Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Cestovní pojištění na Maltu

  • Online cestovní pojištění Malta
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Sleva až 50 % na pojištění

Spočítat cenu

Porovnáváme nabídky těchto pojišťoven

Proč sjednat cestovní pojištění na Maltu právě u nás?

  • Najdeme vám výhodnou nabídku pojištění v optimálním poměru cena a kvalita.
  • Ušetřit můžete přes 60 % ceny. Pojištění nabízíme už od 7 Kč na den.
  • Můžete si vybrat z široké nabídky pojistných limitů a připojištění.
  • Veškeré papírování zařídíme za vás. Smlouvu a veškeré dokumenty vám pošleme na e-mail.

Co na Maltě zažít a ochutnat?

Pláže

Řada cestovatelů do této země míří za krásným mořským pobřežím s průzračnou vodou. Spousta pláží je obehnána divokými skalami, což umocňuje nevšední zážitek z dovolené a díky skalnatému terénu zde můžete najít skryté pláže, na kterých si můžete odpočinout od turistických davů. A jaká místa byste si rozhodně neměli nechat ujít, pokud jste milovníky koupání a opalování? Jedná se například o Mellieha Bay, Blata tal-Mel nebo známou Modrou Lagunu, kterou si zamilujete díky jejímu bělostnému písku a modravým vodám.

Valleta

Hlavní město Maltské republiky je plné starodávných budov, z nichž většina je barokního charakteru. Pokud plánujete trávit dovolenou na Maltě, vyhraďte si aspoň jedno odpoledne na návštěvu tohoto majestátního města. Pohled na katedrálu svatého Jana a procházka starobylými uličkami je přesně tím zážitkem, na který budete ještě dlouho vzpomínat. Toto město je unikátní díky tomu, že se na jeho architektuře podílelo několik vlivů. Město ovlivnili Féničané, Římané, vládci Aragonu a Arabové.

Gozo

Zatímco hlavní ostrov je v některých ročních obdobích poněkud přeplněný turisty, ostrůvek Gozo nabízí autentičtější tvář Malty. Díky vyšší vlhkosti je zdejší krajina mnohem zelenější a je zde k vidění spousta přírodních památek v podobě masivních skalních útesů a roklí. Žije zde jenom přibližně 30 000 obyvatel, tudíž pokud toužíte po poklidné atmosféře, Gozo je pro vás vhodnou volbou. Na to, jak nepočetná populace zde žije, je na ostrově Gozo překvapivý počet historických chrámů, tudíž pokud jste milovníci historie, určitě nebudete ochuzeni.

Místní gastronomie

Maltská kuchyně má v sobě od každého trochu – chytrým způsobem kombinuje různé vlivy středomořské gastronomie, z nichž je nejvýrazněji zastoupen vliv italský. Co byste v místních restauracích rozhodně měli ochutnat? Národním jídlem je králík dušený na víně, zvaný Stuffat tal-fenek. Mezi další chutné speciality patří například bragioli (hovězí roláda plněná kapary a olivami) nebo ftira (plněný maltský chléb).

Porovnání je zdarma a můžete ušetřit až tisíce korun.

Máme desítky tisíc spokojených klientů, kteří s námi šetří.

Porovnání vám zabere jen 1 minutu. Tak proč to nezkusit ihned?

O nic se nestarejte. Veškeré papírování zařídíme za vás.

Co si můžete připojistit na dovolenou na Maltě?

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici. Vaše cestovní pojištění na Maltu by mělo zahrnovat limit léčebných výloh ve výši minimálně 3 miliony Kč. Na cesty se příliš nevyplatí cestovní pojištění k platební kartě, které má příliš nízké limuty krytí. Sáhněte raději po samostatném cestovním pojištění, které vás ochrání mnohem kvalitněji.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

Díky tomuto připojištění vám můžou být proplaceny náklady na ošetření u zubaře, jejichž výše se může vyšplhat do řádu tisíců korun. V mnoha zemích je běžné, že za obyčejnou plombu dá pacient i 4000 Kč (v případě složitějších zubařských zákroků i vyšší částky).

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojištění se vztahuje i na případy, kdy vám majetek poničí živelná pohroma. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám obvykle nevrátí plnou cenu zájezdu, ale částka bude ponížena o stornopoplatky. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit na Maltě

Aktuální kurz k 31.3.2020 1EUR = 27.325Kč
Malta
Počasí
16°C
polojasno
út
16°C
15°C
st
16°C
13°C
čt
13°C
13°C
14°C
13°C
so
14°C
13°C
ne
15°C
14°C
po
15°C
14°C

Adaptér

Malta je jednou z mála zemí, ve které je odlišný typ adaptéru než ve zbytku evropských států. Najdete tu zásuvky se třemi plochými otvory, proto si před cestou pořiďte vhodný adaptér. Dobrou zprávou je, že tento adaptér využijete i při cestě do dalších zemí – stejný typ se používá i v Anglii, Hong Kongu nebo na Kypru.

