Určitě jste už někdy o cashbacku slyšeli. Obchodník má marketingovou akci, v rámci které vám vrátí určité procento z nákupu zpět. V poslední době se s různými cashbackovými akcemi roztrhl pytel.
Je to způsobeno tím, že ekonomická situace je nyní stabilní a lidé si můžou dovolit více nakupovat. Díky tomu vznikají nové a nové firmy, což vede k přebytku nabídky nad poptávkou. Laicky řečeno – v současné době je obchodníků na trhu spousta a obchody se o zákazníky přetahují.
Jedním ze způsobů, jak nalákat nové zákazníky, je právě cashback. V tomto článku zjistíte, jakými způsoby můžete získat peníze z nákupu zpátky.
1) Cashbackové portály
Fenoménem několika posledních let se staly cashbackové portály, které zaregistrovaným zákazníkům umožňují získat zpět určitou částku z realizovaného nákupu v celé řadě e-shopů. Tyto portály představují určitého prostředníka mezi nakupujícím a stovkami e-shopů, s nimiž spolupracují na principu tzv. affiliate marketingu.
Jak to celé funguje? Zájemce o cashback se jednoduše zaregistruje na některém z portálů. Rozhodne-li se poté nakoupit u některého obchodníka, který s daným cashbackovým portálem spolupracuje, přihlásí se a do konkrétního e-shopu se proklikne ze stránek portálu. Poté klasicky provede nákup. Cashbackový portál každou takovou transakci eviduje a na uživatelský účet zákazníka připisuje odměnu, jejíž výše se zpravila pohybuje mezi 1 až 10 % z celkové ceny nákupu. Ve chvíli, kdy se na uživatelském účtu nashromáždí vyšší částka, si ji zákazník může nechat vyplatit na běžný bankovní účet.
Z tohoto pojetí cashbacku tedy profitují všichni zúčastnění: e-shopy získávají více klientů, cashbackový portál vydělává díky provizím od těchto internetových obchodníků a koncový zákazník obdrží určité procento z hodnoty nákupu nazpět.
2) Cashback u Porovnej24.cz
I na našem portálu nabízíme vrácení peněz z nákupu. Máme spolupráci s celkem 594 obchody, jejichž seznam najdete na naší cashbackové stránce. V nabídce jsou různé typy zboží - od oblečení, bot, přes elektroniku, doplňky stravy i zájezdy od cestovních kanceláří.
V současné době nabízíme například:
- Až 20 % slevu na kosmetické produkty od Sephory.
- 4% slevu na pobyty, zarezervované přes portál Booking.com. V nabídce je přes milion hotelů, penzionů a apartmánů v Česku i ve světě.
- Až 15% slevu na módní zboží v obchodě AboutYou.
...a spoustu dalších.
(platné k 8. 11. 2019)
Výhodou našeho protálu je, že se s vámi nedělíme o provizi, jako to dělají ostatní cashback programy na internetu. My vám rovnou dáme provizi celou.
Jak využít náš cashbackový portál?
- Zaregistrujte se u nás.
- Přejděte na náš seznam obchodů.
- Vyberte váš oblíbený obchod a proklikněte se do něj.
- Nakupte jako obvykle a zaplaťte.
- Peníze vám po nákupu připíšeme zpět na váš bankovní účet.
3) Kreditní karty
Zajímavým způsobem, jak získat peníze z nákupu zpět, jsou kreditní karty nejrůznějších bank. Spousta bankovních institutů se rozhodla klientům usnadnit placení a umožňuje vracet peníze z každé platby kartou.
Hlavní funkcí kreditní karty je v prvé řadě možnost čerpání do mínusu - tzn. poskytnutí úvěru. Můžete tedy nakupovat i tehdy, pokud zrovna nemáte peníze. Pokud peníze vrátíte do určeného termínu (většinou do 45 - 50 dní), banka vám za tuto půjčku nebude účtovat úrok. Některé kreditní karty však navíc poskytují i vrácení peněz z nákup, neboli cashback.
Například zlatá karta od Monety (Money Card Gold) umí vracet 5 % zpět z nákupu u vybraných obchodníků a 30 % u partnerů programu bene+ a bene+ gold.
Karta od České spořitelny vrací 1 % zpět z každé platby na internetu či v zahraničí.
Přehled kreditních karet i jejich podmínek najdete na našem porovnání.Získat peníze zpět z nákupu
Výhody kreditních karet:
- Možnost prakticky bez práce získat výraznou jednorázovou slevu na nákup.
- Bonusový systém, do něhož jsou zapojeny stovky obchodníků po celém Česku.
- Pro finančně gramotné klienty může být kreditní karta skutečně užitečná.
Nevýhody:
- Nutnost sjednání kreditní karty, která je vlastně úvěrovým produktem, u banky.
- Neuvážené využívání kreditky může přinést zákazníkům finanční problémy.