsíce přerušit.

Dnes objednalo již 1 klientů
Neváhejte a přidejte se k nim i Vy!

SPOČÍTAT HYPOTÉKU


Informace

 • Obchodní jméno: Komerční banka, a.s.
 • Sídlo: Praha 1, Na Příkopě 33 čp. 969, PSČ 11407
 • Spisová značka: B 1360 vedená u Městského soudu v Praze
 • Telefon: 800 521 521
 • E-mail: mojebanka@kb.cz
 • Internet: www.kb.cz


Na co se dá použít hypotéka od Komerční banky?

Hypotéku Komerční banky je možné využít pouze na bydlení. Ačkoliv se řekne, že je to půjčka jen na bydlení, i tak je rozsah použití široký. V každém případě je ale potřeba účel využití peněz dokládat.

Typicky se hypotéka využívá na koupi domu nebo bytu, a to i v případě družstevního bytu. Dále pak na rekonstrukci vlastního bydlení nebo výstavbu nového domu, modernizaci i opravu nemovitosti.

Dále můžete o hypotéku žádat, pokud potřebujete prostředky využít při vypořádání spoluvlastnických a dědických nároků k nemovitosti, předplacení nájemného při uzavírání nájemní smlouvy, sloučení nebo refinancování hypotéky, úvěrů a půjček na bydlení, ale i na zpětné proplacení investice do nemovitosti z minulého roku.

Tím ale výčet nekončí. Peníze z hypotéky je možné využít i na úhradu vedlejších nákladů spojených s bydlením (na nákup nábytku, kuchyňské linky apod.), a to až do 50 % objemu hypotéky.

Vlastní zdroje: Kolik musíte k hypotéce od Komerční banky doplatit ze svého?

Při zjišťování, kolik si můžete od banky půjčit a kolik už musíte financovat jinak, se určitě setkáte se zkratkou LTV. Co znamená? LTV pochází z anglického loan to value. Tento ukazatel definuje maximální poměr výše úvěru k hodnotě zastavené nemovitosti. LTV tedy určuje, na jakou maximální částku si můžete vzít úvěr s ohledem na hodnotu nemovitosti a jakou částku už musíte hradit z jiných prostředků.

Hypotéku Komerční banky můžete čerpat až do výše 90 % hodnoty nemovitosti, kterou budete ručit.

Pro jednodušší pochopení se pojďme podívat na praktický příklad: Při ceně kupované nemovitosti 2 500 000 Kč a s 90 % LTV můžete žádat o hypoteční úvěr maximálně ve výši 2 250 000 Kč a zbytek, tedy 250 000 Kč, již musíte financovat vlastními prostředky.

Co je doba fixace a jak ji nejlépe využít u Komerční banky?

Doba fixace představuje období, během kterého se úroková sazba sjednaného hypotečního úvěru nemění. Nezměněna tak zůstává i výše splátky úvěru po celou dobu fixace bez ohledu na vývoj sazeb na trhu hypotečních úvěrů.

Hypotéku Komerční banky si můžete zvolit s pevnou úrokovou sazbou, která je platná na období 3 měsíců, 1-10 a 15 let.

Podle délky fixace se mění také nabídka poskytovaných úrokových sazeb. Podívejme se na ukázku vývoje úrokových sazeb při volbě splácení hypotéky 20 let a při LTV 70 % (hodnota nemovitosti 2 500 000 Kč, naspořené prostředky 750 000 Kč, hypotéka 1 750 000 Kč):

 • 1 rok 2,49 %
 • 3 roky 2,29 %
 • 5 let 2,29 %
 • 10 let 2,29 %
 • 15 let 2,49 %

Co musíte splňovat, abyste dostali hypotéku od Komerční banky?

Žádostí o úvěr to začíná, pokračuje např. potvrzením vašich příjmů a dodání pojistné smlouvy k vašemu rizikovému životnímu pojištění. U Komerční banky, podobně jako u jiných bank, počítejte s podepsáním zástavní smlouvy a zřízení zástavního práva k nemovitosti, kterou se bude ručit, popř. předložením návrhu na vklad zástavního práva potvrzeného katastrálním úřadem. N

evyhnete se ani předložení pojistné smlouvy k zastavené nemovitosti a předložení dokladů prokazujících účelovost půjčky, např. kupní smlouva.

Žádost o hypotéku je proces náročný na administrativu a dokládání. Zvládnout se ale dá a bankéři vám budou nápomocni, sestaví vám individuální seznam dokladů, které budete pro schválení hypotéky Komerční banky potřebovat.

 

Získejte výhodnější hypotéku a ušetřete na splátkách!