Půjčení auta        

Pokud jste aspoň trochu dobrodruh, zřejmě zatoužíte vaši dovolenou okořenit nějakými výlety po ostrově, což jde nejpohodlněji autem. Abyste si však mohli automobil zapůjčit, ve většině půjčoven musíte předložit kreditní kartu. Kreditní kartou se myslí platební karta, která umožňuje čerpat peníze do mínusu.

Hotovost

Přestože ve většině provozoven zaplatíte bez problémů kartou, mějte vždy u sebe nějakou hotovost. Na Maltě se totiž koná spousta pouličních farmářských trhů, na kterých koupíte kvalitní potraviny. Byla by tudíž škoda omezovat svůj jídelníček jen na potraviny z restaurací a supermarketů, protože na tržišti zažijete autentickou místní atmosféru.

Informace o cenách

Spotřebitelské ceny na Maltě jsou zhruba o třetinu vyšší, než v České republice. Kolik peněz zaplatíte za běžné potraviny či služby?

Večeře v restauraci ………………. 321 Kč

0,5 l piva ……………………………..... 77 Kč

500 g chleba ………………………….. 20 Kč

Lístek na autobus ………………….. 52 Kč

Přehled cestovního pojištění
Nabídka pro konkrétní cestu
Garance výsledné ceny
Stovky tisíc spokojených zákazníků

Na co si dát na Maltě pozor

Řízení vlevo                    

Pokud si na Maltě plánujete půjčit auto, připravte se na odlišná pravidla v dopravě. Protože je Malta bývalou britskou kolonií, řídí se tu vlevo. Také se připravte na to, že Malťané mají temperamentní jižanskou povahu, tudíž impulzivní styl jízdy plný nenadálého předjíždění a spontánních reakcí je tu na denním pořádku.

Parkování

Turisticky nejoblíbenější části ostrova (například Valetta) jsou dost přelidněné a bývá tu problém najít parkování. Pokud si na kombinaci řízení vlevo a obtížného parkování netroufáte, alternativou k půjčení auta je ježdění veřejnou dopravou. Za celkem nízký peníz koupíte několikadenní jízdenku, díky které můžete objevovat krásy ostrova autobusem.

Předražené destinace

Připravte se na to, že oblíbené destinace typu Valetta nebo Sliema jsou cenově poněkud nadprůměrné. Za ubytování a stravování si v těchto oblastech pořádně připlatíte. Pokud chcete ušetřit a zároveň zažít poklidnou a autentickou tvář Malty, zkuste ubytování v nějaké menší maltské vesnici.

Neexistence topení

Od května do září je Malta přeplněná turisty, proto ti, kteří se chtějí vyhnout davům, na tento ostrov míří mimo hlavní turistickou sezonu. Malta má totiž velký počet slunečných dnů a dokonce i v únoru nebo březnu se teplota pohybuje kolem 18 – 20 °C. Pokud míříte na Maltu mimo turistickou sezonu, zřejmě se dočkáte mnohem přívětivějšího počasí než v Česku, ale připravte se na to, že v maltských domech není vytápění. Vlivem vlhkého klimatu budete pociťovat pořádný chlad, proto si přibalte teplé oblečení.

FAQ - Nejčastěji kladené dotazy

Když si zvolím jednu cílovou zemi, budu pojištěný i v jiných státech, kterými budu projíždět?

Při volbě cestovního pojištění zvolte tu nejvzdálenější zemi, ve které se budete nacházet. Tzn. cestujete-li do Španělska a Portugalska, pojistěte se do Portugalska, které je od České republiky vzdálenější, a budete automaticky pojištěni i ve Španělsku.

Jedu do Egypta, ale ve smlouvě mám územní platnost „Evropa“, ale Egypt už v Evropě není.

Z geografického hlediska se sice Egypt nachází mimo Evropu, ale mnohé pojišťovny do územní platnosti „Evropa“ přidali turisticky oblíbené země, jako je právě Egypt, nebo třeba Tunisko či Turecko. Pokud jste Egypt zadali ve formuláři v našem online porovnání, můžete si být jistí, že jste pro vaši dovolenou v Egyptě pojištěni správně.

Jak je to s platbou za ošetření u lékaře/zubaře/na pohotovosti? Musím platit hotově, nebo to vyřídí pojišťovna za mě?

V případě ambulantních ošetření (drobnějších úrazů, zubařského ošetření) většinou pacient za ošetření zaplatí na místě a pojišťovna mu výdaje proplatí po návratu do Česka. V případě, že nemá peníze, nebo se jedná o dlouhodobější pobyt v nemocnici, může se pojišťovna nemocnici zaručit, že peníze za lékařské ošetření pošle, a pacient nemusí nic platit. Při zdravotních komplikacích proto vždy nejprve zatelefonujte na asistenční službu vaší pojišťovny. Na telefonu vám poradí, do jakého zdravotnického zařízení se vydat, jak postupovat a dokonce vám nabídnou cizojazyčnou komunikaci se zdravotnickým personálem.

Když mám pojištění zavazadel, zaplatí mi i kufr zničený v letadle?

Bohužel cestovní pojištění na poškození zavazadla přepravní společností se cestovní pojištění nevztahuje. Můžete však využít naší služby, která vám v tomto případě pomůže vymoct odškodnění. Službu najdete na posledním kroku při sjednání cestovního pojištění.

Jak je to s pojištěním zpoždění letu, je ve smlouvě a kde najdu informace?

Liší se dle pojistky, většinou jej obsahují dražší balíčky pojištění (v online porovnávači ve vrchní části zadejte možnost vyšší limit krytí.

Zahrnuje pojištění i zásah horské služby?

Zásah horské služby je běžnou součástí cestovních pojistek. Pozor si dejte u cestovního pojištění na Slovensko, kdy ne všechny pojistky mají tuto službu v sobě zahrnutou. Při cestě do této země totiž některé pojistky zahrnují zásah horské služby při úrazu, ale nikoliv při pátrací akci. Tzn. při cestě na Slovensko se vždy ujistěte, že vaše pojistka zahrnuje i zásah horské služby při pátrací akci, abyste byli kryti i pro případ, že zabloudíte v horách.

Je lyžování rizikový sport?

Lyžování na vyznačených trasách se obvykle řadí mezi běžné sporty. V našem cenovém srovnání zaškrtněte kolonku Zimní sporty – pak budete mít jistotu, že jste pro toto riziko pojištěni.

Polezu po horách, jak se pojistit? (m.n.m.)

Většina horských výšlapů se řadí do běžných sportů, tudíž zde není potřeba speciální připojištění. Připojištění rizikových sportů je nutné u opravdu náročných výstupů, většinou nad 3000 metrů nadmořské výšky.

Jak je to s pojištěním plachtění na lodi?

Pokud se v rámci vaší dovolené vydáte na plavbu po moři, vždy před sjednáním pojistky nahlédněte do pojistných podmínek dané pojišťovny. Některé z nich totiž můžou jachting definovat jako rizikový sport, jiné zase můžou pojišťovat jen plavby do určité vzdálenosti od pobřeží.

 

Pojistné podmínky všech našich nabízených produktů naleznete zde: https://www.porovnej24.cz/pojistne-podminky-cestovni-pojisteni

Chci pojistit dva členy skupiny na rizikový sport, ostatní členy rodiny jen na běžný sport.

Taková možnost je samozřejmě na našem online srovnání cestovního pojištění možná, ovšem je třeba sjednat dvě různé pojistky. V našem formuláři snadno nastavíte typ sportů pro každou dvojici.

Nepovedla se platba kartou, jak se k ní mám vrátit?

V případě neúspěšné platby obvykle posíláme e-mail s instrukcemi, jak postupovat dále.

Lze zaplatit i jinak, než kartou?

Zaplatit lze samozřejmě i převodem na účet. Číslo účtu i variabilní symbol zasíláme do SMS zprávy a e-mailu, tudíž můžete pohodlně zaplatit.

Chci potvrzení v angličtině.

Potvrzení v angličtině je samozřejmě možné, stačí nám napsat na info@porovnej24.cz. Požadavek však musíme zaslat na pojišťovnu, tudíž váš požadavek odešlete minimálně týden před vaším odjezdem, ať se vše stihne vyřídit a vy odjíždíte na dovolenou s anglickým potvrzením.

Na co všechno platí pojištění storno poplatků?

Pojištění storno poplatků se vztahuje například na zrušení zájezdu z důvodu nemoci, úrazu, nenadálé škody na majetku (povodeň, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, obdržení nečekané výpovědi z pracovního poměru. Rozsah pojištění jednotlivých situací se u různých pojišťoven může mírně lišit.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: