Menu

Cestovní pojištění Barma

  • Cestovní pojištění do Barmy
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Vše vyřídíte pohodlně online

Srovnejte cestovní pojištění

Proč sjednat cestovní pojištění do Barmy právě u nás?

  • Porovnáváme ceny od mnoha pojišťoven, díky čemuž ušetříte nemalé peníze. Cestovní pojištění do Barmy můžete mít až o 50 % levněji.
  • Sjednání cestovního pojištění vám nezabere víc než pět minut.
  • U nás si můžete vaše cestovní pojištění vyšperkovat díky řadě připojištění a mít díky tomu naprosto neprůstřelnou pojistnou ochranu.
  • Jsme nezávislý porovnávač cen s dlouholetou tradicí na trhu pojišťovnictví.

Co v Barmě vidět a zažít

Šwetigoumská pagoda

Chcete zažít intenzivní budhistickou spiritualitu? Vydejte se do chrámového komplexu, jehož dominantou je Šwetigoumská pagoda. Tato svatyně je nejdůležitější náboženskou stavbou v celé zemi. Když vstoupíte do tohoto chrámového komplexu, budete ohromeni množstvím zlatých věžiček, soch Budhy a bohatě zdobených svatyní. Posvátnost tu budete cítit na každém kroku - ve vyrovnaných pohledech v očích místních lidí, ve vůni aromatických svíček i ve zpěvu manter věřících.

Bagan

Nenechte si ujít návtěvu tohoto starověkého města, které sestává z více než dvou tisíc chrámů z červených cihel. Barmské kroniky uvádí, že počátky tohoto osídlení sahají až do 1. století našeho letopočtu. Na návštěvu tohoto místa si vyčleňte aspoň jeden celý den a zůstaňte tu až do večera. Západy slunce, kdy se jednotlivé chrámy barví do ještě sytější červené a věžičky se propadají do mlžného oparu, patří k nejkrásnějším podívaným v této oblasti.

Jezero Inle

Toto obrovské sladkovodní jezero se nachází ve východní části Barmy a patří k místům, které rozhodně nemůžete minout. Můžete zde totiž spatřit rybáře, kteří loví velmi tradičním barmským způsobem pomocí velkého síťovaného kuželu. Můžete si tu zaplatit jízdu na lodi a sledovat tradiční lovecké techniky rybářů i objevovat plovoucí zahrady na hladině tohoto jezera.

Souostroví Mergui

Pokud zamíříte do této tropické země, zřejmě si budete chtít naplno užít slunečného počasí a moře. Toho se vám dostane na souostroví Mergui, které je také ideální destinací pro potápění. Průzračná neznečištěná voda skýtá nádherné pohledy na bohatý podmořský svět plný korálů, vodních rostlin a exoticky vypadajících živočichů.

Co si připojistit na cestu do Barmy?

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici. Protože se jedná o pobyt na jiném kontinentu, vaše cestovní pojištění do Barmy by mělo zahrnovat limit léčebných výloh ve výši minimálně 5 milionů Kč. Na cesty se příliš nevyplatí cestovní pojištění k platební kartě, které má příliš nízké limity krytí. Sáhněte raději po samostatném cestovním pojištění, které vás ochrání mnohem kvalitněji.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

I když vám nepůjde o život a na vaší dovolené vás pouze rozbolí zuby, obyčejná návštěva u zubaře se vám může pořádně prodražit, proto pojištění zubního ošetření nepodceňujte a připojistěte si jej.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojištění se vztahuje i na případy, kdy vám majetek poničí živelná pohroma. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Dovolená v cizině rozhodně není levnou záležitostí, zvláště když cestujete přes cestovní kancelář. Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám může vrátit pouhých 20 % ceny zájezdu. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit v Barmě

Barma
Počasí
29°C
zataženo
čt
37°C
29°C
35°C
29°C
so
33°C
28°C
ne
33°C
27°C
po
32°C
26°C
út
30°C
26°C
st
29°C
26°C

Víza

Pro cestu do Barmy potřebujete turistické vízum. Vyjde vás na 50 dolarů a můžete o ně zažádat na stránce www.mip.gov.mm/on-arrival-visa. Rovněž potřebujete cestovní pas, který musí být platný minimálně 6 měsíců od data vstupu. Barma má jednu neobvyklou podmínku, a to nutnost přiložit k turistickému vízu i dvě své fotografie, které nesmí být starší než půl roku.

Očkování

Pro cesty do této země se doporučuje očkování proti žloutenkám typu A a B a proti břišnímu tyfu.

Hotovost

Barma je země třetího světa a existuje zde mnoho míst, kde s kartou nepochodíte. Doporučujeme po příletu vyhledat směnárnu a vybrat si hotovost na další dny pobytu.

Informace o cenách

Večeře v restauraci - 43 Kč

0, 5 l piva - 27 Kč

500 g chleba - 16 Kč

Lístek na autobus - 5 Kč

Na co si dát v Barmě pozor

Vzteklina

V Barmě je vysoký výskyt vztekliny mezi volně žijícími zvířaty. Zároveň se tu pohybuje množství pouličních psů. K těmto zvířatům se nepřibližujte a nehlaďte je, ať se vyhnete riziku kousnutí a nákazy. Když už vás zvíře kousne, urychleně vyhledejte lékařskou pomoc. Včasná vakcinace (ideálně do 12 hodin od kousnutí) je klíčová a zachrání vám život. Později už není možné nemoc léčit a jakmile se rozvinou příznaky, nemoc je vždy smrtelná.

Malárie

V některých částech Barmy se vyskytuje malárie, kterou přenáší infikovaní komáři. Proti této nemoci se nelze očkovat, tudíž jedinou ochranou je prevence. Používejte repelenty se složkou DEET a stříkejte se jimi pokaždé, když půjdete ven v podvečer nebo v noci, kdy jsou komáři nejaktivnější.

Horší hygiena

V zemích jižní Asie si většinou cestovatelé dopřávají zážitek v podobě pouličního stravování (kdy chodí od stánku ke stánku a ochutnávají místní speciality). V Barmě se toto nedoporučuje, protože stánky mají velmi nízkou úroveň hygieny při přípravě pokrmů. Před pochybnou kvalitou stánkového jídla varují dokonce i samotní místní obyvatelé, proto se raději stravuje v restauracích.

Smlouvání

Připravte se na to, že když místní obyvatelé vidí cizince, automaticky vám navýší cenu za služby, jídlo a ubytování. Abyste zbytečně nepřepláceli, smlouvejte o ceně. Ceny pro turisty jsou většinou nadsazené o třetinu až polovinu, ale vhodnou smlouvací strategií můžete zaplatit mnohem méně. Pokud se vám cena zdá navýšená, ukažte nezájem a předstírejte, že se poohlížíte po konkurenci (například jiném taxíku nebo prodejně). Budete převapeni, jak rychle najednou půjde cena dolů.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: