Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Cestovní pojištění do Dánska

  • Cestovní pojištění od 11 Kč/den
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Pojištění se slevou až 50 %

Spočítat cenu

Porovnáváme nabídky těchto pojišťoven

Proč sjednat cestovní pojištění do Dánska

Proč se pojistit do této krásné severské země a proč porovnat a sjednat cestovní pojištění do Dánska právě u nás?

  • Najdeme cestovní pojištění přímo na míru vašemu typu dovolené.
  • Plánujete kromě léčebných výloh pojistit i jiná rizika? Upřesněte, zda chcete pojištění úrazu, odpovědnosti, zavazadel či storna zájezdu.
  • Z nabídky vyberte pojištění, které vás nejvíc zaujalo. Můžete si jej u nás objednat online s okamžitou platností.
  • Všechny dokumenty vám obratem přijdou na mail. Pojištění se jednoduše zaktivuje odesláním platby.

Co v Dánsku zažít a ochutnat

Kodaň

Kdo by neznal toto půvabné město se sochou Malé mořské víly? Okouzlí vás díky své poklidné atmosféře a příjemným klimatem. Dánsko je sice skandinávskou zemí, ale nedočkáte se zde tak extrémně studených teplot, jako v Norsku, Švédsku a Finsku. Co v tomto městě navštívit? Zamiřte do přístavu Nyhavn a projděte se poblíž lodí a domů s barevnými fasádami. V této oblasti je i spousta kaváren, ve kterých si můžete odpočinout a plně nasát atmosféru této země, která je vstupní branou do chladného skandinávského světa. Pokud vás fascinuje neobvyklá architektura, nenechte si ujít kostel Grundtvig.

Zábavní parky

Kdo by neznal Legoland, jehož atrakce jsou postaveny z malých kostiček Lego? Legoland je ideálním cílem hlavně pro rodiny s dětmi, kde se rozhodně nudit nebudete. Za návštěvu určitě stojí i park Tivoli v hlavním městě Kodani. Užijete si zde unikátní kombinaci zdobených staveb na břehu rozlehlého jezera. Ideálním časem k návštěvě Tivoli je období Vánoc, kdy se zde konají vánoční trhy a na zamrzlém jezeře je možné bruslit.

 

 

Odense

Když se řekne Dánsko, spoustě lidí se vybaví Hans Christian Andersen, nejznámější rodák z této země. Jeho rodištěm je město Odense, které rozhodně stojí za návštěvu. Název tohoto města v překladu znamená „Odinova svatyně.“ Odin je severský bůh války. Co je v tomto městě zajímavého k vidění? Kromě rodného domu tohoto světoznámého pohádkáře zde můžete spatřit gotickou katedrálu Sankt Knuds Kirke, nebo městskou radnici. Zážitkem je i procházka historickými ulicemi, které sestávají z malých starobylých domků.

Kuchyně

V chladnějším severském počasí člověk ocení pořádnou porci teplého jídla. Co v Dánsku ochutnat? Základními surovinami dánské gastronomie je maso, ryby a obiloviny, skladované starodávnými metodami konzervace (uzením a nakládáním). Určitě doporučujeme ochutnat frikadeller, což jsou ploché karbanátky z mletého masa. Proslulé jsou rovněž dánské chlebové pokrmy, jako například smørrebrød, což je sendvič z tmavého chleba s rybami, leverpostej, což je chleba s játrovou paštikou.

Porovnání je zdarma a můžete ušetřit až tisíce korun.

Máme desítky tisíc spokojených klientů, kteří s námi šetří.

Porovnání vám zabere jen 1 minutu. Tak proč to nezkusit ihned?

O nic se nestarejte. Veškeré papírování zařídíme za vás.

Co si připojistit do Dánska

Léčebné výlohy

Málokterý cestovatel by byl nadšený z placení několika milionových léčebných výloh, které mu můžou vyvstat s léčením úrazu nebo nemoci. Po jaké výši léčebných výloh u cestovního pojištění sáhnout?

Cesty po Evropě -  alespoň 3 miliony Kč
Cestování mimo Evropu – alespoň 5 milionů Kč

Asistenční služby

Jedná se o pomoc na telefonu, která je cestovateli v případě nenadálé události k dispozici. Pojišťovna vám po telefonu poradí krok za krokem, jak v dané situaci postupovat. Rovněž vám pomůže s cizojazyčnou komunikací v zahraniční nemocnici. Je-li to možné, zavolejte asistenční službu ještě před samotným ošetřením. Pojišťovna vám vyhledá nejbližší smluvní zdravotní zařízení. V případě, že byste natrefili na soukromou nemocnici, se kterou pojišťovna nemá smlouvu, mohlo by dojít ke krácení pojistného plnění.

Úrazové pojištění

Představte si, že se na dovolené zraníte, a další tři měsíce se budete se zlomeninami doléčovat. Nebudete moct chodit do zaměstnání, což se nepříznivě projeví na vaší finanční situaci. Právě pro takové případy existuje úrazové pojištění, díky kterému dostanete peníze za každý den léčení úrazu. Je jen na vás, na co je použijete – třeba na vyrovnání ušlého zisku, zaplacení zdravotních pomůcek nebo nadstandardní lékařskou péči.

Pojištění zavazadel

Občas stačí moment nepozornosti (například si odskočíte na toaletu) a váš kufr je pryč! Samostatnou kapitolu představují kapesní krádeže a vykrádání hotelových pokojů. Pojistěte si váš majetek, díky kterému vám může být škoda proplacena. Možná si říkáte, že nic cenného nemáte. Ovšem i váš kufr s oblečením něco stojí a v případě jeho ztráty by vás koupě nových oděvů, bot a kosmetiky vyšla na nemalé peníze.

Pojištění odpovědnosti

Na dovolené můžete někomu způsobit nákladnou škodu. Nedopatřením se srazíte s lyžařem na sjezdovce a poškodíte mu lyžařskou výbavu, v horším případě mu způsobíte zdravotní následky. V druhém případě po váš může poškozený požadovat odškodnění za zhoršené společenské uplatnění a zisk za všechny roky, po které nebude moct žít běžný pracovní život. Ve výsledku mu můžete zaplatit miliony Kč. Abyste se před touto škodou ochránili, zahrňte do vaší pojistky pojištění odpovědnosti. Mějte však na paměti, že toto pojištění se nevztahuje na úmyslné činy a na situace, které někomu způsobíte pod vlivem alkoholu.

Pojištění storna zájezdu

Máloco člověka naštve víc, než když onemocní těsně před odjezdem na dovolenou, která stála nemalý peníz.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojištění se vztahuje i na případy, kdy vám majetek poničí živelná pohroma. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám obvykle nevrátí plnou cenu zájezdu, ale částka bude ponížena o stornopoplatky. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit v Dánsku

Aktuální kurz k 1.4.2020 1DKK = 3.668Kč
Dánsko
Počasí
8°C
slabý déšť
st
8°C
5°C
čt
9°C
2°C
7°C
0°C
so
8°C
1°C
ne
9°C
4°C
po
15°C
6°C
út
16°C
8°C

Teplé oblečení

Kvůli své severské poloze v Dánsku vládné větrné a deštivé počasí. Nejedná se sice o takový teplotní konstrast jako v ostatních skandinávských zemích, přesto je chladnější podnebí znát. V létě se teploty pohybují mezi 17 a 22 stupni Celsia, v zimě kolem nuly. Nezapomeňte si přibalit teplé a voděodolné oblečení.

Informace o různých ročních sezonách

Před cestou do Dánska si zjistěte, jaký typ počasí vládne v různých částech roku, co se v různých měsících v Dánsku děje a kdy je v této zemi čas hlavní turistické sezony. Rok v Dánsku lze rozdělit do 3 období:

Vedlejší sezona (říjen až duben).

V tomto období je v Dánsku poněkud chladno, tudíž sem nemíří příliš mnoho turistů. Počasí je většinou deštivé. Výhodou jsou nižší ceny za ubytování a absence turistických davů. Rušno v tomto období bývá pouze v období před vánočními svátky, kdy do Dánska lidé míří na vánoční trhy. Nicméně pokud do této země zamíříte po Vánocích a v průběhu ledna, stále si ve větších městech můžete užít kluziště a trhy.

Střední sezona (květen až červen, srpen až září).

Počasí je teplejší, a zároveň se jedná o poklidnější část roku, ve kterém zatím nepřijíždí davy turistů.

Hlavní turistická sezona (polovina června až polovina srpna).

V tomto období jsou nejteplejší a nejdelší dny, což do Dánska láká větší počet turistů. V této části roku si sice užijete nejpříjemnější počasí, ale ceny pronájmů jsou na svém vrcholu.

Ceny

Připravte se na to, že Dánsko není nejlevnější zemí. S jakými cenami se můžete setkat?

Večeře v restauraci - 410 Kč

500 g chleba - 72 Kč

0, 5 l piva - 160 Kč

Lístek na autobus - 82 Kč

Přehled cestovního pojištění
Nabídka pro konkrétní cestu
Garance výsledné ceny
Stovky tisíc spokojených zákazníků

Na co si dát v Dánsku pozor?

Záludné počasí

Počasí v Dánsku je mnohem chladnější, než na jaké jsme zvyklí. Nejlepším obdobím pro návštěvu Dánska je červenec a srpen. Vyhněte se cestování v červnu, což je jeden z nejdeštivějších měsíců v roce. Do zavazadla si přibalte teplé oblečení a nepromokavou bundu.

Kriminalita v určitých oblastech

V souvislosti s přistěhovaleckými vlnami se v Dánsku v posledních letech zvyšuje míra kriminality. V hlavním městě Kodani se nedoporučuje v nočních hodinách chodit do městské části Christianie a do ulic kolem hlavního nádraží.

Odlišná mentalita

Dánové jsou velmi chladní lidé, kteří si moc nepotrpí na vřelá gesta. Při konverzaci udržujte potřebný odstup a nevstupujte do jejich osobní zóny. Rovněž se vyvarujte objetí, polibků na tvář a podobných familiérních gest.

Dochvilnost

Pokud jedete do Dánska na pracovní cestu, dejte si pozor na včasné příchody na schůzky. Dánové většinou na schůzky chodí o trochu dřív a i příchod o pět minut později po smluveném čase je v této zemi považován za neslušný.

FAQ - Nejčastěji kladené dotazy

Když si zvolím jednu cílovou zemi, budu pojištěný i v jiných státech, kterými budu projíždět?

Při volbě cestovního pojištění zvolte tu nejvzdálenější zemi, ve které se budete nacházet. Tzn. cestujete-li do Španělska a Portugalska, pojistěte se do Portugalska, které je od České republiky vzdálenější, a budete automaticky pojištěni i ve Španělsku.

Jedu do Egypta, ale ve smlouvě mám územní platnost „Evropa“, ale Egypt už v Evropě není.

Z geografického hlediska se sice Egypt nachází mimo Evropu, ale mnohé pojišťovny do územní platnosti „Evropa“ přidali turisticky oblíbené země, jako je právě Egypt, nebo třeba Tunisko či Turecko. Pokud jste Egypt zadali ve formuláři v našem online porovnání, můžete si být jistí, že jste pro vaši dovolenou v Egyptě pojištěni správně.

Jak je to s platbou za ošetření u lékaře/zubaře/na pohotovosti? Musím platit hotově, nebo to vyřídí pojišťovna za mě?

V případě ambulantních ošetření (drobnějších úrazů, zubařského ošetření) většinou pacient za ošetření zaplatí na místě a pojišťovna mu výdaje proplatí po návratu do Česka. V případě, že nemá peníze, nebo se jedná o dlouhodobější pobyt v nemocnici, může se pojišťovna nemocnici zaručit, že peníze za lékařské ošetření pošle, a pacient nemusí nic platit. Při zdravotních komplikacích proto vždy nejprve zatelefonujte na asistenční službu vaší pojišťovny. Na telefonu vám poradí, do jakého zdravotnického zařízení se vydat, jak postupovat a dokonce vám nabídnou cizojazyčnou komunikaci se zdravotnickým personálem.

