Menu
mobile hero
mBank, hypotéka
 • Úroková sazba mHypotéky od atraktivních 1,64 % p.a.
 • Dobu splatnosti hypotéky mBank si můžete zvolit od 12 měsíců do 40 let
 • Zažádejte si navíc až o 30 % prostředků z hypotéky pro vaše další plány, úrok budete mít stejný
 • Hypotéku mBank si můžete vybrat s pevným úrokem v délce 1, 2, 3, 4 nebo 5 let

Spočítat hypotéku

Telefon:
844 777 000
Internet:
 • Vybavení a poskytnutí hypotéky zdarma
 • Garance úrokové sazby po dobu 30 dnů počínaje podpisem žádosti zdarma

mBank, hypotéka

U mBank si můžete na bydlení půjčit od 200 000 Kč do 15 000 000 Kč, a to až na 40 let. Hypotéka mBank poskytuje široké možnosti úročení. Nabízí se s pevnou úrokovou sazbou od 1 do 5 let garantující stejnou měsíční splátku, nebo s variabilní úrokovou sazbou, která se vyvíjí podle ceny peněz na mezibankovním trhu a bývá zpravidla nižší, než fixní. 

Dnes objednalo již 2 klientů
Neváhejte a přidejte se k nim i Vy!

Spočítat hypotéku


Informace

 • Obchodní jméno: mBank S.A., organizační složka
 • Sídlo: Sokolovská 668/136d, Karlín, 186 00 Praha 8
 • Spisová značka: A 58319 vedená u Městského soudu v Praze
 • Telefon: 844 777 000
 • E-mail: kontakt@mBank.cz
 • Internet: www.mbank.cz


Na co se dá použít hypotéka od mBank?

Hypotéku mBank můžete využít na koupi rodinného domu nebo bytu v osobním vlastnictví. Běžné je také financování koupě družstevního bytu, hypotéka v takovém případě musí být zajištěna jinou nemovitostí, která je v osobním vlastnictví.

Tím výčet možností použití mHypotéky zdaleka nekončí. Běžné je financování výstavby domu včetně koupě stavebního pozemku.

Máte spíše zájem o koupi chaty nebo chalupy? I celoročně obyvatelné nemovitosti určené k individuální rekreaci mohou být financovány z hypotéky mBank.

Hypotéka mBank je určena nejen na koupi, ale i na financování rekonstrukce, nebo splacení stávající hypotéky a jejím nahrazením hypotékou mBank, tedy refinancování.

Vlastní zdroje: Kolik musíte k hypotéce od mBank doplatit ze svého?

Při zjišťování, kolik si můžete od banky půjčit a kolik už musíte financovat jinak, se určitě setkáte se zkratkou LTV. Co znamená? LTV pochází z anglického loan to value.

Tento ukazatel definuje maximální poměr výše úvěru k hodnotě zastavené nemovitosti. LTV tedy určuje, na jakou maximální částku si můžete vzít úvěr s ohledem na hodnotu nemovitosti a jakou částku už musíte hradit z jiných prostředků.

Hypotéka mBank se poskytuje jako účelová, ale i jako neúčelová. Podle volby tohoto typu úvěru se odvíjí také maximální LTV.

U účelové hypotéky, tedy u úvěru souvisejícího s bydlením, u kterého se přesně dokládá, jak se půjčené prostředky využijí, ja maximální podíl LTV dokonce 90 % hodnoty zastavené nemovitosti.

Hypotéku mBank si můžete vzít i na splnění svého snu, např. na cestování, nebo klidně na nákup apartmánu na pláži, ale i na vybavení bytu. Pokud bance nechcete dokládat dokumenty, jak s penězi naložíte, hledáte zajisté neúčelovou hypotéku. U ní je potřeba dodržet nejvýše 75 % LTV z hodnoty zastavené nemovitosti.

Pro jednodušší pochopení se pojďme podívat na praktický příklad: Při ceně kupované nemovitosti 3 600 000 Kč a s 90 % LTV můžete žádat o hypoteční úvěr maximálně ve výši 3 240 000 Kč a zbytek, tedy 360 000 Kč, již musíte financovat vlastními prostředky.

Co je doba fixace a jak ji nejlépe využít u mBank?

Doba fixace představuje období, během kterého se úroková sazba sjednaného hypotečního úvěru nemění. Nezměněna tak zůstává i výše splátky úvěru po celou dobu fixace bez ohledu na vývoj sazeb na trhu hypotečních úvěrů.

Hypotéka mBank je v nabídce s fixním obdobím v délce 1, 2, 3, 4 nebo 5 let. Podle délky fixace se mění také nabídka poskytovaných úrokových sazeb:

 • fixace 1 rok úrok 2,74 %
 • fixace 3 roky úrok 2,69 %
 • fixace 5 let úrok 1,64 %

Co musíte splňovat, abyste dostali hypotéku od mBank?
Žadatelem může být fyzická osoba starší 18 let způsobilá k právním úkonům. K prokázání je potřeba připravit si 2 doklady - občanský průkaz a dále např. řidičský průkaz, nebo pas.

Pro získání mHypotéky je potřeba mít stálý zdroj příjmů, bance budete proto předkládat ověření příjmů. Hypotéka mBank do 50 % hodnoty zástavní nemovitosti se ale vyřizuje i bez dokládání potvrzení o výši příjmů.

Další předkládané dokumenty se budou týkat nemovitosti. Připravte si projektovou dokumentaci stavby.

Při koupi předložte i odhad ceny nemovitosti, který může být až 6 měsíců starý, při refinancování hypotéky mBank je možné použít původní odhad až 6 let starý.

 

Získejte výhodnější hypotéku a ušetřete na splátkách!