Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Cestovní pojištění Finsko

  • Cestovní pojištění od 11 Kč/den
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Pojištění se slevou až 50 %

Spočítat cenu

Porovnáváme nabídky těchto pojišťoven

Proč sjednat cestovní pojištění do Finska právě u nás?

  • Porovnáním cen můžete ušetřit až 50 % ceny. Cestovní pojištění do Finska nabízíme od 7 Kč/den.
  • Zobrazíme vám nabídku pojištění napříč pojistným trhem, tudíž si můžete vybrat takové pojištění, které vám nejvíc vyhovuje.
  • Plánujete kromě léčebných výloh pojistit i jiná rizika? Upřesněte, zda chcete pojištění úrazu, odpovědnosti, zavazadel či storna zájezdu.
  • Všechny dokumenty vám obratem přijdou na mail. Pojištění se jednoduše aktivuje odesláním platby.

Co ve Finsku zažít a ochutnat?

Příroda

Ruku na srdce – pro Čechy, kteří jsou zvyklí na krásy Prahy, nebude finská architektura žádným zázrakem. Města však nejsou tím, proč lidé do této země jezdí. Hlavním lákadlem je nádherná severská příroda, která je diametrálně odlišná od krajiny střední Evropy. Objevte hluboké lesy a tisíce průzračných jezer, které zabírají 10 % území tohoto státu. Užijte si ten pocit, že jste se ocitli uprostřed severské divočiny.

Polární záře

Polární záře je další věcí, kterou ve své vlasti běžně nezažijete. Kde ji můžete vidět? Předpokladem pro spatření polární záře je tmavá a jasná obloha – proto je větší šance ji vidět v zimním období, kdy je kratší den a dlouhá noc. Při „honbě“ za polární září vám pomůžou různé mobilní aplikace, například Aurora Now.

Saunová kultura

Saunování je hluboce zakořeněno ve finské kultuře. Sauna ve srubu uprostřed lesů je tím, co si při vaší návštěvě rozhodně nenechte ujít. A rozhodně nečekejte pouze pocení v horké místnůstce a následnou sprchu. Finové totiž saunování povýšili na rituál – v této zemi tudíž můžete zažít různé saunové ceremoniály, bylinné procedury a objevit nejrůznější typy saun. Zážitkem sám o sobě je proces zchlazení – sauna je většinou obklopena nádhernou přírodou a zchlazení probíhá tak, že lidé skočí do sněhu nebo si jdou zaplavat do chladného jezera.

Místní kuchyně

Finská kuchyně má v sobě prvky skandinávské i ruské gastronomie. Základními surovinami jsou brambory, ryby, maso a zelenina. Život na severu je těžký, a proto i místní pokrmy jsou vydatné a od stolu určitě nebudete odcházet hladoví. Vyzkoušejte například jídlo zvané Kalakukko, což je směs ryb, slaniny a vepřového masa upečenou uvnitř bochníku chleba. Za ochutnání stojí i Karjalanpiirakka, což je pokrm, ve kterém se odráží ruský vliv. Jedná se o jídlo podobné ruským pirožkům – je to těsto plněné směsí z brambor, rýže a vajíček.

Porovnání je zdarma a můžete ušetřit až tisíce korun.

Máme desítky tisíc spokojených klientů, kteří s námi šetří.

Porovnání vám zabere jen 1 minutu. Tak proč to nezkusit ihned?

O nic se nestarejte. Veškeré papírování zařídíme za vás.

Jaké cestovní pojištění do Finska sjednat?

Léčebné výlohy

Finsko je drahá země, což se týká nejen ubytování a jídla, ale i zdravotní péče. Při cestě do této země se rozhodně vyplatí sáhnout po vyšším pojistném krytí. Až si budete sjednávat cestovní pojištění do Finska, zvolte limit léčebných výloh aspoň ve výši 5 milionů Kč.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

Zubní lékařství ve Finsku je velmi prestižní, a bohužel také drahé. Díky tomuto připojištění vám můžou být proplaceny náklady na ošetření u zubaře, jejichž výše se může vyšplhat do řádu tisíců korun. V mnoha zemích je běžné, že za obyčejnou plombu dá pacient i 4000 Kč (v případě složitějších zubařských zákroků i vyšší částky.

Pojištění zavazadel

Do Finska většinou člověk nevyráží jen s malým batůžkem, ale bere si objemnější kufr. Díky pojištění zavazadel se nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr a věci v něm. Pojištění se vztahuje i na případy, kdy vám majetek poničí živelná pohroma. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení). Do Finska si toto připojištění určitě sjednejte, protože při úrovni zdejších cen byste se nedoplatili.

Pojištění storna zájezdu

Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám obvykle nevrátí plnou cenu zájezdu, ale částka bude ponížena o stornopoplatky. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám může hodit ve Finsku

Aktuální kurz k 1.4.2020 1EUR = 27.325Kč
Finsko
Počasí
-1°C
místy zataženo
st
0°C
-6°C
čt
0°C
-6°C
0°C
-3°C
so
-0°C
-6°C
ne
1°C
-7°C
po
6°C
-2°C
út
6°C
-2°C

Volba vhodného termínu dovolené

Finsko je zemí mnoha možností a v každém ročním období tu můžete zažít něco nového. Stačí se sem vydat ve vhodný čas. Pokud toužíte spatřit polární záři, nejlepším obdobím je říjen až únor, kdy jsou noci nejdelší. Nejteplejším měsícem je červen a červenec, kdy se teploty pohybují kolem 22 stupňů a občas můžou vyšplhat až ke 30 stupňům. V tomto období se dá koupat v jezerech. Pokud do Finska míříte za festivaly, je dobré vědět, že většina z nich se koná v období červen – srpen.

Půjčení auta ve Finsku

Pokud plánujete Finsko procestovat za volantem auta z autopůjčovny, nezapomeňte si doma kreditní kartu. Tím nemyslíme běžnou platební kartu, ale tu, která umožňuje čerpání peněz do mínusu. Vlastnictví kreditní karty je v řadě autopůjčoven nezbytností.

Více typů oblečení

Finské počasí je známé svou nepředvídatelností. Jeden den může být horko a slunečno, což vás donutí svléknout se do trička s krátkým rukávem, přičemž následující den může být větrno a chladno, že budete potřebovat teplé oblečení a čepici na hlavu. Na dovolené ve Finsku vsaďte na vrstvení – pořiďte si termoprádlo a více vrstev, které v závislosti na počasí můžete odkládat.

Informace o cenách

Finsko je drahá země a vyplatí se dipředu vědět, kolik na vaší dovolené zaplatíte za běžné položky.

Jídlo v restauraci ……………………………………. 310 Kč

0, 5 l piva ……………………………………………….. 168 Kč

500 g chleba ……………………………………………. 54 Kč

Lístek na autobus ……………………………………. 72 Kč

Přehled cestovního pojištění
Nabídka pro konkrétní cestu
Garance výsledné ceny
Stovky tisíc spokojených zákazníků

Na co si dát ve Finsku pozor

Odlehlá příroda

Finsko je řídce osídlená země a v některých jejích částech můžete jít hodiny (i dny), aniž byste narazili na civilizaci. Na výlet si vždy přibalte powerbanku a nikdy nevyrážejte sami. Také si s sebou přibalte všechny potřebné věci (teplé oblečení, svačinu a nápoje) pro případ, že byste se někde zdrželi o pár hodin déle, než jste očekávali. Finsko je známé svým drsným počasím a nejbližší obchod budete v odlehlejších končinách hledat dost obtížně.

Finská mentalita

Pokud se na vaší dovolené plánujete družit s místními lidmi, buďte si vědomi jejich odlišností. Tento národ je mnohem rezervovanější než Češi a má rád osobní prostor. Proto se vyvarujte doteků (poplácávání po rameni, objímání, atd.). Při rozhovoru se vyvarujte zmínek o bývalém ruském vlivu – na toto jsou Finové dost citliví a neradi o tomto tématu mluví. Pokud plánujete objevovat laponské vesnice, určitě vás překvapí množství zvířat, které vesničané mají. Nikdy se žádného Laponce neptejte, kolik jich vlastní – je to neslušná otázka (asi jako kdybyste se v Česku někoho zeptali, jaký má plat).

Sobi

Při návštěvě Finska vás určitě zaujme množství sobů. V mnoha turistech to vyvolá sentiment spojený s roztomilými soby Santa Klause a zatouží se s nimi vyfotit. Přestože tato zvířata vypadají na první pohled mírumilovně, nepřibližujte se k nim moc blízko. Sobi totiž můžou být agresivní a vážně vás zranit.

Poctivý systém

Ve Finsku existuje v mnoha obchodech samooblužný systém – tzn. například na venkově narazíte na stánek s potravinami, u kterého nestojí žádný prodavač a lidé se můžou obsloužit sami. Takový princip funguje v mnoha obchodech, stravovacích zařízeních a i některých obchodech. Neznamená to, že je to zadarmo – Finové jsou poctivý národ, který hraje fair play. Hrajte ji i vy.

FAQ - Nejčastěji kladené dotazy

Když si zvolím jednu cílovou zemi, budu pojištěný i v jiných státech, kterými budu projíždět?

Při volbě cestovního pojištění zvolte tu nejvzdálenější zemi, ve které se budete nacházet. Tzn. cestujete-li do Španělska a Portugalska, pojistěte se do Portugalska, které je od České republiky vzdálenější, a budete automaticky pojištěni i ve Španělsku.

Jedu do Egypta, ale ve smlouvě mám územní platnost „Evropa“, ale Egypt už v Evropě není.

Z geografického hlediska se sice Egypt nachází mimo Evropu, ale mnohé pojišťovny do územní platnosti „Evropa“ přidali turisticky oblíbené země, jako je právě Egypt, nebo třeba Tunisko či Turecko. Pokud jste Egypt zadali ve formuláři v našem online porovnání, můžete si být jistí, že jste pro vaši dovolenou v Egyptě pojištěni správně.

Jak je to s platbou za ošetření u lékaře/zubaře/na pohotovosti? Musím platit hotově, nebo to vyřídí pojišťovna za mě?

V případě ambulantních ošetření (drobnějších úrazů, zubařského ošetření) většinou pacient za ošetření zaplatí na místě a pojišťovna mu výdaje proplatí po návratu do Česka. V případě, že nemá peníze, nebo se jedná o dlouhodobější pobyt v nemocnici, může se pojišťovna nemocnici zaručit, že peníze za lékařské ošetření pošle, a pacient nemusí nic platit. Při zdravotních komplikacích proto vždy nejprve zatelefonujte na asistenční službu vaší pojišťovny. Na telefonu vám poradí, do jakého zdravotnického zařízení se vydat, jak postupovat a dokonce vám nabídnou cizojazyčnou komunikaci se zdravotnickým personálem.

Když mám pojištění zavazadel, zaplatí mi i kufr zničený v letadle?

Bohužel cestovní pojištění na poškození zavazadla přepravní společností se cestovní pojištění nevztahuje. Můžete však využít naší služby, která vám v tomto případě pomůže vymoct odškodnění. Službu najdete na posledním kroku při sjednání cestovního pojištění.

Jak je to s pojištěním zpoždění letu, je ve smlouvě a kde najdu informace?

Liší se dle pojistky, většinou jej obsahují dražší balíčky pojištění (v online porovnávači ve vrchní části zadejte možnost vyšší limit krytí.

Zahrnuje pojištění i zásah horské služby?

Zásah horské služby je běžnou součástí cestovních pojistek. Pozor si dejte u cestovního pojištění na Slovensko, kdy ne všechny pojistky mají tuto službu v sobě zahrnutou. Při cestě do této země totiž některé pojistky zahrnují zásah horské služby při úrazu, ale nikoliv při pátrací akci. Tzn. při cestě na Slovensko se vždy ujistěte, že vaše pojistka zahrnuje i zásah horské služby při pátrací akci, abyste byli kryti i pro případ, že zabloudíte v horách.

Je lyžování rizikový sport?

Lyžování na vyznačených trasách se obvykle řadí mezi běžné sporty. V našem cenovém srovnání zaškrtněte kolonku Zimní sporty – pak budete mít jistotu, že jste pro toto riziko pojištěni.

Polezu po horách, jak se pojistit? (m.n.m.)

Většina horských výšlapů se řadí do běžných sportů, tudíž zde není potřeba speciální připojištění. Připojištění rizikových sportů je nutné u opravdu náročných výstupů, většinou nad 3000 metrů nadmořské výšky.

Jak je to s pojištěním plachtění na lodi?

Pokud se v rámci vaší dovolené vydáte na plavbu po moři, vždy před sjednáním pojistky nahlédněte do pojistných podmínek dané pojišťovny. Některé z nich totiž můžou jachting definovat jako rizikový sport, jiné zase můžou pojišťovat jen plavby do určité vzdálenosti od pobřeží.

 

Pojistné podmínky všech našich nabízených produktů naleznete zde: https://www.porovnej24.cz/pojistne-podminky-cestovni-pojisteni

Chci pojistit dva členy skupiny na rizikový sport, ostatní členy rodiny jen na běžný sport.

Taková možnost je samozřejmě na našem online srovnání cestovního pojištění možná, ovšem je třeba sjednat dvě různé pojistky. V našem formuláři snadno nastavíte typ sportů pro každou dvojici.

Nepovedla se platba kartou, jak se k ní mám vrátit?

V případě neúspěšné platby obvykle posíláme e-mail s instrukcemi, jak postupovat dále.

Lze zaplatit i jinak, než kartou?

Zaplatit lze samozřejmě i převodem na účet. Číslo účtu i variabilní symbol zasíláme do SMS zprávy a e-mailu, tudíž můžete pohodlně zaplatit.

Chci potvrzení v angličtině.

Potvrzení v angličtině je samozřejmě možné, stačí nám napsat na info@porovnej24.cz. Požadavek však musíme zaslat na pojišťovnu, tudíž váš požadavek odešlete minimálně týden před vaším odjezdem, ať se vše stihne vyřídit a vy odjíždíte na dovolenou s anglickým potvrzením.

Na co všechno platí pojištění storno poplatků?

Pojištění storno poplatků se vztahuje například na zrušení zájezdu z důvodu nemoci, úrazu, nenadálé škody na majetku (povodeň, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, obdržení nečekané výpovědi z pracovního poměru. Rozsah pojištění jednotlivých situací se u různých pojišťoven může mírně lišit.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: