Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Cestovní pojištění do Bulharska

  • Sjednejte pojištění do Bulharska online
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Pojištění se slevou až 50 %

Spočítat cenu

Porovnáváme nabídky těchto pojišťoven

Proč sjednat cestovní pojištění do Bulharska?

Přestože se jedná o poklidnou slovanskou zemi, kde je riziko teroristického útoku nebo rozsáhlého zemětřesení velmi nízké, nevyplatí se do této země vyrážet bez cestovního pojištění. Proč a jak se pojistit pro cesty do Bulharska?

  • Limit krytí minimálně 2 miliony Kč. I poklidný relax u bazénu může skončit uklouznutím a závažnou zlomeninou, jejíž léčba si vyžádá několik týdnů pobytu v zahraniční nemocnici.
  • Pojištění zavazadel. Bulharsko je chudší země, ve které žije spousta lidí s nízkým příjmem. Někteří lidé mají tendenci obohatit se krádežemi turistů, proto se pro tento případ pojistěte.
  • Pojištění více než 100 sportů. Pobyt na pláži s sebou nese příležitost k praktikování mnoha sportů, jako například plážový volejbal, plavání nebo potápění. Drtivá většina cestovních pojistek v sobě zahrnuje víc než 100 sportů.
  • Pojištění zubního ošetření. Vždy se ujistěte, že máte ve vaší pojistce zahrnuté ošetření u zubaře. Zubní plomba nebo třeba léčba zánětu dásní může v cizině vyjít na tisíce korun.

Co v Bulharsku zažít a ochutnat

Slunečné pobřeží a Zlaté písky

Jedná se o destinace, kam míří největší počet českých turistů. Najdete zde pohodové pláže, řadu hotelových resortů a rovněž si můžete užít vodní sporty. Výhodou jsou i příznivé ceny, které se podobají těm českým. Z toho důvodu Bulharsko volí turisté, kteří si chtějí užít dovolenou u moře za velmi malý peníz.

Varna

Přestože se nejedná o architektonicky nejvýznamnější město v Bulharsku, pro návštěvníky Zlatých písku představuje nejbližší větší město v okolí. Jedná se o sympatické městečko na pobřeží Černého moře, které si návštěvníci zamilovali kvůli originální pravoslavné architektuře a unikátním skalním útvarům.

Rilský klášter
Jedná se o největší pravoslavný klášter v celém Bulharsku a jeho návštěva skutečně stojí za to. Unikátní architektura, rozsáhlý komplex budov a bohatě malované interiéry s biblickými výjevy vás přenesou do úplně jiného světa.

Bulharská kuchyně
Dopřejte si posezení v tradiční bulharské restauraci. Stejně jako mnohé další slovanské pokrmy, i ty bulharské mají základ v surovinách jako jsou brambory, cibule a zelí. Ochutnejte třeba tradiční karbanátky, musaku (pokrm ze zapečených brambor, masa a zeleniny), nebo polévku tarator.

 

Porovnání je zdarma a můžete ušetřit až tisíce korun.

Máme desítky tisíc spokojených klientů, kteří s námi šetří.

Porovnání vám zabere jen 1 minutu. Tak proč to nezkusit ihned?

O nic se nestarejte. Veškeré papírování zařídíme za vás.

Co si připojistit na cestu do Bulharska?

Léčebné výlohy

Málokterý cestovatel by byl nadšený z placení několika milionových léčebných výloh, které mu můžou vyvstat s léčením úrazu nebo nemoci. Po jaké výši léčebných výloh u cestovního pojištění sáhnout?

Cesty po Evropě -  alespoň 3 miliony Kč
Cestování mimo Evropu – alespoň 5 milionů Kč

Asistenční služby

Jedná se o pomoc na telefonu, která je cestovateli v případě nenadálé události k dispozici. Pojišťovna vám po telefonu poradí krok za krokem, jak v dané situaci postupovat. Rovněž vám pomůže s cizojazyčnou komunikací v zahraniční nemocnici. Je-li to možné, zavolejte asistenční službu ještě před samotným ošetřením. Pojišťovna vám vyhledá nejbližší smluvní zdravotní zařízení. V případě, že byste natrefili na soukromou nemocnici, se kterou pojišťovna nemá smlouvu, mohlo by dojít ke krácení pojistného plnění.

Úrazové pojištění

Představte si, že se na dovolené zraníte, a další tři měsíce se budete se zlomeninami doléčovat. Nebudete moct chodit do zaměstnání, což se nepříznivě projeví na vaší finanční situaci. Právě pro takové případy existuje úrazové pojištění, díky kterému dostanete peníze za každý den léčení úrazu. Je jen na vás, na co je použijete – třeba na vyrovnání ušlého zisku, zaplacení zdravotních pomůcek nebo nadstandardní lékařskou péči.

Pojištění zavazadel

Občas stačí moment nepozornosti (například si odskočíte na toaletu) a váš kufr je pryč! Samostatnou kapitolu představují kapesní krádeže a vykrádání hotelových pokojů. Pojistěte si váš majetek, díky kterému vám může být škoda proplacena. Možná si říkáte, že nic cenného nemáte. Ovšem i váš kufr s oblečením něco stojí a v případě jeho ztráty by vás koupě nových oděvů, bot a kosmetiky vyšla na nemalé peníze.

Pojištění odpovědnosti

Na dovolené můžete někomu způsobit nákladnou škodu. Nedopatřením se srazíte s lyžařem na sjezdovce a poškodíte mu lyžařskou výbavu, v horším případě mu způsobíte zdravotní následky. V druhém případě po váš může poškozený požadovat odškodnění za zhoršené společenské uplatnění a zisk za všechny roky, po které nebude moct žít běžný pracovní život. Ve výsledku mu můžete zaplatit miliony Kč. Abyste se před touto škodou ochránili, zahrňte do vaší pojistky pojištění odpovědnosti. Mějte však na paměti, že toto pojištění se nevztahuje na úmyslné činy a na situace, které někomu způsobíte pod vlivem alkoholu.

Pojištění storna zájezdu

Máloco člověka naštve víc, než když onemocní těsně před odjezdem na dovolenou, která stála nemalý peníz. Pro tuto situaci se však lze pojistit, tudíž pojišťovna vám proplatí poměrnou cenu zájezdu. Po uzdravení tudíž nemusíte vaše letošní cestování odpískat, ale za získané peníze si můžete koupit zájezd nový. Pojištění storna zájezdu kryje běžné důvody neúčasti na dovolené, jako je nemoc, úraz, škoda na majetku (vytopení bytu, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, nenadálá výpověď ze zaměstnání, atd.

Co se vám bude hodit v Bulharsku

Aktuální kurz k 1.4.2020 1BGN = 13.971Kč
Bulharsko
Počasí
0°C
lehká sněhová válnice
st
3°C
-1°C
čt
6°C
-1°C
12°C
-0°C
so
12°C
4°C
ne
13°C
5°C
po
10°C
-0°C
út
10°C
-1°C

Rezervace zájezdu mimo turistickou sezónu

Věděli jste, že ceny turistických zájezdů dosahují své nejvyšší úrovně v červenci? Pokud vyrazíte už v červnu nebo ke konci srpna, můžete cenu vaší dovolené snížit i o třetinu.

Léky, kosmetické přípravky

Jste jedním z těch, kteří si vždy zapomenou přibalit spoustu věcí a pak musí dokupovat až v cílové destinaci? V Bulharsku se vám může takový nákup značně ztížit kvůli odlišnému písmu na obalech. A luštit nápisy v azbuce za cílem zjistit, která lahvička je šampon a která kondicionér určitě nebude patřit k vašim oblíbeným dovolenkovým kratochvílím.

Cestovní pojištění do Bulharska

Pojistné balíčky, které nabízí cestovní kanceláře, jsou většinou poněkud dražší. Sjednejte si raději pojištění na vlastní pěst a ušetřete. Díky našemu porovnání cen ušetříte až 50 % ceny.

Přehled cestovního pojištění
Nabídka pro konkrétní cestu
Garance výsledné ceny
Stovky tisíc spokojených zákazníků

Na co si dát pozor v Bulharsku

Krádeže

V mnoha turistických destinacích dochází v nočních hodinách ke krádežím. Skupinka zlodějů si vytipuje osamělého jedince nebo dvojici, zapřede hovor a ve chvilce nepozornosti zcizí kabelku nebo peněženku. Vyhněte se v nočních hodinách tmavým a opuštěným ulicím.

Nedostavěné hotely

Při listování katalogem občas natrefíte na nabídky hotelů, u kterých nejsou reálné fotografie, ale počítačově vytvořené podoby hotelů a jejich interiéru. Taková nabídka sice může znamenat pobyt v nejmodernějším ubytovacím zařízení, bohužel však také můžete přijet do budovy, kde ještě není všechno hotové a ze stropu trčí elektrické kabely.

Nebezpečné silnice

Pokud si v Bulharsku půjčíte automobil, připravte se na poněkud nepřehlednou dopravní situaci. Bulhaři jsou temperamentní řidiči, proslulí častým troubením a ukvapenými reakcemi.

Dlouhá cesta autem

Někteří cestovatelé můžou podlehnout touze ušetřit na ceně zájezdu a vydat se do této země automobilem. Jedná se však o velmi krkolomnou cestu. Cesta z Česka do Sofie, hlavního města Bulharska, trvá přibližně dvanáct hodin. Poté je potřeba počítat ještě přibližně se třemi hodinami na cestu k mořskému pobřeží. Mnohem pohodlnější a ne o příliš dražší je cesta letadlem.

FAQ - Nejčastěji kladené dotazy

Když si zvolím jednu cílovou zemi, budu pojištěný i v jiných státech, kterými budu projíždět?

Při volbě cestovního pojištění zvolte tu nejvzdálenější zemi, ve které se budete nacházet. Tzn. cestujete-li do Španělska a Portugalska, pojistěte se do Portugalska, které je od České republiky vzdálenější, a budete automaticky pojištěni i ve Španělsku.

Jedu do Egypta, ale ve smlouvě mám územní platnost „Evropa“, ale Egypt už v Evropě není.

Z geografického hlediska se sice Egypt nachází mimo Evropu, ale mnohé pojišťovny do územní platnosti „Evropa“ přidali turisticky oblíbené země, jako je právě Egypt, nebo třeba Tunisko či Turecko. Pokud jste Egypt zadali ve formuláři v našem online porovnání, můžete si být jistí, že jste pro vaši dovolenou v Egyptě pojištěni správně.

Jak je to s platbou za ošetření u lékaře/zubaře/na pohotovosti? Musím platit hotově, nebo to vyřídí pojišťovna za mě?

V případě ambulantních ošetření (drobnějších úrazů, zubařského ošetření) většinou pacient za ošetření zaplatí na místě a pojišťovna mu výdaje proplatí po návratu do Česka. V případě, že nemá peníze, nebo se jedná o dlouhodobější pobyt v nemocnici, může se pojišťovna nemocnici zaručit, že peníze za lékařské ošetření pošle, a pacient nemusí nic platit. Při zdravotních komplikacích proto vždy nejprve zatelefonujte na asistenční službu vaší pojišťovny. Na telefonu vám poradí, do jakého zdravotnického zařízení se vydat, jak postupovat a dokonce vám nabídnou cizojazyčnou komunikaci se zdravotnickým personálem.

Když mám pojištění zavazadel, zaplatí mi i kufr zničený v letadle?

Bohužel cestovní pojištění na poškození zavazadla přepravní společností se cestovní pojištění nevztahuje. Můžete však využít naší služby, která vám v tomto případě pomůže vymoct odškodnění. Službu najdete na posledním kroku při sjednání cestovního pojištění.

Jak je to s pojištěním zpoždění letu, je ve smlouvě a kde najdu informace?

Liší se dle pojistky, většinou jej obsahují dražší balíčky pojištění (v online porovnávači ve vrchní části zadejte možnost vyšší limit krytí.

Zahrnuje pojištění i zásah horské služby?

Zásah horské služby je běžnou součástí cestovních pojistek. Pozor si dejte u cestovního pojištění na Slovensko, kdy ne všechny pojistky mají tuto službu v sobě zahrnutou. Při cestě do této země totiž některé pojistky zahrnují zásah horské služby při úrazu, ale nikoliv při pátrací akci. Tzn. při cestě na Slovensko se vždy ujistěte, že vaše pojistka zahrnuje i zásah horské služby při pátrací akci, abyste byli kryti i pro případ, že zabloudíte v horách.

Je lyžování rizikový sport?

Lyžování na vyznačených trasách se obvykle řadí mezi běžné sporty. V našem cenovém srovnání zaškrtněte kolonku Zimní sporty – pak budete mít jistotu, že jste pro toto riziko pojištěni.

Polezu po horách, jak se pojistit? (m.n.m.)

Většina horských výšlapů se řadí do běžných sportů, tudíž zde není potřeba speciální připojištění. Připojištění rizikových sportů je nutné u opravdu náročných výstupů, většinou nad 3000 metrů nadmořské výšky.

Jak je to s pojištěním plachtění na lodi?

Pokud se v rámci vaší dovolené vydáte na plavbu po moři, vždy před sjednáním pojistky nahlédněte do pojistných podmínek dané pojišťovny. Některé z nich totiž můžou jachting definovat jako rizikový sport, jiné zase můžou pojišťovat jen plavby do určité vzdálenosti od pobřeží.

 

Pojistné podmínky všech našich nabízených produktů naleznete zde: https://www.porovnej24.cz/pojistne-podminky-cestovni-pojisteni

Chci pojistit dva členy skupiny na rizikový sport, ostatní členy rodiny jen na běžný sport.

Taková možnost je samozřejmě na našem online srovnání cestovního pojištění možná, ovšem je třeba sjednat dvě různé pojistky. V našem formuláři snadno nastavíte typ sportů pro každou dvojici.

Nepovedla se platba kartou, jak se k ní mám vrátit?

V případě neúspěšné platby obvykle posíláme e-mail s instrukcemi, jak postupovat dále.

Lze zaplatit i jinak, než kartou?

Zaplatit lze samozřejmě i převodem na účet. Číslo účtu i variabilní symbol zasíláme do SMS zprávy a e-mailu, tudíž můžete pohodlně zaplatit.

Chci potvrzení v angličtině.

Potvrzení v angličtině je samozřejmě možné, stačí nám napsat na info@porovnej24.cz. Požadavek však musíme zaslat na pojišťovnu, tudíž váš požadavek odešlete minimálně týden před vaším odjezdem, ať se vše stihne vyřídit a vy odjíždíte na dovolenou s anglickým potvrzením.

Na co všechno platí pojištění storno poplatků?

Pojištění storno poplatků se vztahuje například na zrušení zájezdu z důvodu nemoci, úrazu, nenadálé škody na majetku (povodeň, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, obdržení nečekané výpovědi z pracovního poměru. Rozsah pojištění jednotlivých situací se u různých pojišťoven může mírně lišit.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: