Menu

Pojištění bytu

Spočítejte si pojištění bytu online
31034258 (bez)
  • Zabezpečte svůj byt nejvýhodnějším pojištěním
  • Nabízíme pojištění bytu se slevou 30 % oproti standardní ceně na trhu
  • Pojistku aktivujete zaplacením

SPOČÍTEJTE CENU POJIŠTĚNÍ

Hodnocení klientů

Recenze nejsou ověřené. Informace o recenzích

profilePhotoUrl

Jirka Seidl

·   23.5.2024

Spokojenost

profilePhotoUrl

Jiři Sejna

·   21.5.2024

Rychlejší než zvuk...

profilePhotoUrl

Josef Tylka

·   21.5.2024

Spokojenost s operátorkou p.Šebestovou

profilePhotoUrl

Jerrymax 1308

·   20.5.2024

Pohodové založení pojištění. Doporučuji.

profilePhotoUrl

Pepa Vandal

·   20.5.2024

Paráda,spokojenost.

profilePhotoUrl

Janik Vodicka

·   17.5.2024

Příjemné jednání.

profilePhotoUrl

Jitka Skalova

·   16.5.2024

S Vašimi službami jsem moc spokojená, vždy vstřícnost, ochota a ...
číst celou recenzi

profilePhotoUrl

Luděk Paur

·   16.5.2024

Spokojen nadmíru

profilePhotoUrl

Vera Pilna

·   10.5.2024

Perfektní profesionální přístup

Zobrazit další recenze

Pojištění bytu

Na co se vztahuje pojištění bytu?

Na pojištění bytu se můžeme dívat ze dvou úhlů. Na jedné straně jde o pojištění domácnosti, tedy veškerého vnitřního vybavení. Pojištění domácnosti pokrývá vnitřek nemovitosti, tedy movité věci jako nábytek, elektronika, počítače, mobily, cennosti, knihy.

Na straně druhé je pojištění nemovitosti, tedy pojištění zdí, podlah, nebo věcí, které jsou napevno přidělané. Pojištění nemovitosti pokrývá tedy budovu a další příslušenství jako jsou střechy, dveře, okna, okapy, ale i vedlejší stavby jako je garáž, sklep, bazén, nebo přístřešek. Při pojištění nemovitosti se nemusíte obávat ani útoku vandala, poškození fasády živočichy, důsledky živelních katastrof jako povodeň, tornádo, nebo požár.

Pojištění nemovitosti - na co si dát pozor?

Nemovitost, ať už jde o dům nebo byt, se pojišťuje na mnoho let. Vybraná pojišťovna by měla proto být stabilní s dobrou reputací

Vaše pojistná smlouva by měla zohledňovat aktuální stav nemovitosti, což znamená, že se v čase má měnit, stejně jako se mění nemovitost a vybavení v ní. Pojistná smlouva by měla umožnit opětovné postavení nemovitosti při jejím kompletním zničení. Což znamená také sledovat změny cen stavebních prací a materiálů.

Nepřeskakujte při čtení smluvních podmínek výluky. Bývá běžné, že nemovitosti v blízkosti vodních ploch a toků mají uvedenou výluku na povodně a záplavy. 

Ušetříme vám několika hodinové hledání

U nás vidíte výsledek okamžitě

Máme možnost zajistit vám neveřejné ceny

Všechno papírování zařídíme za vás

Získejte výhodné pojištění bytu a ušetřete až 30 % z běžné ceny!

SPOČÍTAT CENU

Pojištění bytu podle typu

Pojištění bytu v nájmu

Bydlíte v nájmu? Potom bývá obvyklé, že součástí nájemní smlouvy bývá i podmínka sjednat pojištění domácnosti i pojištění odpovědnosti. Ochráníte tak předměty, které vám byly pronajímatelem svěřeny. Rozbitá televize pana majitele při házení balonku s dětmi příliš vtipná není, když nemáte pojištění. I v případě, že tato podmínka není ve smlouvě, je vhodné mít tato pojištění sjednaná. 