Když mám pojištění zavazadel, zaplatí mi i kufr zničený v letadle?

Bohužel cestovní pojištění na poškození zavazadla přepravní společností se cestovní pojištění nevztahuje. Můžete však využít naší služby, která vám v tomto případě pomůže vymoct odškodnění. Službu najdete na posledním kroku při sjednání cestovního pojištění.

Jak je to s pojištěním zpoždění letu, je ve smlouvě a kde najdu informace?

Liší se dle pojistky, většinou jej obsahují dražší balíčky pojištění (v online porovnávači ve vrchní části zadejte možnost vyšší limit krytí.

Zahrnuje pojištění i zásah horské služby?

Zásah horské služby je běžnou součástí cestovních pojistek. Pozor si dejte u cestovního pojištění na Slovensko, kdy ne všechny pojistky mají tuto službu v sobě zahrnutou. Při cestě do této země totiž některé pojistky zahrnují zásah horské služby při úrazu, ale nikoliv při pátrací akci. Tzn. při cestě na Slovensko se vždy ujistěte, že vaše pojistka zahrnuje i zásah horské služby při pátrací akci, abyste byli kryti i pro případ, že zabloudíte v horách.

Je lyžování rizikový sport?

Lyžování na vyznačených trasách se obvykle řadí mezi běžné sporty. V našem cenovém srovnání zaškrtněte kolonku Zimní sporty – pak budete mít jistotu, že jste pro toto riziko pojištěni.

Polezu po horách, jak se pojistit? (m.n.m.)

Většina horských výšlapů se řadí do běžných sportů, tudíž zde není potřeba speciální připojištění. Připojištění rizikových sportů je nutné u opravdu náročných výstupů, většinou nad 3000 metrů nadmořské výšky.

Jak je to s pojištěním plachtění na lodi?

Pokud se v rámci vaší dovolené vydáte na plavbu po moři, vždy před sjednáním pojistky nahlédněte do pojistných podmínek dané pojišťovny. Některé z nich totiž můžou jachting definovat jako rizikový sport, jiné zase můžou pojišťovat jen plavby do určité vzdálenosti od pobřeží.

 

Pojistné podmínky všech našich nabízených produktů naleznete zde: https://www.porovnej24.cz/pojistne-podminky-cestovni-pojisteni

Chci pojistit dva členy skupiny na rizikový sport, ostatní členy rodiny jen na běžný sport.

Taková možnost je samozřejmě na našem online srovnání cestovního pojištění možná, ovšem je třeba sjednat dvě různé pojistky. V našem formuláři snadno nastavíte typ sportů pro každou dvojici.

Nepovedla se platba kartou, jak se k ní mám vrátit?

V případě neúspěšné platby obvykle posíláme e-mail s instrukcemi, jak postupovat dále.

Lze zaplatit i jinak, než kartou?

Zaplatit lze samozřejmě i převodem na účet. Číslo účtu i variabilní symbol zasíláme do SMS zprávy a e-mailu, tudíž můžete pohodlně zaplatit.

Chci potvrzení v angličtině.

Potvrzení v angličtině je samozřejmě možné, stačí nám napsat na info@porovnej24.cz. Požadavek však musíme zaslat na pojišťovnu, tudíž váš požadavek odešlete minimálně týden před vaším odjezdem, ať se vše stihne vyřídit a vy odjíždíte na dovolenou s anglickým potvrzením.

Na co všechno platí pojištění storno poplatků?

Pojištění storno poplatků se vztahuje například na zrušení zájezdu z důvodu nemoci, úrazu, nenadálé škody na majetku (povodeň, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, obdržení nečekané výpovědi z pracovního poměru. Rozsah pojištění jednotlivých situací se u různých pojišťoven může mírně lišit.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: