Menu

Cestovní pojištění Finsko

  • Cestovní pojištění od 11 Kč/den
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Pojištění se slevou až 50 %

Srovnejte cestovní pojištění

Proč sjednat cestovní pojištění do Finska právě u nás?

  • Porovnáním cen můžete ušetřit až 50 % ceny. Cestovní pojištění do Finska nabízíme od 7 Kč/den.
  • Zobrazíme vám nabídku pojištění napříč pojistným trhem, tudíž si můžete vybrat takové pojištění, které vám nejvíc vyhovuje.
  • Plánujete kromě léčebných výloh pojistit i jiná rizika? Upřesněte, zda chcete pojištění úrazu, odpovědnosti, zavazadel či storna zájezdu.
  • Všechny dokumenty vám obratem přijdou na mail. Pojištění se jednoduše aktivuje odesláním platby.

Co ve Finsku zažít a ochutnat?

Příroda

Ruku na srdce – pro Čechy, kteří jsou zvyklí na krásy Prahy, nebude finská architektura žádným zázrakem. Města však nejsou tím, proč lidé do této země jezdí. Hlavním lákadlem je nádherná severská příroda, která je diametrálně odlišná od krajiny střední Evropy. Objevte hluboké lesy a tisíce průzračných jezer, které zabírají 10 % území tohoto státu. Užijte si ten pocit, že jste se ocitli uprostřed severské divočiny.

Polární záře

Polární záře je další věcí, kterou ve své vlasti běžně nezažijete. Kde ji můžete vidět? Předpokladem pro spatření polární záře je tmavá a jasná obloha – proto je větší šance ji vidět v zimním období, kdy je kratší den a dlouhá noc. Při „honbě“ za polární září vám pomůžou různé mobilní aplikace, například Aurora Now.

Saunová kultura

Saunování je hluboce zakořeněno ve finské kultuře. Sauna ve srubu uprostřed lesů je tím, co si při vaší návštěvě rozhodně nenechte ujít. A rozhodně nečekejte pouze pocení v horké místnůstce a následnou sprchu. Finové totiž saunování povýšili na rituál – v této zemi tudíž můžete zažít různé saunové ceremoniály, bylinné procedury a objevit nejrůznější typy saun. Zážitkem sám o sobě je proces zchlazení – sauna je většinou obklopena nádhernou přírodou a zchlazení probíhá tak, že lidé skočí do sněhu nebo si jdou zaplavat do chladného jezera.

Místní kuchyně

Finská kuchyně má v sobě prvky skandinávské i ruské gastronomie. Základními surovinami jsou brambory, ryby, maso a zelenina. Život na severu je těžký, a proto i místní pokrmy jsou vydatné a od stolu určitě nebudete odcházet hladoví. Vyzkoušejte například jídlo zvané Kalakukko, což je směs ryb, slaniny a vepřového masa upečenou uvnitř bochníku chleba. Za ochutnání stojí i Karjalanpiirakka, což je pokrm, ve kterém se odráží ruský vliv. Jedná se o jídlo podobné ruským pirožkům – je to těsto plněné směsí z brambor, rýže a vajíček.

Jaké cestovní pojištění do Finska sjednat?

Léčebné výlohy

Finsko je drahá země, což se týká nejen ubytování a jídla, ale i zdravotní péče. Při cestě do této země se rozhodně vyplatí sáhnout po vyšším pojistném krytí. Až si budete sjednávat cestovní pojištění do Finska, zvolte limit léčebných výloh aspoň ve výši 5 milionů Kč.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

Zubní lékařství ve Finsku je velmi prestižní, a bohužel také drahé. Díky tomuto připojištění vám můžou být proplaceny náklady na ošetření u zubaře, jejichž výše se může vyšplhat do řádu tisíců korun. V mnoha zemích je běžné, že za obyčejnou plombu dá pacient i 4000 Kč (v případě složitějších zubařských zákroků i vyšší částky.

Pojištění zavazadel

Do Finska většinou člověk nevyráží jen s malým batůžkem, ale bere si objemnější kufr. Díky pojištění zavazadel se nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr a věci v něm. Pojištění se vztahuje i na případy, kdy vám majetek poničí živelná pohroma. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení). Do Finska si toto připojištění určitě sjednejte, protože při úrovni zdejších cen byste se nedoplatili.