Pojištění bytu v osobním vlastnictví

U osobního vlastnictví platí, že jste majitelem jak vybavení uvnitř bytu, tak také nemovitosti (podlahy, stropy, zdi). Proto byste měli u osobního vlastnictví uvažovat o zřízení pojištění nejen nemovitosti, ale také domácnosti a ideálně i odpovědnosti. Je toho hodně? Všemi těmito pojištěními chráníte svůj majetek a majetek sousedů.

Pojištění družstevního bytu

Nemovitost jako celek není ve vlastnictví jednotlivých osob, ale v majetku družstva. Družstevník vlastní pouze podíl. Pro družstevníka proto nedává smysl sjednávat pojištění nemovitosti. Tuto část pojištění si obstará družstvo. 

Družstevník se ale vhodně musí starat o majetek, který mu družstvo svěřilo. Pro družstevníka proto dává smysl sjednat pojištění domácnosti a také odpovědnosti. Pojištění domácnosti chrání vlastní majetek družstevníka. Pojištění odpovědnosti pokryje případy, kdy nedopatřením způsobíte škodu vašim sousedům.

Pojištění nemovitosti s více vlastníky

Nemovitost s více vlastníky, podílové spoluvlastnictví, je z pohledu pojištění a možných rizik nejsložitější. Ke vzniku podílového spoluvlastnictví dochází např. dědictvím (nemovitost připadne sourozencům), nebo koupí podílu v domě. 

Pojistit je možné jen vlastní spoluvlastnický podíl. V případě pojistné události se vyplácí pojistné plnění maximálně do výše spoluvlastnického podílu. 

Proto je vhodnější, když se všechny osoby dohodnou a pojistí svůj podíl všechny stran. 

Budeme-li mít nemovitost v hodnotě 12 milionů korun, která má 3 vlastníky a přitom ji bude mít pojištěnou jen jeden vlastník, bude pojistné plnění při totální likvidace nemovitosti jen 4 miliony korun. 

Poslední uzavřené pojistky zákazníků

Pojištění vozidel
Pojištění vozidel
Michal V., Plzeň
3 229 Kč/rok
Pojištění vozidel
Pojištění vozidel
Miroslav �., Praha
2 479 Kč/rok
Pojištění vozidel
Pojištění vozidel
Jan P., Liberec
AJP PR3 150 MX
3 800 Kč/rok
Pojištění vozidel
Pojištění vozidel
Lukáš N., České Budějovice
3 598 Kč/rok
Pojištění vozidel
Pojištění vozidel
Michal V., Plzeň
3 229 Kč/rok
Pojištění vozidel
Pojištění vozidel
Miroslav �., Praha
2 479 Kč/rok
Pojištění vozidel
Pojištění vozidel
Jan P., Liberec
AJP PR3 150 MX
3 800 Kč/rok
Pojištění vozidel
Pojištění vozidel
Lukáš N., České Budějovice
3 598 Kč/rok

FAQ - Nejčastěji kladené dotazy

Co potřebuji k pojištění bytu?

Pojištění domácnosti i nemovitosti je možné provést online. Pojišťovně se nepředkládá smlouva o nájmu, kupní smlouva, ani výměra bytu. Ke sjednání stačí doklady totožnosti. 

Kolik stojí pojištění bytu?

Stanovit cenu za pojištění bytu ve smyslu nemovitosti, není tak jednoduché. Důležitými faktory je samozřejmě hodnota bytové jednotky nebo domu i podlahová plocha. Dále se zohledňuje, zda jde o trvale obývanou nemovitost a v jaké lokalitě se nachází. Cena pojištění bytové jednotky se pohybuje okolo 1 500-2 000 korun za rok. U domů je cena od 2 000-4 000 korun ročně. 

Kolik stojí pojištění bytu a domácnosti?

Pojištění domácnosti závisí na mnoha faktorech. Výslednou částku samozřejmě ovlivní cena majetku, který v domácnosti máte. Vliv bude ale mít i rozsah krytí, které budete sjednávat a zda a jaká budete chtít připojištění. Také to, kde se domácnost nachází. Cena pojištění bytu, který je součástí bytového domu se pohybuje ve stokorunách ročně až stokorunách měsíčně. Zhruba se dá počítat s částkou okolo 500 korun až několik tisíc ročně. 

Jak pojistit pronajímaný byt?

Na jednu domácnost není možné mít dvě pojištění domácnosti. Pokud pronajímáte váš byt a s ním necháváte nájemci nějaké vybavení, pojištění vyžadujte po nájemních. Tuto povinnost uveďte v nájemní smlouvě. V nájemní smlouvě se také musí uvádět, co je majetek nájemce a pronajímatele. 

Pevné části bytu jsou vždy majitele. Je tedy na něm, aby si zajistil pojištění nemovitosti.

Jaké je nejvýhodnější pojištění bytu?

To nejvýhodnější pojištění bytu si dokážete najít jen vy. Využijte k tomu třeba náš srovnávač pojištění bytu. Zohledníte, zda chcete spoluúčast, četnost plateb, jaká rizika si přejete pojistit, jaká připojištění, atd.

Mohu pojistit byt při rekonstrukci?

Na trhu je dostupné pojištění stavby domu, které pokrývá nejen stavbu jako takovou, ale také stavební materiál, mechanizaci i další zařízení ze staveniště. Především nezapomínejte na aktualizaci pojistných smluv po dokončené rekonstrukci. 

Porovnání je zdarma a můžete ušetřit až tisíce korun ročně.

Máme desítky tisíc spokojených klientů, kteří s námi šetří.

Porovnání vám zabere jen 2 minuty. Tak proč to nezkusit ihned?

O nic nestarejte. Veškeré papírování zařídíme za vás.

Pojištění bytu podle využití

Pojištění nemovitosti - tornádo

Pojištění proti tornádu je běžnou součástí pojištění nemovitosti. Spadá do kategorie pojištění proti poškození silným větrem. Škody po tornádu na jižní Moravě byly u pojištěných nemovitostí zcela likvidní a v poškozeným je v krátké době vyplaceno pojistné plnění. Tornádo ale nemusí postihnout jen nemovitost, stavbu, ale i vybavení uvnitř domácnosti. I pojištění domácnosti zahrnuje ve většině případů riziko tornáda. 

Pojištění bytu proti vytopení

Vytopení je častá pojistná událost, která potkává byty. Vytopení bývá způsobeno prasklým potrubím, topením, rozbitou hadicí pračky, netěsnící myčkou, vadným vodovodním kohoutkem, prasklou hadicí s jakoukoliv vodou. Pokud je pravidelně nekontrolujete, stát se to může snadno. 

Pojištění proti vytopení vyřeší zničenou elektroniku, navlhlý nábytek, skvrny na stropě, poničenou podlahu, ale i tapety. Pro takové případy se vám určitě může hodit pojištění domácnosti. 

Pojištění bytu proti krádeži

Proti krádeži vás nejlépe ochrání bezpečnostní zabezpečení, bezpečnostní dveře, skla i elektronické zabezpečovací systémy. Dále je pak důležité nedělat chyby jako třeba odjet na dovolenou s ponechaným otevřeným oknem. Pokud už si vaši nemovitost vybere zloděj a krádež si naplánuje, nenaděláte nic. Dopady krádeže vám pomůže zmírnit jen sjednané pojištění majetku. U tohoto pojištění si pro případy krádeže prostudujte výluky. Máte-li doma cenné sbírky, mohlo by se stát, že jsou zařazeny právě ve výlukách. 

Pojištění bytu k hypotéce

Úvěrové a hypoteční společnosti si často dávají jako podmínku pro samotné sjednání hypotéky mít uzavřené pojištění nemovitosti, resp. toho, na co se úvěr či hypotéka bere. Bez pojištění u mnoha společností hypotéku neobdržíte. To může mít i výhodu, pokud si sjednáte hypotéku a pojištění u stejné banky, můžete se dočkat nižší úrokové sazby.