Menu
mobile hero
Moneta, hypotéka
 • Roční úroková sazba začíná už na 1,89 % při fixaci úrokové sazby na 1, 3 nebo 5 let
 • Banka poskytuje slevu na úrokové sazbě hypotéky ve výši 0,2 % při sjednání pojištění schopnosti splácet hypoteční úvěr
 • Už po 1. roce splácení můžete zcela zdarma splatit až 50 % z výše půjčené částky
 • Splatnost hypotéky MONETA Money Bank lze natáhnout až na 30 let

Spočítat hypotéku

Telefon:
224 444 333
Internet:
 • Úrok, který si spočítáte online, opravdu dostanete
 • Ve 4 jednoduchých krocích si spočítáte svůj úrok

Moneta, hypotéka

S hypotékou MONETA Money Bank si můžete díky úsporám na účtu snížit úrok i pod uváděných 1,89 %. Čím vyšší zůstatek na účtu, tím nižší úrok, a to zcela automaticky. Splátky i vedení hypotéky jsou navíc po celou dobu zdarma, stejně tak i odhad nemovitosti a výpis z katastru.

Dnes objednalo již 2 klientů
Neváhejte a přidejte se k nim i Vy!

Spočítat hypotéku


Informace

 • Obchodní jméno: MONETA Money Bank, a.s.
 • Sídlo: Praha 4 - Michle, Vyskočilova 1422/1a, PSČ 14028
 • Spisová značka: B 5403 vedená u Městského soudu v Praze
 • Telefon: 224 444 333
 • Internet: www.moneta.cz


Na co se dá použít hypotéka od MONETA Money Bank?

Hypotéku MONETA Money Bank můžete využít samozřejmě na financování bydlení. Naprostý standard je koupě nemovitosti do osobního vlastnictví, financování rekonstrukce či výstavby, ale i zpětné proplacení vlastních finančních prostředků investovaných do nemovitosti.

Běžně se touto hypotékou řeší také refinancování, tedy splacení stávající hypotéky a vyřízení hypotéky nové u MONETA Money Bank.

U hypotéky MONETA Money Bank vás určitě potěší, že až 30 % z půjčené částky můžete použít, na cokoliv chcete, tedy nejen na bydlení.

U všech hypoték určených jako investice do vlastního bydlení dostanete potvrzení o zaplacených úrocích, které si můžete odečíst od základu daně.

Vlastní zdroje: Kolik musíte k hypotéce od MONETA Money Bank doplatit ze svého?

Při zjišťování, kolik si můžete od banky půjčit a kolik už musíte financovat jinak, se určitě setkáte se zkratkou LTV. Co znamená? LTV pochází z anglického loan to value.

Tento ukazatel definuje maximální poměr výše úvěru k hodnotě zastavené nemovitosti. LTV tedy určuje, na jakou maximální částku si můžete vzít úvěr s ohledem na hodnotu nemovitosti a jakou částku už musíte hradit z jiných prostředků.

Hypotéku MONETA Money Bank můžete čerpat až do výše 90 % odhadní, případně kupní ceny nemovitosti.

Pro jednodušší pochopení se pojďme podívat na praktický příklad: Při ceně kupované nemovitosti 4 500 000 Kč a s 90 % LTV můžete žádat o hypoteční úvěr maximálně ve výši 4 050 000 Kč a zbytek, tedy 450 000 Kč, již musíte financovat vlastními prostředky.

Co je doba fixace a jak ji nejlépe využít u MONETA Money Bank?

Doba fixace představuje období, během kterého se úroková sazba sjednaného hypotečního úvěru nemění. Nezměněna tak zůstává i výše splátky úvěru po celou dobu fixace bez ohledu na vývoj sazeb na trhu hypotečních úvěrů.

U hypotéky MONETA Money Bank si můžete vybrat fixaci na 1 rok, 3, 5, 7 a 10 let. Podle délky fixace se mění také nabídka poskytovaných úrokových sazeb:

 • 1 rok 1,89 %
 • 3 roky 1,89 %
 • 5 let 1,89 %
 • 7 let 1,99 %
 • 10 let 1,99 %

Berte ale také v úvahu, že si můžete úrokovou sazbu snížit, pokud si zřídíte připojištění schopnosti splácet. Další zvýhodnění úrokové sazby vás potká, pokud budete na účtu udržovat určitou výši úspor.

Co musíte splňovat, abyste dostali hypotéku u MONETA Money Bank?

Dokumenty, které musíte při zřizování hypotéky předložit, bývají u většiny bank velmi podobné.

V první řadě se od vás očekává, že je vám více než 18 let. Předložit musíte dva doklady totožnosti, tedy občanský průkaz a dále pak řidičský průkaz, cestovní pas nebo rodný list.

Dále se bude banka zajímat o vaše příjmy. Předložit jí musíte potvrzení o výši trvalého příjmu od zaměstnavatele a výpis z běžného účtu za poslední 3 měsíce.

Pozornost banky se bude soustředit i na účel použití hypotéky. V případě financování koupě musíte doložit budoucí kupní smlouvu včetně návrhu kupní smlouvy.

U výstavby nebo rekonstrukce se nevyhnete předložení smlouvy o dílo, stavebního povolení, rozpočtu stavby. U refinancování si dohledejte původní smlouvu o úvěru/půjčce, vyčíslení aktuálního zůstatku úvěru vč. příslušenství, platnou pojistnou smlouvu na zastavovanou nemovitost.

Banka si může samozřejmě pro posouzení vaší záležitosti vyžádat ještě další dokumenty.

 

Získejte výhodnější hypotéku a ušetřete na splátkách!