Pojištění storna zájezdu

Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám obvykle nevrátí plnou cenu zájezdu, ale částka bude ponížena o stornopoplatky. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám může hodit ve Finsku

Finsko
Počasí
8°C
zamračeno
ne
21°C
8°C
po
12°C
4°C
út
15°C
2°C
st
16°C
5°C
čt
23°C
8°C
25°C
11°C
so
24°C
14°C

Volba vhodného termínu dovolené

Finsko je zemí mnoha možností a v každém ročním období tu můžete zažít něco nového. Stačí se sem vydat ve vhodný čas. Pokud toužíte spatřit polární záři, nejlepším obdobím je říjen až únor, kdy jsou noci nejdelší. Nejteplejším měsícem je červen a červenec, kdy se teploty pohybují kolem 22 stupňů a občas můžou vyšplhat až ke 30 stupňům. V tomto období se dá koupat v jezerech. Pokud do Finska míříte za festivaly, je dobré vědět, že většina z nich se koná v období červen – srpen.

Půjčení auta ve Finsku

Pokud plánujete Finsko procestovat za volantem auta z autopůjčovny, nezapomeňte si doma kreditní kartu. Tím nemyslíme běžnou platební kartu, ale tu, která umožňuje čerpání peněz do mínusu. Vlastnictví kreditní karty je v řadě autopůjčoven nezbytností.

Více typů oblečení

Finské počasí je známé svou nepředvídatelností. Jeden den může být horko a slunečno, což vás donutí svléknout se do trička s krátkým rukávem, přičemž následující den může být větrno a chladno, že budete potřebovat teplé oblečení a čepici na hlavu. Na dovolené ve Finsku vsaďte na vrstvení – pořiďte si termoprádlo a více vrstev, které v závislosti na počasí můžete odkládat.

Informace o cenách

Finsko je drahá země a vyplatí se dipředu vědět, kolik na vaší dovolené zaplatíte za běžné položky.

Jídlo v restauraci ……………………………………. 310 Kč

0, 5 l piva ……………………………………………….. 168 Kč

500 g chleba ……………………………………………. 54 Kč

Lístek na autobus ……………………………………. 72 Kč

Na co si dát ve Finsku pozor

Odlehlá příroda

Finsko je řídce osídlená země a v některých jejích částech můžete jít hodiny (i dny), aniž byste narazili na civilizaci. Na výlet si vždy přibalte powerbanku a nikdy nevyrážejte sami. Také si s sebou přibalte všechny potřebné věci (teplé oblečení, svačinu a nápoje) pro případ, že byste se někde zdrželi o pár hodin déle, než jste očekávali. Finsko je známé svým drsným počasím a nejbližší obchod budete v odlehlejších končinách hledat dost obtížně.

Finská mentalita

Pokud se na vaší dovolené plánujete družit s místními lidmi, buďte si vědomi jejich odlišností. Tento národ je mnohem rezervovanější než Češi a má rád osobní prostor. Proto se vyvarujte doteků (poplácávání po rameni, objímání, atd.). Při rozhovoru se vyvarujte zmínek o bývalém ruském vlivu – na toto jsou Finové dost citliví a neradi o tomto tématu mluví. Pokud plánujete objevovat laponské vesnice, určitě vás překvapí množství zvířat, které vesničané mají. Nikdy se žádného Laponce neptejte, kolik jich vlastní – je to neslušná otázka (asi jako kdybyste se v Česku někoho zeptali, jaký má plat).

Sobi

Při návštěvě Finska vás určitě zaujme množství sobů. V mnoha turistech to vyvolá sentiment spojený s roztomilými soby Santa Klause a zatouží se s nimi vyfotit. Přestože tato zvířata vypadají na první pohled mírumilovně, nepřibližujte se k nim moc blízko. Sobi totiž můžou být agresivní a vážně vás zranit.

Poctivý systém

Ve Finsku existuje v mnoha obchodech samooblužný systém – tzn. například na venkově narazíte na stánek s potravinami, u kterého nestojí žádný prodavač a lidé se můžou obsloužit sami. Takový princip funguje v mnoha obchodech, stravovacích zařízeních a i některých obchodech. Neznamená to, že je to zadarmo – Finové jsou poctivý národ, který hraje fair play. Hrajte ji i vy.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: