Menu

Cestovní pojištění na Maltu

  • Online cestovní pojištění Malta
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Sleva až 50 % na pojištění

Srovnejte cestovní pojištění

Proč sjednat cestovní pojištění na Maltu právě u nás?

  • Najdeme vám výhodnou nabídku pojištění v optimálním poměru cena a kvalita.
  • Ušetřit můžete přes 60 % ceny. Pojištění nabízíme už od 7 Kč na den.
  • Můžete si vybrat z široké nabídky pojistných limitů a připojištění.
  • Veškeré papírování zařídíme za vás. Smlouvu a veškeré dokumenty vám pošleme na e-mail.

Co na Maltě zažít a ochutnat?

Pláže

Řada cestovatelů do této země míří za krásným mořským pobřežím s průzračnou vodou. Spousta pláží je obehnána divokými skalami, což umocňuje nevšední zážitek z dovolené a díky skalnatému terénu zde můžete najít skryté pláže, na kterých si můžete odpočinout od turistických davů. A jaká místa byste si rozhodně neměli nechat ujít, pokud jste milovníky koupání a opalování? Jedná se například o Mellieha Bay, Blata tal-Mel nebo známou Modrou Lagunu, kterou si zamilujete díky jejímu bělostnému písku a modravým vodám.

Valleta

Hlavní město Maltské republiky je plné starodávných budov, z nichž většina je barokního charakteru. Pokud plánujete trávit dovolenou na Maltě, vyhraďte si aspoň jedno odpoledne na návštěvu tohoto majestátního města. Pohled na katedrálu svatého Jana a procházka starobylými uličkami je přesně tím zážitkem, na který budete ještě dlouho vzpomínat. Toto město je unikátní díky tomu, že se na jeho architektuře podílelo několik vlivů. Město ovlivnili Féničané, Římané, vládci Aragonu a Arabové.

Gozo

Zatímco hlavní ostrov je v některých ročních obdobích poněkud přeplněný turisty, ostrůvek Gozo nabízí autentičtější tvář Malty. Díky vyšší vlhkosti je zdejší krajina mnohem zelenější a je zde k vidění spousta přírodních památek v podobě masivních skalních útesů a roklí. Žije zde jenom přibližně 30 000 obyvatel, tudíž pokud toužíte po poklidné atmosféře, Gozo je pro vás vhodnou volbou. Na to, jak nepočetná populace zde žije, je na ostrově Gozo překvapivý počet historických chrámů, tudíž pokud jste milovníci historie, určitě nebudete ochuzeni.

Místní gastronomie

Maltská kuchyně má v sobě od každého trochu – chytrým způsobem kombinuje různé vlivy středomořské gastronomie, z nichž je nejvýrazněji zastoupen vliv italský. Co byste v místních restauracích rozhodně měli ochutnat? Národním jídlem je králík dušený na víně, zvaný Stuffat tal-fenek. Mezi další chutné speciality patří například bragioli (hovězí roláda plněná kapary a olivami) nebo ftira (plněný maltský chléb).

Co si můžete připojistit na dovolenou na Maltě?

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici. Vaše cestovní pojištění na Maltu by mělo zahrnovat limit léčebných výloh ve výši minimálně 3 miliony Kč. Na cesty se příliš nevyplatí cestovní pojištění k platební kartě, které má příliš nízké limuty krytí. Sáhněte raději po samostatném cestovním pojištění, které vás ochrání mnohem kvalitněji.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

Díky tomuto připojištění vám můžou být proplaceny náklady na ošetření u zubaře, jejichž výše se může vyšplhat do řádu tisíců korun. V mnoha zemích je běžné, že za obyčejnou plombu dá pacient i 4000 Kč (v případě složitějších zubařských zákroků i vyšší částky).

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojištění se vztahuje i na případy, kdy vám majetek poničí živelná pohroma. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám obvykle nevrátí plnou cenu zájezdu, ale částka bude ponížena o stornopoplatky. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit na Maltě

Malta
Počasí
20°C
jasno
ne
21°C
19°C
po
21°C
19°C
út
20°C
18°C
st
20°C
18°C
čt
22°C
19°C
21°C
19°C
so
21°C
19°C

Adaptér

Malta je jednou z mála zemí, ve které je odlišný typ adaptéru než ve zbytku evropských států. Najdete tu zásuvky se třemi plochými otvory, proto si před cestou pořiďte vhodný adaptér. Dobrou zprávou je, že tento adaptér využijete i při cestě do dalších zemí – stejný typ se používá i v Anglii, Hong Kongu nebo na Kypru.

Půjčení auta        

Pokud jste aspoň trochu dobrodruh, zřejmě zatoužíte vaši dovolenou okořenit nějakými výlety po ostrově, což jde nejpohodlněji autem. Abyste si však mohli automobil zapůjčit, ve většině půjčoven musíte předložit kreditní kartu. Kreditní kartou se myslí platební karta, která umožňuje čerpat peníze do mínusu.

Hotovost

Přestože ve většině provozoven zaplatíte bez problémů kartou, mějte vždy u sebe nějakou hotovost. Na Maltě se totiž koná spousta pouličních farmářských trhů, na kterých koupíte kvalitní potraviny. Byla by tudíž škoda omezovat svůj jídelníček jen na potraviny z restaurací a supermarketů, protože na tržišti zažijete autentickou místní atmosféru.

Informace o cenách

Spotřebitelské ceny na Maltě jsou zhruba o třetinu vyšší, než v České republice. Kolik peněz zaplatíte za běžné potraviny či služby?

Večeře v restauraci ………………. 321 Kč

0,5 l piva ……………………………..... 77 Kč

500 g chleba ………………………….. 20 Kč

Lístek na autobus ………………….. 52 Kč

Na co si dát na Maltě pozor

Řízení vlevo                    

Pokud si na Maltě plánujete půjčit auto, připravte se na odlišná pravidla v dopravě. Protože je Malta bývalou britskou kolonií, řídí se tu vlevo. Také se připravte na to, že Malťané mají temperamentní jižanskou povahu, tudíž impulzivní styl jízdy plný nenadálého předjíždění a spontánních reakcí je tu na denním pořádku.

Parkování

Turisticky nejoblíbenější části ostrova (například Valetta) jsou dost přelidněné a bývá tu problém najít parkování. Pokud si na kombinaci řízení vlevo a obtížného parkování netroufáte, alternativou k půjčení auta je ježdění veřejnou dopravou. Za celkem nízký peníz koupíte několikadenní jízdenku, díky které můžete objevovat krásy ostrova autobusem.

Předražené destinace

Připravte se na to, že oblíbené destinace typu Valetta nebo Sliema jsou cenově poněkud nadprůměrné. Za ubytování a stravování si v těchto oblastech pořádně připlatíte. Pokud chcete ušetřit a zároveň zažít poklidnou a autentickou tvář Malty, zkuste ubytování v nějaké menší maltské vesnici.

Neexistence topení

Od května do září je Malta přeplněná turisty, proto ti, kteří se chtějí vyhnout davům, na tento ostrov míří mimo hlavní turistickou sezonu. Malta má totiž velký počet slunečných dnů a dokonce i v únoru nebo březnu se teplota pohybuje kolem 18 – 20 °C. Pokud míříte na Maltu mimo turistickou sezonu, zřejmě se dočkáte mnohem přívětivějšího počasí než v Česku, ale připravte se na to, že v maltských domech není vytápění. Vlivem vlhkého klimatu budete pociťovat pořádný chlad, proto si přibalte teplé oblečení.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: